Posts by Hyperion

burada asıl sorulması gereken şey bot kullanan kişinin neden süresiz ceza almadığı olmalıydı hem bot kullanıp hemde 90 gün sonra oyuna hiç bir şey olmamış gibi kaldığı yerden devam etmek adil bir durum değil.kimseye 90 gün cezayı durduk yere vermiyorlar sanırım.bot kullanan kişi ceza bir ilde 90 gün diğer ilde neden 30 gün diye merak edeceğine,oyununu düzgün oynamayı tercih etmesi daha doğru bir sonuç olur sanki ?

not:burada şu kişi diye hedef göstermiyorum,bahsettiğim durum genel anlayış (bot kullanmayan kimsenin üzerine alınmasına gerek yok kısacası)

Snape cevap vermediniz ?

Şirket düşünüyo mu bu sat butonu mevzusunu ?

Şirket nezdinde onaylanmış bir öneri lakin somut bir çalışma yok.

Liderim.şirket sat butonunun gelmesi için hangi tarihte onay verdi acaba (bu bellidir sanırım) Ürün müdürü/yada portföy müdürünün yapın diye onay verdiği bir düzenlemeyi oyun geliştiricileri belirli bir zaman geçmesine rağmen,oyun yapımcıları düzenleme yapmadığı zaman müdürleri tarafından uyarılmıyormu acaba (sonuçta hepsi bir şirket çalışanı en nihayetinde).Bizler çoğu şeyde ürün müdürünün öneri/isteklere geç onay vermesinden dolayı şikayetçiyken,müdürün onay verdiği şeylerin de benzer şekilde yavaş ilerliyor olması üzücü bir durum doğrusu.Tamam bir şeye onay verildiğinde geliştirici takımının hemen ertesi gün çalışmayı tamamlayıp sunmasını beklemiyoruz ama sat butonunun çalışması bu kadar uzun sürmese gerek mantıken (hali hazırda sandıkları sil butonu var,yanına benzer fonksiyonda sat butonu ekleyeceksin sadece (nasıl demirhane mallarını satıp altına çevirebiliyorsa şu anda,bu fonksiyon tüm sandığa çevrilecek o kadar) Sanıyorum ki oyuncuların %99u sat butonunu biran önce gelmesini bekliyordur.

il 37 93 gün önce açıldı.il 38de dün açıldı.93 günde bir yeni il geliyorsa il birleşimi 93 güne kadar olur herhalde bir zahmet.(birleşimin ne zaman yapılacağının ramazan ayı içerisinde açıklanacağı söylendi) diğer ülkeleri bilmiyorum ancak trde bu kadar sık yeni il açılmasına gerek yok (oyun takımı da yeni il açmaktan yana olmadıklarını söylemişlerdi,ama şirket inatla 3 ayda bir yeni il açmaktan yana ) dün açılan 38e yoğun ilgi olmadığı görülüyordur herhalde (hesap açanların bir çoğunluğu başka illerde oynayıp orada da hesap açanlar,oynadıkları ili bırakıp yeni ile geçince bu sefer bıraktığı il ölüyor (bir kovadan alıp öteki kovaya taşıyor)kısır döngüye giriyor kısacası.hal böyle iken muhtemelen eylül ayında il 39un açılmayacağını kimse söylemez herhalde.Ortalama her sene il sayısına 4 tane yeni il ekleyip devam edilecek gibi görünüyor.il sayısı 100 olduğunda Dalya deyip kutlamaya yapacaklar sanırım :)

arenalardaki saldırı seviye aralığına da bir çözüm bulsalar iyi olacak. (defalarca bu öneri oyuncular tarafından yapıldı ama şirket,değişiklikleri çok ama çok yavaş yaptığından henüz gerçekleşmedi) 14 seviye fark olmasına rağmen saldırı atılabiliyor (14 seviye farkı x5 eğitim birimi toplamda eğitim başı 70 eğitim puanı) hadi eğitim farkını geçtim 14 seviyeden kaynaklı eşya yüksekliğinden dolayı oluşan farkları,düşük seviyeli hesapların nasıl kapatmasını bekliyorlar acaba? (kapatmak mümkün değil iken)

Nemesis modum daha önce defalarca ilettiniz ama tekrar raporunuza bunu eklerseniz seviniriz.

sandıktaki eşyaları satma konusunda umut kesilecek bir şey yok,daha önce bunun yapılacağı söylendi.(yapılacak tabi ama biran önce yapılsa iyi olur,browser oyununda insanlar kısıtlı zamanlarını oyundaki başka şeylere ayırmak yerine bu sandıkları tek tek satmayla uğraşmaktan kurtarmalı)

Defalarca dediğim gibi, şirket illerin hızını belirleyen merci / yetkili değil. İllerin hızını ayarlayan kişi benim.

