Rozmowy i pomysły dotyczące gry

  • 10 lat na zbieranie składników, a podziemia weszły 2 lata temu :/


    Zważywszy na to, że eventy na zwoje pojawiają się bodajże od 2018, to dopiero od tego momentu jest realna szansa pozyskać zwoje z podziemi, a to z kolei umożliwia pozyskiwanie składników.


    Podczas 24h eventu roztapiamy max 12 przedmiotów, a wy w tym samym czasie 5 razy tyle więc kto ma większą szanse na zwój :/

  • ja o arenach ty o zwojach, i prowdz z takim dyskusję :D no x5 a x1 to niebo i pieklo jesli chodzi o zwoje hadesowe, nie moge zaprzeczyc ;] to nie zmienia faktu ze mnie nie interesuję co twojej osobie nie pasuje,mi nie pasuja areny, a tobie chyba ta gra? skoro maja robic tylko takie microeventy jakie TOBIE sie podobaja, co ty pan SWIATA jestes? nie kolego ;] ja jestem zdania zeby zaczeli naprawiac to co ZNISZCZYLI :areny czy bilans brytani (obojetnie co 1 zrobia), lochy by sie PRZYDALY ;] a na koncu te twoje zwoje, niech dadza wam wieksza szanse na zdobycie takowych ;] Przypomnie tylko gucio ze areny sa ,,tak fajne,, od 3 lat?4 ? nie maja wgl sensu,a wy tam o swiecie placzecie :D skoro tak chcesz zwoi, zapraszam na 35s, cos sie poradzi jak szybko nadgonisz lvl ^^


    prosze wzory waszych aren itp itd :) :


    https://zapodaj.net/d018ce1be0cdb.png.html


    https://zapodaj.net/e35472ee82931.png.html


    ps od tygodnia jakos gca posiadam,symulator takze przedni sie udal komus ;]

  • Na x5 ciężko się gra bo ciągle coś do klikania i 24/7 można siedzieć :)

    Co do argumentu że gra się tyle samo

    nie kompromituj się, grasz latami na tym koncie wiec miałeś czas się obkuć... na zniżce -90% surowców gdzie najwięcej perełek wychodzi tak samo masz szanse wykuć 6 itemów jak my ze speed... lv wbijasz 5x dluzej wiec grając regularnie robisz w tym czasie tyle samo hadesu, tyle samo topisz i tyle samo możesz mieć skladników. trzeba tylko umieć grac, a nie płakać na forum jaki to pokrzywdzony. zachwiany kiedyś już to tłumaczył, ale gracze x1 są zbyt ograniczeni żeby zrozumieć. widocznie również 5x wolniej myślą

    Ktoś zapomniał o eventach :) Policz sobie ile my na x1 korzystamy z takiego eventu a ile x4 lub x5 :)

    19.11. - 20.11.2018

    • +200% doświadczenia z lochów i aren
    • +30% doświadczenia z wypraw

    Mi x1 pasuje i nawet próbowałem x2 x4 i x5 ale wole na spokojnie ale jak ktoś mówi ze wszystkiego tyle samo to śmiech :D

  • Quote

    +200% doświadczenia z lochów i aren

    No z tego to faktycznie dużo, w zasięgu raptem ~6 graczy? :D


    Nawet na evencie pod trening który zaraz będzie możecie lekko wyciągnąć -83% - my mamy raptem 2 okazje w roku dlatego walczymy o każdą z nich przepakując co tydzień po 500kk ;)

    Co do kucia to takie same szanse, 6 slotów i tyle. Jedynie przetop jest szybszy i więcej rubinów wydanych na eventach typu drop zwoju + hades:/

  • *Thorek*
    Spójrz na to inaczej.
    Event na halołin jest raz w roku.

    Raz w roku można pokuć na podwójnym bonusie z szaty złodzieja.

    Więc zakładając pewien stały progres dochodzimy do czegoś takiego:
    Na 1x oznacza to kucie za grosze raz na 5lvli.
    Na 5x oznacza to kucie za grosze raz na 25 lvli.

    Kto ma lepiej? Dlaczego gracze na 5x są pokrzywdzeni? Żądamy sprawiedliwości! Chcemy Wielkanocy 5 razy w roku!

    Prawda jest taka, że zyski z gladiatusa od dawna spadają, a speed serwery opóźniły przebicie granicy opłacalności.


