Posts by Dionysos

üzüldüm

Üzülmenizi gerektirecek bir durum yok,yalnızca oyun kurallarını hatırlatmak adına sizleri bir ziyaret edeyim dedim.Çok fazla bulunamıyorum forumda,umarım bir sonraki ziyaretim daha eğlenceli bir mevzu üzerine olur.Sağlıcakla kalın,

Tek tek oturup tüm yazılanlara cevap verecek kadar vaktim yok.Sana,ona,öbürüne,hepinize söylüyorum bir daha herhangi bir operatörün burada goygoyunu yaparsanız,oyun kuralları çerçevesinde sonuçlarına katlanırsınız.

oncelikle tertemiz hesaptan nasıl bot cıkardınız onu anlatın. ondan sonra goygoy yapacak malzeme vermeyin.

Hesabınız oyun yönetimi tarafından incelenmiş ve 3.parti illegal yazılım kullandığı kanaatine varılmıştır.Daha önce size konu ile ilgili uzun uzun yazmıştım,illegal yazılım kanıtlarını paylaşamayacağımıza dair.Hesabınız 23 Nisan tarihinde açılacaktır.

Bulunduğum konumun farkındayım size bulunduğunuz konumu ve oyun kurallarını hatırlatmak ise benim görevim.

forum kuralları çerçevesince tehdit bir suç değil mi _? bu durumda sizin bu yazınız kaldırılmalı.

Oyun takımından herhangi birine haksız,rencide edici ithamlarda bulunursanız,bunun sonuçları olur.Bunu tehdit değil,uyarı olarak kabul edin.İkinci kez uyarılmayacaksınız.

Tek tek oturup tüm yazılanlara cevap verecek kadar vaktim yok.Sana,ona,öbürüne,hepinize söylüyorum bir daha herhangi bir operatörün burada goygoyunu yaparsanız,oyun kuralları çerçevesinde sonuçlarına katlanırsınız.

Mümkün mertebe ticketlar ve panel haricinde başka platformlarda bulunmamaya özen gösteriyorum. Ne oyundan ne de forumdan tanıdığım hiçbir oyuncu yok dolayısıyla hepinize aynı mesafedeyim ‘’Hoca bana taktı abicim’’ tarzında söylemlerinize tebessüm edip geçiyorum çünkü;

Oyuncuya verilmiş ceza şu denetim mekanizmasından geçmek zorunda.

O ilde görevli Game Operatör-Super Game Operatör-Game Admin-Community Manager

Umarım bütün yönetimin size kastı olduğu fikrine kapılmazsınız.

Gelelim cinayet senaryonuza;

----Gereği düşünüldü,90 gün uzaklaştırma

---- Yuhh adam mı öldürdük

İşin latifesi tabi bu ama; size verilen cezayı olağan hayattaki polis-savcı-hakim üçgeni ve ceza hukuku çerçevesinde değerlendirmeniz karşısında benimki hiç de komik olmayan bir latife girişimi olarak kalır.

Bir örnekle durumu somutlaştırmaya çalışayım;

Tartıştığınız bir arkadaşınıza en kaba tabirle ana avrat küfrettiniz ve arkadaşınız da sizi mahkemeye verdi, bu küfürlerin kaydının da olduğunu var sayıyorum;

1 yıla kadar hapis cezası ile yargılanırsınız, daha önce kasıtlı bir suçtan cezanız yoksa yatarı da yoktur bu cezanın, adli para cezasına çevrilir.

Oyunda ise bu suçun cezası süresiz uzaklaştırmadır,bir nevi müebbet

Peki haksız kazanç sağlamada durum nedir?

Böyle bir durumda ağır cezalık olursunuz, dolandırıcılıktan 3 ile 4 yıl arası hapis cezası ile yargılanırsınız 5-6 ay arası yatarı vardır.

Oyunda ise bu suçun cezası şayet ilk cezanız ise 90 gün uzaklaştırmadır.

Yani gördüğünüz üzere oyun platformlarındaki kuralları veya cezai işlemleri reel hayatınızdaki hukuki işleyişle karşılaştıramazsınız.

İnanın çok isterdim buyurun kanıtlar demeyi, hatta ilgili cezayı almış oyuncunun da müsaadesi olursa herkesin görebileceği şekilde kanıtları forumda yayımlamayı.

Peki neden bunu yapamıyoruz?

Kafanızı şişirdim örneklerle belki ama durumu somutlaştırmak adına bunu yapmak zorundayım.

A kişisi bot kullanıyor ve gerekli uzaklaştırma cezasını alıyor sonrasında da itiraz ticketı geliyor tabi;

----Bu oyunda robot kullanıcılar varsa onlar da; sürekli otomatik metin cevapları veren ve buz gibi tavırları olan yöneticilerdir.Ben robot falan değilim. Kanıtları gösterin.

----Mause hareketleriniz incelendiğinde saniyede xxx lik bir tıklama gözlemlenmiştir.

----Cevap yok

Ertesi hafta ilgili bot programı güncellenir, Mouse hareketlerini artık panelden göremeyiz.

Elbette Mouse hareketlerinizi falan gözlemlemiyoruz, sadece durumu anlamanız için oluşturduğum bir senaryodur bu.

Sağlıcakla kalın…

Merhaba Arkadaşlar,

Bazı oyuncularımızdan;oyundayken lobiye düştüklerine dair bildirimler gelmekte.Konu ile ilgili sorun yaşayan oyuncularımız,lütfen ticket sistemi aracılığı ile bizimle iletişime geçin.