Posts by Hulanoga

Witam, mam pytanie czy jest gdzieś udostępniony wzór na liczenie bloku podczas walki na arenie..

Zaatakowałem gościa który "teoretycznie" miał 28% na blok, i z nim przegrałem i patrzę się w ten raport i według raportu ma 50% na blok, i większą szansę na trafienie o 10% pomimo tego że ma tylko 60 wb więcej (to jeszcze mogę zrozumieć) ale skąd mu się 50% na blok wzięło? Jak to jest [ciach] liczone.

€dit by Bodzio1992:
    Proszę stosowniej dobierać słownictwo.

Pewnie nie tak dużo jak Ci się wydaje. :D zauważyłem te materiały są zaniżone przy roztapianiu, ostatnio topiłem przedmioty z misji z hadesu na jakiś tam potrzeba było ponad 23 piekielne i po roztopie dostałem tylko 1. :D Więc zrobiłem więcej testów i generalnie nic nie leci z tych przedmiotów. Z czerwonego lucka na którego potrzeba ~ 23 eliskiry (żeby wykuć) z roztopu leci jakoś 12-17 zależnie od farta.. więc teoretycznie 40-50% materiałów Ci się powinno zwrócić, a z hadesowi itemami to jest zagadka.. Powinieneś dostać ponad 15, na logikę ale jeżeli moje testy były prawidłowe to dostaniesz 15-20%

//Wulgarne wstawki nie są mile widziane na Forum.

//Bodzio1992

Też prawda...

Well interesting maths you got there, but even looking at this it kinds of pushes more towards Apollo, than mercury.

3840 - 3775 = 65 exp points.

so you're swapping more gold, more items, more chances to drop better items (orange, red) just for 65 experiencing points, which is about 2-3 expeditions so if you get more than average from Apollo you're already ahead of mercury. and from my pure experience I can tell you that Apollo usually gives me about 30-50 expeditions points extra on a whole 9h costume (x5 server)

I'm not saying your math is wrong, or you assumptions are wrong I'm just saying look at the "bigger picture" and overall benefits of each rather than just experience points.

I'm gonna try to find some time in my schedule to write up some quick tool for gathering data (statistics) so I can do a week on Apollo and week on mercury and see how we do, but I already know Apollo is going to be better because I've done some testing in the past I just don't have a math for it as it was more for myself than anything else.

No rozumiem, że ty tylko piszesz to co Ci przekazali, nikt nie ma tutaj do Ciebie pretensji jedynie jest to trochę śmieszne że tak bardzo trywialna rzecz jak zmienienie kalkulacji czasu zajmie im 2-3 tygodnie.. to ja nie wiem czy my zbilansowaną Brytanie dostaniemy jeszcze w tym wieku. :)

Na chłopski rozum przecież ten czas kuźni, zapisany jest do zmiennej wystarczy zrobić nową zmienną pobrać stary czas zrobić /2 (podzielić na dwa czyli suma wychodzi nam 50%) zapisać do nowej zmiennej i podmienić w odpowiednim miejscu, nie zależnie od tego jaki tam jest spaghetti code w tym gladiatusie to taka rzecz to 10 minut roboty.

Widać kolega nigdy nie napisał jakieś bardzo rozbudowanej aplikacji gdzie wszystko jest potrzebne na ASAP. Ja się wcale nie zdziwię jeśli mają jaki spaghetti code którego oni sami nie rozumieją i każda zmiana jest obarczona masą czasu xD

Zdziwiłbyś się co kolega napisał, pokazałbym profil na linkedin lub konto na gicie ale nie chce swoich prywatnych danych na forum wklejać.

Na pewno mają shpaghetti code, bez dokumentacji lub po prostu ch*** opisany, i za każdym razem jak dodają jakieś aktualizacje to bierze się za to inna osoba i dlatego to tyle trwa..

Gladiatus to nie jest "bardzo rozbudowana aplikacja" tylko 10 letnia gra, dzisiaj się takie strony buduje w kilka/kilkanaście dni.

Fakt, fakt aplikacje webowa to nie moja broszka, testowanie ich to inna sprawa (QA) ale nie wmówisz mi że 3 tygodnie zajmuje znalezienie zmiennej w kodzie. :)

Wiesz, nie jestem programista :) Nie wiem ile czasu, albo co musi by zrobione by tę połowę tam wstawić, zwłaszcza, iż mówimy tu o bugu w wersji, wiec pewnie namierzenie tego co powoduje problemy trochę potrwa :) Wielkanoc się zbliża, a w związku z tym są urlopy/ czas wolny od pracy (public holidays) itd...

Dostałam info, wiec informuję :) w sumie informacja przyszła gdy wychodziłam z biura, wiec miałam czas na wrzucenie info po angielsku do sekcji "International", dopiero teraz z domku dałam tłumaczenie w sekcji polskiej, abyście nie musieli czekać do jutra rana gdy ponownie będę w pracy :)

No rozumiem, że ty tylko piszesz to co Ci przekazali, nikt nie ma tutaj do Ciebie pretensji jedynie jest to trochę śmieszne że tak bardzo trywialna rzecz jak zmienienie kalkulacji czasu zajmie im 2-3 tygodnie.. to ja nie wiem czy my zbilansowaną Brytanie dostaniemy jeszcze w tym wieku. :)

Na chłopski rozum przecież ten czas kuźni, zapisany jest do zmiennej wystarczy zrobić nową zmienną pobrać stary czas zrobić /2 (podzielić na dwa czyli suma wychodzi nam 50%) zapisać do nowej zmiennej i podmienić w odpowiednim miejscu, nie zależnie od tego jaki tam jest spaghetti code w tym gladiatusie to taka rzecz to 10 minut roboty.