X5'ler günümüz teknolojisi ilerlediği için bizim için öncelikli seçim. Çünkü biliyoruz ki x1'de kimse oynamayacak ve herkesin tercihi hızlı server olacaktır. Şuan ki öncelik birleşim. Birleşimden sonra ne gibi bir öncelik olacak onu da zamanla öğreneceğiz.

yeni açılacak illerin hızının sizin tarafınızdan belirlendiğini biliyorum açılan il x5 olarak açılsın burada bir sıkıntı yok.hali hazırda var olan diğer illerdeki oyuncuların (örneğin bugün il 11 örneğinde verdiğiniz gibi 203 aktif oyuncunun) oyuna bu ilde devam ettiği görünüyor (x1de kimse oynamayacak dediğiniz için söylüyorum bunu,tabi ki sıfırdan gidip kimse kolay kolay x1de başlamaz ama orada başlayıp devam edenlerinde yeni iller karşısında haklarının korunması lazım sanırım).insanlar onca sene verdiği emeği hatta yatırdığı parayı bırakıp bir çırpıda x5 bir ile geçemiyor (geçmek zorunda da değil ayrıca) burada sorun sizden kaynaklı değil,sorun oyuna bu denli köklü bir değişim getirirken diğer kişilerinde bu durum karşısında yaşayacağı zorlukları düşünüp önemsemeden getiren şirket yüzünden.Tabiri caizse şirket şu anda oyuncuya,bak ben x5 açtım ya oraya geç sıfırdan başla daha rahat oyununu oyna,yada x1de devam et gününü gör diyor aslına bakarsanız.(şartlar eşit olmadığı için aynı arenada karşılaşmaya zorlamıyor olması lazımdı aslında,yoksa değil x5 istiyorsa x55 açsalardı) neyse zaman... Selametle.

Snape liderim 2018 haziranda yapılan yayında,ürün müdürün pro arenaların ayrılmasına söz verdiğini söylemiştiniz.3-4 gün önce bu durumu sorduğumda bunun için henüz erken olduğunu söylediniz,bu düzenlemenin yapılması için x5 il sayılarının çoğalmasımı bekleniyor acaba? (merak ediyorum,hangi sebep ile beklendiğini) biliyorum maalesef herşey ürün müdürü onay verdiğinde yapılıyor ama,bizimde merak ettiğimiz şey şu x5 dışındaki illerde oynayan kişilerin yaşadıkları sıkıntıların kimse farkında değilmi şirkette,yok eğer farkındaysa neden bir düzenleme yapılmıyor. (Şirket ortada haksız bir rekabet ortamı olduğunu görmüyor ise durum başka tabi) Yok pro arenaların ayrılması daha erken,yada bu işlemde oldukça zor (ve bu yüzden senelerce bekleyecek isek) daha öncede sunulan önerideki gibi,tıpkı sirk turmadaki gibi on/of butonu getirilsin isteyen arenaları da açıp kapatsın (yada sadece x5 kapalı seçeneği gelsin) en azından x1deki oyuncularda kendilerini üvey evlat gibi hissetmekten bir nebze kurtulmuş olur.

@SLauGHTeR bulunduğun il aktif bir il görüldüğü üzere.birde girip 23-24-25-27-29-31 gibi illere bak ve şükret :) gerçi bu illerde aktif ama çaktırmıyorlar herhalde.

460bin itibarlı biri var 50 sirada oda 92 level. Bence çok aktif değil bana göre ^^ 7 günlük yüksek skorda.

senin bulunduğun ilin 7 günlük listesinin 50.nci sırasındaki olan kişinin itibarı,söylediğim illerin haftalık birincilerinin minimum 2 katı oluyor.anlıyacağın aktiflikten yıkılıyor il :)

liderim kusura bakmayın ama aktiflikten kasıt bumudur? oyuna 5-10 dakika giren hesap ilde aktif diye sayılıyor ise oyunun bu halde olmasını anlıyorum demektir.burada size ahkam kesmek değil amacım ama,23-24-25-27-29- vs gibi illerin yüksek skoruna girip bir bakın isterseniz.in cin top oynuyor kavramıyla karşılaşıyor girip bakan.

v3pCtS.png

Kusura bakmayın ama artık oyunu canlı tutacak hiçbir şey kalmadı..

Yıllarca oyundaki eksikliklere çözüm bekledik, il birleşimi bekledik ancak hep geçiştirildi, olmadı, yapılmadı.. Yüzlerce, binlerce kişi oyunu bıraktı.

