doar o mica parere.

  • am i right 8

    1. yup (6) 75%
    2. not sure (0) 0%
    3. who the frick are you (0) 0%
    4. i like potatoes (2) 25%

    mna, buna ziua. as vrea sa transmit celor care se ocupa cu update-urile si cu "ideile noi"..n-am stiut cui sa ma adresez asa ca o sa postez aici in speranta ca cineva din staff-ul romanesc(despre care n-o sa vorbesc ca n-aveti voi vina), o sa trimita mesajul meu unde trebuie. o sa fac asta in engleza ca sa nu va mai stresati cu traducerea:


    right, so... whoever comes up with all these "new ideas" of bringing a lobby option just to make the game "easier" or whatever your result wanted to be, you might need to reconsider a "new idea" of making the fusion happen as a lobby was the last thing a gladiatus player ever needed. more and more players are leaving the game because of the lack of interest that a fusion might bring.. and there'd be much more to be added but i can't be bothered to talk about that right now. my main concern is the fusion, as the servers, even the speed ones are getting less and less populated everyday. you cannot have more than 2 active guilds on each servers and that's not even 3-4% of what gladiatus used to be a few years back. right, i'm not gonna write you a love or hatred letter as you might think. i like the game, but please, think about the players as well. you did a really good job with the events ratio compared to a few years back. forging and all the new stuff is also interesting but we do need to get less servers but with more active players.

  • @DJuan nu te mai stresa pentru ca pe neamt nu il prea intereseaza asa ceva, si eu unul cred ca intr.un an de zile daca erau oameni puteau face fuzuinea pe toate serverele caci sunt 300 de angajatii la gameforce, nu 50, ca sa zic asa. Dar ii cam doare undeva.

    Lor sa le iasa banul si cam atat..

    Din cate observi mereu servere noi, ca lumea sa isi creeze cont, ca apois sa investeasca bani ca sa creasca si apoi pauza.

    Deci cui ii pasa ? Nimanui....

    Eu am facut un an pauza si cand m.a revenit, ma asteptam deja sa fie facuta fuziunea serverelor, dar nici vorba...

    Se misca ca melcii.. ( si chiar nu e cazul sa unii sa le luari aprarea, caci asa si e )

    Stii este o vorba care s-a cam adeverit : " Nici neamtul nu mai e neamt ."

    SIngura solutie e sa o lasam moarta si sa joace restul lumii...

    Caci la fel e si cu randomul, si cu alte chestii care ei zic ca nu sunt buguri.

    Nu iti mai bate capul, jocul lor, regulile lor....

  • Cu ce te încurca ca nu e fuziune făcută atâta timp cât ai provinciarum? E același lucru.

    Event-uri sunt destul de des, activitate pe serverele noi este.

    Nu văd rostul nemulțumirii voastre, crezi ca aia 300 de angajați au doar gladiatus in grija?

    Dar așa-i romanul, nu ii convine nimic, niciodată.

    Nu îți convine, nu te mai juca și gata. Nu sta GF in tine sau in mine sau in x sau y.

    Numai bine

  • @Alexios pentru tine e acelasi lucru poate, dar daca e fuziune din 10 breasle faci 1 si buna nu 2 pe 1 serv si alea cu 6 jucatori activi.


    CINE VORBESTE DE SERVERE NOI ?

    Eu cel putin pe sv unde joc sunt cam 15-20 jucatori activi din care 10 intra aproape zilnic, restul tot la 3-4 zile.

    Daca tu numesti activitate aici atunci clar esti incepator.

    NEMULTUMIREA E CA NU AI CU CINE FACE UN PACHET, NU AI CU CINE SA SOCIALIZA SI MAI ALES SA FACI SCHIMB DE RESURSE !!!

    Nu am eu treaba ce grija au ei, dar daca continu asa jocul din start moare si cu noul lobby lumea nu mai intra pe game pentru ca nu mai stie e-mailul si nu iti bat capul sa tot caute, in breasla mea am deja 3 care mi-au confirmat ca se lasa.

    Te rog sa iti faci cont pe serv 15 si sa imi zici tu mie cu cine poti tu juca acest joc si vorbim dupa aceea, daca esti multumit sau nu.

    Nu sta in noi, dar le place banul nostru.

    Nustiu ce vechime sau ce experienta ai acumulat pe acest joc. dar nu cred ca ai jucat tu acest joc in ani 2007-2009.

  • Cu ce te încurca ca nu e fuziune făcută atâta timp cât ai provinciarum?

    Daca ar fi vorba doar de atacuri ar fi o solutie provinciarumul. Dar pietele pe majoritatea serverelor sunt goale si multi nu au cu cine sa faca nici macar pachete. Sa faci cont de lvl 1 si sa fii in top 50 (si pe unele servere chiar mai sus) e destul de grav.


    Static stai linistit ca incalcarea regulilor se pedepseste pe cont, nu pe mailul pe care e facut contul.


    Poate sunt mai naiva, dar eu inca sper la vesti bune pana la sfarsitul anului...:D

    If I cannot bend heaven, I will raise hell!

    MADUTZA-7.webp

  • in primul rand, multumim de intelegere si de vorba buna.

    poate daca avem noroc sa strangem cat mai multe thumbs up la topic sau la vote poll se pun germanii pe treaba si ne dau macar de stire. poate poti inainta ce am scris eu in engleza p-acolo catre un operator german, n-am stiut cui anume sa ma adresez ca sa fiu bagat in seama, d-aia am si facut topic

    Edited once, last by DJuan ().

  • DJuan nemtii ne-au auzit referitor la subiectul fuziunii. Stiu sigur asta ptr ca am precizat de server merge de vreo 3 ori in ultimul mesaj catre ei (acum aproxim o luna) si am si semnal ca a fost citit emailul. In plus nu sunt singurul care am semnalat aceasta nevoie. Acum trebuie sa fim optimisti cum ne recomanda Madutza :). Eu mai am putin optimism ramas :)