    A co do eventów to jak byś chciał to rozwiązać?
    Skrócić eventy na 5x? Ale jak? Zacząć te "jednodniowe" o północy a skończyć zanim ludzie podniosą się z łóżka?

    A może właśnie wprowadzimy święta 5 razy w roku? Chcesz zajeździć Świętego Mikołaja?

    Pomyśl wtedy o tych wszystkich dzieciach, które czekają na swoje rózgi. Co jak się nie doczekają?

  • Zachwiany


    Weź pod uwagę fakt, że stare dynie posiada raptem kilka osób i nie są to zawrotne ilości, które wystarcza na 10 lat...


    A co do eventów to jak byś chciał to rozwiązać?

    Godziny rozpoczęcia eventów przecież można zmienić


    Ewentualnie w tym czasie powinien być wprowadzony dodatkowy bonus skracający roztapianie(np na x1 -80%, x2 -60%, x4 -20%)

  • Porównywanie x1 do x5 nie ma najmniejszego sensu :) Oczywiscie że na speed s gra się szybciej a za razem ŁATWIEJ ! bo zamiast tworzyć postać 10 lat robisz to w 2 lata :) taki byl cel by zachęcić ludzi do pompowania gotowizny w gre , by mogli szybko zrównać się z osobami 150 lvl + z s1 s25 , ale popatrzmy ile z szybkich s takich osób jest ? 150 lvl można na palcach policzyć na dzien dzisiejszy, bo są to jak się nie myle 3 osoby licząc także mnie, a reszta ? grajki 120-140 które tylko kują kują i kują :)


    Walki na arenie wyglądają jak wyglądają , oponenci 130 lvl tłuką tych ze 160 :) z Pozdrowieniami :)


    Nie ubieramy się po to by wygrywać na arenach bo cobyśmy nie wykuli to mamy ze sobą 50% na wygraną :)


    Wyprawy Kent i wyżej są nie do zrobienia bo itemy są za słabe ! a realne szanse z kimś kto ma statystyki ponad 3k + będziemy mieć na poziomie 250... :)

  • Gucio1526

    Do tego co napisałem nijak się mają stare dynie, wystarczy kostiumowy w bezpośrednim sąsiedztwie eventu i dynie, które można było zdobyć tuż przed jego rozpoczęciem.

    Wiesz co jest głównym problemem?

    W żaden sposób nie odniosłeś się do tego, co napisałem, kiedy to gracze ze speedów są stratni.
    Piszesz tylko co zrobić, aby 5x nie miał lepiej tam, gdzie faktycznie ma, tu nie chodzi o żadne wyrównywanie wpływu eventów na rozgrywkę.

    To wylewanie własnych żali i a nie dyskusja.

  • aki byl cel by zachęcić ludzi do pompowania gotowizny w gre , by mogli szybko zrównać się z osobami 150 lvl + z s1 s25 , ale popatrzmy ile z szybkich s takich osób jest ? 150 lvl można na palcach policzyć na dzien dzisiejszy, bo są to jak się nie myle 3 osoby licząc także mnie, a reszta ? grajki 120-140 które tylko kują kują i kują :)

    ale skad wy macie takie info wgl? ze x5 to lepsi latwiej itp itd :D ja np nie mam 150 lvla bo nie gram 24/7 gram jak mam czas kiedy mi sie chce dlatego mam taki ,,niski,, lvl kochana torko :D a co do Kenta i wyzej sie mylisz, kiedy wprowadzali brytanie napisali: Sa nowe wyprawy, tylko TRUDNE wiec prosze bez placzu , pamietam slowa dexusa jak dzis ;] a co wy robicie kochani ? :D balans brytani nic nie pomogl,bo nikt tych mobkow zwyczajnie nie widzial nie dal screnow itp itd, dlatego placzecie , i bedziecie to robic dlugo, bo MISTRZOWIE tej gry zniczym sie nie spiesza wszystko jest trudne do zrobienia, a jak zrobia to ZLE :P ale tak wy dalej placzcie ze serwery x5 was leja co godzine, a to ja mam po 70 atakow dziennie nawet ;] a tobie GUCIO radze wyjsc z tego zalozenia ze ty jestes najlepszy i wydajesz najwiecej na gre(bo znasz kogos z gfu?), skoro takie bonusy do topienia chcesz, ja chce blok godzinnny na arenie jak wy ,moge wiecej sobie zyczyc :D liste mam dluga nie tak jak ty malo ambitnie , zwoje oh ,ah , zwoje beda , w b rytani i tak bd mial problem ;v PLACZ na x5 placz

