Posts by truskaweczka

  Mam większe pojęcie o "starym gladiatusie" niż Ci się wydaje :P Inna kwestia, że gra się zmieniła i stategie na grę również. Obecnie nikt nie bawi się wyłącznie lochami czy tworzeniem minikillerków. To dawno przeminęło i najprawdopodobniej nigdy nie wróci (no chyba, że powstanie retro kopia gladiatusa, która będzie wiernie odwzorowywać grę tamtego okresu).


  Po co system najemników oraz lochów? To proste. Lochy zwłaszcza te najniższe oferują świetny drop. Zwłaszcza na nowej prowincji dużo łatwiej jest wyrwać wartościowe klamoty niż na aukcjach, które są mocno oblegane. Redy również trafiają się na dość niskich poziomach co jest raczej mało prawdopodobne w przypadku wypraw. Dodatkowo satysfakcja z pokonywania każdego bossa na najniższym możliwym poziomie a także dodatkowe wartości exp'a czy sławy. I w zasadzie na 120+ mało kto skacze z Brytanii do Germanii aby regularnie bić lochy z których leci w większości marny zielony drop xD


  A wojacy nie służą wyłącznie w lochach. Walczą również na Circus Provinciarum, gdzie losowość nie daje tak mocno popalić jak na zwykłej arenie. Zadania z Panteonu dobiera się głównie pod walkę na CT/CP co zapewnia sporo exp'a/honoru. I nie muszę chyba tłumaczyć, że zakładając trudny strój z Hadesu raczej pasuje mieć zadbanego klona oraz komplet pomocników :P


  Dlaczego uważam, że gra rozkręca się na 120+ ?

  - Od tego momentu wchodzimy do Brytanii, gdzie przedmioty pom oraz red zdecydowanie najliczniej widujemy w całej grze a drop zwłaszcza wartościowy bardzo cieszy.

  - dużo więcej zdobywamy składników typu Almandyn, Sugilit, Łuska Hydry itd, które pozwolą Nam na wartościowe kucia z wykorzystaniem zwoi Hadesowych

  - jest sporo fajnych kombinacji eq właśnie ze zwojami hadesowymi

  - każdy raczej ma maxy podstaw więc dużo większą uwagę przykłada się do eq co weryfikuje graczy.

  - kucie też nie na zasadzie: "nazbierasz=wykujesz" tylko już raczej "pokolorujesz=wykujesz".

  - bossy Brytanii (nie licząć Kasjanina) to też niemałe wyzwanie aby regularnie ich zwyciężać.


  Także dla pewnej grupy graczy najniższe poziomy są najciekawsze a dla innej jest sytuacja zupełnie odwrotna. Grunt by ta gra sprawiała fun nawet w jakimś tam małym elemencie gry.


  Temat dotyczy nowego systemu zwojów. Gracze poniżej 150 poziomu raczej nie znają tego problemu bo możliwych kombinacji jest jeszcze stosunkowo dużo. Problem występuje dopiero wyżej, gdzie możliwości szybko się wyczerpują.

  Warehouse - max 16 lvl

  Villa Medici - 18

  Library - 20

  Bathhouse - 20

  Bank - 20

  War Master Hall - 20

  Negotium X - 20

  Templum - 20

  Guild market - 20

  Training grounds - 20

  Forum Gladiatorius - 127  The picture does not change, only some of the numbers

  Ta gra nie potrzebuje żadnych półśrodków tylko rozwiązań, które faktycznie rozwiążą pewne problemy. Nie potrzebujemy drugiego Magusa bo i ten jest niemal bezużyteczny a poza tym to ogromne szulerstwo w tej grze. Wydawać gold (kwestia jeszcze ile będzie ta przyjemność kosztować) na coś bo przyniesie niewielkie korzyści raczej nie ma sensu. GF lubi to bo może przynosić $ a na tym przecież najbardziej im zależy.


  Podniesienie statystyk o jakiś względnie niski % czy jednostwe poziomy w górę to zmiana, która nijak nie pomoże w ubijaniu najwyższych przeciwników w Brytanii. Nie pomoże też graczom powiedzmy 200+ w tym, aby osiągnąć 50% bloku oraz krytyka przy odpowiednio wysokim dmg i pancerzu a napewno nie pomoże graczom 250+, którzy muszą latać z wojakami max 231 lvl bo to najwyższy lvl wojaka w tej grze (Quinty wąwozu). POTRZEBUJEMY NOWYCH ZWOI. Takich w głównej mierze dla najwyższych poziomów ale również i kilka niższych co pozwoli na budowanie postaci w oparciu o nowe trendy.


