[ℹ️] Tipy/informácie do hry

 • Podpora/support  Chceš kontaktovať herný tím? Najlepšou cestou je skrz tikety. Ako na to?

  Zaregistruj sa na stránke http://support.gladiatus.sk/. Táto stránka ponúka priamu komunikáciu s Game Operátormi.


  Ak sa zaregistruješ, tu sú body, ktoré musíš urobiť ďalej:

  1. klikneš na "kontaktovať podporu"
  2. z možností výberu vyberieš, či sa jedná o problém v hre/na fóre/problém s rubínmi
  3. postupne si vyberieš z ďalších ponúkaných možností (aký server, tvoj nick na danom serveri, tvoj e-mail a vec problému)
  4. napíšeš správu, v ktorej vysvetlíš všetky podrobnosti tvojho problému a potom si už len počkáš na odpoveď
  5. odpoveď nájdeš buď v kolonke "úvod" alebo v "história tiketov"


  E-mail pri tikete sa musí zhodovať s e-mailom, ktorý je použitý na účte, o ktorý sa jedná.


  Pokiaľ používaš rôzne e-maily na rôznych účtoch, tak pridanie ďalšieho e-mailu urobíš nasledovne:

  keď sa prihlásiš na support stránku (podpora), tam máš možnosť "správa e-mailov". Klikneš na "pridať e-mailovú adresu". Napíš do kolonky ďalší e-mail, ktorý používaš v hre. Na ten ďalší e-mail ti príde potvrdzovacia správa, ktorú musíš potvrdiť, aby bola platná. Potom pri vytváraní ďalšieho tiketu si zo zoznamu vyberieš tú správnu e-mailovú adresu, ktorá sa nachádza na konkrétnom účte.


  Ak by si niekedy chcel poslať aj obrázok s nejakým dôkazom, tak:

  Postup na printscreen/snímka obrazovky:

  1. na klávesnici sa nachádza klávesa PrtSc/SysRq
  2. stlač danú klávesu
  3. nájdi si skicár/maľovanie a vlož daný obrázok plochy pomocou ctrl+v
  4. hotový obrázok ulož ako PNG/JPG/GIF/BMP
  5. obrázok priložíš ku tiketu

  Rufus_podpis.png

 • Požehnania/posilnenia/bonusy

  Božie požehnanie:

  Toto požehnanie sa dá získať modlením sa v pantheóne a hráč ho získa v rovnakom časovom trvaní, ako dlho sa aj modlil. Okrem estetického prejavu v prehľade hráča a samozrejme prirátania bodov za modlenie ku konkrétnemu bohovi, nie sú potvrdené žiadne ďalšie účinky. Všetky ostatné účinky sú v sfére domnienok a špekulácií.


  Posilnenia:

  Posilnenia sa delia na: požehnania, pečate, tituly a tajné vedomosti. Aktivácia stojí 15 rubínov na 14 dní, alebo sa to dá získať z truhlice božej priazne, taktiež na 14 dní. Tieto posilnenia a ani centúrio sa nezmrazuje počas trvania dovolenkového režimu, čas tam stále plynie, všetko je aktívne, preto na to treba myslieť.

  Ak si hráč vyberie niečo z jednej z tých 4 kategórií, a prestane sa mu to páčiť, má možnosť posilnenie si zmeniť za iné, ale len to, ktoré sa nachádza v danej kategórii/v danom riadku (napr. ak si vyberiem "Požehnanie Apolóna", môžem ho zmeniť na "Požehnanie Venuše" alebo za iné v danom riadku). Táto zmena je možná 24 hodín od aktivácie toho prvého. Čas/trvanie to nijako neovplyvňuje.


  Sväté oleje:

  Sväté oleje sa získavajú ako II.zvolený "bonus" od bohov v cene 60 bodov priazne. Ak sa už raz použije nejaký olej na predmet, použitým ďalšieho oleja ten starý stráca účinnosť, zanikne. Nový olej nahradí starý v klasickom novom trvaní. Účinok sa v žiadnom prípade nesčítava, vždy funguje len posledný použitý olej.


  Vplyv inteligencie:

  Inteligencia je základom liečenia/rýchleho liečenia (ale jedine, ak máte liečiteľa ako hlavnú žalárovú postavu), zvyšuje počet bodov v poživatinách a zvyšuje "šancu učiť sa od protivníka".

