Posts by STATIC

    ar fi superb

    atata timp cat nu va fi posibil doar cu rubine :)


    nu ar strica sa fie si dropabili, doar la sefi de expeditii / temnite

    Si asta cu dropul mi se pare o idee foarte buna, se poate umbla la procentaj ca sa nu aiba toata lumea mercenari portocalii si rosii.

    Great suggestion as I always wondered what's the point of that thing anyway... Also agree with the chance to get tools back, or as you said to get all the materials back or at least some of them, it sucks when you lose inferno stone in red quality...

    Am primit mail ca fuziune e gata... Unde e gata ca eu nu vad??? Ce se aude despre urmatoarele fuziuni?

    Daca e sa ne luam dupa starea serverelor nou fuzionate, cred ca asta e sfarsitul fuziunilor. De asta nici nu au mai dat niciun semn de mai bine de o luna de la ultima fuziune." Investitia" in serverele noi nu e suficient de buna pt o calitate decenta de a juca si probabil ca vor ramane fara jucatori daca strica si restul serverelor ramase.

    Incredibil de rusinos pentru o companie cu pretentiile Gameforge. De rasul curcilor. Inca un esec pentru gluma asta de companie. Cu toate ca am jucat ani si ani de zile si am bagat destule rubine, mai bine ar inchide jocul asta, ca sa nu murdareasca amintirea jocului care a fost candva. Asa se intampla cand pui profitul pe locul 1 si trainicia jocului pe locul 10.

    "Asa se intampla cand pui profitul pe locul 1 si trainicia jocului pe locul 10."

    Bine ai venit in capitalism. :) e o problema des intalnita si in domeniul jocurilor.

    Inteleg ca este o afacere si trebuie sa fie profitabila, total de acord, o afacere neprofitabila nu poate exista, dar parca prea au ignorat calitatea acestui joc in ultimii ani...

    As long as the developers are silent, all we can do is guess when the merges are most likely to happen, like I did above

    That's the issue. They are being way too secretive. They should be taking example from other companies that are doing a far better job with this, being more open with the community.

    If I needed to make a guess I would say we must wait at least a week. There's no way they would merge servers during Revenge of the death event, as they don't want to mix the highscores of different servers. If they announce more events for the next weeks things will go even slower. Considering merging a set of servers takes about half a day I'm pretty sure there would be some players complaining about why they have to miss those events (even if they are the most useless ones - like more xp in the arena :D ).


    I don't think they will do merges and events at the same time, a considerate solution would be to merge servers at weekdays and announce events for weekends.

    Before doing any merge, you first need to inform about it. This is the whole point why Static started this topic. Its been more than a month since the last merge and people have received emails stating merge is complete.

    Exactly, they claim that merges are complete, how so? Seems ridiculous to me.

    Hello,




    So, they are doing server merges which hopefully will revitalize this game. But what's the expected date for all the merges to materialize? How far into 2023 (or 2024) will we go with these? So far it seems really slow to me, this past month they've done absolutely nothing. Maybe a game team member can give some insight.



    Regards.

    Am primit mail ca fuziune e gata... Unde e gata ca eu nu vad??? Ce se aude despre urmatoarele fuziuni?

    Daca e sa ne luam dupa starea serverelor nou fuzionate, cred ca asta e sfarsitul fuziunilor. De asta nici nu au mai dat niciun semn de mai bine de o luna de la ultima fuziune." Investitia" in serverele noi nu e suficient de buna pt o calitate decenta de a juca si probabil ca vor ramane fara jucatori daca strica si restul serverelor ramase.

    Incredibil de rusinos pentru o companie cu pretentiile Gameforge. De rasul curcilor. Inca un esec pentru gluma asta de companie. Cu toate ca am jucat ani si ani de zile si am bagat destule rubine, mai bine ar inchide jocul asta, ca sa nu murdareasca amintirea jocului care a fost candva. Asa se intampla cand pui profitul pe locul 1 si trainicia jocului pe locul 10.

    Dar te rog spune ca nu avem dreptate avand in vedere cum trateaza GF jocul asta. Chiar vreau sa vad daca ai curajul sa spui ca nu avem dreptate.