  • "są trudne" :D haha popatrz na ss tych mobków w innym temacie , napisz mi jakie eq mam wykuć by móc na 170 lvl takiego mooba ubić i będe wdzięczna :) te wyprawy na dzień dzisiejszy jeśli nie wprowadza czegoś nowego są NIE DO ZROBIENIA , i nie zrozum mnie źle , ja nie płacze ani nie żale się , tylko przedstawiam jak wygląda sytuacja po wbiciu 160 lvl .


    A skąd mam informacje że speed s sa łatwiejsze ? bo sama na nim gram HELOŁ :D i szczerze nie ma sensu wylewac tutaj banałów o tym jak to s1 jest pokrzywdzone bo wszystko dzieje się za wolno , a s35 że wszystko dzieje się za szybko i przez to wcale nie gra się łatwiej :)



    Jeżeli kogoś tak boli to że szybsze servery rozwijaja się szybciej to niech się za przeproszeniem walnie w łeb ! bo dziwne było by gdyby tak się nie działo...

  • kochana, napisalem ci dalczego Brytania jest tak trudna :D przy wgrywaniu brytani pisali ze BEDZIE TAM TRUDNO kasjanin to kpina a pozniej sie zaczyna ta trudnosc brytani, Balans zrobili sredni bardzo, i tylko na caliriusa ? wyzej nie robili, bo nikt im nie plakal wyzej( NIE DAL SCRENOW) my mamy sie meczyc screni robic im cos udowodnic, a oni i tak nic z tym nie ZROBIA, czekali az zaczniecie plakac, i teraz POWOLI ,POWOLI zrobia balans brytani, pewnie i tak po tym balansie brytani, bez paktow bd miala problem, takze :D rubinki musza sie zgadzac, a jak widze jak ktos z x1 serwera sie wtraca nie potrzebnie i pisze ze ja nie mam plakac bo jestem z serwera x5, to pszczólka maja sobie lata , RNG i przeciez nie jest nudno ;v to , ta losowoscia nie da rady pokonac bosika ? oj jak mi przykro , z cilariusem tez mam problem bez paktow ;v a postaci jakiejs slabej chyba nie mam :) i torko gralas na x5 ile czasu? do 40 lvla ? fakt to juz znasz piekno x5 serwera :P ps

    TORKA ty masz serwer x2 a nie x1 co ty z speed serwera piszesz :D my nie mozemy :P

  • Ja widze to tak...


    Na siłe chcecie udowodnić że 5x nie rózni się od innych s ... Gucio na siłe chce udowodnić że 1x nie ma możliwosci konkurować z x5



    Otóż jeżeli gra daje mi możliwość wyklikania w tym samym czasie wiekszej ilosci wypraw to logiczne ze zdobede wszystkiego WIĘCEJ ! jak tylko mam na to czas ! Gdybyś grał na s1 to na dzien dzisiejszy nie miałbyś 131 lvl , ja nie miała bym swojego itd :)



    Za rok czasu jak dalej będziemy klikać w tą utopię to oczywistym jest że 5x będą mieli najwyżej lvl,owe postaci


    Sama gram na 2x i widze jak można deptać już grajką z top20 :) sądzisz że gdybym grała na 5x miała bym mniejszy lvl niż mam teraz? i tylko dlatego że nie gram na 5x nie mam prawa się wypowiadać o tym s ... :D? nie gram tam bo gdy zaczynałam to jeszcze go nie było , a szkoda czasu żeby zaczynać od początku i komuś udowodnić że da się zrobić coś szybciej !


    Ubolewam tylko nad faktem że gra wyżej traci sens , nie da się wykuć nic lepszego z eq prócz broni które na wysokich lvl zwiekszą nam o troszeczkę dmg a czym wyżej tym bardziej spadną nam % na blok i krytyk , wyprawy jak już napisałam są nie do zrobienia a twórcy gry mają to w poważaniu , może kiedyś się to zmieni... tylko kiedy ?