  Funkcia "učiť sa od protivníka" nemá účinok na arénu/turmu a žalár, má účinok iba pri expedícií (je možné získať tieto 4 "odmeny" - vysekávač, analytik boja, hľadač pokladov, rozprávač príbehov). Tieto odmeny sa dajú získať buď zakúpením za rubíny, alebo cestou náhody a zvyšovania šance na ich zisk. Percentuálna šanca na zisk odmeny je ovplyvnená inteligenciou hráča v porovnaní s inteligenciou protivníka.

  Ostatné "záhadné" účinky inteligencie nie sú potvrdené, podobne ako pri pantheóne, všetko sú to iba domnienky a dohady.


  Sväté oleje verzus posilnenia:

  Aktiváciou posilnenia, ktoré má niečo zvýšiť (napr. Požehnanie Venuše), sa zvyšuje maximum pri danom atribúte, v tomto prípade pri charizme. No pozor, zvyšuje iba maximum, žiadne body nepridáva.

  Na rozdiel od posilnení, sväté oleje maximum nezvyšujú, ale pridávajú body v danom atribúte. Ak už hráč má vďaka ostatným bonusom vlastnosť (napr. charizmu) naplno, až do maxima, svätý olej sa neprejaví, nebude javiť žiadne jasne viditeľné účinky. Funguje jedine, ak daná vlasnosť ešte nie je na maxime.

  Rufus_podpis.png

 • Aukcia a jej "tajomstvá"

  Aukcia je všeobecne známa "lokalita" v hre, no občas sa zdá, že nefunguje tak, ako má. Tento príspevok bude práve o aukcii.


  Časové intervaly:

  Už dlhšie neplatí, že aukcia má presne stanovený čas na jednotlivé sekcie (veľmi dlho, dlho, atď.). Intervaly môžu trvať veľmi dlho, veľmi krátko, alebo nemusia byť niektoré vôbec. Aukcia môže pokojne vynechať interval "veľmi dlho", a tak isto môže pokojne preskočiť z veľmi krátko na ďalšiu aukciu v intervale stredne. Preto nie je dobré spoliehať sa na intervaly, ak o nejaký predmet má hráč skutočne záujem.


  Dal som ponuku a predmet mi neprišiel (príčiny a riešenie):

  Nebudeme sa zaoberať situáciou, kedy je zrejmé prebitie ponuky. Občas sa môže stať ale situácia, kedy sa zdá, že ponuka na predmete je, no v skutočnosti tam byť nemusí.


  Príčiny nedorozumení:

  1, hráč si mohol pomýliť aukcie, jedna aukcia už skončila, no on môže mať predmet stále v tej druhej

  2, hráč mohol omylom zmazať balík, prípadne správu o prebití ponuky, alebo sa správa "stratila" medzi hromadnými správami

  3, komunikačné problémy (hlavne pri nestabilnom internetovom pripojení), kedy sa môže javiť, že ponuka tam je, ale po obnovení obrazovky/stránky je vidieť, že ponuka nebola zarátaná

  4, špekulatívny scenár - správca aukcie je bez logického dôvodu zlý obchodník, ktorý si tvoje zlato nechal a nič ti zaň nedal (vtip)

  5, skutočná chyba v hre, chyba aukcie (doteraz nepotvrdený prípad)


  Riešenie:

  1, dobré je overiť si znovu-načítaním stránky, či vložená ponuka je naozaj tam

  2, ak hráč nevie, kde vložil svoj príspevok (či aukcia normálna, alebo do žalárov), treba počkať

  3, ak sa naozaj potvrdí, že ponuka na predmete bola a predmet neprišiel, treba o tom informovať GO (pokiaľ je to možné, spolu s priložením dôkazov), ktorý to bude ďalej riešiť


  Skúpenie predmetu:

  Skúpenie predmetu je tzv. "extra kúpa" identickej kópie. Skúpenie za rubíny môže prebehnúť toľkokrát, koľko užívateľ chce, no predmet aj tak ostáva naďalej v aukcii a je ho možné kúpiť cestou peňazí.

  Rufus_podpis.png

 • Ukazovatele schopností

  Ďalšie zhrnutie pár informácií k sebe, tentoraz "ukazovatele schopností" hráča (hlavne počas súbojov), teda veľa čísel.


