GladiatusTR Genel Tartışma Başlığı

• bencede artık şu oyuna herşeyi sat ibaresi gelmeli 4-5 sayfa itemi satmaya çalışana kadar çatlıyoruz adam saldıracakmı diye.kaç senedir oynuyorum şu olaya bir çözüm bulamadınız

• Bence oyle bir buton gelmemeli.

ne yapacagız simdi.

200 sayfa item birikiyor ve satmakla ugrasmıyorum.

anlık ustume geleni kasa yapıyorum. oyunda yokken beni parayla yakalayanlar da yagma yapsın bir zahmet.

oyunda yagma da olmayacaksa ne zevki kalır bu oyunun.

para dedigimiz sey de artık cok onemli degil.

2 saldırıda 100k kazanıyoruz kesiflerden.

kac yıldır su konu konusuluyor ve sirket yapmıyor. adamların da vardır bir bildigi.

daha onemli seyleri istemek yerine sat butonuna takmıs durumdasınız.

il birlesimi

yeni parsomen

yeni kesif yeri (zındanlı)

bunları konusalım derim...

• Bir önerim olacak arkadaşlar.

bayadır oynadığım bir oyun var oyun global bir oyun olduğu için arkadaşlar ticaret için güzel bir çözüm bulmuşlar. Telegram uygulamasında bir ticaret kanalı açıp oyunda linkini paylaştılar bir eşya yahut ham satmak isteyen ordan yazıyordu herkeste görüyor bu şekilde hızlıca ticaretler dönüyordu. Maalesef burda ticaretleri karakter tanımına alınır yada satılır yazarak çeviriyoruz. Bizde bunun gibi bir Telegram kanalı kurabiliriz. İnsanlar oran hızlıca ticaretlerini yapabilir diye düşünüyorum. Sizce nasıl olur ?

bayadır oynadığım bir oyun var oyun global bir oyun olduğu için arkadaşlar ticaret için güzel bir çözüm bulmuşlar. Telegram uygulamasında bir ticaret kanalı açıp oyunda linkini paylaştılar bir eşya yahut ham satmak isteyen ordan yazıyordu herkeste görüyor bu şekilde hızlıca ticaretler dönüyordu. Maalesef burda ticaretleri karakter tanımına alınır yada satılır yazarak çeviriyoruz. Bizde bunun gibi bir Telegram kanalı kurabiliriz. İnsanlar oran hızlıca ticaretlerini yapabilir diye düşünüyorum. Sizce nasıl olur ?

kaç kişi oynuyor ki oyunu bence gelen kişi sayısı 5 ya da 10 kişi falan olur.

kaç kişi oynuyor ki oyunu bence gelen kişi sayısı 5 ya da 10 kişi falan olur.

ilk başlarda az olur ama duyan gelir yavaş yavaş bence artık oyunun genel user sayısı kaç oldğunu bilmiyorum ama diğer oyunda da cok yüksek bir user sayısı yok zaten. Biraz benzer

• ben 2 saldırıda 100 k kazanmıyorum.o kadar herşeyi kolaylaştırılmışken neden tek tek satmakla uğraşayım ? neden uğraştığım emeği bir saldırada kaybedeyim ?

• moderatör beyler ve bayanlar bu kasa yaparken bana anlık saldırannlardan bıktım sattığım gibi dalıyolar gidiyo 120k lar.

oyuna kendi leveli ve yükseği levellere kişilere dalınmasına izin verilsin ve şu herşeyi sat butonunu bekliyorum ama gelmiyor

1 yıl önce yapılacağı (sözde) söylenilen şeylerin içerisinde bu da vardı ama bu oyunda pek çok şeyde olduğu gibi buda yalan oldu.bu oyunu hala oynamaya devam ediyorsanız şirketten pek bir beklentiniz olmadan oynamaya çalışın (beklenti içerisinde olursanız sonuç hüsran olacaktır)

tumblr_nesdjxgomq1rojpypo1_1280-gif.75852

• dostum şuan bile millet yağmada az para geliyor diye şikayetçi eğer senin dediğin şey olursa kimse yağma yapamayacak gün gelecek sende diyeceksin yağma 0 para kasamıyoruz filan diceksin. bu oyunu oynuyorsan kasalarına dikkat edeceksin. oynun kuralı bu kadeşim. yağma yiyeceksin öyle yada böyle

Oyunda daha büyük eksikler var mesela dinamiklik yok oyunda sürekli aynı şeyi yap aynı şey aynı şey monoton bir oyun sürekli aynı etkinlikler. Hiç kimse de demiyor artık yeni bir etkinlik yapalım yeni bir şeyler katalım oyuna. 120 den sonra zaten sadece keşif keşif keşif oyunda malesef ''hedef'' kavramı 120 ye kadar sonrası sadece tek tık keşif tek tık keşif. Eğitimler full itemler full eee sonrası sonrası sonsuz bir boşluk hiçbirşey keşif keşif keşif sıkılıyor insan bir yerden sonra..