    De critica constructiva nu a auzit compania asta? Sau e numai posibilitatea asta: GF e o companie minunata fara de cusur iar cine nu e de acord sa isi faca bocceaua? Nu avem dreptul sa ne manifestam nemultumirea legata de jocul asta? Pentru ce e forumul? Pentru anunturi cand e reducere la rubine si posturi de lauda pentru GF? Ti se pare laudabil cum este gestionat jocul in momentul de fata? Nu ma obliga nimeni sa joc, dar am investit ani de zile din viata mea si bani, nu crezi ca am dreptul sa imi manifest mahnirea? Jocul asta ar putea sa fie altfel daca i s-ar acorda atentie, si e perfect vizibil ca e lasat in deriva.

    3 amanari la update-ul ala. acum si fuziunile pt a 2-a oara. De o luna stam cu bug-ul ala de display. Nemtii ori nu au staff care sa se ocupe de problemele astea ori ii doare la banana.

    E varianta a doua frate, nu e evident? Ca sa tina jocul asta online probabil nu le trebuie cine stie ce servere, iar prosti care baga rubine sunt destui... Profit cu investitie minima, inca nu ati inteles ca aceasta companie asta urmareste? Dupa fuzionarea comunitatilor intr-una singura urmeaza inchiderea jocului.

    Se mai rezolva inca o problema a jocului... Asta e, nu le poti avea pe toate. Sa intelegem ca aceasta fuzionare le va ocupa tot timpul alocat pentru acest joc celor de la GF si sa nu speram la continut nou gen temnite Britannia, nu?

    "Fuziunile vor avea loc conform unui program afisat in acest topic. Va rog sa tineti cont ca serverele vor fi fuzionate in grupuri, nu toate odata, deci fiti atenti in acest topic in urmatoarele saptamani pentru a afla exact cand si unde anume serverele voastre se vor uni."

    Dupa fuziune va fi numai o echipa a jocului? Adica tu ne parasesti dupa fuzionari?

    mai bine un server international decat o fuziune intre toate serverele.... sunt aceeasi jucatori pe toate serverele romanesti.... cati jucatori activi unici crezi ca sunt pe serverele romanesti? 100-150? fuziune in care toti sa inceapa de la 0 sau sa se pastreze eroii? crezi ca ar fi fair-play ca de ex. eu care joc doar pe S38, sa zicem ca e server recent deschis sa ma compar cu cei de pe server 1 care au deja lvl 140+?


    cel mai bine ar fi cum a zis colegul..server nou international.. bravo pt idee :)

    Asa, si dupa ideea ta contul meu de lv140 trebuie sters, ani de zile de munca, ca tu nu ai acelasi level cu mine ca te-ai apucat pe serverul nu stiu care :)

    Mai bine ar fuziona toate serverele intr-unul singur, cred ca ar fi mai bine si pentru ei din punct de vedere financiar, si ar mai revitaliza mortaciunea asta de joc.

    Salut,




    Am o propunere: mercenarii sa poata fi colorati la magul Hermeticus. Astfel se poate revitaliza si magul pentru jucatorii de level mare, care folosesc forja pentru a face iteme, magul devenind irelevant. Diversi parametri precum dificultatea colorarii unui mercenar raman la aprecierea voastra.



    Multumesc.

    Pe langa faptul ca e o idee aberanta, astia nu se streseaza sa salveze servele cu activitate zero, si noi vrem continut nou, temnite Britannia si alte bazaconii. Trist.

    Salut,



    Observ ca de ceva timp pe jocul asta nu s-a mai intamplat nimic. Adica nu s-a mai adaugat nimic, vreo temnita in Britannia, vreun pergament nou, nimic. Nicio fuziune pentru a fi salvate serverele x1 pe care joaca 2-3 oameni.


    As dori ca cineva din echipa jocului, macar community managerul (nu team managerul nostru drag si scump care inchide threaduri daca nu ii place ce scrie in ele) sa vina sa ne zica ce planuri sunt pentru joc in viitorul apropiat.


    Se va mai adauga ceva jocului pentru a ne da o motivatie sa jucam, sau macar niste fuziuni ca sa salvam serverele vechi x1 pe care totusi inca se mai baga rubine...?


    Cred ca meritam sa ni se zica lucrurile astea macar din respect pentru noi si timpul nostru, si pentru faptul ca finantam compania asta. Pe alte jocuri GF s-au mentionat lucrurile astea, ce se va intampla in viitor, dar vad ca jocul asta parca e abandonat, parca ruleaza in modul mentenanta, il tinem deschis cat mai e si apoi inchidem pravalia, serios...


    Multumesc.