Posts by Zek

Bud je mala uroven aby tie veci na trhu videl. Pripadne ak si vodca spolku tak sa v spolkovej budove trh pozri do nastaveni, mozno hodnost aku ma kamarat ma zakazane pouzivat trh. Ak ste zaciatocnici v hre tak povinne si precitajte odkazy ktore su nad prispevkom ktory pises.

Problem je to zlozity a asi nevyriesitelny. Zial hernym timom nieje dovolene davat vynimky pripadne poupravovat pravidla ktore urcilo GF.

Ja by som ti asi odporucil ten ucet "zakonzervovat" a nechat ho zatial "spat" az do doby spajania serverov a zacni hrat na aktivnom zrychlenom servery 5x.

Tam das uroven 100 aj do mesiaca, budes mat aktivne balenie aj trh.

Stare krasne zaciatky. Ale to si siel hlboko do minulosti, nas co to pamataju uz vela nieje.

Teraz top hraci na aktivnych serveroch su full cerveny, motivacia dalej je nulova. Uz to nieje ta zabava kombinovat a skladat equip len z toho co ti padne, pripadne kupovat, vymienat a drazit.

Netreba mat obavy, svoje rubiny samozrejme dostanes. Pockaj do zajtra, ak ani zajtra v priebehu dna nenabehnu napis na platobnu podporu a pomozu ti. Ak nevies ako ich kontaktovat napis normalny tiket a niekto ta uz nasmeruje.

Zatial nemame ziadne oficialne stanovisko, kontrolujem to kazdu pol hodinu. Preto je tazko nieco potvrdzovat. Musime len cakat. Osobne neviem ci sa oplati dnes este hrat, evidentne tam je chyba a preto sa moze znova nahravat verzia z 16:00, ale aj nemusi. No ja by som to uz na dnes nechal tak.

Server na ktorom mám účet je veľmi slabo aktívny, nedal by sa môj účet preniesť na iný server?

Nie, nedal. Každý herný účet je pevne spojený so serverom na ktorý bol zaregistrovaný a preto sa žiadnym spôsobom nedá presunúť. Jedinú šancu predstavuje presunúť celý server, teda spájanie serverov.

Môžem si nejakým spôsobom zablokovať správy od konkrétneho hráča tak, aby mi už nemohol napísať?

Áno, dá sa to. Postup je jednoduchý. Kliknete na správy → prehľad → ignorovaní hráči → do spodnej kolónky vpísať meno a kliknúť na pridať.

Opakovane na mňa v aréne útočí súper o 30 úrovní silnejší a nemám šancu ho poraziť. Znepríjemňuje mi to hranie, môže dostať ban?

Žiaľ v aréne niesu žiadne pravidlá, ani také, ktoré by upravovali maximálny rozdiel úrovní medzi útočníkom a obrancom alebo ktoré by upravovali maximálny počet útokov. Preto herný tím nemôže zasiahnuť.

Každopádne aj touto cestou chce herný tím apelovať na česť hráčov a zmysel pre fair play a požiadať Vás, aby ste si v aréne vyberali čo možno najviac rovnocenných súperov a nekazili hru výrazne slabším hráčom.

Máme v spolku dlhodobejšie neaktívneho vodcu, dalo by sa ho nejakým spôsobom vymeniť za iného hráča?

Áno existuje spôsob. Treba vytvoriť tiket, opísať situáciu a poslať to hernému tímu na posúdenie. V prípade že sa ukáže, že skutočne je vodca spolku neaktívny, uskutočnia sa voľby na miesto nového vodcu spolku. Hlasovať bude môcť každý člen spolku a víťaz volieb sa stane novým vodcom.

Našiel som v hre porušenie pravidiel alebo mám podozrenie na porušenie pravidiel hry. Môžete sa na to pozrieť?