  Blokovanie (šanca odblokovať úder):

  Vo všeobecnosti platí, čím vyššie blokovanie, tým väčšia šanca odblokovať úder (logické). Presný vzorec je komplikovanejší a zahŕňa v sebe aj premennú úroveň hráča. Maximálne blokovanie v normálnom prípade je 50%. Posilnenie od Boha Apolóna (Apolónov štít - 150 b. priazne) túto šancu môže zvýšiť až na 65%.


  Blokovanie počas súboja:

  Blokovanie nikdy neklesá z pôvodnej hodnoty, môže ale narásť ako určitý "bonus" za vyššiu úroveň, to platí pre všetkých (aj hlavná postava a aj otroci). Za každý rozdiel úrovne sú to 2% k blokovaniu.


  Príklad:

  Úroveň 100 s normálnym blokovaním zásahu 10% zaútočí na úroveň 90 s blokovaním 10%. Bonus za úroveň získava jedine vyššia úroveň. Rozdiel úrovní predstavuje 10. Úroveň 100 teda počas súboja dostane bonus k blokovaniu 20%, celkovo teda bude mať 30%. Nízku úroveň to neovplyvňuje nijako, blokovanie sa nemení!


  Odolnosť (tuhý odpor):

  Predmety, ktoré pridávajú tuhý odpor zabezpečujú šancu odblokovať kritický zásah. Presný vzorec je opäť komplikovanejší a taktiež v sebe zahŕňa úroveň hráča ako premennú.

  Hráč ale vďaka vyššej úrovni, na rozdiel od blokovania, nezískava k odolnosti žiaden bonus! Posilnenie od Boha Marsa (Marsova rovnosť - 150 b. priazne) absolútne ruší kritické zásahy počas súboja, to platí tak pre útočníka, ako aj pre obrancu!


  Obrana (absorpcia zranenia):

  Obrana sa odvíja podľa vzorca cca 74-60

  Prvé číslo: za každých 74 bodov brnenia sa získa 1 bod. Druhé číslo: za každých 60 bodov brnenia sa získa 1 bod


  Príklad:

  Hráč má obranu v hodnote 7200. Výsledná absorpcia zranenia bude 97-120:

  7200/74 = 97

  7200/60 = 120


  Šanca na zásah:

  Šanca na zásah kalkuje iba s dvoma atribútmi, a to zručnosťou hráča a obratnosťou súpera. To platí pre všetkých (aj hlavná postava a aj otroci). Posilnenie od Bohyne Diany (Dianina presnosť - 150 b. priazne) túto šancu zvyšuje o 15%.


  Vzorec:

  Zručnosť hráča krát 100 sa vydelí súčtom zručnosti hráča a obratnosti súpera.


  Príklad:

  Hráč so zručnosťou 100 útočí na súpera s obratnosťou 200. Jeho šanca na zásah bude: 100*100 / (100+200) = 33%


  Úspechy/štatistiky hráča:

  Počas úspešného útoku na súpera hráč získava 4, respektíve iba 3 veci (pozorný čitateľ zistí):

  1, celkový zisk zlata zo súboja (súčet získanej prémie a "ukoristeného" zlata od súpera)

  2, získaná prémia výlučne iba za víťazstvo (konštanta v závislosti na úrovni hráča)

  3, body skúseností

  4, česť (aréna) alebo sláva (turma)

  Do štatistík hráča ku získanému zlatu sa ale nezaráta celkový zisk, ale iba tzv. čistý zisk ukoristeného zlata, časť sumy, ktorú mal súper "na ruke".


  Príklad:

  Počas súboja hráč získa 4.450 zlata, z toho prémia za víťazstvo predstavuje 450 zlata. Do štatistík sa mu teda zaráta iba čistých 4.000 ku získanému zlatu.

  Rufus_podpis.png

 • Úspechy  Tento príspevok bude o úspechoch, ktoré môže hráč získať, a pri ktorých môžu nastať isté nedorozumenia.


  Uloženie výbavy (spolkový sklad):

  Sklad každou úrovňou získava 24 voľných políčok na uskladnenie predmetov. Do skladu sa dajú vložiť ale iba tie predmety, ktoré nie sú zviazané s dušou. Aby hráč získal body za "vloženie výbavy do spolkového skladu", musí tam mať predmety uložené súčasne.


