Posts by OneLastKiss

hesap tatile alındığında tatil süresi bittiğinde yada tatil iptal edildiğinde 35 gün bekleme süresi olması anlamsız. (hadi tatil erken iptal edildiğinde ceza olarak diyelim 35 gün bekleme süresi veriliyor,ama tatil bittiğinde de 35 gün süre bekleniyor,kişi tatile aldıysa tatil ya kendi çıkartana kadar bitmesin,yada bittikten sonra 35 gün gibi anlamsız bir bekleme süresi olmasın)

Eski forumda önermiştim rahat 1.5-2 yıl olmuştur, tık yok daha ...

Sunucu birleştirme de gelmeyince, 3.5 aydır karakteri zamanı gelince tatil moduna alıp duruyorum, böyle basit ve anlamsız bir eksikliği görmekten bıktım.

Varsa Glasiatus oyun geliştiricilerin elleri armut toplamaya devam etsin ...

Zamanında açtığım öneriyi mi duydular bilmem belki de benden önce akıl etmişlerdir yinede addon ekibine teşekkür etmek lazım :) bayrağına kadar koymuşlar canlarım benim :))

N5XEef.png

Buna sardım bu ara 80 level adam çıkıyo karşıma 49lvl bile çıktı ne biçim bişeyse :D

Addon kullanıcılarının global arenası. Aralarında neredeyse tüm seviyelerden oyuncu var, lig sistemi yok. :)

Biraz daha saçma sapan arena savaş raporu ekleyeyim şuraya, ne eğitimin önemi var ne de eşyaların. Sırf bu yüzden ana ekipmanlarımı klon karakterime taktım.

Son 40 dk içindeki savaşlara ait bazı raporlar:

mMPyv8.png

Oyun içi marketlerde yakut ile satılan eşyaları alırken bir uyarı çıksa iyi olmaz mı ?

Örneğin bugün tonla yüzük ve kolye sattım arada diğer eşyalardan da satınca yer sorunu oldu, yer sorununu düzelteyim derken simyacıya girip yakutla benim sandığım kolyeyi almışım. Gitti yakutlar ;(

Zaten bu çok eski bir öneri olsa gerek önceden de defalarca duyduğuma eminim.

Ben de x1 hızdaki bir sunucuda oynuyorum, etkinlik geldiğinden beri 52 keşif yaptım Saturn kostümü ile ve 9 malefiz düştü, oran yazılana benzer fakat bu malefizler, yaptığım 52 keşfin son 20'sinde düştü ilk 30 keşif civarı benimde boştu. Oyunda ki herşey gibi bu eşyalarında ne zaman düşeceği şans zaten.

ASSASS   Nomerci

@EdgeOfTheWorld

Bu oyunda her şey temel oranlar ve sayılar üzerinden işler. Yani orada altın yonca 1.2 şans arttırmayla beraber 2'ye katlamaz. Temel başarı ihtimali 2'ye katlanır, üstüne temel başarıdan gelen 1.2 kata ait oran eklenir.

Örnek:

Temel şans %45 olsun

Altın yonca ile bu oran %90 olur

1.2 şans ihtimali ile de %9 eklenir ve toplamda %99 olur.

Gece gelecek olan etkinlikte,

Altın tasarruf körüğü : %50

Mini kabak : %20

Kostüm : %20

Toplamda %90 olarak hammadde tasarrufu mevcut.

Farz edelim 1 adet bileşenden 36 tane hammadde kullacağız fakat %90 tasarruf ile bu sayı 36*(1-0.9)=3.6'ya iniyor.

Bu 3.6'yı yukarı mı (4 olarak) yuvarlıyorduk veya aşağı mı (3 olarak) ?

Uzun zaman geçince unuttum neyin ne olduğunu da ?(

Ben de gerekli formüllerin excel dosyası mevcut.

Ayrıca bir site de var Gladiatus ile ilgili, yasak olduğundan onu da özelden atayım.

Çok makbule geçer ya adamın dibisin :) Teşekkür ederim. O zaman 800 zırh yerine 14 hasar daha mantıklı :) silahta değil iç itemlerde .

Arena savaşlarında gereksiz derecede şans oranı yüksek böyle de olunca, bu tip ince ayarlar tutar mı tutmaz mı hiç belli olmaz :)

Diyelimki 134levelim ve 136 levelken giymek istedigim bir item basacagım.

Basarı sansı dogal olarak dusuk olacak.

Anlasmalardan +2 actıgımda oyun beni 136 level gibi kabul edip basarı sansımı arttırıyor mu?

başarı şansı artıyor evet.denemeyi bu zamana kadar hiç düşünmemiştim az önce deneyip gördüm :)

Yıllardır belki düzgün bir paralı asker çıkar diye aralıksız kullanıyorum, şuan yine emin olmak için başka bir mühür ile değiştirdim ama bir değişiklik olmadı.

Forumlar tekrar açılana kadar geçen sürede verilen tek bilgi sadece güvenlik sorunu olması ve bununda kullanıcılara ait bazı bilgilerle birlikte forumun bazı bölümlerini de etkilemesi. Yani olay sadece bunlardan oluşuyor gibi gösterilmişti, sanki basit bir oldu bitti gibi.

Sorun düzeldikten sonra uğramadığım Gameforge'un Twitter hesabına, birkaç dakika önce sorunun çözüldüğü tarihe giderek baktığımda, bir kişiyle konu hakkında gerçek paylaşılmış ve "Sadece bir yönetici hesabının güvenliliğinin ihlal edilmiştir" denilmiş.

Verilen bir bilgi tam verilmiyorken yani yerine göre bu derece şeffafken. Durumu bilmeyen kişi Gameforge'un yıllardır yapmadığı şeyleri bir bir düşünerek böyle bir yorumu doğal olarak yapar ama sizler gibi işin aslını bilen kişilere bu yorum doğaldır ki anlamsız gelebilir.