Áno, každý takýto podnet od hráčov vždy dôkladne preveríme. Ak ste už našli nevhodné meno spolku, nevhodné meno herného účtu či popis účtu alebo spolku, nevhodné mená otrokov, urážajúcu správu alebo len máte podozrenie na neprepojené multiúčty a prelievanie zdrojov medzi nimi, akékoľvek porušenie či podozrenie môžte oznámiť hernému tímu najlepšie formou tiketu.

Po presunutí 3 predmetov z batohu do inventára ma opakovane odhlasuje z účtu. Čo mám robiť?

Tento problém sa zvykne prejavovať rôzne. Či už je to spomínaný presun predmetov z batohu do inventára, prípadne medzi inventárom a obchodníkom a následné odhlásenie z herného účtu. Alebo hra prestane reagovať, nebude sa načítavať obsah a následne vás odhlási z účtu a objaví sa oznam, že účet je 3 hodiny nedostupný z dôvodu zadania príliš veľa zlých hesiel za sebou. Prípadne akékoľvek ďalšie problémy z odhlasovaním z účtu, nemožnosť dostať sa na účet alebo grafické problémy a podobne. Úplne prvú vec ktorú radi herný tím je vymazať v prehliadači cookie a tiež obrázky a súbory vo vyrovnávacej pamäti. Pri 95% prípadov akýchkoľvek problémov s hraním to pomôže. Pri prípadoch kedy to nepomôže treba napísať tiket a ďalej sa to rieši.

Dostal som permanentný ban na svoj herný účet pretože som ho chcel predať. Keď je to môj účet tak ho určite môžem aj predať, tak prečo mám ban?

Každý herný účet je majetkom spoločnosti GameForge a je prísne zakázané ho čo i len ponúknuť na predaj. Je to napísané vo všeobecných obchodných podmienkach a tam tiež nájdete viac informácii na túto tému. Každý predaj alebo pokus o predaj je potrestaný permanentným banom bez možnosti odblokovania účtu.

Prednedávnom som ohlásil nevhodnú správu, kde sa mi iný hráč vyhráža, že na mňa bude v aréne útočiť niekoľkokrát každý deň. Prečo stále nemá ban?

Vety ako budem na teba útočiť toľko, že si tu už nezahráš, prípadne odteraz očakávaj 30 útokov za deň a podobne niesú porušením pravidiel ani sa nepovažujú za vyhrážanie. V pravidlách sa jasne píše o reálnych hrozbách a teda o reálnom živote. Pokiaľ vám teda niekto napíše podobné správy ale bude sa to týkať iba hry a arény je zbytočné to ohlasovať hernému tímu.

Do spolkovej knižnice mi nejde vložiť zvitok. Kde môže byť problém?

Môže to mať niekoľko dôvodov. Knižnica je plná a teda už nemá žiadnu kapacitu, hodnosť v spolku akú máš nemôže pridávať zvitky alebo zvitok ktorý chceš do knižnice vložiť sa už v nej nachádza.

Cez víkend nebudem mať prístup na internet a nebudem mať ako hrať svoj herný účet. Dalo by sa nejakým spôsobom zariadiť aby ma mohol zastupovať kamarát?

Nie, v hre sa nenachádza žiadna možnosť zastupovania účtu iným hráčom. Tiež zasielanie a použitie prihlasovacích údajov inými hráčmi je porušením pravidiel hry. Pre prípad neaktivity z akéhokoľvek dôvodu je v hre dovolenkový režim, ktorý vám zamrazí účet a po návrate ho nájdete v rovnakom stave. Dovolenkový režim nájdete v profile každého herného účtu.

Môžem mať na jednom servery viac herných postáv?

Hráč môže hrať na každom serveri ľubovoľný počet účtov. Táto skutočnosť musí byť oznámená použitím zabudovanej hernej funkcie. Táto funkcia musí byť použitá aj v prípade, kedy hráči pristupujú do hry z tej istej lokality/IP-adresy. Každý hráč je povinný prepojiť si všetky svoje postavy, ak ich má na jednom servery. Postavy sa prepájajú kliknutím na profil a do kolonky multiúčet sa napíše názov druhéj postavy, prípadne ďalších ak ich hráč ma viac. Na herných postavách tam napísaných sa klikne na profil a potvrdí sa žiadosť.

