Posts by Kaldern

Yeni rekor...

Edit: Başarı şansı %1 ama aslında olan %0.x'li bir sayı. Bu şartlar altında, bu hammadde kıtlığında (bir kere deneyip basılan bir şey değil) bu tarz silahlar ortaya çıkartıyoruz. Ama ne yazık ki oyunda levelimize uygun keşifler yapma olanağımız olmadığı gibi kırmızı bileme taşı da çok zor düşüyor.

Gladiatus yüksek levelde bulunan oyuncularını hiç düşünmemiş. Üzgünüm ama bu oyun en fazla 140 levelde bitiyor :)

Ne bir güncelleme, ne bir yüksek leveller için etkinliklerr... Hiçbir şey yok. Hiçbir şeyin olmadığı ve gerçekleşmediği gibi level yükseldikçe sanki zorla bırakta git kodları yazmışlar oyuna :)

A.s

X1 ile X5 arasında hız farkı dışınd hiçbir fark yok.

Kırmızı itemler genel anlamda britanyadan sonra düzenli ve çoklukla atmaya başlar.

Onun dışında ilk kırmızı itemimi 113 levelde almıştım.

Keyifli forumlar

Sorduğun soru karizmanın ne işe yaradığı değil neden basılmadığı değil miydi?

Oyun karakterine güvenmeyen veya farklı strateji yapıp kendinden yüksek levellere prov. arenada görünmeyip kendinden çok daha düşük olanlardan sürekli galibiyet ve yağma almak için karizma basılmıyor.

Prov. arenada rakiplerinin levelleri de ortalama temel eğitimine bağlı. Eğitimlerin ne kadar yüksekse rakiplerinin leveli yükselir.

Mesela ben hala 177 level olmama rağmen 170 küsür olup karizma basmamış kişileri prov arenada göremiyorum, ama 160 level temel eğitimleri leveline göre full olanları görebiliyorum. Dediğim gibi karakterine güvenmeyen veya bir takım stratejiler düşünenler karizma basmıyor.

Karizma basilmamasinin da nedeni diğer eğitimlere göre daha fazla bir avantajı olmadığından dolayı.

Eger eski oyunculardansan belki bu soruyu karizmanın önemini bildiğin için soruyorsundur. O meta eskide kaldı.

Çevrimiçi oyuncular inanılmaz derecede azaldı. Çok değil bir kaç ay önce eski, kült sunuculardan seviyeleri çok yüksek kişiler hesaplarını bile sildi. Eminim diğer ülkelerin gladiatus oyuncuları içinde aynı sorunlar geçerlidir. Şirketin artık bir yerlerde yanlış bir şeylerin olduğunu anlaması ve adım atması gerekiyor.

2022 yılına gireceğiz, web tabanlı oyunların furyası seneler önce bitti, kabul edilir bir şey bu. Tamam!

Peki web tabanlı oyun furyası bitti diye bir çok kişinin zevkle oynadığı ve para harcadığı oyunda neden en ufak yenilik yapılmıyor? Yapılması eminim çok zor bir şey de değil, oyunun açıldığı günden itibaren yıllar geçti. O sene doğan bebekler şuan koskocaman delikanlı oldular. Teknoloji değişti ve gelişti, uyduruk bir yazılımcı bile biraz uğraşsa bu sektörde çoğu şeyi kolayca değiştirebilecek teknolojiye evrildi artık.

Asıl sorulması gereken soru, şirket gerçekten yapmak istiyor da bazı sebeplerden dolayı(maddi veya yazılımsal vs.) yapamıyor mu yoksa GLADIATUS artık köşeye atılmış bir oyun mu?

Eğer maddi sıkıntılar varsa bir bağış defteri açsınlar ve ben söz veriyorum büyük bir yüzdesini karşılayacağım. Yazılımsal sıkıntılar da varsa defalarca dediğim gibi 2022 yılına girmek üzereyiz, yapılamayacak bir şey yoktur.

Eminim forum hesabı olmayıp, her gün forumu takip eden kişiler vardır. Onlara da ricam forum hesabı açmaları ve tepkilerini belirtmeleri. Kim bilir domino taşı etkisi olur ve gerçekten şirket oyuncularının isteklerini web tabanlı oyunların bulunduğu yıla göre geliştirir...

Sunucu birleşimi gelmeden her yeni açılan/açılacak olan sunucuya balıklama atlamak doğru mu sizce? Bulunduğu sunucuda yüksek skor ilk 10 veya 5'de olmayan oyuncuları anlarım, hırs yaparsın yeni sunucuda daha iyi skor yapacağını düşünürsün başlarsın... Ya yıllardır oynayıp hem de bulunduğu server sıralamasında ilk 5-10'a girmiş olanlar? Niye her sunucu açıldığında balıklama atlanıyor, sonra sunucu birleşimi niye gelmiyor diye üzülüyorsunuz.

Bu oyunun gelişmesi ve devamlılığının sağlanması için -ilk etapta- sunucu birleşimi şarttır.

Ama kim bilir ne zaman :/

Bu ejderha kostümünü tamamlamanın bir yolu yok mu ? Sadece şans ile mi tamamlayabiliriz ? 102 lwlım 103 olacağım kostüm hala 6/7 ne sandıkta görüyorum ne başka yerde. Sandıkta görünce de çıkmıyor. Var mı taktiği arkadaşlar ?

ejderha kostümü 115 küsür levelde çıkmıştı bana, daha önce tamamlama gereksinimi duymadığım son kostüm kartal bakışını da 150 küsür levellerde tamamlama kararı almıştım yaklaşık 1500+ yakut gitmişti. inat etmiştim :).

olmayınca olmuyor maalesef, taktik vs işlemiyor. oyunun diğer noktalarında olduğu gibi her şey RNG.

%1 silahı basarken insan bir umut içerisinde oluyor, ben bu silahı bu kadar hammadde karşılığında %1 şans ile getirmişim. Belki oyunda bir şeyler değişir, kesemediğim bossları keserim vs vs.

Ama yok en üst limiti zorlasak bile yine level boss'larını kesemeyeceğiz. Yeni parşömenler kesinlikle şart.

Ufak bir umut bile yeterdi, oyuncuların alevlerini körüklemesine. Ama maalesef yeni açılan sunucuların yanına "yeni olduğunu belirten bayrak" getirerek pek başarılı olunduğu söylenemez.

Taxi'ye çok denemeler yaptım.(Hasar yağları basılı bir şekilde veya değil farketmez) 25'de minimum 5 kayıp alınıyor. Kendi seviyelerinin boss'unu kesmeyi bırak bir alt seviye bossunu kesememek bile kötü bir durum. Hammadde veya fazla gelen itibar, exp açısından değil, gelebilecek yüksek seviye kırmızı koruyucu giysi ve bileme taşlarından mahrum kalıyoruz. Sürekli bileme taşı etkinliği de olmadığı için bir noktadan sonra can sıkmaya başlıyor.

Ve ne yazık ki oyunda yüksek seviyeler için herhangi bir gelişim sağlanmadığı sürece üzücü ayrılıklar olmaya devam edecek. il34 LSD, il6 Depremix'e selam olsun.

Rica ederim. Zindan dövüşü karakterine veya askerlerine takabilirsin. Herhangi bir yok sayma olmaz, söylediğim şey sadece arena için geçerli.