Posts by Madzia

Aż się zalogowałam, bo patrzeć na to dłużej nie mogę xD

SGO - to Super Game Operator - support ze strony wolontariatu niezatrudnionych przez GameForge graczy, tak graczy, którzy pilnują porządku w grze, nie mając wpływu na działania zespołu zarządzającego z siedzibą w Niemczech.... nie dostają za to wynagrodzenia, a poświęcają swój WOLNY czas, na zajmowanie się takimi postami jak ten nad moim.

Nasz Team nie ma mocy prawnej nad GameForge i posiada ten sam system zgłoszeń, którego używacie Wy/my gracze do zgłaszania problemów... jedyna różnica, że zgłoszenia te płyną do developerki, a nie do supportu wolontariatu. @edit w sumie pierw do COMY - opiekuna projektu, tylko COMA może pchnąć ticket dalej, Admini chyba nie mają takiego bezpośredniego dostępu.

Jeszcze ktoś ma jakieś wątpliwości, kto jest kim i za co odpowiada? Zapraszam na Priw chętnie odpowiem. Jak ktoś ma problem nadal, to tylko podpowiem, że jestem byłym członkiem wolontariatu.

A co do kostiumowego, no cóż.. nic mnie już nie zaskoczy w tej grze.

Sorky nasza serwerowa "Moda na sukces" to bardziej dotyczy ogólnej nienawiści do 2 gildii^^ a reszta żyje swoim życiem. Od czasu do czasu pojawi się dziwny pomysł od Glory, który teraz chyba już każdy z nas mistrzów i adminów, mówiąc kolokwialnie - po prostu olewa, ze względu na samo glory i ich nastawienie. Ja tam własciwie nie mam z nikim jakiejś złej relacji, poza nimi i ich sztuczkami w stylu, pozaglądamy co masz na podwórku i spróbujemy ukraść Ci graczy, a jak nie wyjdzie to będziemy wysyłać kretów, co jakiś czas.

Ale ogólnie gra na samym serwerze właśnie przez intrygi i boty zrobiła się nudna/pusta i stracila sens, a zostają tylko najbardziej wytrwali, którzy po prostu leja na ranking, tj. My i Wy. Zobacz ile ludzi odeszło w ciągu miesiąca.. z samej mojej gildii, z nowych graczy odeszło 5 osób, zostali tylko pisać sobie wiadomości na grupie na fb, bo mają dość walki z botem, która jest nierówna. Oczywiście starzy alkoholicy jeszcze się trzymają, ale już też bardziej wchodza, żeby im się paki nie skasowały.

Poradniki tworzą gracze, ale żeby je tworzyć muszą grać i uczęszczac na forum, a prócz nas, stałych bywalców mało kto tu zagląda, więc wszystko mówi samo przez siebie. Dzięki za link! Nawet nie wiedzialam, że on tu jest..

Oczywiście u mnie Vox Logus też już się n8e da scrollować, tyle tam jest info.

Czy u nas jest gonitwa na serwerze? Może jest, ale mnie i Alkoholików w ogóle nie dotyczy xd jako ostatni z top 5 postawiliśmy pole na max, ale przynajmniej mamy zlot w kwietniu^^ i od początku gildii gra praktycznie ten sam skład zasilony o kilkanaście nowości.

W sumie zachęcam do serwera naszego. Jakoś się wszyszy kupy trzymamy, byle się nie dać zwariować i wciągnąć w intrygi. Boty zawsze były i będą, ale atmosfera w gildiach, przynajmniej w kilku, które znam jest całkiem ok;)

"

Można powiedzieć że niektóre aktualizacje nic nie wnoszą dla graczy. Macie racje, pewnie niektóre nic nie wnoszą. Jednak każda aktualizacja znaczy że ktoś pamięta o grze. Nawet najmniejsza zmiana błędu wymaga przeanalizowania problemu, poprawy, przetestowania. Choć gracze nie zawsze odczuwają zmiany to nad każdą ktoś musi poświęcić czas.

W tych 5 latach nie każda zmiana jednak była kosmetyczna. :S"

Gladiatus to gra z najbardziej podziurawionym skryptem gry, dlatego ma tyle patchy! A nie aktualizacji, bo po prostu łatają dziury i pracują nad performance, czyli głównie nad tym, gdzie sami sobie krzywdę zrobili, nie ma tu mowy o aktualizacjach, to są patche, które jako tako usprawniają rozgrywkę, bo czyszczą błędy. Ten podziurawiony skrypt jest prosty jak budowa cepa, chyba najprostszy ze wszystkich gier GFu. Tu prędzej potrzeba skryptera, który to ogarnie ;) bo nas scenarzystów, czyli graczy jest dużo.

I zgadzam się ze stwierdzeniem, że do gladiatusa nie przychodzą nowi gracze(tylko w niewielkiej ilości, jak ogłoszony zostaje jakiś serwer), tylko wracają Ci, którzy grali x lat temu ;) więc jak widać taką aktualizację jak dziś z tym Vox Logus.. a myśmy przez xxxx tysięcy lat wcześniej o to prosili (7lat!), to nie było komu tego zrobić. Te aktualizacje to mają jakiś bardzo opóźniony zapłon jeżeli chodzi o lata ^^ to teraz rebalansu Brytanii doczekamy się za kolejnych 7 lat? sick!

