Posts by Edwin

    Ak som dobre pochopil tak máš na výber, či ich poslať do stodoly alebo do balíkov.


    Ale áno, súhlasím, úplná zbytočnosť. Mohli by radšej vymyslieť niečo aby som nemusel predávať niekoľko minút ten bordel z balíkov.

    Obaja máte pravdu, no jeden nechápe to, že zo strany Gameforge nie je snaha nič meniť. Druhý zase nechápe, že pre niektorých hráčov (ako som aj ja) je oveľa prijateľnejšia hra kde je náhoda obmedzená na úplné minimum a súboje sa riadia presnými vzorcami.


    Mám lepšie staty, viac brnenia, viac zranenia - vyhrám - toto je ako si hru prestavujem ja.


    Kritický zásah, blokovanie a celkovo hlúpy návod Lucius spolu s červenými a oranžovými predmetmi, to tu v hre nemalo nikdy byť.

    Ja by som ti odporučil aby si si dal pauzu od hry. Hry sa hrajú pre radosť a keby som sa mal kvôli tomu rozčuľovať tak zmažem účet a je pokoj.

    S touto hrou sa už nebude nič robiť, treba sa s tým zmieriť.

    Na obrancu by som ti teda odporučil

    • Táliths zeme
    • niečo s príponou samoty na doplnenie inteligencie
    • Leandronimus alebo niečo čím doplníš charizmu a obratnosť na maximum (napr Leandronimus utrpenia, delikátnosti)
    • zvyšok Lucius veci

    Netreba obrancu podceňovať, ak ho dobre vybavíš, dokáže dať toľko zranenia ako útočník. Uvidíš to však hlavne neskôr, keď budeš používať ako obrancu svoj klon.




    Liečiteľ si myslím, že je v pohode, ale ak sa bude dať, vyrob si Marcus veci. Idú tam lacné suroviny, to v ružovej vyrobíš/kúpiš ako nič. Môže ti to pomôcť.



    Útočníci
    Dosť dôležité je aj to, koľko chceš investovať. Vybaviť žalár je náročné. Ja som sa toho chopil až na úrovni 95. Dovtedy som mal len veci z aukčnej budovy. Naozaj vrelo ti odporúčam 3x oranžová Ichorus zbraň. Budú ti slúžiť dlho a posunú ťa na inú úroveň. Vidím, že si šikovný, že máš dobré veci nasadené, nemám na nich čo vytknúť.

    Počkal by som na úroveň 84 a nechal si vyrobiť celú sadu Antonius vecí. Dovtedy to podľa mňa nemá zmysel. Myslím však, že samotné Ichorus dýky a vylepšenie liečiteľa a obrancu by ti mohli pomôcť vyhrať. Prípadne dobre potrénovať cez akciu a urobiť obrancu z tvojej postavy.

    Ahoj


    Neviem teda aké máš veci, ale doporučoval by som ti rozhodne vybaviť obrancu Lucius vecami. Veľmi dobré sú Leandronimus veci, ktoré doplnia silu, obratnosť a charizmu. Inteligenciu by som sa pokúsil vyriešiť s dvoma vecami aleluja alebo jednou samoty.


    Liečiteľ to je najlepší asi Marcus


    Útočníci zrejme Ichorus, Mateus

    To, že máš vyššie zranenie, zručnosť, charizmu, brnenie, to je len zlomok z toho, čo ovplyvňuje súboj. Ak máte obaja blokovanie aj kritický zásah na 50%, tak aj tretinový rozdiel v zranení a brnení medzi tebou a súperom je len malým zrnkom piesku v porovnaní s tým ako súboj ovplyvní blokovanie a kritický zásah. Nie je to žiadna chyba, je to spravodlivé, hra vám obom dáva rovnakú šancu. Je to len zle nastavené. Na mojej úrovni a to som len 109 je tá aréna už dosť od veci. Keď sa sekáme s aktívnymi hráčmi, je to tak 50/50, pritom som tento rok ešte nestretol hráča, ktorý by mal ukuté lepšie veci ako mám ja. Už sa nie je ako zlepšiť, už sa nemám kam posunúť aby som bol ešte lepší, než moji protihráči.


    Nedá sa nič robiť, buď sa s tým zmieriš alebo si nájdeš inú hru.

    Ahoj


    Gladiatus je neúprosná hra... Občas mám z nej dosť nervy...