  Z toho vyplýva:

  Povedzme, že hráč má v úspechoch dlhú dobu zapísané číslo 14, ale akokoľvek sa ďalej snaží, nedarí sa mu toto číslo navýšiť. Aby mal v úspechoch zapísané číslo 20, musí mať v rovnakom okamihu daných 20 predmetov súčasne umiestnených v sklade. Ak chce mať 25, musí mať sklad postavený na úrovni 2. Ak chce mať 49, potrebuje mať skladisko na úrovni 3, a tak ďalej.


  Rozšírenie zoznamu priateľov:

  Úspech s rovnakým princípom ako spolkový sklad. Na získanie plných 15 bodov pri tomto úspechu, treba aby ste mali v zozname priateľov súčasne 20 hráčov.


  Vojny proti iným spolkom (Zapojenie sa do spolkových vojen):

  Bod sa ráta vždy vtedy, pokiaľ sa hráč postaví vo vojne proti inému hráčovi. Ak súpera prideleného nebude mať, bod nedostane.


  Reťaz víťazstiev (Triumfuj viackrát po sebe):

  Úspech, ktorý môže byť pre vaše nervy naozaj ťažkou skúškou, hlavne vtedy, ak sa proti vám postaví náhoda vo svojej plnej sile a prehráte (stratíte sériu) kvôli prehre aj proti viditeľne slabšiemu súperovi.


  Princíp zisku tohto úspechu:

  1, musíte útočiť na hráčov iba vo vašej aréne a musíte zakaždým vyhrávať. Ak je vaša úroveň 69, tak vaša aréna je 60-69, a to vrátane provinčných arén (pozor na pravidlá hry)

  2, útokom mimo vašu arénu reťaz končí

  3, ak zaútočíte na hráča a prehráte, reťaz končí

  4, ak na vás niekto zaútočí v rozpätí vašej arény a prehráte, reťaz končí


  Boje bez výstroje a zbraní:

  Na získanie bodov pri tomto úspechu je nutné aby bol útočník bez akejkoľvek výstroje, pričom nezáleží na tom, či je obranca oblečený alebo rovnako vyzlečený.


  Princíp zisku tohto úspechu:

  1, útočník musí byť vyzlečený a musí proti súperovi v takomto stave vyhrať

  2, musí sa jednať o vašu arénu. Ak je vaša úroveň 69, vaša aréna je 60-69.


  Špeciálne úspechy (čestné tituly):

  Rituál Cas`Va

  Kto tento titul nezískal keď táto akcia prebiehala, už ho zrejme nezíska nikdy. Táto akcia bola spustená pri príležitosti 3.výročia hry Gladiatus, v roku 2010.


  Ďalšie úspechy v tejto kategórii:

  Bitka o Hadriánov val, Vojna proti Numidiánom, Boj o prameň Rýna, Pomsta mŕtvych

  Pri týchto úspechoch je teoreticky ešte možné, že niekedy sa vám podarí titul získať, ale to jedine v prípade, žeby ďalšej akcii dali identický názov, identický scenár, identických protivníkov. Je skôr ale predpoklad, že namiesto toho urobia niečo nové, aby tieto akcie vizuálne spestrili a urobili ich zaujímavejšími.

  Rufus_podpis.png

 • Tavenie a kovanie

  V tomto príspevku sa pozrieme a bližšie oboznámime so systémom tavenia a kovania predmetov, a toho, čo s tým súvisí.


  Suroviny:

  Suroviny predstavujú základný prvok, pokiaľ chce hráč nejaký predmet ukovať. Momentálne je systém nastavený tak, že suroviny sa dajú získať iba plnením výprav (zo žalárov sa získať nedajú), tavením predmetov a samozrejme kupovaním z trhu.


  Zoznam surovín v hre (aj s obrázkami)


  Tavenie:

  Taviť sa dajú všetky predmety, ktoré je možné použiť na vystrojenie postavy, a to aj zviazané s dušou. Z tavenia sa získavajú náhodne iba niektoré suroviny (ktorých rôznorodosť je pri tavení viditeľná), a taktiež v náhodnom počte. Čas potrebný na tavenie je pochopiteľne tým vyšší, čím je predmet kvalitnejší (hlavne úrovňou a farbou). Možný počet naraz tavených predmetov je obmedzený - najprv zlatom a neskôr rubínmi.

  Pri tavení predmetov je taktiež šanca na zisk návodu. Farba surovín je závislá od farby taveného predmetu.


