Posts by love-or-hate

I would not comment it if there is no such post telling "do the boss, it is better".

In general, bosses have a bit better drops. That's true. No question asked.

But drops are not 2 times better. No point of fighting the boss if it cost 2 points… That's my opinion.

The only point of fighting the boss is if you know you not use all of your points – so you need to get rid of them before next day (points reset)

I guess that the problem is that hits have low chance in general… the whole fight is often about 2-3 hits from both sides… thus the critical hit is so overpowered when it happens…

But lower but more regular hitting would solve the problem if critical hits in general.

Lets say all the damage is reduced to deal only 1/5 of what it deals now. But the chances to hit are much higher… In the end it will deal the same damage but with more hits. So life points can stay as it is, as well as the critical hit chance compared to the normal hits… but hits in general should be more often and deal less damage per one hit.

začnu tím, že jsem se registroval a přihlásil… chtít v hesle tolik ptákovin (upper case, digits etc.), tak to je pro takové zaprděné fórum snad i zbytečné :D

a pak teda ta grafika po přihlášení je ještě horší než před přihlášením…

ale k věci…

v eventu na Nilu nepadají všem části kostýmů ve stejný den jako tomu bylo na velikonoce? Dnes mi padla část kostýmu, ale člence gildy ne… je pravda, že první den akce ještě neklikala (dovolená…)

jediné vysvětlení mi připadá takové, že první část padne po 3 dnech útočení… a protože ona první den neútočila, tak jí padne část kostýmu až zítra…

Nebo jak je to nastaveno tentokrát? U farmy to padalo myslím vždy ve stejný den lidem ať už den předtím byli či nebyli aktivní…