Posts by aris

genel tartışma başlığında uzunca bir değerlendirme yapmıştım nedenlerine dair. onu aşağı ekleyerek hazırlığı süren daha yavaş illerin birleşimi olduktan sonra x5 illerde de birleşme olması gerektiğini düşünüyorum.

''öncelikle il 36'nın aktif oyuncularından birisiyim. iller, hızları ve kaynakları hakkında bazı sıkıntılar olduğunu düşünüyorum.

birincisi x5 hızdaki illerde oynayan oyuncuların daha düşük hız seviyelerinde oynayan oyunculara yönelik ağır avantajları mevcut. oyuna başlayalı sadece aylar oldu, ilk hesabımla oynuyorum ama ilk illerde oynayıp tecrübesi olan insanlara rahatça musallat olabiliyorum. burada bir haksızlık var. bence provincium arenasında saldırı yaparken kendi hız seviyelerimizdeki oyunculara saldırmamız daha mantıklı olurdu.

bir diğer sorun da x5 serverlardaki durmadan server açılması ve geride kalan serverların kaderine terk edilmesi sorunu. her açılan server sonrasında diğer server çöplük olarak kalıyor malesef. bazı illerde insanlar ittifaklarına bağlılığından kalıyorlar gibi duruyor. ben bunlardan birisiyim mesela. 1,2m tecrübe ile haftalık sıralamada 11.'yim şu an ama sıralamada 2 ittifakın üyeleri var sadece. il 37'nin bizden kötü halde olduğunu da biliyorum. 30 öncesini konuşmaya da gerek yok sanırım. daha önce çokça dile getirilmiştir il birleşimi durumu fakat x5 illerde de buna gerek var x1 ve x2'lerde olduğu kadar. çünkü bu illerde hesabı bırakıp yeni ile geçmek çok daha kolay oluyor ve insanlar hesaplarını satmaya çalışıp banlanarak yeni illere geçiyorlar. mantıklı mı bu? 1 haftada 110 seviye üstü 2 kişinin hesap satmaya çalışırken hesabının patladığına şahit oldum ki patlamasaydı da umurlarında değildi çünkü çok az oyuncuyla oynanıyor bu illerde yeni açılan hariç. ayrıca il birleşimi konusunda hammadde durumunu da göz önüne almak lazım. misal veriyorum il 32'deki bir kırmızı kristal parasına biz il 36'da bir turuncu kristal alabilirsek kendimizi şanslı sayıyoruz. il 38'de 2,5m'e altın set satılıyorken bizde 25m'e bırakın seti 16m'e başarı yoncası satılıyor altın olarak. tek gümüş malefiz 2,5m. neyse iller arasındaki bu pazar farkı da çok can sıkıcı durumda. x1 hızda oynayanların halini düşünemiyorum açıkcası ama dediğim gibi başlayalı 6 ay falan olmuştur acemiyim daha.

neyse sonuç olarak durmadan sunucu açıp önceki sonucuları çöplüğe çevirerek yeni sunucudaki heyecanlardan para kazanmaya bakmak yerine bu illeri birleştirip tüm oyunculara daha heyecanlı bir oyun sunabilir bunu yaparken de iller arasındaki pazar fiyatlarındaki dengesizliği ortadan kaldırabilirsiniz. illerin çöp olmadığını, il 36'da sallıyorum 75 tane yeni centrio alan üye var diyerek de geçiştiremeyiz bu arada. ben yakut alan birisi olarak önce stronghold sonra da birleştiğimiz imperial ittifakındaki güzel muhabbet adına harcadım harcadığım tüm parayı. ilde rakibimiz yok ama ittifak olarak da heyecan aramamız gerekirse. ittifaka bağış yapıp bina basarken bile iller birleşir diye başlıyoruz cümleye.