"

Niestety, z powodu błędu, skrócenie czasu kucia nie działa i pracujemy nad poprawką. Fix ten, miejmy nadzieję, nadejdzie w ciągu najbliższych 2-3 tygodni.

"

serio xD? wiecie że 50% to połowa nie? czyli możecie zrobić czas/2 i macie skrócony czas, właśnie zaoszczędziłem wam 3 tygodnie roboty. xD

Czas kucia nie został zmieniony, Lucius Deski Dominacji wczoraj (7 godzin 22 minuty) dzisiaj to samo (7 godzin 22 minuty)

No i nic się nie zmieniło w Kencie z tego co słyszałem, trochę obrażeń mu zabrali ale nadal w pizdę bije.

Powinni mu zabrać 1000 charyzmy, dać mu to w siłę i zabrać trochę obrażeń i byłoby lepiej.

Kojarzysz może dlaczego były po łączeniu serwerów lagi? Z tego powodu, że maszyny były przeciążone zbyt dużą ilością graczy, którzy wysyłali na raz zbyt dużo poleceń przez co siadał cały serwer. :)

Po zmianie maszyn sytuacja się poprawiła. W razie połączenia mogłaby być taka sama sytuacja. :)

No tak kolego, to się rozumie samo przez się że będą musieli zaktualizować infrastrukturę.. ale co to jest dołożyć trochę ramu, kilka procesorów, jakiś dysk ssd czy tam raid.. Chodziło mi bardziej o fakt że mamy 2019 rok i za marne 20 dolarów możesz kupić serwer www który utrzyma Ci gladka na jakieś 100-200 osób.. A to że mają spieprzony backend i spaghetti code to już ich sprawa. :P

Małe szanse, bo mogłyby maszyny nie wytrzymać.

Czemu miałby maszyny nie wytrzymać XD co ty człowieku piszesz. :D :D

Ty bodzio lepiej im tam powiedź żeby w tym roku połączyli s35 i s37 stworzyli by wtedy przynajmniej jeden aktywny serwer a oni jak zwykle będą zwlekać aż wszyscy gracze uciekną i potem po połączeniu będzie tyle samo graczy z 2 serwerów ile było przed na 1.. tak jak zawsze.

//Na forum zabrania się używania takiego słownictwa.

//Bodzio1992

Sporo fermentu w tym temacie, aż musiałem się zalogowałem.

a) Porównywanie gier jak "Metin2" do gladiatusa to niestety żadne porównanie, Metin2 to nie jest gra od GameForg'a to tylko operator i wydawca, ale gra została stworzona przez ymir a po upadku ymira, wszystkie prawa wykupił Webzen i to on podejmuje wszystkie decyzje i zajmuje się rozwijaniem gry.

Metin2 stał w miejscu przez kilka lat z tego właśnie powodu że ymir upadł a Webzen potrzebował czasu żeby stworzyć brakująca dokumentacje + przepisać wiele funkcji i bibliotek które od lat nie były aktualizowane. I od jakiegoś czasu aktualizacje idą tam pełną parą - co prawda o kilka lat za późno się obudzili, ale mówimy tutaj o samym fakcie.

b) Realia są takie że GF ma tą grę głęboko, i jest prosty wzór. Nowe serwery co 3/4 miesiące, natworzą tych serwerów jak najwięcej potem je zaczną łączyć i koniec końców albo zrobią jeden wielki serwer z nową domyślną prędkością, ale będzie 5 serwów (czy ile tam mamy tych prędkości) i każdy z nich będzie miał swoją prędkość.. I tutaj dochodzimy do tematu "botów", boty napędzają rozgrywkę i walkę o topkę, co w prostych słowach przekłada się na to że nowe serwery dłużej "żyją" (co prawda tylko sztucznie) ale są ładowane rubiny i o to chodzi.

Prawda jest taka że gladiatus jest już mocno przestarzały nigdy nie dostał pełnego wsparcia na androida i iOS, nie był odpowiedniego aktualizowany wraz ze zmianami w technologi i rynku "graczy" i dlatego "podupadł. Co jest dosyć smutne bo swego czasu gra była naprawdę świetna i po prostu nie poszła z duchem czasu..

A dzisiaj stworzyć taką grę na przeglądarkę jak gladiatus to dla wykwalifikowanej osoby jest kilka/kilkanaście dni pracy, nawet dla totalnego "nopka" to kilka miesięcy jak ma mózg i umie szukać dobrych poradników.

Mogli mi sprzedać tego gladiatusa jak mieli okazje to by to lepiej teraz prosperowało.

This is true, but on the other hand we (as in players) feel more and more cheated each day, we put time and money into the game so GF should do the same. This is such an old game with such an old "engine" that there is no need for a big development team, 2-3 people could easily maintain the game, but GF doesn't even want to do that. Once, twice a year they give some developer 2-4 tasks to do that take couple of days and then they release them in batches to make it look like they're working on something, which in reality is pure BS.

They should've closed the game long time ago like they did to metal-damage, or they should've sold it like they did with BiteFight.