    Ale keď už nič iné, ak máš na serveri pár kamarátov, je to celkom dobrá sociálna sieť ^^

    Zdravím


    Ja som z toho istého spolku ako JaSom. Boli to moje tekvice, ktoré boli očistené pomocou zrkadla a následné predané na spolkovom trhu druhému hráčovi. Samozrejme je to veľmi drahé riešenie, no funguje to.

    Pred vstupom nie je na škodu výstroj mať vyskladanú tak aby ste mali zdatnosť na maxime kvôli lepšej regenerácii.

    To je pravda, ale ktorý hráč na úrovni 100 nemá Lucius veci, či veci delikátnosti? Samozrejme je to správna pripomienka, no chcel som napísať čo najjednoduchšiu a najkratšiu príručku.


    Aby som to teda mohol konečne publikovať k návodom, takto je to už správne?

    • Ak život klesne na nulu na ľahkej a strednej úrovni, dostanete na výber, či chcete z podsvetia odísť alebo zotrvať a život si doplniť (buď tým, že počkáte alebo inými metódami)
    • Ak život klesne na nulu v ťažkom podsvetí, opäť vás to automaticky nevyhodí, ale okamžite ste stratili 1 náhodný bod z tréningu

    Ja som teda v podsvetí klesol na 0 iba raz, keď mal niekto zo speed serveru zábavu a útočil každých 20 minút. Z podsvetia ma to myslím nevyhodilo. Ale o bod tréningu som prišiel na 100%. Takže súhlasím s tým, čo si napísal.

    K baleniu pre hráčov je praktickejšie mať na balenie odložené návody s vyššou hodnotou ako amulety.

    No tak pri treťom kostýme si to viem ešte predstaviť, ale pri prvom kostým nie. Veď prvý kostým ti dá každých 5 minút 30k. Takže na taký návod za 150k by si musel klikať aj pol hodinu. A to si ťa už bez problémov niekto zo speed serverov nájde. Aspoň mňa majú teda veľmi radi.

    Napíšem tu. Je aj v mojom vlastnom záujme, aby sa tu napísalo zopár príručiek, ktoré by uľahčili novým hráčom začiatky v hre. Nemám presnú predstavu, ale myslím, že hocijaká kvalitná príručka si zaslúži odmenu.


    Zo skúseností viem, že hráči sa neustále pýtajú na tieto veci:


    • TOP 1: Od akej úrovne môžem vidieť/použiť predmet zo skladiska, trhu, aukčnej budovy...
    • Rozdiel Veľký mág a opravovňa
    • Získavanie karnevalových kostýmov a bonusy z tekvičiek, zajacov, atď
    • Hráči nerozumejú ako sa vyrábajú veci, ako fungujú návody a podobne
    • Ktoré návody si nechať a ktoré predať
    • ...

    Nie je to nejaká konkrétna oblasť, ale skôr taká zmes otázok.

    Na čo by som si však trúfol je kompletný návod ako byť čo najlepší v aréne a turme až do úrovne 110. Hráči robia pri kutí chyby a tak isto aj pri skladaní výstroje. Na druhú viem že sú tu hráči ako Easy čo sú o niekoľko levelov znalosti hry ďalej než ja. Ale začiatočníkom by to snáď pomohlo.

    Ešte pridám taký postreh... ak zameriaš úlohy na aktivitu, bude aspoň isté, že ich výherca dobre využije. Síce hráči, ktorí nemajú čas na hru nemajú šancu vyhrať, ale lepšie ako keby zostali nevyužité.

    Je to dosť ťažké niečo vymyslieť. Najviac výhier, či splnených úloh, to sú všetko veci, ktoré zaberajú veľa času. A ak má nejaký 15 ročný chlapec stráviť celý týždeň za počítačom len aby vyhral kupóny...


    Nekritizujem to, aby sme sa chápali. U nás celkom dobre fungovala tipovačka keď boli majstrovstvá sveta v hokeji. Nezabralo to veľa času a hráčov to bavilo. Vždy pred zápasom hráči napísali kto vyhrá... a kto tipol správne dostal bod.

    Najférovejšie je asi vymyslieť čo najvtipnejšiu hernú prezývku.

    To má každý za chvíľu vymyslené bez ohľadu na úroveň hernej postavy a server...

    A pobaví to aj ostatných.

    Ja mám podobný problém ako Taibl


    Keď som v podsvetí, modlím sa a kliknem na výpravu tak ma odhlási. Robí to jedine ak sa modlím.


    Používam Mozilla Firefox