Oyunda şans faktörü diye bişi var şunu biraz daha dinamik hale gitseler çok dah güzel olur. Mesela keşifte şans ile düşebilecek yeni tip süreli eşyalar bize belli bir süre birşeyler katabilecek eşyalar olmalı. Şuanki kostümlere ek yeni bir kostüm ve özellikleri olabilir.

Yer altı dinamik hale getirilebilir. vs vs bunları dile gitrmek gerekiyorken oyunda ki dikkatsizliğniz sonucu para kaybediyorsunuz ve bunu şirkete mal etmeye çalışıyorsunuz. Bu oyundaki en önemli öge ''Yağma''dır. yağma yaparsın yersin bu böyle

Oyunda bot ve botcu dediğimiz kesim varsa buda tamamen oyunun dinamkiszliğinden kaynaklanıyor. İnsanlar sürekli aynı şeyi yapmaktan sıkılır ama geride kalmak istemiyorlar ve bu bot illetine başvuruyorlar eee bu durumda bizim gibi el mahkum emeğiyle oynayan kişilere yazık oluyorlar botcular hızlıca kendilerini geliştitirken bizde arkadan yavaş yavaş yetişmeye çalışıyoruz

Nemesis modum sanırım arda arda cok yorum attım lütfen birleştirir misiniz yorumları :)

• Aklıma Ağaoğlu'nun maslak 1453 reklamı geldi.

Yenilik gelsinden ziyade, işte size yenilik dediğiniz fikirlere ben açığım.

Toplar düzenler iletirim.

9YBb7k.jpg

Ticket Sistemi | Oyun Kuralları |Bana Ulaşın

Yüksek bir mevkiye yerleşen alçak bir kişiden daha kötü bir şey olamaz. / Claudius Claudianus

try { legalGame(); } catch (Exception banned) { MessageBox.Show(banned.Message); }

• #benim en cok istediğim yenilik yeni sunucu ama şuanki snucular gbi x5 değil Klasik server eski tip.

#İtalya AFrika ve Cermenya da Zindan bölgesi olmayan yerler var yeni zindanlar olabilir.

#Yeni kostümler olabilir. Yeni etkinliker olabilir misal CasVa kardeşler etkinliği gii çıkan eşyaları birleşitirp anahtar yapıp öyle bossu yeniyorduk eğlenceliydi.

# Bu iş kısmı biraz daha işlevsel hale gelebilir.

• S:#benim en cok istediğim yenilik yeni sunucu ama şuanki snucular gbi x5 değil Klasik server eski tip.

C: x5ten sonra kim girecek normal sunucuya büyük ihtimal tek başına takılırsın, x10 gelsin diyenler var :)

S:#İtalya AFrika ve Cermenya da Zindan bölgesi olmayan yerler var yeni zindanlar olabilir.

C: Zindan isteklerini defa kez ilettik, yeni itemler ,zindan vs üst lv'lar için gelecek (tarih net değil)

S:#Yeni kostümler olabilir. Yeni etkinliker olabilir misal CasVa kardeşler etkinliği gii çıkan eşyaları birleşitirp anahtar yapıp öyle bossu yeniyorduk eğlenceliydi.

C: Randıman vermedi kaldırıldı. Yeni etkinlik için etkinlik hikayesi oluşturup gönderebiliriz.

S:# Bu iş kısmı biraz daha işlevsel hale gelebilir

C: mesela ?

9YBb7k.jpg

Yüksek bir mevkiye yerleşen alçak bir kişiden daha kötü bir şey olamaz. / Claudius Claudianus

try { legalGame(); } catch (Exception banned) { MessageBox.Show(banned.Message); }

• Mesela 100 seviye birinin seyiste 8 saatlik çalışma bedeli 20k altın olmamalı

Şuan x5'lerde zor yer altı kostümü giyinince arena ve sirk süreleri centli 15 saniyeye iniyor x10'da 7.5 sn olacak buda şuan x5 lerde herkesin biribirlye kavga etmesine sebep olan bot meselesi orda cok cok büyüyecek malum lobi sistemi bile çare olmadı buna neyse.

