Bug daune (daune mai putine pe arma decat trebuie)

  • Salutare!
    Am folosit Magul Hermeticus pe o arma cu dauna 62-76 si am obtinut o noua dauna: 80-98
    In momentul de fata dauna a scazut la 71-87, in situatia in care arma e aproape nou nouta, durabilitate 98/100.

    Deci ce este in neregula? De ce a scazut dauna atat de mult?

    Dupa ce mi a reusit upgrade-ul arma avea daune 80-98, am jucat ceva timp cu ea asa, apoi dupa cateva ore observ ca dauna mea maxima (148) scazuse la 135. M am uitat peste arma si am observat cum intervalul daunelor s a micsorat incredibil de mult

  • Trebuie "conditionata" cu resurse pentru a reveni la dauna respectiva. O tragi intr-un slot din Bancul de lucru, vezi ce resurse iti cere si daca decizi sa o conditionezi, platesti taxa si bagi resursele necesare.

  • La 98% trebuie reconditionare?
    Si nu pot folosi bancul de lucru, nu pot scoate niciun item de acolo odata ce am pus arma in slotul pentru reparatie. Probabil e si acolo un bug

  • Cum a spus si infernallady trebuia conditionata arma, tu ai 98 % la durabilitate ,iar la conditionare ai 0 !

    pune-l la bancu de lucru fal sa fie peste 9 % minim si ai sa vezi cum iti sare dauna la maxim cat poate oferi

  • Salutare Specks!

    Durabilitatea nu iti da nimic in plus. Doar conditionarea mareste atributele obiectului cu cca 30%. Durabiltatea dusa la maxim 100% trece pe conditionare automat cand repari obiectul la bancul de lucru. Vezi ca poti pune resurse ptr reparat si automat, direct din hambar, cu butonul go din dreptul listei dupa ce selectezi culoarea cea mai slaba, de la verde in sus.

  • M-am lamurit si eu intre timp cum stau treburile cu acest lucru

    Deci sa inteleg ca exista 2 tipuri de bonusuri

    Bonusul normal de upgrade

    si bonusul prin conditionare

    Va multumesc mult!

  • Cu placere!

    Nu sunt doua bonusuri. Doar conditionarea mareste atributele. Durabilitatea nu aduce nimic daca o maresti si nici nu scade nimic daca e zero. Durabilitatea e necesara numai ptr conditionare deoarece conditionarea creste numai dupa ce durabilitatea este 100%. Cat timp ai puncte pe conditionare este upgradat item-ul si cand scade de 1% trece pe durabilitate 99% si pierzi atributele. Redevine normal obiectul pana il conditionezi din nou la banc.

    Joaca-te la banc si o sa afli