    A Wy dalej polemizujcie o tym jak to ciężko wyklikać taki ogrom wypraw :( i jak Was palce bolą od kilkania aren na trudnym stroju :(


    Gucio niech dalej polemizuje na tym jakie to niesprawiedliwe że ktos mógł w takim krótkim czasie zrobić wyżej lvl,ową postać :( jakie to straszne że w speed s pompują jak Amerykanie ! a na s1 Ruskie Marksa i Lenina !? :(



    Tyle ode mnie , Pozdrawiam Tormentorka :)

  • Tornemtorka


    Proszę mi wskazać miejsce gdzie pisałem o tym, że niesprawiedliwe jest to, że ktoś w krótszym czasie wbija lvl


    Moim zdaniem speed serwery nie powinny konkurować z x1 ze względu na microeventy, które sprzyjają szybsze rozgrywce...

  • Tornemtorka


    Proszę mi wskazać miejsce gdzie pisałem o tym, że niesprawiedliwe jest to, że ktoś w krótszym czasie wbija lvl


    Moim zdaniem speed serwery nie powinny konkurować z x1 ze względu na microeventy, które sprzyjają szybsze rozgrywce...

    Chyba zapomniałeś o evencie odbudowy Rzymu który ukonczyliście w jeden dzień bo byliscie przeciw innym x1 a my nie ukończyliśmy wcale :P

  • Taki wysnułam wniosek czytając o co walczysz, twierdzisz że speed s mają za dużą korzyść z eventów dzięki szybkości rozgrywki , co za tym idzie ich postacie rozwijają się szybciej .



    To napisz mi proszę z kim chcesz konkurować ? tylko z 1x ? z grupą grajków z którymi się tłuczecie od pewnie kilku lat? w takie grono już nikt się nie wybije z 1x bo blokuje go czas.


    a My z 2x z kim mamy walczyć na miedzy-serwerowej ? skoro 150+ lvl sa tylko u Was? mogła bym atakować Zachwianego i DatPura bo mają odpowiedni lvl haa to dopiero była by rozrywka atakować 2 osoby cały czas :)


    Spokojnie , dojdzie do takiego momentu że 5x tak wypruje z lvl,em że będą widzieć tylko siebie na arenach a x1 zostanie w tym swoim gronie tak jak bardzo tego pragniesz :)

  • DatPure


    Z tego co kojarzę, to przy odbudowie Rzymu o ilości surowców decydowała aktywność bodajże z ostatnich 3 miesięcy więc to nie jest nasza wina, że ludzie pozakładali multikonta i później nie było komu zbierać surowców.


    Tornemtorka


    Osobiście nie mam problemu z tym, że co chwile mam te same osoby do atakowania bo i tak za każdego jest ta sama nagroda. Jeżeli gość od dodatku GCA potrafił zrobić globalną arenę, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby GF zaimplementowało to do gry

  • No tak tylko wasza aktywność byla sprawdzana przed mergem ;) wtedy to nie bolało.

    Jak Tormentorka wspomniała, kwestia czasu a i tak z lvlem was odstawimy i bedziemy walczyć o balans brytanii - chyba że się okaże że da się ich pokonać to pszypau wtedy.

  • na x1 rzadko kiedy mi się marnują pkt wypraw/lochów. Na x5 idę spać i rano mam już wszystko pełne i nawet nie wiem ile mi się marnuje przez noc ;)


    Gra się o wiele wygodniej na x5. Jak ładnie przycisnę to na trudnym kostiume potrafię zrobić jakieś 10-15kk przez 4-5 godzin bo więcej nie daje rady klikać. I to na 101 poziomie. Sub czy inni pewnie wyciągają tak nieobtyczne sumy... :P


    Za to na x1 o wiele łatwiej się zgrać z innymi graczami jest większy teamplay.


    Wszystko ma swoje dobre i złe strony. Możemy na szczęście wybrać swój styl gry i grać tak jak lubimy. Po co robić jakieś waśnie o to gdzie się gra lepiej zamiast samemu iść i grać na lepszej ziemi? :P

    Est Solarus Oth Mithas

  • No o tym marnowaniu punktow kiedys mowilem ale nikt nie sluchał ;p


    Gra na szybszych serwerach jest na tyle wygodna że jest co robić, nie ma tego czekania na wszystko ale ma to swoje plusy i minusy przy dniu nieobecnosci np. ;)


    A na trudnym z eventem pod zadanka to tak z 60kk mozesz celowac :D