[Ceļvedis] Par spēlētāju kontu drošību.

 • announcement_gladiatus_ar_368144f420d4c90c148aaeb0d56aff6a.png


  Tā ir mūsdienām raksturīga problēma.


  Vissvarīgākais ceļš, kā nodrošināt sava konta drošību, ir neizvēlēties viegli uzminamu paroli. Varētu likties, ka to nevajag lieki atkārtot, bet patiesībā tā nav, jo 99% cilvēku, kuri brīnas, ka viņu konts ticis uzlauzts, ir ļāvuši kādam uzminēt savu paroli, vai ir lietojuši ”auto complete”, un kāds ir piesēdies pie viņu datora, vienkārši ielogojušies, nomainījuši opcijās e-pasta adresi, pagaidījuši nedēļu un gatavs.


  Tāpēc ņemiet vērā šo padomu: izvēlieties tikai grūti uzminamas paroles. Nekādā gadījumā nelietojiet paroles, kas ir vienādas ar lietotājvārdu. Lūdzu netaisiet paroli “aaaaa” vai “12345”. Ja jūsu lietotājvārds ir, piemēram, "Darth Vader", lūdzu neizvēlieties par paroli kaut ko saistītu, piemēram, "starwars". Nelietojiet savu īsto vārdu kā paroli, ja spēlējiet skolā, nelietojiet savu skolas iesauku.Beidzot, lietojiet “auto-complete” uz savu risku. Protams, tas ir ērti, bet tad jums ir ļoti lielā mērā jāuzticas visiem tiem cilvēkiem, kas arī lieto šo datoru, it sevišķi, ja viņi arī spēlē Gladiatus. Pat ja tas ir jūsu personiskais dators, kāds, kurš zina, ka esat noseivojs savu paroli, var būt pietiekami lielā mērā tendēts izdarīt kaut ko sliktu, ka var nosūtīt nepiedienīgu vēstuli no jūsu konta un/vai tīši veikt darbības, kas samazina jūsu reitingu.


  Neievadiet savu lietotājvārdu un paroli nekur citur, kā tikai Gladiatus galvenaja lapā. Ir bijuši gadījumi, kad krāpnieki izmanto lapas, kas it kā ir Gladiatus proxy, vai dažāda veida palīglapas, kas piedāvā labākas spēles iespējas, bet patiesībā ir paroļu zagļi.Uz savu risku variet lietot to pašu lietotājvārdu/paroli, jo gadījumā, ja kāda no lapām nav droša, jūsu Gladiatus konts var būt apdraudēts.


  Ja palūdzat kādam būt par konta sēdētāju, rīkojieties ar apdomu un nedodiet sēdētājam pastāvīgo paroli. Nomainiet paroli uz kaut ko citu pirms dodat to konta sēdētājam, ka arī nomainiet paroli uzreiz pēc tam, kad saņemat kontu atpakaļ no sēdētāja. Ja notiek kontu apmaiņa, lūdzu, nomainiet parolu uz tādu, kuru parasti nelietojiet, un tikai tad nododiet kontu tā jaunajam īpašniekam. Daudzu spēlētāju konti ir nozagti, jo viņi ir lietojuši vienu un to pašu paroli visos visumos, kuros spēlē. Notiekot kontu apmaiņu paroles nav nomainītas, kā rezultātā svešinieks ir varējis piekļūt visiem viņu kontiem visos visumos.Nekad, nekādā gadījumā nedodiet nevienam savu īsto paroli, kuru jūs lietojiet, pat tad nē, ja jums šķiet, ka varat uzticēties šim cilvēkam par visiem 100%. Ja nododiet savu kontu kādam kā sēdētājam, vai notiek kontu apmaiņa, papriekšu nomainiet paroli. Konta sēdēšanas gadījumā nomainiet paroli uzreiz pēc tam, kad konts atkal ir jūsu pārvaldībā.