Gra ma potencjał i zachęciłaby nowych graczy, ale nikt z nowych nie zostaje na dłużej niż parę miesięcy, przy takich założeniach :P Forum umarło, brakuje tematów ze starego forum. To nowe jest strasznie nieczytelne. Znalezienie jakiejkolwiek informacji, jak się nie wie gdzie szukać, to drama :D nie wspominając o funkcjonalności. Nie ma poradników dla początkujących, wszystkie stare poradniki wymagają aktualizacji, opisy niektórych eventów to dramat xd co event kostiumowy tłumacze ludziom, co kiedy wypada, co kiedy można użyć. Opis dyń, śnieżek itp.. szkoda słów :P nadal są bugi u magusa. Gra się wiesza na rynkach. Po rozbudowaniu gildii nie ma nic do roboty, gildia (prócz treningu i dobowych) nie daje graczom nic więcej, nie ma ciekawych zadań, nie ma rozwiązań na stare problemy.

Gra jest super oderwaniem, bo jest prosta w obsłudze jak budowa cepa, ale nawet cep musi być dobrze złożony, żeby był funkcjonalny. Gra jest naprawdę super na oderwanie się, nie wymaga siedzenia non stop, nie wymaga pilnowania, po prostu na pewnym etapie brakuje jej dodatkowych możliwości, potencjału na lepszą zabawę, wbijesz 150 i co? No i klopsiki w sosie pomidorowym.

Pozdrawiam ;P

"Obok OGame to najczęściej aktualizowana gra przeglądarkowa. " say what?

prócz maintenance serwera, na którym robi się backup co miesiąc, to ostatnia aktualizacja gry, która wniosła jakiekolwiek sensowne zmiany, oprócz poprawienia skryptu samej gry, który wszędzie ma dziury, że botów wykryć nie można i performance spowolnionego zmulonego serwera, to nie pamiętam kiedy była :P - chyba, że mówisz o metinie, ale wtedy to raczej trzeba usunąć wpis "przeglądarkowa". Chyba nawet Elsword miał się swego czasu lepiej niż gladiatus;p

tak jak Gucio napisał, nadal czekamy na rebalans wypraw i nowe lochy.. nie wspominając, że Zagrash nadal jest zbudowany;p

Warto zaczynać grę na speedach, bo faktycznie serwery wolniejsze zostały dla starych wyjadaczy, którzy mają jeszcze ochotę klikać na swoich starych kontach :) co nie zmienia faktu, że i speedy po jakimś czasie tracą graczy, bo za szybko wychodzą nowe serwery ;) które zabijają poprzednie.

Jakikolwiek by dali nowy budynek, nawet mogliby zrobić, żeby go stawiać dodatkowo za surowce, które zbieramy.. dodatkowe misje dla gildii też byłoby super, podstawowym problemem GFu jest fakt, że nie potrafią zaadoptować najlepszych pomysłów z innych gier tego samego typu do już istniejących.. lepiej jest nowy serwer otworzyć..

karczmy, kuźnie, cokolwiek.. nawet boski posąg.. wybrać rzymskich bogów.. niech gildia ma możliwość wybudowania 1 lub 2 takich boskich posągów, niech każdy daje możliwość aktywacji czegoś typu czasowy bonus na coś, nie wiem.. na zwiększony dodatkowy drop, czy złoto.. większą szansę na kucie, coś przyjaznego graczom..

ale po co inwestować w grę, która ma mały zysk..

tak samo dodatki do kuźni, skoro można je kupić za ruble.. niech będzie możliwość sprzedawania, chociażby za 1 rubla.. miliony młotków mamy, nie ma co z nimi robić, tak to zawsze byłoby przyjazne graczom.. móc wygenerować ruble w jakiś darmowy sposób.. szczególnie przydatne dla kogoś, kogo nie stać na zakup centa co 14 dni.. a drop rubli z wypraw to nędza.. więc, że są eventy, ale raz na rok ruski.. niczego nie zmienia.

i tak jak poprzednicy mówią, skoro jest gildia.. to niech będą jakieś wyzwania grupowe, jakieś coś ala hades.. ale dla drużyny.. moża by tam było zdobyć nie wiem, cokolwiek.. boosta, drop, hajs, ruble, cokolwiek.. ale żeby to nie było monotonne jakie jest teraz, jak się wszystkopobudowało i co dalej?

@ edit

tak samo te gówno eventy typu wał.. ciekawsze to by było jako zadanie grupowe dla gildii.. można dodatkowy exp zdobyć, dodatkowe przedmioty, bonusy, cokolwiek.. teraz to tylko maszynka do robienia rubli jak jakiś narwaniec tytuł chce zdobyć.. propo tytułu i osiągnięć, już dawno nikt tam nie zaglądał, a przydałoby się to zmoderniować.. przesunąć granice, albo dodać nowe osiągnięcia.

Zgadzam się z powyższym, też to zauważyłam, jak zaczęło mulić i mulić, sprawdzałam, czy to wina chroma, ale to po prostu gladiatus..

idąc tokiem rozumowania pewnej stacji telewizyjnej "oglądam sobie reklamy, a tu nagle film.. zróbcie coś!" :P

Można by to było poprawić, nie jest to bardzo skomplikowane..

Ano są, mogę Wam wyciągnąć zdjęcia do poradników jak chcecie. Przydałoby się i tak pewnie tą listę poprawić i uzupełnić, część się trochę pozmieniała.. większości brakuje hmm.. ale to już później.. działaj mała, działaj :P