Posts by thatisenough

Parsomenlerim olmadigi icin item basamiyorum:|

Bu oyunu item oynuyor. X/

parşömeni bulunca malefiz sorun olur, malefizi bulunca kırmızı hammadde sorun olur, onu da bulunca, mor-turuncu mersener sorun olur. hepsini bulup üstünü dizince oyun darlar seviyeler boyunca aynı keşif bosslarını kesmekten, zindan olmayışından, anlamsız rastgele malubiyet alışlarından bunalırsın (daha x1'lerin sorunlarından bahsetmiyorum bile x5'de olduğun için). oyunu oynatan oyunun kendisi değil zaten ittifakın ya da sohbet ettiğin arkadaşların oluyor. Sohbet muhabbet olmayınca oynanmıyor ve eskilerden bu yüzden hesabını silen çok sayıda server birincisi tanıyorum.

benim tavsiyem önce bol miktarda arkadaş edin, birkaç tane de hem muhabbet hem rekabet edebileceğin kişi olursa tanıdık çok daha faydalı olur. yoksa istesen de devam edemezsin sandığından çok daha hızlı sıkılırsın.

geçenlerde KingsAge yeni sunucu açıldı duyurusu vardı ve dikkatimi çekti bir bakayım dedim ve browser oyunlardan alışkanlık oyundan evvel kurallara baktım. Orada bu sorunlar bir kenara yazım hataları ve anlam düşüklükleri vardı. Ona kıyasla hakkını vermek lazım Gladiatus'un oyun kuralları çok daha net ve anlaşılır. Ayrıca geç de olsa takım - oyun ekibi ticketları dikkate alıp işlem yapıyor. KingsAge için oynamıyor olmama rağmen ticket açıp bildirdim ama hala değişiklik yapılmamış.

Snape bu vesile ile bir daha hatırlatmış olayım size de :)

nice suggestion.developers should hear this suggestion.the company does not hear the players.Company is not willing to solve problems.They don't care what it says here :(

The best indication of this is as Nomerci mentioned highest level player still uses pretty low level gears and this user is a DE Server player.

I have nothing more to say ladies and gents...

Doğru karar vermişsin, forumda en azından burada bir şey söylemenin pek bir anlamı kalmadı zaten.

Üsluplar konusunda terazinin user yönetici arası şaştığını görmek pek zor değil.

Özellikle söylüyorum laf yapacak yönetici varsa yapmasın beni de banlasın direk.

Üslubum ağır gelmiş olabilir, ben uygun buluyorum, iyi niyetimizi bu derecede artniyetli kullanmanız hoş değil, postlar bazen kaldırıldıkları ile kalıyor, ceza vermeyin, bir şans verin dediğim için, ayrıca belirtmek isterim ki sitem ve eleştiri arasında büyük bir fark var, yaptığınız alay etmektir, sitem veya eleştiri değildir, eleştiriye her zaman açığım.

Chriger çok iyi diyecek söz bulamadım. "benim yaptığımda sorun yok sen hatalısın" yaklaşımız harika

iyi niyeti art niyetle kullanıyor ve yönetimle alay ediyormuşum o zaman alay ettiğim için ceza alabilir miyim?

Burası rekabetin yeri değil. :/ lütfen bla bla yapmayınız. şu başlıktan devam edebilirsiniz.

Sonra postlarınız kaldırılınca bana ve yöneticilerime laf yapıyorsunuz, hoş değil.

iğneleyici gelmiş olabilir ancak buna sebep olan durum malum ve bunu mizaha çevirip eğlenmeyelim mi veya eleştiri de mi yapmayalım? bu kadar eli sopalı olmamalı bir oyunun hem oyuncusu hem de yöneticisi olan ekip özellikle oyunun oyuncularına karşı.

Ayrıca "laf yapıyorsunuz" hiç uygun bir üslup değil yönetici için, laf yapmıyor fikir belirtiyorum. laf yaptığımı düşünüyorsanız yapılacak şey belli.

Hyperion evet daha adil eşleşmeler olacak bu durumda ama bu sadece sorunu ertelemek olacaktır. Çünkü yeni x1 serverlar açılmayacak (açılacak olsa da kimse x5 dururken oynamak istemeyecektir) ve dolayısı ile yeni oyuncular olmayacak bu serverlarda. bu da kalıcı bir çözüm değil

Hız ayarlaması yapılabiliyor fakat bu çok karmaşık bir işlem.

