Posts by Wrath

  Well, last time when there was an update and I have asked about more details - I never got an answer.


  But I doubt it is what you think (1000xlvl), this is something somewhere that shows how much gold you won, hall of fame or achievements most likely.


  Not sure 100% tho, they are not very specific.

  I see there is no point in argumenting with this guy, he just keeps telling about his crap, that is not much helpful nor useful, I won't react anymore.


  GCA wasn't meant to be a bot, if you want a bot, try to google or pay someone who knows some javascript and bot your account at your own risk, that's your thing.


  Unless GCA dev is on drugs, he'll never implement such crap you are trying to make him to do.

  Let me be honest, your mindset is fked.


  What were you expecting? That the GCA dev come and say "Oh hey, yes we gonna create a bot that is completely against game rules and we make our addon banned from the game" ?


  Don't like the game? Don't play it, Sheogorath is right.

  So, yes, it is known, when you die in UW and lose a point, your arena/turma can get bugged, it takes about 24 hours and then it gets fixed by itself.


  Edit: I forgot to mention another possible solution, when you train the point back (the one you lost), it gets fixed too.

  Alternativně, používej dva prohlížeče. Nevím co používáš nyní, ale Edge je nyní základní součástí Windows (10) a běží dobře, takže můžeš používat zabudovaný Edge + tvůj hlavní prohlížeč. Taky to tak jde.


  Dokonce to jde i tak, že můžeš používat jeden prohlížeč, a druhý účet zapínat skrze anonymní okno, ale není to ideální, vzhledem k tomu, že se pokaždé budeš muset přihlašovat a jakékoliv nastavení (hlavně u GCA) bude pokaždé ztraceno.

  Guess I won't get any answer here, shame.


  I just wanted to know, if this was supposed to fix the server problems (timing out when working with items), because it is still there.


  What can I do :-)

  Hello,


  out of curiosity, is anyone from the moderator team able to tell me, what exactly was changed with update 4.2.1 ? Like... more details, I know it was "internal backend issues", but I would like to know more, if possible.


  Thank you.

  Yep.


  Ono když ti to píšou lidi z více zemí, zkoušíš to na 3 rozlišných prohlížečích a ano, máš čisté cookies a mezipaměť, vývojář addonu ti napíše že je to asi serverem, a konzole prohlížeče ti píše že je to connection timeout, tak už tu vážně něco zapáchá.


  Ale hádat se přeci nebudu! :)

  V té tavírně je to teda někdy fakt masakr... nejdřív to nějakou dobu načítá, a nakonec to zamrzne a ten předmět to stejně nepřijme, konzole prohlížeče vyhodí:  Code
  1. jquery.js:3 POST https://s34-cz.gladiatus.gameforge.com/game/ajax.php net::ERR_CONNECTION_TIMED_OUT

  Sepsal jsem to detailněji, alespoň si to později přidám i na svůj web :)  Germánie nabízí:


  (Útok) Medvěd válečník


  (Útok) Škorpión válečník


  (Útok) Sekyrník


  (Obrana) Orlí křídlo


  (Léčení) Bylinkář  Afrika nabízí:


  (Útok) Vlk meče


  (Útok) Lukostřelec


  (Útok) Zkušený lučištník


  (Obrana) Elitní nosič oštěpů


  (Léčení) Medicinman  Itálie nabízí:


  (Útok) Útočník


  (Útok) Murmillo


  (Útok) Thraker


  (Obrana) Obránce


  (Léčení) Léčitel  Británie nabízí:


  (Útok) Vozka


  (Útok) Vrhač sekyr


  (Útok) Hraničář


  (Obrana) Velmistr


  (Léčení) Mistr druidů