Server nou?

  • Salut, am o curiozitate legata de posibilitatea deschiderii unui server international

    recent, am trait o experienta superba cand s-a deschis un server de "ikariam", unde alaturi de mii de oameni din toate colturile lumii ne am distrat,

    tot ce pot spune e ca, sa joci cu 1500-2000 de playeri on, constant, e o experienta aparte care cu siguranta ar merita traita si pe gladiatus

    cu toate ca, ar fi super greu sa tina un server o cantitate de genu, ori sa ne descurcam la licitatii etc., insa cu siguranta ar ajuta la "revitalizarea" jocului per total


    stiti cumva daca s-a pus in discutie asa ceva,

    sau daca exista?:love:<3

  • mai bine un server international decat o fuziune intre toate serverele.... sunt aceeasi jucatori pe toate serverele romanesti.... cati jucatori activi unici crezi ca sunt pe serverele romanesti? 100-150? fuziune in care toti sa inceapa de la 0 sau sa se pastreze eroii? crezi ca ar fi fair-play ca de ex. eu care joc doar pe S38, sa zicem ca e server recent deschis sa ma compar cu cei de pe server 1 care au deja lvl 140+?


    cel mai bine ar fi cum a zis colegul..server nou international.. bravo pt idee :)

  • mai bine un server international decat o fuziune intre toate serverele.... sunt aceeasi jucatori pe toate serverele romanesti.... cati jucatori activi unici crezi ca sunt pe serverele romanesti? 100-150? fuziune in care toti sa inceapa de la 0 sau sa se pastreze eroii? crezi ca ar fi fair-play ca de ex. eu care joc doar pe S38, sa zicem ca e server recent deschis sa ma compar cu cei de pe server 1 care au deja lvl 140+?


    cel mai bine ar fi cum a zis colegul..server nou international.. bravo pt idee :)

    Asa, si dupa ideea ta contul meu de lv140 trebuie sters, ani de zile de munca, ca tu nu ai acelasi level cu mine ca te-ai apucat pe serverul nu stiu care :)

  • Asa, si dupa ideea ta contul meu de lv140 trebuie sters, ani de zile de munca, ca tu nu ai acelasi level cu mine ca te-ai apucat pe serverul nu stiu care :)

    pai din aceasta cauza e mai bun un server nou in loc de o fuziune...tu ramai cu asta de 140 si daca vrei sa te bagi si pe cel nou ..

    te inteleg ca te-ai simti fericit sa vii pe un server "nou" cu caracter de 140+ ... oricine ar dori..


    oricum ideea topicului era de un server international si nu de fuziune intre serverele romanesti.. eu ma opresc aici ca deja am facut offtopic..