Posts by Hyperion

o mesajı kime yazdığımı söyledim abla ayrıca zaten belli oluyor direk kişiye özel bir mesajdı.bunun dışında bahsettiğin iyileştirmelerin (1-ve 2deki iyileştimelerin yada o listeye eklenebilecek nice iyileştirmenin) yapılmayacağı en son yayında söylendi abla (kısacası pro arenalar ayrıldıktan sonra bunlara gerek kalmayacağı söylendi ) yukarıdaki mesajımdada belirttiğim gibi assassın yada diğer tüm kişilerin yapabileceği yegane şey bahsedilen o güncellemenin gelmesini beklemek,başka yapacağı bir şey yok.

@ASSASS şu zamanda x5 dışında bir ilde oynamanın anlamı yok maalesef (pro arenalar açık olduğu sürece ne yaparsan yap bir yere kadar mücadele edebilirsin) adı üstünde x5 yani herşey 5 kat hızlı (doğal olarak çok daha fazla eşya/malefiz düşecek yada sen 1 seviye alana kadar o 5 seviye alacak gibi gibi uzar gider.) Sana oynadığın ili bırak diyemem (harcadığın yıllara,aldığın yakuta vs yazık olur) şu durumda ne kadar kıyaslama yaparsan yap bir şey değişmeyecek ne yazık ki,yapabileceğin yegâne şey yapılacak güncellemelerde bahsedilen,pro arenaların ayrılıp her ilin kendi hızındaki illeri le mücadele etmesi yani bu güncellemenin biran önce gelmesini beklemen,bu olunca şu andaki x5'in atıyorum ileride x10un yaşayacağı bir avantaj seni en ufak bir sıkıntıya sokmayacak (karşılaşamayacağın için).

@ShuTUpp merhaba.assasın her dediğini dogru bulmuyorum onun avukatı değilim ama,olaya direk x1'de oynama oynamak zorundamısın diye yaklaşmakta doğru bir tutum değil.yıllardır verdiği emeği/zamanı (yakutu vs geçtim zaman karşısında bir önemi yok) bırakıp bir çırpıda başka bir ile geçmek istemiyor olabilir (özellikle x1de oynayanların birçoğu bu durumda (bende dahil) yaşadığı dezavantajlı durumu (malefiz etkinliği birçok dezavantajın yanında bana göre çerez kalır). Yanılıyor olabilirim ama daha önce başka bir ilde bu oyunu oynadınızmı acaba? farzı misal x1 hızındaki bir ilde 120 seviyedesiniz, ve size birisi aynı şeyi söylüyor olsaydı siz bırakıp geçermiydiniz? örneğin Bir anket yapıp sorsunlar x1 ilindeki oyunculara desinlerki hesaplarınız aynı şekilde (seviye/yakutları vs) direk x5 hızındaki bir ile geçecek kabul edermisiniz denilse (%99un kabul edeceğini düşünüyorum) kısacası çogunluk x1 illerde güle oynaya oynamıyor zorunluluktan oynuyor aslında.bu yüzden biraz empati yapmak gerektiğini düşünüyorum.iyi oyunlar.

Not:Direk assasa verdiğim yanıttada söyledim yapabileceği tek şey gelecek güncellemelerde pro arenaların ayrılmasını beklemek,onun dısında burada sabah aksam yaşadığını dile getirse eline bir şey geçmeyecek (yaptığı öneri/istek forum takımı tarafından raporda şirkete iletilecek şirketin hoşuna giderse yapacak (kim bilir ne zaman) gibi gibi.kısacası bekleyecek maalesef başka yolu yok.

baktın Cillarius güzel birşey atmıyor,o gün birazda Casse denemek lazım.x1de drakolik bir şey vermediğinde ejderha deneyip kırmızıyı alıyordum. (dönüşümlü şekilde) artık oyunun kafasımı karışıyordu ne veriyordu bir şeyler :)

x5'demi droplar kötü,x5de 140 seviye ve üzerindeki droplar nasıl bilmiyorum ama,bu seviyenin aşağısına düşmüyor adeta yağıyor :) (diğer illerin halini görmek isteyen varsa (x1-x2 illerin) bilgileri vereyim girip kendiniz bir deneyin tövbe edersiniz :)

@ASSASS biraz daha sabret pro arenalar ayrıldığı zaman bahsettiğin rekabet sıkıntısını yaşamayacaksın (rakibinde aynı imkana sahip olacağından) tabi bu bekleme süresi ne kadar olur orası muamma.

%100 dışında ne denersen yanma olasılığı var %99da bile :) (ki genelde başarısız oluyor) ham maddesinin temini zor olan eşyalarda %100' yakalamadan deneme taraftarı değilim,yoksa eldeki boşuna gidiyor,hem bu forumda hem kapanan forumda örneği çok.

ilk defa bir etkinlikte %100 başarı şansı olmadan 9 eşyada 1 fire hariç ne denediysem başarılı oldu. (normalde hep hüsran ile sonuçlanıyordu) demek kasımda aşk başkaymış :)

16 kasım da olacak etkinlikteki %10 eşya düşürme şansının ne olduğunu bilen var mı acaba? (demirhanede parşomenmi yoksa normal keşiflerde %10 eşya bulma şansımıdır )

BFNWTl.png

yer altına girişte yansımayla karşılaşmaktan nefret ediyorum,her seferinde aynı şey 4-5 kez burada takılalım illa yakut harcayalım başka bir şey değil.

