Posts by Edwin

Kritický zásah a blokovanie by sa malo navzájom odčítať

Teda ak by mal nepriateľ blokovanie na hodnote 500 a ty by si mal kritický zásah na 500, mal by si 0% šancu na kritický zásah.

Ak by mal však nepriateľ blokovanie na 0 a ty kritický na 500 (čo je kdesi na lvl 100 hodnota odpovedajúca 50%), mal by si 50% šancu na kritický zásah.

Teda by to bolo niečo ako je momentálne dvojitý zásah - malé percento, ktoré len nepatrne ovplyvní súboj, no ak nemáš inteligenciu, stane sa z toho percento, ktoré zvráti celý súboj

Teda by hráči nemuseli zahodiť starú výstroj a hra by bola menej o náhode. Je to teda len nápad, taká prvotná myšlienka :D ako by to bolo v praxi, to už neviem posúdiť.

Tuhý odpor by sa potom asi zrušil.

Ahoj

Nemýliš si vyhňu s opravovňou alebo s pecou? Do vyhne sa predmet vložiť nedá. Dá sa vložiť len do opravovne a do pece. A z nich sa dá len poslať ako balík, teda sa nedá dať priamo do inventára.

Ja ťa chápem, ale podľa mňa je oveľa závažnejší problém aréna. Už ma to ani nebaví hrať. Keby neexistovala Turma, tak sa na tú hru vykašlem. Podsvetie je len prostriedok k tomu, by si bol silnejší, no čo z toho, keď aréna za nič nestojí a môžeš sa snažiť ako chceš, porazí ťa aj podstatne slabší hráč. Naopak si tiež myslím, že podsvetie má byť ťažké ako aj získavanie vzácnych návodov a červených surovín. To čo predvádza GF je katastrofa. Slabým hráčom pomáha a dobrým hráčom nastavuje hru aby to mali ťažšie.

Rozoberme si bežný súboj v aréne...

Má 15 kôl. Priemerne z 15 kôl dám zásah tak v 2-3 kolách. Z toho sa ešte niečo zablokuje a vo výsledku z 2 rán vypočíta výsledok súboja.

Bohužel, hráči v CT a v aréně jsou vybíráni dle statů a zbroje, čili pokud jsi fakt hustej na 97 úrovni, tak holt budeš trpět tím, že tě budou řezat hráči s mnohem vyšších úrovní ( mám kámoša se 106 úrovní, kterej má fakt fajnou zbroj, a v meziserveru má v nabídce úrovně 125+, samozřejmě z přiblblých speedserverů ) . zkrátka: čím lepší jsi, tím těžší soupeře ti to nabídne. A někdo si holt rovnocenného soupeře jednodušše nevybere :(

Podľa zbroje? To je pre mňa novinka. Takže nejako systém vyhodnotí moje zranenie a brnenie a na základe toho nájde súpera?

To je teda ozaj sprostosť. Aký má potom zmysel snažiť sa byť dobrý? Hráči by mali byť motivovaní k tomu, aby mali čo najlepší tréning a výstroj. Medzi úrovňou 125 a 106 je taký obrovský rozdiel, že ani tú najväčšiu lamu nemáš šancu poraziť. Ja viem, že to GF myslelo dobre, pretože to ako sa hra pokazila predajom zlatých nástrojov na úrovni 1-90 bolo treba riešiť. Ale od úrovne 100 vyššie je to už úplne o inom. Mali by s tým niečo robiť. Teraz mám čo podľa GF robiť? Dávať všetko zlato do spolku a roztaviť výstroj? :?::cursing::thumbdown:

Protože mají pocit méněcennosti a myslí si, že když se 132 úrovní budou 5x denně útočit na 92 úroveň, tak se jim zvětší úd nebo nevím proč... Zkrátka chudáci :)

U nás na s4 tiež hral taký chudák, vysekal takto celý 30 členný spolok v turme aj aréne. Pritom ako hráč nestál za nič. Písal som už o tom jeden príspevok. Našťastie sú teraz na s4 rozumní ľudia a nechajú ma na pokoji. Už som aj viackrát vysvetľoval, že musíme držať spolu. Dosť nám lezú zo speed serverov na nervy, tak aspoň si treba pomáhať v rámci provincie. Nerozumiem, prečo taká niečo vôbec povolili... nebol na to žiaden dôvod. Niekto sa oháňa tým, že je to bojová hra... ale tak v bojových športoch sú tiež kategórie a má to svoj zmysel.

Môžem len potvrdiť to že súperov vyberá podľa toho aký máš tréning. Mne ponúka hráčov aj o viac úrovni ako tebe.

A keď sú z zrýchlených serverov tak som rád. Len si pozriem aký kostým majú na sebe, ak tretí luciferov tak je vysoký predpoklad že to práve hrajú keďže ho môžu mať na sebe len pár hodín. Keď majú aktivované centurio tak majú súboje tak často sa sa im neoplatí zakaždým skrývať zlato a v prípade víťazstva je dobrý úlovok veľmi pravdepodobný.

