Posts by ARES.

Zamanında yılmadan usanmadan bütün forum önerilerde bulunduk yazdık ama kaale alan olmadı. Senelerce bu oyunu oynadık yaklaşık 2 senedir oynamıyordum bir döndüm ki değişen hiç birşey yok herşey aynı. Eski alışkanlıklardan dolayı başlayan biraz oynuyor monotonlaşınca yine bırakıyor onun dışında devam eden az kişi de emeğini hiç etmek istemiyor. Bu kadar güzel potansiyeli olan bir oyun birşeyler yapılmak istense bugün çok farklı bir durumda olabilirdi.

Yeraltindaki yansima yuzunden oyunu biraktim aylar sonra yine bir gireyim dedim yine ayni tas ayni hamam su oyundan gercekten hicbirsey beklememek gerekiyor ne yazilsa ne soylense bos kendileri calip kendileri oynuyorlar.18 hak veriliyor 16 npc var yansimayi 11. denemede geciyoruz zaten yakut harcamaktan baska bir care birakmiyor seferberlik de bir yere kadar her yeraltina giriste ayni olay seferberlik mi dayanir buna.

Cok guzel oneriler sunulmus topluluktan guzel fikirler cikiyor.Sahsim da dahil olmak uzere tum oyuncular tarafindan foruma 100 u askin guzel fikir yazilmistir.Bir tanesinin bile yapilabirligi yok mu,isteseler var.Ama malesef uygulamaya niyeti olan yok.Daha arena ve sirkteki sorunlu raporlar bile duzeltilmedi.

Oyuncuyu umursayan yok artik herkes bezdi.Oyuna yapilmasi gereken yeniliklerden gectim daha sacma sapan arena sirk raporlarinin uzerinde calismaya bile tenezzul etmeyip sans faktoru herkes herkesi yener diyerek gecistiriyorlar.Herkes herkesi yenecekse ne diye dizdik o kadar itemi. Havada karada yenmemiz gereken adama karsi yenilgi aliyoruz.Boyle olursa oyuncu falan kalmaz tabi.

I am playing in Turkish servers for many years and I hope gameforge will keep this game alive.Gladiatus has huge potential,I mean it can be much better game than this and all i hope is gameforge won't turn it down.New regions,new crafting scrolls,new events which makes the game more competitive and various other things can be added.I am pretty sure the gamers willingly spend more money to get advantage in a more competitive game and it will work for gameforge too.

Gece çok geç saatte karar alınması işi sıkıntıya sokan kısım oldu ünvanı alamadık sağlık olsun güzel çalışmaydı herkese teşekkürler

O zaman gece saatlerinde online olamayacak oyuncular icin herkese uygun bir saat belirleyip o saatte yavasca ilerleyebiliriz.Eger gece 90 a tamamlayamayanlar sabah erken saatte yetisebileceklerse isteyen gece isteyen sabah erken saatte atabilir.Bugun 1000 civari bir kesif atildi bu hesapla bizim de az kesif atacagimiz dusunulurse 1. dalga ogleden once bitmez gibi.Tabi su anki istatistiklere gore boyle gozukuyor bir cok degisken olabilir bazi gerideki oyuncular gece yetismek icin 80 e dogru ataga kalkadabilir 2. dedigim biraz riskli

Gece puanlar yenilendiğinde herkes keşif atmaya müsait olacaksa hep birlikte 90 a çekelim o zaman.Bunu tüm oyuncular konuşmamız lazım oyundaki chat sistemini de kullanabiliriz

Bu teklifle tüm oyunculara giden bendim sağolsunlar mantıklı buldular ve bana katıldılar katılan herkese teşekkür ediyorum.Bunu emeğe saygısızlık olarak nitelendirmekten ziyade oyunda bir ilk ve dayanışma örneği olarak görmek çok daha iyi.Ezeli rekabet ebedi dostluk felsefemiz olmalı arenada sirkte yine rekabet edilir gerekirse.

Oncelikle herkese iyi geceler diliyorum.Biraz uzun olacak ama gerceklesirse oyuna boyut atlatacagini dusundugum bir sistemi paylasmak istiyorum.Yukarida oyundaki en buyuk eksikligin hedef eksikligi oldugunu soyleyen arkadaslara katilmakla birlikte bu onerilerle paralel bir oneri de ben eklemek istedim.Malum beceri ceviklik karizma zeka 4 lusunden yapilan bir matematiksel hesaba gore olusturulan bu yeni cift vurus sistemi arenalardaki strateji unsurunu buyuk olcude oldurdu.Cunku belirli bir seviyeden sonra herkeste asagi yukari ayni item kombinasyonlari olmaya basliyor ve bunun yaninda yer altinin da altin kazanma hususunda getirdigi kolayligi dusunursek egitimler de sinira kadar basilmak suretiyle ayni oluyor.Eskiden karizma egitimi cift vurus konusunda onemli bir etkiye sahipken buna gore stratejiler yapilirdi ve bazi oyuncular apollo gibi seviye aliminda buyuk katki saglayan anlasmalari feda ederek onun yerine strateji geregi karizma yukseltmelerini acarlardi.Simdi yeni sistemle cift vuruslar da kayda deger bir fark yaratmiyor.Bunlarin hepsi birlesince de arenada stratejiden cok sans onem kazaniyor.Onerime gelmem gerekirse arenada oyuncular arasindaki strateji unsurunu canlandirmak ve herkeste alisilagelmis tekduze item kombinasyonlarinin onune gecmek adina cesitli sekillerde gladyatorlerimizi kusandirabilmemiz iyi olur diye dusunuyorum.Ornegin isteyen su anda herkeste oldugu gibi kilic kalkan kullanmak yerine cift kilic kullansin fakat bu atak gucunu arttirirken savunmada da kalkan eksikliginden olusan zirh farkindan dolayi bir aciga sebep olsun.Bu sekilde olusturalacak bir kac alternatif duzenin(cift kilic-kilic kalkan-kilic-ag vs..) her birinde farkli bir egitimin cift vurus uzerindeki etkisi digerlerine gore daha onemli olsun.(cift kilicta beceri,kilic-kalkanda karizma vs..) . Bu sekilde veya buna benzer bir sistem olusturulursa arenada cok daha yaratici stratejiler ve keyifli mucadeleler olabilecegini dusunuyorum nacizane fikrim budur.

Konu acilali baya olmus ama anlasilan degisen hicbirsey yok.s32 kolay yeraltindan.Raporlar da asagi yukari bu sekilde hepsini koyamadim simdi.Bu kadar fark varken nasil bu kadar yenilgi alabiliyoruz yazi turada bile zor bir ihtimalken ki ciddi sekilde itemlerimizin egitimlerimizin bir onemi olmadigini dusunmeye basladim

Sirk turmada bizden 10-20 lvl fazla olan kisilerin saldirmasi engellenirse cok iyi olur.ozellikle 100 lvl dan sonra 5 lvl in bile onemi buyuk olurken benden 10 lvl 15 lvl yuksek kisilerden saldiri yemem pek adil degil.Prodaki sistem seviye bazli olmali boylece seviyesine gore egitimleri iyi olan kisi daha yuksel lvl kisilerle eslestirilip cezalandirilmak yerine emeginin karsiligini almis olur.