Aktualizované: 20.2.2020

Casto sa stretávam s tym ze novacikovia nevedia na co su tekvice, zajaciky a snehove gule a kedze nemaju spravne kostymi nejdu im ani pouzit a potom sa cuduju. Je tu niekto kto by vedel napisat prehladny navod na tuto temu? Urcite by sme to ocenili zopar kuponmi. Viem to napisat aj sam ale rad to necham inym a odmenim kuponmi. A taktiez ten cas, kto ho ma v tejto dobe... Len teraz som dopisal faq a mam v plane nejake tie sutaze...

Jaké podvody? Hra to nabízela, šlo to ze stejné IP a mohl to využít každej. To, že to někdo nevyužil není můj problém =)

Ano šlo to z jedné IP, ale v tom bych spíš viděl nechopnost GO to nějak ohlídat. Původní záměr byl dostat díky tomu nové hráče do hry a odměnit stávající. A tvá odpověď na mou otázku dostatečně potvrzuje, že se to moc nepodařilo, tak to GF zrušilo. Za mě správný krok ;)

Tak to pozor. Pokial si hrac svoje multiucty prepoji tak neporusuje ziadne pravidla. To ze system hry mu tam zapocita rekruta aj ked by tam byt nemal je vec ina. To je uz vec hry samotnej a teda GF a programatorskeho timu. Rozhodli sa to opravit zrusenim. Dufajme ze takto budu mat viac casu na pripravu spajania serverov.

Ako som pisal vyssie, davam dohromady nieco ako faq, kde blbuvzdorne napisem veci ako sa maju. Potrva to este par dni, zalezi podla casu.

Ave, udatní gladiátori a gladiátorky!

Ako naznačuje samotný názov, vyhlasujeme novú "súťaž" o rubíny, v ktorej budeme odmeňovať vašu snahu, ak sa rozhodnete napísať príručku/návod o niečom v hre, čo by bolo prínosné pre ďalších hráčov.

Aby ste mali predstavu, akým spôsobom si návod predstavujeme, pozrite si nasledujúcu tému:

"[ℹ️] Tipy/informácie do hry"

Môžete napísať o niečom, čo tam ešte nie je, pripadne iný pohľad na niečo, čo sa tam už nachádza (ak by to malo byť prínosné).

Výška odmeny (v kupónoch) bude závisieť od kvality spísaného návodu. Inak povedané, čím menej to bude musieť herný tím upravovať a dopĺňať, tým vyššia bude odmena. Vaše dielo posielajte na oba maily:

zek@gladiatus.sk

emilio@gladiatus.sk

P.S: zaslaním návodu vyjadrujete súhlas s tým, že váš návod môže byť herným tímom upravovaný, doplňovaný, spresňovaný a pod., ak to bude potrebné. Návody budú vo výslednej úprave pridané do vyššie uvedenej sekcie. Meno autora sa bude nachádzať na konci.

Ano, suhlasim aj ja. Ak niekto spise navod na nieco co v sekcii tipy a rady este nieje, pripadne z ineho pohladu rozobrate nieco co tam je, urcite to odmenime kuponmi. Finalnu upravu a publikovanie uskutocni herny tim, avsak na konci urcite bude napisane meno autora. Pocet kuponov bude zavisiet od kvality navodu. Cize cim viac prace si s tym autor da, tym vyssia odmena bude. Navody posielajte emailom Emiliovi.

Zajtra to este finalne spisem a dam do temy sutaze. Toto bude dlhodoba sutaz.

No stale je v hre kratkodoba sutaz, chcem vybrat jednu zo sutazi co sme vyssie preberali pripane novy napad. Vase nazory?