Teraz ktorý účet myslíš? ^^ na s4 či na s9?

Je to šikovný hráč, pozdravujem ho. Takýchto hráčov si naozaj vážim, aj keď je pravda, že keby boli len takí ako on, hra už dávno nefunguje. Takže aj tu na tomto mieste chcem poďakovať všetkým hráčom, ktorí kupujú rubíny. Vďaka.

Pozri, pokiaľ to hráš na dobrom serveri, tak sa to dá. Ale naozaj si neviem predstaviť ako by hral na mŕtvom serveri, kde je najvyššia úroveň 110...

Tam by nekúpil nástroje a ani suroviny z trhu. A že by mala úroveň 110 dostatok oranžových a červených surovín z vlastných zdrojov sa mi nechce veriť.

Keď nad tým rozmýšľam, načo sú vlastne dobré rubíny? Keď mám tretí kostým tak tých 5 minút je akurát... s Centúriom je klikať každú minútu a pol úplne šialenstvo... aj tak kliknem len raz za 5 minút. Keď nemám tretí kostým, som rád, že si 3 dni oddýchnem a klikám len tak rekreačne. Zlaté nástroje kupujem len za zlato a suroviny tiež. Posilnenia si vytočím v truhlici a všetko čo na podsvetie potrebuješ si tiež vytočíš. Mám asi 200 liečivých elixírov a mobilizácií tiež strašne veľa... Tak mi uniká pointa, keď niekto nadáva, že nemá proti hráčom, ktorí tu dávajú peniaze šancu.

Inak tu sa nedá urobiť hlasovanie? Na inom fóre od GF mi to ide ^^

Má 107 úroveň - může tedy rubat hráče i o 10 úrovní menší, a bude z toho mít zlato a expy :)

No, ja keď si dám tretí oblek, veci sa majú takto...

Ak zaútočím na hráča z provinčnej arény s úrovňou o 9 nižšou, dostanem minimálne 12k, niekedy aj 35k.

Ak zaútočím na hráča z môjho serveru s úrovňou o 2-3 nižšou, niekedy aj rovnakou ako mám ja, dostanem tak 3k.

Nie je to blbosť? Z nižších úrovní v provinčných arénach by malo byť menej zlata, aby to hráčov odradilo a vybrali si radšej rovnocenného súpera.

Jediná nefér věc bylo zrušení Banů za napadání pod expy ( level bashing ) :) Spousta "charakterů" toho teď využívá :/

Myslíš z pomsty, alebo preto, lebo majú málo hráčov v rozsahu?

Asi si si pri suboji kychol alebo si zakopol, tak ta dorazil ... Insie vysvetlenie v tejto hre s paranormálnymi javmi ani nie je...

Turma je podľa mňa v pohode, no v aréne kritický zásah a blokovanie robí strašne veľa... mali by to nejako obmedziť.

Je to nespravodlivé, obzvlášť od hráčov, ktorí by ťa na tej istej úrovni nemali šancu poraziť.

Keď budeš mať tretí oblek, tie štatistiky sa zlepšia. Za jednu prehru dáš v pohode aj 20 výhier.

Zažil som niečo podobné... boli dni keď som mal 10 útokov od jedného hráča.

Ak ťa to aspoň trochu poteší :D a môžem si ho vyznačiť žltou farbičkou v target liste nech ho neprehliadnem

Ahojte

Je dôležitá inteligencia u útočníkov? Aj za cenu, že stratím 12 zranenia aby som ju mal naplno?

Je dôležitejšia sila, alebo kritický zásah? Mám zatiaľ dve možnosti ako vyriešiť silu, keďže som nízka úroveň. Neskôr mi príde ako veľmi dobrá voľba Gaius zlej vôle.

1.) Ichorus smrti - jedna vec dá silu naplno, dá v ružovej +22 zranenia a +24 kritický

2.) Gaius starobylosti - treba dve veci aby bola sila naplo, +25 zranenie a +37 kritický zásah

Opatí sa nejako riešiť blokovanie u útočníkov? Mal som aj taký nápad hodiť na nich pár Lepidus vecí. Dávajú blokovanie, no nezvyšujú ohrozenie, čo mi prišlo dobré. Experimentoval som aj s Lucius vecami, no práve tam zohralo dôležitú úlohu ohrozenie a útočníci dostávali zbytočne veľa (mali vysokú hrozbu).

Aký máte názor na Titanius veci?

Mám dole aj link na postavu, ak sa niekto na to pozrie a poradí mi, budem rád.

Vopred vďaka za pomoc.

Ahojte

Už od Silvestra, kedy som dal na žalárovú postavu Lucius sandále amazoniek si všímam, že sa opotrebujú podstatne viac, než ostatné predmety. Kedysi som mal takýto prsteň, ktorý sa strašne rýchlo opotreboval a stále som ho musel opravovať. Mám aj dôkazy aby ste si nemysleli, že rozprávam blbosti ^^ Nieže by ma to nejako duševne poškodzovalo, skôr som zvedavý čo je za tým.

