Balenie zlata už nie je možné

  • Zdravím, viem že sa to tu u nejak čas dozadu pár krát riešilo, ale situácia na gladiatuse je tak kritická čo sa týka aktivity, že vlastním takmer všetko zlato na serveri a tým pádom si ho nemám ako zabaliť, pretože členovia sú aktívni 1-2 krát za deň a aj to iba na pol hodinu vtedy keď ju ja nie som... zlato mi neustále prepadá a mám to na ruke s tým že mi 1-2 dni nemá kto zabaliť, stratené zlato v aréne a turme už mám skoro 200M, 100 miliónov musím so slzami v očiach napchať behom niekoľkých dní do amuletov a prsteňov v aukciách, miesto toho aby som si vymenil zlato s členom spolku ako pri klasickom balení zlata...


    pýtam sa preto znova:


    1. Som snáď jediný kto má tento problém? (je mŕtvy iba môj server?)

    2. Spýtal by som sa či by tomuto problému nepomohlo spojenie provincii s rovnakou rýchlosťou, ale viem že odpoveď by bola taká že o spájaní provincii rozhoduje vyššia moc, alebo snáď nie?

    3. Pokiaľ som správne uhádol váš postoj na moju druhú otázku, tak sa vás pýtam či stále trváte na tom že je zlý nápad aby mal hráč založenú jednu označenú postavu ktorej účel by bol iba baliť zlato pre hráča/členov spolku s týmto problémom?


    nemusí sa jednať ani tak o nedostatok hráčov, možno v spolku hrajú 3 hráči aktívne a mohli by si baliť zlato.. ale faktom je, jeden môže hrávať v noci, jeden zasa večer, a posledný doobeda (napríklad v práci na mobile)

  • Ale ano, tohle je dlouhodobý a seriózní problém.


    Mít druhý účet, založený jen čistě na přeukládání zlata je dobrý nápad, problém je, že by toho lidi zneužívali (teda, ne že by to už nedělali).


    Třeba mě, už kdysi napadlo, proč prostě ukládání zlata nebylo vyřešené dávno jinak, třeba mít v gladiatusu i osobní banku, kde si můžeš ukládat zlato, ovšem s limitacemi (třeba maximální počet uložení za den, nebo limitace počtu zlata na den apd..), neboť by pak na to trpěla aréna a nikdo by z nikoho nic nevysekal.


    Amulety a prsteny jsou bolest, to znám osobně, a držet přes ně desítky milionů? To je šílenství.



    Samozřejmě, předpokládám že nedojde k nějakému vyřešení ukládání zlata nebo snad spojování serverů, jednoduše proto, co píši furt dokola zde na fóru, že vývoj Gladiatusu je mrtvý, a silně pochybuji (rád bych se mýlil), že se něco změní. Tato hra je jako čekat na to, až jí úplně vypnou, ale i tak jí hrajeme.


    Pak samozřejmě se můžeš vykašlat na celé ukládání a sypat vše do gildovní banky, nic u sebe mít nebudeš a budeš mít od ukládání klid, samozřejmě pak nebudeš mít na cvičení statů, ale zase můžeš jen cvičit jednou za čas při maximální slevě.


    Závěr? Asi jsi doomed.

  • Riesenim je spojenie serverov, to vsak stale zostava v rovine konspiracnej teorie.

    Obchody s nepriznanym multiuctom odporucam len v pripade, hrac chce skoncit s hrou, ale nevie sa rozhodnut, preto rozhodnutie necha na vsimavosti herneho timu.

    Logicka uvaha vedie k dvom pristupom:

    1. zvysit vydaje - trenovat aj vtedy, ked to nie je z hladiska nakladov uplne optimalne a netocit miliony v cakani na bonus

    2. znizit prijmy - to je velmi jednoduche a dokonca aj zdraviu prospesne. ;-)

    Nepoznam konkretnu situaciu, chapem, ze problemom moze byt dosiahnutie maxima schopnosti.

    Kedze na vysokych urovniach trva postup o uroven hodne dlho, moze zostavat len postup podla bodu 2 - a ten urcite stoji za zvazenie.

    Vela stastia pri rozhodovani!


    Boco

    Boco


    Dinosaur


    Too long on duty

  • Ahoj


    Už to ničomu nepomôže, no v minulosti som viacnásobne upozorňoval hráčov, aby sa nenechali nalákať na nové servery. Scenár je totižto rovnaký - nadmerná aktivita v začiatkoch nového servera a početné konflikty medzi hráčmi. Následne prichádza úpadok servera a neskôr aj stav, kedy si hráč nemá ani s kým zabaliť.

    Nové servery budú stále pribúdať, kým si toto hráči neuvedomia.


    Na tvojom mieste by som dával všetko zlato do banky. Ak máš tréning plný, už aj tak nie je možné zlato akýmkoľvek spôsobom využiť. Nástroje, či suroviny aj tak nie je od koho kúpiť...

    Ja som napríklad prestal hrať žaláre. A výpravy nehrám už tiež dlhšiu dobu. Mám tak oveľa menej roboty s predávaním nepotrebných vecí.