Bu saatten sonra yeni il açıp 200-300 kişinin başlayıp 3-5 kişinin devam ettiği bir oyun olmaktan öteye geçemez maalesef..

ağzına sağlık.bırak yeni il açılışında 200 kişi olmasını,tüm illeri toplasan 150 kişi yoktur herhalde (hesaptan bahsetmiyorum oyunu aktif oynayan sayı) buna rağmen inatla her 4 ayda bir yeni il açmaya ve var olan oyuncuları 5-10ar şekilde illere dağıtmaya devam ediyorlar.Şirketin istikrarlı olduğu tek şeyde bu zaten,sektirmeden 4 ayda bir il açmak :) varsın eski illerdeki oyuncular bomboş illerde oynamaya devam etsin (il birleşimi olsa da sonuç çok değişmeyecek kısa sürede gene aynı,şartların herkes için eşit olduğu bir ortam sunmalı en başında...)

@SLauGHTeR alışsan iyi edersin.4 ayda bir yeni il geliyor.yıl sonuna doğru bir il daha gelecektir yani :)

x5 dışında bir ilde hesabı olanlara orayı bırak x5de oyna demek yerine,mevcut durumda oyunda yaşadığı sıkıntıyı gidermesi için şirkete çağrı yaptığında destek verip yardımcı olmak daha iyi olur sanıyorum. (onca yıl emek,zaman,hatta para yatırıp bir yerlere getirdiği hesabını bırakıp gitmek istememesi doğal,eşit olmayan şartlarda aynı arenada karşılaşmak istemiyor oluşu da buna dahil). Asıl sorun burada eşit olmayan şartlarda olmasına rağmen mücadele edilmesini bekleyen şirket kaynaklı.En başından bir değişiklik yapacağı zaman yaşanacak bu mağduriyeti düşünmeli ve ona göre bir yol izlemeliydi,maalesef yapmadı.X5'de oynayan kişilere de siz neden burada oynuyorsunuz denemez,sonuçta herkese açık dileyen açar hesabını oynar.X5de oynayanlara da tabiri caizse öcü gözüyle bakmamak lazım yani. Aynı şekilde x5de oynayıp oranın sağladığı avantajları görmezden gelip,diğer illeri de yok saymamak lazım tabi.Yarın bir gün olur da şirket x10 açar,bu sefer aynı durumu x5de oynayan kişiler yaşayıp isyan edince oradakilere de,sende durma x10a geç demek gibi bir şey olur bu.Herkese iyi pazarlar,keyifli geçirmeniz dileğiyle :thumbup:

@SLauGHTeR bot cezası alıp hesabı geçici süreli kapatılan hesaplara saldırılarda altın kazanımın adaletsiz olduğunu söylemişsiniz,burada asıl adaletsiz olan cezanın süresiz değil geçici süreli veriliyor olması aslında. x5 serverinda kimse 90 gün beklemez oyuna dönmek için demişsiniz ayrıca,örneğin il 32'ye bakarsanız geri dönüp dönmediklerini görürsünüz.şu anda altın kazancın az gelebilir 100 olup kostüm giymeye başladıktan sonra oynadığın ilde altından yana sıkıntı yaşamayacaksındır.

Ürün Müdürü onay verir, programcılar oyuna entegre eder.

Her şey için onay almıyoruz fakat illerin hızını değiştirmek ya da oyuncuları başka bir servere taşımak kafamıza göre yapabileceğimiz bir işlem değil. Yoksa panelde yok yok.

ilin hızını değiştirmek yada hesabı taşımak için programcılara ihtiyaç yok o zaman,şirketin onay vermesi yeterli.sonrası sizin panelden değiştirmenize kalıyor.o zaman bu konuda şirkete ekstra baskı yapmanızı canı gönülden rica ediyorum.

bu arada ürün müdürünün iletişim adresini kimseye çaktırmadan paylaşsanız da biz kendisini sık boğaz edip işlemleri hızlandırsak :)

Elçiye zeval olmaz, iletirim elbette bütün önerileri.

yeni açılacak illerin hızını belirleme işini başta siz yani o ülkenin yöneticileri belirliyor,peki var olan illerin hızının değiştirilmesini,yada o ildeki oyuncunun başka bir ile taşınmasına karar veren merci kim? (mantıken bunu da sizin yapabiliyor olmanız gerekiyor ama) illa şirketin onay vermesi gerekmiyor ise (yani bu karar şirkete bırakılırsa yavaş iller daha çok uzun süre bu haksız rekabet ortamına maruz kalacak) işin özü bu konuda karar yetkisi sizde ise bu değişiklik için sizden güzel haberler bekliyoruz.