  Vēl viena ar konta drošību saistīta lieta ir paroles atgūšanas iespēja. Lūdzu, lūdzu, lūdzu neizmantojiet viltus e-pasta adresi, kuru jūs nekad nepārbaudiet. Ja kāds ielaužas jūsu kontā un izmaina e-pasta adresi ar nodomu vēlāk nozagt jūsu kontu, vienīgais, ko viņš var darīt ir gaidīt vienu nedēļu, kamēr viņa ierakstītā e-pasta adrese automātiski kļūst par galveno, lai varētu izmantot iespēju atgūt it kā nozaudēto paroli un, līdz ar to, arī jūsu kontu. Tomēr, kad e-pasta adrese ir nomainīta, uz jūsu iepriekš norādīto e-pasta adresi tiek nosūtīta ziņa par adreses maiņu. Bet gadījumā, ja esat izmantojuši e-pasta adresi, kuru nekad neizmantojiet, jūs nesaņemsiet šo paziņojumu. Tā kā ir ļoti liela iespējamība, ka jūs nepamanīsiet izmainīto e-pasta adresi, jūs varat viegli pazaudēt savu kontu. Ja jums nepatīk spams, variet neuztraukties. Pajautājiet jebkuram spēlētājam, kurš jau ilgāku laiku spēlē BattleKnight, vai viņš kādreiz ir saņēmis spamu no Gladiatus, un viņa atbilde noteikti būs:”Nē.”.


  Visbeidzot, ja jums ir aizdomas, ka kāds ir ielauzies jūsu kontā, nekrītiet panikā, ka ir notikusi ielaušanās sistēmā. Nevienā no kontu zādzības gadījumiem kontu zagļiem nav bijis iespējams caur Gladiatus iekļūt kādā konkrētā datorā. Tāpēc nevajag domāt, ka problēmas ar jūsu konta drošību var kaut kādā mērā ietekmēt jūsu datora drošību.


  Vajag labu paroli?

  http://www.winguides.com/security/passwo...?guide=security


  Daži padomi, kā izveidot labu paroli:

  Visdrošākās paroles satur burtus (A-Z), ciparus (1-9) un simbolus, tādus kā !"£$%^&*@#~]{.

  Ir svarīgi atcerēties, ka vislabākās ir uz nejaušas izvēles pamata ģenerētas paroles. Vietas nosaukumus, mājdzīvnieka vārdus u.c. ir vieglāk uzminēt, nekā nejauši ģenerētu paroli.

  Ja persona, kas vēlas iekļūt jūsu kontā(un jums ir viegli uzminama parole), kaut nedaudz par jums zina, kaut vai no jūsu postiem forumā, tad uzminēt kādu parastu paroli ir diezgan viegli. Ja gribiet izmantot vienkāršu paroli, izmantojiet parastu vārdu, kas neasociējas ar jums. Jūs noteikti nedomājiet, ka tas varētu notikt ar jums, bet tā notiek ar citiem cilvēkiem, kāpēc gan tas nevarētu notikt arī jums.

  Ideālajā gadījumā k=izmantojiet burtu/ciparu/simbolu sajaukumu. NE abc123. Tas ir sajaukums, bet vai redzat sakarību? Šis ir nejauši izvēlētu burtu un ciparu un simbolu sajaukums iktz193#0. Izmantojiet kaut ko tamlīdzīgu. Tādu paroli ir grūtāk atcerēties, bet daudz grūtāk uzminēt. Vēl var izmantot tikai sev vien zināmu taustiņo nospiešanas secību, tad parasti neviens neatcerās savu paroli, kamēr tastatūra nav acu priekšā.


  Vēl daži ieteikumi:

  Kontaktējies ar GO

  Pirmkārt, ja notiek kontu apmaiņa, pajautā spēlētājam, kurš tev piedāvā kontu, kontā norādīto e-pasta adresi.

  Otrkārt, sūti attiecīgā visuma GO ziņu ar lūgumu pārbaudīt, vai dotā adrese tiešām atbilst šim kontam. Ja atbilstības nav, neņem šo kontu, jo tas nepieder tam cilvēkam, kurš to piedāvā mainīt.

  Ja tu savlaicīgi nenokārto visas formalitātes saistībā ar kontu apmaiņu ar GO, viņi tev nevarēs palīdzēt, ja kaut kas noies greizi.


  Kas būtu jāzina par IP pārbaudi?

  IP pārbaude nodrošina drošības izlogošanos gadījumos, ja konta IP adrese ir mainījusies vai divi lietotāji vienlaicīgi ir iegājuši jūsu kontā ar atšķirīgām IP adresēm.

  Deaktivizēt IP pārbaudi nav saprātīgi, jo tad kādam pietiek tikai nozagt vienu no jūsu sesijas numuriem, kas tiek piešķirti, katru reizi jums ielogojoties sistēmā, un viņš var tikt jūsu spēles kontā. Kontiem, kuri ir pazaudēti tāpēc, ka to īpašnieki ir atcēluši IP pārbaudi, nebrīdinot par to GO, nav tiesību uz atjaunošanu.


  Ar Cieņu,

  Gladiatus.lv Administrācija!