Posts by NeqativeLife

  Günlük bonuslarda bir iyileştirme mümkün mü acaba ?


  Kendi adıma konuşayım 151 seviyeyim şuan. Gelen bonuslar hiçbir işe yaramıyor. Daha yüksek oyuncularda da bu aynı durumdadır diye düşünüyorum ..


  Bir kaç örnek fotoğraf atıyorum.

  1-) Amacım şans faktörünü denemekti aslında başta. Fakat siz de hesabımın loglarına bakarsanız pro arenadan vuran çoğu kişinin %60-70 oranında yendiğini görürsünüz :) 100-150 hasarı düşük 5-6 k zırhı düşük oyuncular 5 saldırıdan minimum 3-4 ünü alıyor genellikle. Fakat turnuvada böyle bir şey olmadı. Bu da aklıma acaba pro arena savaşlarında mı bir farklılık var sorusunu getirdi.


  2-) Savunmada pro arena saldırılarında yenilme oranım yenme oranımdan çok daha yüksek bakarsanız anlarsınız. Aynı kişilerin sürekli kesip kesip yağma yapmasını hala anlamış değilim. Örneğin aynı kişiye ben 5 saldırı atıyorsam 3-4 ünü bazen alıyorum. Ara sıra alamıyorum. Fakat onlar saldırı atınca ( belli başlı bir kaç kişi ) 5 saldırıdan 3-4 ünü kazanıyorlar ki istatistik farkına bakacak olursak benim hesap baya üstün onlara göre. Anlaşmaları kapalı olanlar bile her vurduklarında alıp götürüyorlar. 36 k zırhım var 8-9 k hasar aldığım savaşlar oluyor.


  3-) Çok sohbetimiz olmayan oyuncularla da az da olsa konuşma imkanı bulduk. Bir nebze de olsa eğlenmiş olduk. Her savaş sonucunu merak ederek saldırıları atıyorduk çünkü :)


  4-) İleride ki yapılacak olan turnuva etkinlik tarzı uygulamalara bir miktar da olsa aktiflik sağlar diye düşünüyorum.

  1. olana 150 Yakut vereceğim. Tabiki aşağıdaki şartları sağlarsanız,


  • Katılımcı listesi Min. 15 kişiden oluşacak.
  • Her katılımcı Saldırı yaptığına dair ekran görüntüsü alacak ( Ekran görüntüsünde kırpma, düzeltme kesinlikle olmayacak ve PC Saati ve tarihi görünür olacak )
  • Bu alınan ekran görüntülerinin adları saldırdığı kişinin adıyla bilgisayara kaydedilecek ve bana bu şekilde yollanacak.
  • Ekran görüntülerini mail atarken, mail başlığı olarak '' Turnuva - Nick '' ( Kendi oyuncu nickiniz ) olacak şekilde snape@gladiatus.net adresine mail atabilirsiniz. ( Mail adresiniz oyuna kayıtlı Mail adresinizle aynı olmalıdır, farklı bir mailden atılanlar kabul edilmeyecektir.
  • Ve takibi de Multi hesap, yan hesap kullanımı yasak :)

  Yükseltmesiz desteksiz ham hallerimizle saldırı yapmaya karar verdik liderim. Diğer türlüsü haksız rekabet olur seviye azaldıkça. Geçici bileme, yağ, güçlendirmeler kullanılmayacak

  kazanan kişi belli oldu o zaman :)

  Arena savaşı olacağı için ihtimalim biraz fazla olabilir ama kesin değil sen de bilirsin ki. :) Amacı şans faktörünü test etmek. Yoksa seviye farkından dolayı bu savaşlar adaletsiz

  Yer altı dünyası özel ve birazda özerk bir bölge.

  Herkesin elini kolunu sallayarak girip çıkacağı sıradan bir ülke bölgesi değil.

  Yeraltı npclerini bir kaç "tık" aşağı indirdiğimizi varsayalım diğer ülke npc'lerinden ne farkı kalır?
  Sen istiyor kostüm? gösterecek biraz daha fazla çaba.