  Farba surovín z tavených predmetov:

  Princíp výsledných surovín spočíva v pravidle ± 1, vrátane farby taveného predmetu. Na bližšie oboznámenie sa s týmto pravidlom si popíšeme situácie:

  1, tavením zelených predmetov - šanca na zisk bielych, zelených a modrých surovín

  2, tavením modrých predmetov - šanca na zisk zelených, modrých a ružových surovín

  3, tavením ružových predmetov - šanca na zisk modrých, ružových a oranžových surovín

  4, tavením oranžových predmetov - šanca na zisk ružových, oranžových a červených surovín


  Návod z tavených predmetov

  Šanca na zisk návodu touto cestou je 1%. Existujú 2 typy návodov: návody obsahujúce predponu a návody obsahujúce príponu. Zároveň, pokiaľ z tavenia získate návod, bude jeho predpona/prípona identická s taveným predmetom

  Pokiaľ by mal niekto problém s odlíšením, ktorý návod predstavuje predponu a ktorý príponu, princíp je jednoduchý, stačí si položiť otázku:

  1, "Koho/čoho?", cez genitív odpovedáme na prípony - napríklad prípona Lásky, Šťastia, Obete, Delikátnosti

  2, "Kto/čo?", cez nominatív odpovedáme na predpony - napríklad Lucius, Antonius, Gaius, Táliths (zároveň z pozorovania sa ukazuje, že sú to návody, ktoré končia písmenom S)


  Príklad:

  Na tavenie použijeme predmet "Mateus krátky meč zaškolenia". Ak sa nám podarí získať z neho návod, náhodne sa zvolí buď predpona Mateus alebo prípona Zaškolenia. Žiaden iný názov návod nemôže mať.


  Kovanie:

  Aby mohol hráč skúšať niečo ukuť, najprv potrebuje návod a potom suroviny. Systém je opäť nastavený tak, že návody je možné získať iba pri plnení výprav, tavením a samozrejme opäť kupovaním z trhu. Šanca na zisk návodu je na výpravách 2%, pri tavení 1%.

  Potrebné suroviny sa počtom a aj druhom líšia od zvoleného návodu a zvoleného predmetu, ktorý ste si zo zoznamu vybrali.

  Úroveň výsledného predmetu sa odvíja od úrovní návodov. Kombináciou predpony a prípony sa úroveň mení, úrovne sa sčítavajú.


  Úspech kovania:

  Šanca na úspešné ukovanie predmetu sa odvíja od úrovne hráča, resp. rozdielu medzi úrovňou predmetu, ktorý hráč kuje a jeho úrovňou - čím je tento rozdiel väčší, tým je šanca menšia. Tu má hráč k dispozícii voliteľné nástroje, ktoré si opíšeme nižšie.

  Farba kovaného predmetu sa odvíja od použitých surovín. V skratke platí, že čím sú menej kvalitné suroviny, tým väčší percentuálny prírastok je k danej farbe vzhľadom k ostatným už použitým surovinám. Červená surovina by povedzme pridávala 1 stotinu, oranžová 2, ružová 3, modrá 5, zelená 10 stotín percentuálneho prírastku vzhľadom k celkovému počtu surovín. Takže ak napríklad skúšate niečo ukovať na ružovej farbe a vložíte všetky suroviny ružové, iba 1 surovinu zelenú, výsledná šanca by teda pokojne mohla byť 90% ružovej a až 10% zelenej. Tento percentuálny nepomer sa dá vylepšiť použitím nákovy kvality, ktorá nielenže by vám v takejto situácii pridala šancu na oranžový predmet, ale taktiež by mohla zelenú farbu z kovania aj celkom odstrániť.

  Toto sú pravdepodobnosti úspešného kovania, v závislosti od vašej momentálnej úrovne a úrovne želaného predmetu.

  úroveň predmetu zhodná, prípadne nižšia ako momentálna úroveň = 54%

  + 2 úrovne = 53%

  + 7 úrovní = 52%

  + 9 úrovní = 51%

  + 11 úrovní = 50%

  + 13 úrovní = 49%

  + 14 úrovní = 48%

  + 15 úrovní = 47%

  + 16 úrovní = 45%

  + 17 úrovní = 43%

  + 18 úrovní = 39%

  + 19 úrovní = 34%

  + 20 úrovní = 27%

  + 21 úrovní = 21%

  + 22 úrovní = 15%

  + 23 úrovní = 12%

  + 24 úrovní = 9%

  + 25 úrovní = 8%

  + 26 úrovní = 6%

  + 28 úrovní = 5%

  + 30 úrovní = 4%

  + 31 úrovní = 3%


  Voliteľné nástroje na uľahčenie kovania:

  Sú 4 druhy nástrojov, ktoré je možné pri kovaní použiť.