x1 hızdakiler daha fazla mağdurdur eminim ama biz de kuruduk vallahi. 1m'e turuncu dt alamıyorum ilde hiçbir şey yok itemine turuncu şans taşı ve gümüş atabilenler de 110 seviyeyi geçmiş oyuncularımız oluyor. neyse derdimi anlatabilmişimdir sanırım. benim fikrim x5 illerin birleşmesi.''

evet forumdaki başlıkları bayağı irdeledim ben. yöneticilerden ziyade şirketin insanları pek sallamadığı açık. x1 illerdeki oyuncuların bu olanlara niye katlandıklarını anlayamıyorum zaten :d il 36'da hiç hammadde olmamasına rağmen yine de 5-10 kişi değil oynayan sayısı. oyuncular iyi ilden ayrılmak da istemiyoruz ama yani şartlar çok zor :d şahsen bu birleşim olmazsa ben hesabımı devre dışı bırakırım birkaç ay sonra.

Önümüzdeki birlesmede oyun yoneticileri tarafından x5 illerin birlesmeyecegi söylendi,o yuzden bosuna beklme birlesimi:)

biliyorum bu cevabın verildiğini. ben zaten neden birleşmesi gerektiğini düşündüğümü anlattım. bizim ittifaktan birleşim için ticket açanlara foruma yazın demişlerdi deneni yaptım yani :d

kapitalin üretiminde eşitsizlik olduğunu düşünüyorum. eğer eşit olsaydı oyuncu sayıları oranlı bir denge olurdu iller arasında ama örnek verdiğim iki il arasında oyuncu oranı 32'de 10 36'da 3-4 bile olsa 36'daki hammadde oranı 32'dekinin %30'u falan değil. olmayan bir şeyi dolaştıramazsın yani ben de bi yerde uğraşıp yardımlaşmamıza rağmen olmadığını anlattım :)

"oyunu bilen için" tanımlamasını talihsiz buldum. hadi ben 6 aylık oyuncuyum ama ilde 10 yıllık oyuncularda aynı şeyleri söylüyor :) bu arada attığın linkteki olayı dt bulmak için yapmıştım, bastığım itemler yanmıştı :(

Başkan senin daha 6 ay olmuş. Zamanla sabır taşı olursun burda alışırsın bizim gibi beklemeye. Ara ara oyunu bırakırsın tekrar başlarsın. Sonra bi bakarsın onlarca yeni il dışında hiç bir şey gelişmemiş :D

Gladiatusda sistem biraz geç ilerliyor malesef. Ben kaç senedir il birleşimi beklediğimi hatırlamıyorum mesela :D

evet forumdaki başlıkları bayağı irdeledim ben. yöneticilerden ziyade şirketin insanları pek sallamadığı açık. x1 illerdeki oyuncuların bu olanlara niye katlandıklarını anlayamıyorum zaten :d il 36'da hiç hammadde olmamasına rağmen yine de 5-10 kişi değil oynayan sayısı. oyuncular iyi ilden ayrılmak da istemiyoruz ama yani şartlar çok zor :d şahsen bu birleşim olmazsa ben hesabımı devre dışı bırakırım birkaç ay sonra.

Eskiden x1 ler ne yaşadıysalar simdi x5 ler aynısını yaşayacak. yine en aktif yer il32 olacak. yeni iller 6 aydan sonra ölecek.

guzel yerde baslamısım oyuna .)

il 32'nin aktif olmasına sebep olan bolluğun haksızlık olduğunu düşünüyorum bu arada. bu hammaddeleri siz yaratmadınız sonuçta ya keşiften geldi ya da keşiften dökecek item geldi ki en başta böyle bir bolluk oluşup devam etti. bizim ittifakta 110 seviyeden sonra ilk kez kırmızı item düştüğünü gören üye var :d o kadar yardımlaşmaya rağmen ejderha pulu dışında da insanların ha diyip bulduğu bir hammadde yok turuncu kehribar bile 400-500k :)

il 32'deki iki büyük ittifakın kavgasını böleceğim ama merhabalar :d forumu bir süredir takip ediyordum ve ticket sisteminde söylendiği üzere buraya bazı fikirlerimi yazmaya geldim.