  Çoğu oyuncu yeraltı kolayı diğer serverlarda vs yerlerde olsun 1-2-3 yenilgiyle geçerken ben zoru 2-3 yenilgiyle geçip kolayı her gün ortalama 6-7 yenilgiyle bitiriyorum. Genel olarak tabi ki. Kolay yeraltında 13 14 defa yenildiğim zamanlar olmuş ki buna şans dersek istatistikleri bakıp yorumlayıp öyle şans ihtimalini söylemeniz gerekmez mi ? %40 isabetli npcnin %58 isabetli karakterime Hasarım zırhım npcden fazla olduğu halde 2 3 kat fazla vurması çok doğal bir şey mi ? Bir de bunların sürekli olarak tekrarlanması.

  İl birleşimi olmayacaksa denk iller arasında il değişimi yapılabiliyor olması lazım. Şuan il 26'da oynuyorum, aktif oyuncu sayısı 4-5. O kadar emek verdikten sonra 0'dan başka ilden de başlamak istemiyorum. Buna bir çare bulunması lazım.


  Bir diğer problem de zindan/keşif vs. yerlerden düşen itemlerin HİÇBİRİNİN bir işe yaramıyor olması. Demirhane olmasa ne kullanacağız gerçekten bilmiyorum. 112 lvl zindan bossundan 200 hasarlı silah atıyor, bu düşen itemlerle oyundaki npc'leri kesmenin bir imkanı var mı? Yoksa neden bu kullanışsız itemler turuncu/kırmızı düşmüyor?

  usta gene sana eşya düşüyor. Bugün turuncu düşmediği 17 gün Yüzde 20 malefiz ettkinliğinde 20 de 1 malefiz düşüyor. Kırmızı zaten hayal. SEferlerin yüzde 20 sinde reçete yüzde 20 de diğer ıvır zıvırlar düşüyor.

  Malefiz için bir şey diyemem fakat bana da reçete ve ıvır zıvır çok düşüyor her kostüm giydiğimde 2 sayfa 3 sayfa reçete siliyorum veya satıyorum.


  Bu konu hakkında dc popcastte konuşmuştum. Bir değişiklik olacağını düşünmüyorum.

  Arena kostümü bu yüzden daha mantıklı düşük seviyelerde

  ustam varya taşı gediğine oturtmuşsun :)


  aynen öyle x1 deyim hergün kostüm giyemiyoruz :)

  reçete, malzeme, iksir, yükseltme bunlar da sonuçta turuncu bana da hiçbirinin düşmediği günler olmuştu o seviye aralığında 2-3 gün düşmediğini hatırlarım. x5 gözünden bakarsanız yani. Doğal karşılıyorum açıkçası
  20.019 başlığına atmıştım da cevap alamadığım için buraya atma gereği duydum ( Kolay yeraltı ). Seviyelerime göre zırhım ve hasarım yüksek eğitimlerim ful olduğu halde sürekli (3-5-10 yakut ) vermekten bıktım diyebilirim .

  Kolay yeraltı . 146 levelim karşıma gelen npc 110 level ve hasarı, zırhını, güçlerini sizin yorumlarınıza bırakıyorum
  Bu da 145 levelken yeraltı zora girdiğim zamandan bir fotoğraf .


  Npclerin zırhları bugda mı kalmıştı bilmiyorum fotoğrafları paylaşmıştım yine zaten . %80-90 ının zırhı benim hesabın zırhıyla 1-1 aynıydı .


  Fakat incelerseniz attığım kolay yeraltı fotoğralarıyla aralarında çok bir fark göremezsiniz %10 kritiği az %10 isabeti fazla 181 level npcnin . Fakat 110 level kolaydaki dis paterin yaklaşık 60-70 seviye sonra hasarının 1300 1400 e çıkacağını düşünüyorum . Yeraltı zor daha kolay yani :D