Veru by mohli konečne začať myslieť na šikovných hráčov. Od úrovne 100 je maximálny tréning možné dosiahnuť aj keď hráš normálne. No neviem kto by to skúšal, keď by ho akurát tak čakali frajeri z provinčných arén vybavení Luciusom zeme...

Do úrovne 100 to má svoje opodstatnenie, ale neskôr už fakt nie. Štve ma to, lebo mám úmyselne nízku zdatnosť (kvôli tomu aby som mal v rozsahu čo najnižie úrovne) a tým pádom málo života. Znepríjemňuje to hranie a v podsvetí je to dosť nevýhoda. Silu tiež vôbec neplánujem trénovať z tohto dôvodu.

Chápem vaše rozhorčenie, ale čo iné ste čakali, keď vznikali servery ako huby po daždi? Jeden po druhom umierali a vy ste to aj tak ďalej skúšali. Keby ste sa nenechali nalákať a hrali s4, hra by vyzerala úplne inak X( Vám nemá kto baliť a hráči z normálnych serverov musia trpieť magorov, ktorí útočia každých 20 minút.

Nemám tušenie ako to vyzerá na úrovni 130+ a ani neviem aký si hráč. Keby som sa však nebol opýtal, tak sa nič nedozviem. Vďaka za objasnenie.:thumbup:

Nevedeli by ste nejako vybaviť, aby sa dalo v rámci provincie útočiť na hráčov bez toho, aby som ich musel po jednom hľadať v rebríčku? Fungovalo by to presne ako provinčné arény, no vždy by dalo na výber 5 hráčov.

Spojením s4 a s9 prídem o súperov (väčšinu) a hľadať ich v rebríčku je hlavne z telefónu utrpenie. Obzvlášť kvôli imunite 1 hodiny po útoku, ktorá sa nikde na profile hráča neukazuje. Alebo budem dookola točiť hráčov zo speed serverov?

Každopádne sa teším na nové priateľstvá aj konflikty :D

Vidíš, tak servery sa spájať budú. Problém vyriešený :thumbup:Je to veľmi dobré znamenie, že sa GF zaujíma o túto hru.

Poviem ti to prakticky. U nás na s4 sú hráči s maximálnym tréningom. A čo im je to platné? V provinčných arénach majú na nich dosah hráči zo speed serverov od 10 úrovni silnejší a asi vieš akú majú proti nim šancu. Preto radšej nakúpim suroviny aj za 40 miliónov, vyrobím veci a kašlem na tréning.

Ahoj

Priamo ti neodpoviem na otázku, no nechce sa mi veriť, že trocha brnenia dokáže podstatne ovplyvniť to, či si schopný úspešne farmiť expedície. Keď na seba nahádžeš oleje, zapneš bohov a posilnenia, tak Sebastianus je len kvapka v mori :D

Alebo sa mýlim? Aspoň sa rozpúta diskusia a niečo nové sa naučím.

Servery sa spájať nebudú a tvoju postavu nikto neprenesie na iný server. Mrzí ma, že tvoje úsilie takto skončilo, no na úroveň 80 sa dá dostať pomerne rýchlo. A čím skôr začneš, tým lepšie. Ak si žalárový typ, tak si na svoje prídeš aj na nižších úrovniach. Dokonca môžeš mať šťastie a postavu ti niekto daruje.

Ale nedá mi to :D Balenie cez aukčnú budovu ti príde zdĺhavé? Ja balím vždy keď mám viac ako 10k :D A to aj po každej výprave.

Možností je veľa, ale ak nechceš strácať čas, trénuj každý deň bez ohľadu na to či je akcia alebo nie. Tak či tak sú nadpriemerné tréningy len na škodu.

Ahoj

Speed servery sú lákavé, no takto presne nakoniec všetky skončia. Je lepšie poctivo vyexpiť postavu na s4, kde ti zabalia každú hodinu, dajú ti suroviny, návody, nástroje... A hlavne máš proti komu hrať.

Spamer , nemám dôvod neveriť ti. Dosiahnuť to čo si ty dosiahol bez rubínov chce naozaj veľa snahy, skúseností a času. Ak nikoho nešikanuješ, je to všetko v pohode.

V hre však existuje aj presne opačný problém. Hráči na speed serveroch majú podpriemerné tréningy, čo vo výsledku znamená to, že hráč ako ja, čo hrá výpravy, žaláre, arény, plní úlohy.... teda vôbec nehrá pomaly nemôže útočiť na hráčov rovnakej úrovne.

A to som za celú dobu čo hrám predal možno 4 nástroje čo je tak 25 miliónov. Teda na mojej úrovni už v podstate zanedbateľná čiastka.

Tým nechcem povedať, že by boli nešikovní, pretože je to všetko podmienkami v akých hrajú a ani ja by som na ich mieste nemal lepší tréning. Vo výsledku však majú dosah na bežných hráčov aj o 10 úrovni slabších, ktorých veselo mlátia 10x denne bez šance na výhru.