  1, Nákova kvality - zvýšenie šance na vyššiu úroveň kvality výsledného predmetu

  2, Dúchadlo úspornosti - zníženie počtu potrebných surovín

  3, Kováčske kladivo naliehavosti - zníženie potrebného času na kovanie

  4, Štvorlístok šťastia - koeficient poskytuje násobok k šanci na úspešné kovanie (napr. z 50% šance na úspech pri použití zlatého štvorlístka bude šanca 100%)

  Pozor! Najmä pri používaní štvorlístka si treba uvedomiť, že jeho prírastok vychádza zo základnej šance na úspech, to ostatne platí pre všetky nástroje a rôzne bonusy. To znamená, že ak aktuálne prebieha nejaká akcia, ktorá túto šancu zvyšuje, prípadne má hráč na sebe nasadený kostým Žiarivá róba Ra, tak je nutné tieto okolnosti brať na zreteľ. Takže ak mám na sebe kostým Ra (čo zvyšuje šancu na úspešné kovanie 1,2 krát) a pri kovaní mi ukáže šancu 50%, pridaním zlatého štvorlístka to nebude 100% šanca na úspech! Prečo? Pretože:

  1,2x bonus z 50% = 8% je za kostým a 42% tvorí základnú šancu na úspech. Čiže s použitím zlatého štvorlístka bude šanca 42 * 2 + 8 = 92%


  Neúspech kovania:

  Nie vždy sa kovanie podarí. V takom prípade máte možnosť pokus opakovať alebo zrušiť a začať odznova výberom prípony, predpony a predmetu. Je preto nutné upozorniť na pár zásadných vecí:

  Ďalší pokus:

  1, ak dáte pokus zopakovať, niektoré suroviny sa vám môžu kvalitou (farbou) degradovať, a tým pádom pribudnúť percentuálna šanca aj na nižšiu farbu, hoci manuálne ste tam také suroviny nevložili

  2, a zároveň sa pri opakovanom pokuse niektoré suroviny stratia, a tak ich treba znova doplniť

  Zrušenie/odvolanie kovania:

  1, pri zrušení kovania dostanete suroviny do balíkov, opäť niektoré degradované, a niektoré sa počas presunu stratia

  2, ale pri celkom novom pokuse budete mať sami voľbu tieto degradované suroviny do procesu kovania nedávať

  Rufus_podpis.png

 • Podsvetie - FAQ

  Vítam ťa, ó veľký Gladiátor!

  Tak ty si sa rozhodol vstúpiť do podsvetia? Omrzeli ťa bežné výzvy, ktoré si už za svoj život zažil? Si na správnej ceste, ale pozor! Je tam zlo, ktoré číha v tieňoch, dobre si preto všetko zváž, pretože ak tam padneš, už nikto ťa nezachráni.  Ale môžem ti dať zopár rád, ako by si sa mal pripraviť, pokiaľ sa rozhodneš čeliť tomu, čo ťa tam dole čaká.

  1, Aby si sa vôbec dostal k vstupu, potrebuješ sprievodcu. Ten starý pustovník, poznáš ho? Nájdeš ho za hradbami, sídli na najvyššej hore. Ten ťa odprevadí, ale nebude to zadarmo, bude od teba chcieť zlato.

  2, Pustovník ti počas cesty prezradí, že existujú 3 rôzne vstupy do podsvetia. Niektorí udatní bojovníci túto výzvu už zažili a ich príbehy sa stali legendami. Podľa toho, čo hovorili, podsvetie má rôzne úrovne, ľahkú, strednú a ťažkú úroveň. Pustovník ťa ale hneď upozorní, že nebude riskovať tvoj mladý život, a preto ťa hneď nepustí na ťažkú úroveň.. dozvedáš sa, že najprv budeš musieť zdolať nástrahy v ľahkej úrovni, potom strednej a až potom ťa odprevadí k samotnému zlu, k ťažkej úrovni podsvetia. Až tam sa ukáže, či si hoden, aby sa o tebe šírili legendy.