Farklı hızda bulunan 2 serverin bir gün birleşimine yol açacak ve yine haksız rekabet söz konusu olacak.

Haksız rekabet konusunda katılıyorum, bulunduğum x1 server'da işe yarar yeraltı parşömenleriniin çoğu bulunmuyor. server'da bilinen sadece bir tane karanlık parşömen var. Seba, Cehennemv2, kanat vs gibi parşömenler yok.

Edit: tabi bu parşömenler daha sonra temin edilebilir o server'da ancak temin edilip eşya üretilene kadar yine haksız rekabete maruz kalınır.

Bu durumda x1 illerin yine aynı hızdaki illerle birleştirilip x2 hızına alınması da işlemin karmaşık olması nedeniyle sanırım şirketin çok uğraşmak/zaman harcamak istemeyeceği bir durumu ortaya çıkaracağı için böyle bir öneri de kabul görmez sanırım en azından yakın bir gelecekte.

farklı hızlardaki illerin birleşmesi ve buna uygun olarak hız ayarlaması yapılabiliyor mu? Oyun alt yapısı buna izin veriyorsa eski server oyuncusu olarak en azından x1 sunucuların x2 hızına getirilmesi belki server birleşimi ile beraber oyuna bir nebze daha hareketlilik katar.

normalde yazmayacaktım sadece takip etmekle yetinmeyi planlıyordum ama şunu söylemeden edemeyeceğim ki zaten şu anda burada olan neredeyse herkes forumda TR dışındaki tartışmaları da takip ediyor ve illaki görmüştür. takım liderinin söylediği gibi şirketin oyuna yatırım yapmaya pek niyeti yok. üstelik farklı ülke oyun ve forum adminlerinin de şirkete karşı oldukça sitemkar olduğunu görmek mümkün (hatta bir adım ötesi isyan etmeye bile gidebilir.). Ancak ne denirse densin takım/oyuncular tarafından ve burada ve diğer forumlar da ne kadar kafa açıcı fikir ve tartışmalar olursa olsun, şirketin pek ciddiye aldığı veya hızlı aksiyon aldığını söylemek mümkün değil. şirketin ne zaman keyfi olursa o zaman bir değişiklik, ilerleme, yenileme olur.. bizim ya da takımların bastırmasının sürece etkisi konusunda pek şühpeliyim. ki bahsi geçen 200+ oyuncunun DE sunucularında olması da bu durumun bir göstergesi sanırım

Merhaba günaydın,

burada çeviri bir miktar flu olmuş sanırım. "öge"den kast edilen burada "eşya" - "item" .

Bu arada bugünkü etkinlikten parşömen/hammadde düşüren oldu mu? Pek etkinlik drop oranı yok gibi geldi bize.

25.01. - 27.01.2019
    • +30% Gold on expeditions,
    • +10% finding item

25.01. - 27.01.2019

• +30% mehr Gold auf Expeditionen
    • +10% Chance Items zu droppen

Moderatörlere bişey demeyin bence onlarda onlara verilmiş görevleri yerine getiriyor ne deseniz boşuna onlar yapılıcakları yapacaklar zaten

ben bilgi almaya çalışıyorum ki oyun/forum üyesi olarak buna hakkım var ve dediğin şeyi zaten biliyorum. örneklemek gerekirse seninle benim geçen gün bir atışmamız oldu ama bu belli sınırlar içinde espri olarak kaldı. fakat diğer arkadaşımızın nezih tavrına rağmen ona aynısı yapılmadı değil mi? Aksini iddia edebilir misin?

konu bütünlüğü dendiği gibi günaydın-iyi geceler olacaksa çok mantıklı.

ancak bu bahsettiğim harekete maruz kalan arkadaşımızın verdiği ve yine oyun ile alakalı olan, art niyet içermeyen cevap ile aldığı karşılık aynı kefeye konulacak, yapılan tek şey bunların silinmesi olacaksa orada bir hata var. bunun için uygulanan başka bir şey var mıdır sayın modum?

eğer ki silinmesinin ardından bunu yapana gerekli işlem uygulanacaksa lafım yok. hatta bunu entry'de silelim gerekli işlem yapıldıysa lütfen.

ben ihlal olan tek bir şey gördüm o da ne oyun ne forumda kabul görmeyen, görmemesi gerek reel'e yönelik bir durumdu... görüyorum ki onunla ilgili tek aksiyon bizim de yazdıklarımızın silinmesi olmuş. hoş olmamış ama canınız sağ olsun