Liderim siz yalancı durumuna düşmüyorsunuz,size iletilen bilgiyi yardımcı olmak amacıyla bizimle paylaşıyorsunuz,sonuçta bilgi şirket tarafından iletiliyor,sıkıntının kimden kaynaklı olduğu belli bir gün siyah dedikleri ertesi gün beyaz oluyor.Şahsi fikrim yanlış anlamayın lütfen,şirkete ekonomik olarak en az getirisi olan oyunun gladiatus olduğunu bu sebep ile genel olarak işlerin bu denli yavaş yürüdüğünü düşünüyorum. (birleşim ve diğer çalışmaları sürekli öteleyen şirket yeni il açılma tarihlerini hiç aksatmıyor çünkü,malum yeni il demek yakut harcaması demek oluyor.) yada bu birleşim isteği sadece tr illerindemi bu kadar sık isteniyor,diğer ülkelerin oyuncuları hiç mi ses çıkartmıyor duruma anlamıyorum.

Son mesajınızı görünce merak ettim,daha önce yapılan il birleşimlerinde size takribi olarak kaç gün önceden bilgi veriliyordu acaba,siz birleşim olacak illerin listesini şirkete ilettikten sonra(yanılmıyorsam 4 ay oldu daha fazlada olabilir) size hala bir tarih vermediklerine göre sanki o bahsettiğiniz %1 ihtimal olacakta 2019'un ortalarına yada sonlarına kalacak gibi geliyor.ileride bir gün mucize olsa da,yeni il açma ve il birleşimi gibi kararları şirketteki 1 kişi değilde,o ülkenin yönetim ekibi karar verse şahane olur.

@ Snape liderim,x1 ve x2leri tek çatı altında birleştirmek istediğinizi söylediniz,yerinde bir karar olmuş (parça parça ayırmaktansa tek x1 tek x2),x5 varken diğer hızlardaki illere yeni oyuncu gelmesi mümkün değil (gelmesinde zaten boşuna eziyet çeker bura da 1 seviye alana kadar ora da 5 seviye alır) .Son açıklamanızdan anladığım kadarıyla bundan sonra açılacak tüm iller istisnasız 5x olacak.bu durumda şirketin,pro arenaları hızlarına göre ayırma konusunda verdiği karar hala geçerli durumdadır umarım,aksi halde 5x sayısı artıkça diğer hızlardaki illerin vay haline.Böyle birşey olacaksa da muhtemelen il birleşmesinden daha sonraki bir zamanda yapılacaktır (keşke birleşme ile birlikte aradan çıksaydı tabi ) Bu konu hakkında bizimle paylaşabileceğiniz herhangi bir gelişme varmı acaba? şahsen birleşme dışında merak ettiğim 2 konu var birisi sat butonunun biran önce gelmesi diğeri pro arenaların ayrılması.

Snape vakit ayırıp cevapladığınız için teşekkürler.yeni il açılması kararının şirkete ait olduğunu tahmin ediyordum ancak acaba yönetim inisiyatif alarak karar verebiliyormu diye düşünmek istemiştim (bunun kararını şirket değil o ülkenin yönetim ekibi veriyor olmalıydı alında,o ildeki oyuncuların ne istediğini en iyi onlar görüp biliyor) Şirket hiç sektirmeden 3 ayda bir yeni il açma kararını ışık hızı ile veriyorken,il birleşmesini bunca yıldır nasıl yapamadı anlamak güç doğrusu (Birleşme ile ilgili sorun/sıkıntı yaşanıyor olabilir,ancak bunca zamandır istenilse giderilemeyecek hiçbir sorun olmasa gerek,yeterki yapılmak istensin her şeyin bir çözüm yolu bulunurdu illaki,ama neredee...) umarım ben yanılırım ancak bana kalırsa bu gidişle il birleşmesini (ve uzun zamandır yapılması beklenen birçok şeyi) daha çok ama çok uzun zaman bekleyeceğiz.

Snape liderim merhaba. her 3 ayda bir yeni il açılması talebi şirket tarafından mı veriliyor acaba,yada ülkenin yönetim ekibimi açalım/açmayalım diye belirliyor.karar mercii yönetim kısmında ise,var var olan kısıtlı oyuncu kitlesini sürekli yeni il açarak farklı illere (5er-10ar bölmek yerine) hazırda bulunan illerde oynamaları sağlansa daha iyi olmaz mı? böylece bulunan illerde (en azından şu anda olduğu kadar) oyuncu azlığı yaşanmayacağı için insanlar yıllarca il birleşmesini beklemek zorunda kalmazlar böylece.

liderim bu tarz sorular ve,itirazlar ile sizi uğraştırıyor olabilirim kusura bakmayın,ancak hani şu zamana kadarda açılan yeni illere aman aman bir rağbet olmadığı da ortada,illere hücum edip,kimseler kapıları bacaları yıkmıyorlar yani.yeni il açmanın pek bir şey değiştirmediğinin farkında değil mi şirket (atıyorum il açılınca en fazla 3-5 fazla yakut getirisi olur sonra gene aynı) Eğer şirket tarafından her 3 ayda bir yeni il açılacak illaki deniliyorsa da bu durumda ne desek boşuna olur zaten...