  Tylko takie rozwiązanie wpłynie na większą grywalność wsród graczy, gruntownie zmieni również aktualne schematy eq na dane poziomy i sprawi, że Antenociticus przestanie być jedynie postrzegany w kategoriach żartu programistów.


  New Scrolls Suggestion


  Tutaj już proponowano pewne fajne rozwiązania. Trochę czasu minęło od opublikowania tego i wydaje się, że potrzebujemy jeszcze lepszych prefixów/sufixów z jeszcze wyższym poziomem.

  dokładnie tak to wygląda i czat jest zepsuty od bardzo dawna.


  v4.0.1 - 22.01.2020

  Kilka małych poprawek dla czatu w grze. //od tego czasu czat nie działa prawidłowo.


  v4.6.2 - 15.08.2023

  Wprowadzono zmiany w czacie. Należy pamiętać, że ten obszar jest obecnie nadal ulepszany i do czasu wdrożenia dalszych poprawek mogą pojawić się drobne błędy wizualne.


  Jest więc mały promyk nadziei, że za kilka latek ogarną.
  For example, from melting the first item you can get a scroll: "+1".


  Item must be any prefix + invisible suffix, which we will know simply by the lvl of the item.

  For example, Bacias club is 31 lvl but you can also meet such an item at 32 - 40 lvl. Melt down (preferably at an event associated with a higher chance of getting a scroll) the latter items and the scroll will probably appear.

  At about lvl 30 you can probably get such scrolls the fastest. There are plenty of clothespins in the auction house. Just ask some low level player to polybid for a later meltdown.  The GCA add-on is also helpful in finding such items but remember the most important thing:!:


  By melting such an item you will not get a scroll without a name. There must be a prefix and a suffix as I wrote about above 😛

  W gildii z 12 magazynem nie zaliczało,

  powiedz to AngryPinkY'emu ^^ Pół dnia wyciągał klamoty z magazynu (i później ładnie sortował wg typu i wg lvl'a) aby był pusty bo jeden gracz zapragnął sobie nabić to osiągnięcie. Chodzi o to, że trzeba wrzucić określoną ilość przedmiotów aby nabić osiągnięcie. Najłatwiej jakiś składnik bo zajmuje tylko 1 kratkę. A więc zapełniasz pierwszą stronę magazynu nie wyciągając niczego (48pktów), następnie drugą (wtedy masz 96 pktów), trzecią, czwartą, piątą i dopiero szóstą nie musisz w całości (48x6 > 250. Wystarczy, że wrzucisz łącznie 250szt co sprawdzisz sobie w osiągnięciach). W tym momencie osiągnięcie będzie zaliczone.

  Więc jeśli miałeś powiedzmy 66/100 w osiągnięciach to wynik będzie wyższy dopiero w momencie jak zaczniesz zapełniać drugą stronę magazynu (przy założeniu, że 48/48 pierwszej strony właśnie zapełniłeś chwilę wcześniej).

  jakim cudem ktoś po 2 dniach na x1 ma 80 lvl omg xd

  Arena ^^ Widocznie ktoś sobie kupił rubinków żeby wykupywać z każdej auckji najlepsze iteamki, złoto pakował w trening i jak się skończyły punkty wypraw to klikał co 5 minut arenkę. Później reset pkt wypraw/lochów i od nowa.

  raczej klepsydry + błogosławieństwo Apolla. Do tego duża ilość złotych skrzynek, gdzie mogą wypaść Mobilizacje/klucz do Bram.

  Some time ago there was a guy who with 10k+ attacks in a week reached nearly 120kk of robbed gold. He probably didn't even know it. Now after the merger it's much easier to get numbers like that.


  I'm more impressed with a player (before all the mergers etc) like the one below:  relatively small number of fights and looted gold great. Converting the number of fights/robbed gold this ratio looks really impressive :P

  In Underworld, items are more important than training basics. The stats of the opponents are counted according to the training bases so if we have a low one, the creatures will be comparable. Below is an example from easy Hades. On a difficult level I saw that he sometimes defeated Bosses even without losing hp.