öncelikle il 36'nın aktif oyuncularından birisiyim. iller, hızları ve kaynakları hakkında bazı sıkıntılar olduğunu düşünüyorum.

birincisi x5 hızdaki illerde oynayan oyuncuların daha düşük hız seviyelerinde oynayan oyunculara yönelik ağır avantajları mevcut. oyuna başlayalı sadece aylar oldu, ilk hesabımla oynuyorum ama ilk illerde oynayıp tecrübesi olan insanlara rahatça musallat olabiliyorum. burada bir haksızlık var. bence provincium arenasında saldırı yaparken kendi hız seviyelerimizdeki oyunculara saldırmamız daha mantıklı olurdu.

bir diğer sorun da x5 serverlardaki durmadan server açılması ve geride kalan serverların kaderine terk edilmesi sorunu. her açılan server sonrasında diğer server çöplük olarak kalıyor malesef. bazı illerde insanlar ittifaklarına bağlılığından kalıyorlar gibi duruyor. ben bunlardan birisiyim mesela. 1,2m tecrübe ile haftalık sıralamada 11.'yim şu an ama sıralamada 2 ittifakın üyeleri var sadece. il 37'nin bizden kötü halde olduğunu da biliyorum. 30 öncesini konuşmaya da gerek yok sanırım. daha önce çokça dile getirilmiştir il birleşimi durumu fakat x5 illerde de buna gerek var x1 ve x2'lerde olduğu kadar. çünkü bu illerde hesabı bırakıp yeni ile geçmek çok daha kolay oluyor ve insanlar hesaplarını satmaya çalışıp banlanarak yeni illere geçiyorlar. mantıklı mı bu? 1 haftada 110 seviye üstü 2 kişinin hesap satmaya çalışırken hesabının patladığına şahit oldum ki patlamasaydı da umurlarında değildi çünkü çok az oyuncuyla oynanıyor bu illerde yeni açılan hariç. ayrıca il birleşimi konusunda hammadde durumunu da göz önüne almak lazım. misal veriyorum il 32'deki bir kırmızı kristal parasına biz il 36'da bir turuncu kristal alabilirsek kendimizi şanslı sayıyoruz. il 38'de 2,5m'e altın set satılıyorken bizde 25m'e bırakın seti 16m'e başarı yoncası satılıyor altın olarak. tek gümüş malefiz 2,5m. neyse iller arasındaki bu pazar farkı da çok can sıkıcı durumda. x1 hızda oynayanların halini düşünemiyorum açıkcası ama dediğim gibi başlayalı 6 ay falan olmuştur acemiyim daha.

neyse sonuç olarak durmadan sunucu açıp önceki sonucuları çöplüğe çevirerek yeni sunucudaki heyecanlardan para kazanmaya bakmak yerine bu illeri birleştirip tüm oyunculara daha heyecanlı bir oyun sunabilir bunu yaparken de iller arasındaki pazar fiyatlarındaki dengesizliği ortadan kaldırabilirsiniz. illerin çöp olmadığını, il 36'da sallıyorum 75 tane yeni centrio alan üye var diyerek de geçiştiremeyiz bu arada. ben yakut alan birisi olarak önce stronghold sonra da birleştiğimiz imperial ittifakındaki güzel muhabbet adına harcadım harcadığım tüm parayı. ilde rakibimiz yok ama ittifak olarak da heyecan aramamız gerekirse. ittifaka bağış yapıp bina basarken bile iller birleşir diye başlıyoruz cümleye.

x1 hızdakiler daha fazla mağdurdur eminim ama biz de kuruduk vallahi. 1m'e turuncu dt alamıyorum ilde hiçbir şey yok itemine turuncu şans taşı ve gümüş atabilenler de 110 seviyeyi geçmiş oyuncularımız oluyor. neyse derdimi anlatabilmişimdir sanırım. benim fikrim x5 illerin birleşmesi.