  3, Putujete ďalej a dostávaš ďalšie rady. Zisťuješ, že požívanie jedla je v podsvetí nanajvýš nebezpečné! Tí, ktorí sa o to pokúšali, skončili vo večnom zatratení. Ale vraj nemáš zúfať.. hovorí ti, že ešte predtým, ako vstúpiš do podsvetia, ak máš tú možnosť, máš sa dobre obliecť. Najprv nechápeš, čo to ten starý muž hovorí, ale potom si spomenieš na kostýmy, ktoré máš odložené v truhlici, a ktoré by ti veru mohli pomôcť. Taktiež hovorí aj o nejakom zázračnom elixíre, ktorý lieči všetky zranenia. Už si o ňom počul a okúsil jeho blahodárne účinky. Tu náhle ťa prepadne zvláštny pocit, zastavuješ a uvedomuješ si, že niečo nie je v poriadku, že niečo by malo byť inak. Dal si svojim verným spolubojovníkom vedieť o svojej výprave alebo si sa to chystal urobiť, ale v tom zmätku leštenia ocele, brúsenia mečov, si na to zabudol? Dosiaľ nie ste tak ďaleko, aby si ešte v rýchlosti neodbehol a oznámil im svoje zámery, aby sa mohli modliť za tvoju dušu. Pustovník ti neskôr dohovára, že aj ty sám sa máš obrátiť na cestu viery a vzývať božské mocnosti, ktoré by ti mohli pomôcť v tvojom boji so zlom. Boli už aj takí, ktorí podcenili tieto rady a ich telo bolo rozdrvené na prach.

  4, Blížite sa k vstupu a narýchlo ti dáva ešte nejaké posledné informácie. Tvrdí, že žiaden smrteľný človek nevydrží v podsvetí viac ako 2 dni. Môžeš odísť sám, kým nie je neskoro a už nemáš síl ďalej znášať tieto muky. Ak ale neodídeš do 2 dní, Lucifer si ťa nájde a pred skazou ťa zachráni už len máločo. Ale ak zotrváš a za 2 dni budeš bojovať proti všetkým príšerám až do trpkého konca samotného Lucifera, odídeš ako legenda.

  5, Lúčite sa a pustovník, ktorý ti robil spoločnosť, ti dáva snáď nie posledné zbohom. Poslednú vec, ktorú ti povie je, že sa nemáš nechať oklamať predčasným úspechom, pretože podsvetie ťa bude pokúšať, mátať tvoje zmysly a pomaly spriadať nitky pochybností, či by si sa predsa len nemal otočiť a odísť, kým je čas. Berieš si všetky jeho rady k srdcu a odchádzaš. A už si sám, vstupuješ do hlbín podsvetia. Dusný a ťažký pach sa okolo teba začína obkolesovať. Ale nedaj sa! Pokračuj vo svojej ceste.

  6, Niekoľko nepriateľov ti stálo v tvojej ceste, 3 kruté oblasti si musel pokoriť, aby si sa dostal k poslednej, kde vládne samotný Lucifer. Naber posledné zvyšky odvahy a síl, čeľ zlu v jeho fyzicky stelesnenej podstate.

  7, Podarilo sa ti poraziť Lucifera? Výborne! Konečne sa po útrapách dostávaš na denné svetlo. Oddýchni si pár dní, naber síl, nechci sa hneď vrátiť späť a čeliť tomu odznova.. nabudúce už nemusíš mať toľko šťastia.

  8, Odchádzaš z podsvetia a prichádzaš domov ako legenda, v novej zbroji, ktorú sa ti podarilo krvopotne vybojovať. Užívaj si túto slávu, ale pamätaj, nič netrvá veky.

  Zhrnutie jednotlivých rozpísaných bodov:

  1. Do podsvetia sa cestuje cez pustovníka. Cena je 8.000 zlata a cestuje sa 30 minút. Cesta sa dá skrátiť, buď za 5 rubínov alebo za 5 kusov pracovného oblečenia.
  2. Podsvetie má 3 úrovne: ľahkú, strednú a ťažkú. Najprv musíte poraziť ľahkú, potom strednú, až potom môžete skúšať ťažkú.
  3. V podsvetí sa nedá konzumovať jedlo, takže je dobré ísť do neho s plným životom. Dobré je taktiež nasadiť si kostýmy, ktoré zvyšujú regeneráciu života (Feroniin už pri 1 časti a Junóniin pri 3 častiach). Dá sa ale používať 100% nápoj zdravia. Členovia spolku sa môžu modliť v temple a potom ten „vymodlený“ bonus bude aktívny nasledujúci kalendárny deň. Prípadne sa môžete modliť sami a získať tak 5% bonus k regenerácii počas doby modlenia a taktiež aj použiť medika vo ville medici. Alebo použiť 5 rubínov a život tak naplno doplniť.
  4. Na prejdenie podsvetia máte 2 dni. Ak neporazíte Lucifera za 2 dni, budete vykopnutí. Sami, na základe vlastného rozhodnutia ale môžete odísť kedykoľvek, vložením predmetu „Zlatá ratolesť“ do brány a potom sa opäť cestuje 30 minút. Pozor! Zlatá ratolesť sa dá vymazať a predať na trhu. Ak sa vám to „podarí“, neostáva vám nič iné, ako počkať na koniec 2 dní a z podsvetia vás systém vyhodí.
  5. V samotnom podsvetí je inak relatívne nuda.. máte 18 bodov na porazenie 16 nepriateľov. Body sa neobnovujú! A čakací čas na útok je nezávislý na centúriu. Je na výber útok za 1, 2 alebo 3 body. Čas na útok pri použití 1 bodu (0% bonus zlata) je 10 minút, pri 2 bodoch (75% bonus zlata) 20 minút, pri 3 bodoch (150% bonus zlata) 30 minút. Ak vyčerpáte všetky voľné body, útočiť môžete ďalej, ale už len za rubíny (prípadne použitím mobilizácie).
  6. Podsvetie pozostáva zo 4 oblastí: Kráľovstvo mŕtvych, Posledný súd, Tartaros, Erebos. Tieto oblasti sa otvárajú postupne tak, ako sú vymenované. Každá pozostáva z 3 príšer a 1 „bossa“ oblasti. Oblasť Erebos končí Luciferom, posledným nepriateľom v podsvetí.
  7. Po prejdení, resp. opustení podsvetia začne plynúť 5 dňové odpočítavanie pred ďalším možným vstupom.
  8. Po prejdení celého podsvetia získate prislúchajúci jednorazový kostým v závislosti od prejdenej náročnosti. Kostým netreba použiť hneď, môže sa použiť aj neskôr. Po jeho nasadení je ale jeho životnosť 48 hodín.


  Dodatočné informácie:

  1. Akonáhle sa rozhodnete cestovať, začne 2 dni odpočet. Cestovanie sa dá prerušiť, ale odpočet pokračuje ďalej.
  2. Žaláre a expedície nie je možné vykonávať. Úlohy v pantheóne môžete prijímať, ale nedá sa požiadať o generovanie nových. Môžete ale útočiť v aréne/turme a taktiež môžete byť aj napadnutí – takže pozor na body života.
  3. Pozor na ťažkú úroveň podsvetia. Ak sa vám podarí prejsť ho celé, získate 1 voľný bod na trénovanie. Ale ak ho za 2 dni neprejdete alebo vám život padne na nulu, z podsvetia budete vyhodení a 1 náhodný bod z tréningu stratíte.

  Rufus_podpis.png

 • Zdá sa vám, že na novom fóre je chaos?

  Strácate sa v tom množstve rôznych sekcií, a pritom máte dojem, že to podstatné vám môže uniknúť?

  Vyzerá stránka fóra po vašom opätovnom prihlásení nejako takto?!
  Pomoc je nielenže veľmi rýchla, ale zároveň aj skutočne efektívna!
  Vidíte tie 3 biele ikonky vpravo hore?

  Úprimne, v skorom začiatku som si ich nevšimol ani ja, takže žiadna hanba. A tak pre istotu, prikladám obrázok.
  Nás zaujíma najmä tá celkom vľavo, ktorá umožňuje prístup k funkcii "Forums On/Off"

  Stredná ikona označí všetky príspevky na fóre ako prečítané.

  Ikona celkom vpravo naopak umožňuje odoberať RSS Feed pre rôzne čítačky elektronického obsahu.


  V sekcii "Forums On/Off" si už len vyškrtneme to, o čo nemáme záujem a hotovo, fórum bude hneď prehľadnejšie a prispôsobené vašim predstavám.  Rufus_podpis.png