Şuan insanların coğu şans faktöründen şikayetçi bu biraz daha dinamik hale ve oyuncu yardımlı hale getirilebilir. Mesela şuan hasarımızı zırhımızı ve eğitimlerimizi belli bir süre arttrıan bazı şeyler var bunlara ek olarak biraz daha yeni eşyalar eklenebilir ve şans ile bunlar keşif ve zindanlarda düşirilebilir olmalı.

• Dengeleme olabilir.

Seviyeyle mi? statlarla mı? eşyayla mı ? Göreceğiz.

İşin şakası isyanı bir yana.Aklıma gelen npclerin kombinasyonlarını görebilsek onlara yakın bir ayarlama yapabiliriz.

Benim eğitimlerim Ful-Hasarım Zırhım yüksek ama karşıma çıkan npc benim üç katım nerdeyse.Elimideki parşömenelrle yapılacak en üst kombin üstümde.Benim seviyemde aynı şikayette olanlar var yani sorun sadece bana özel değil.

npclerin sslerini atabilirim isterseniz

OraNZP.pngzGyLV9.png

• mesela rakibin zırh değerini hasar değerini eğitim değerini yüzdeli olarak düşüren eşyalar olabilir. Bazıları evet tanrılar kısmında mevcut ama bence onlar yetersiz. yüksek seviyede artık ne kadr güçlü olursanız olun bazı bölge patronlarını yenmek gerçekten cok cok zor bence bu biraz bir nebze çözüm olabilir.

• HERA35 Şirket Npc oluşturma aşamasında olan şeylerin bilgisi vermez. Peki neden kaybediyorum ve nasıl yeneceğim sorusu için bir cevap bulalım birlikte.

170 lv'sın saldırdığın ve kaybediyorum dediğin Npc Togodummus 190Lv

Saldırman gereken ideal NPC ortalama +10 - 10 lv arası olmalı, bu da 160-180 lv aralığını veriyor bize.

Özetle Nehir Geçidi bir beden büyük geliyor ve normal kazanamıyor olman. Bir süre daha Kent'te kalman iyi olacak gibi.

Bu senaryo 2. bir soruyu meydana getiriyor. Madem bana uygun değil bu bölge bana açıldı ?

Futboldan örnek vereyim,

1. ligde şampiyonsun, Şampiyonlar ligine çıkmaya hak kazandın.

Peki üst lige çıkman, şampiyonlar liginde ilk sırada olacaksın çünkü bir alt ligi birinci bitirdin manasını doğurabilir mi ? Yeni liginde tırmanarak, gelişecek, o tabloda üst sıralara çıkacaksın.

Durum bundan ibaret.

DawooD Yine yeni bir şey söylemeden şikayet ettin çoğunlukla :)

İstediğin bir kaç ufak şeyi yakaladım onlarda premium eşya statüsünde olabilecek şeyler, bizler (en azından ben) bir yerden sonra PayToWin çıkmazına zorlayan bir oyun istemiyoruz.

Yüksek lvlarda bazı bossları indiremiyorum diyorsun. O bazı bölge bosslarına el ense çekmek için biraz daha kendi harcın Npcler ile alıştırma yapman ve gelişmen gerekiyor. Benzer bir şeyi bu yazının başında hera35'e yazdım.

iki mesaj içinde söylüyorum.
    Üzerinde saldır butonu var ve tıklanabilir durumda
    diye o NPC sizin harcınızmış gibi geliyor. Değil.

x5 e çok hızlı alıştı oyuncular, bazı şeyleri ve yapısını unutmuş gibisiniz.

9YBb7k.jpg

• Claudius affınıza sığınarak, futboldan nefret ederim holigan beslediği için.Şimdi konuya dönersek bana diyorsunuz ki düşük npc saldır.Şuana kadar iyileştirmeler harici Britanya bölgesi npcleri oyuncu bedirmek için var. Ben 180 hatta 200lv olsam bile o npcleri yenmem zor ötesi çünkü ana sorunumu Parşömen yetmemesi. Ciddiyim bir seçenek olsa hesabımı 120lv düşürür güllük gülüstanlık oynarım :(

Bize yenilik lazım

OraNZP.pngzGyLV9.png