Ocak 2020 Etkinlik Takvimi

• Ben son saldırıma bakmıştım sen o mesajı atmadan 47 dakika kadar önce off olmuşum. Neyse olan oldu sıkıntı değil, herkes istediği şekilde taratma atabilir, attırabilir. şu an haftalık skor da 1.ciyim. mesajlarınızı bekliyorum :)))))

• oraya çok alışma hocam,aşağılardan patır kütür geliyorum :D

r0lrP7.png

baba 6611-9371428c-ca56-4139-8b9e-9001bad9a388-gif

• Ben son saldırıma bakmıştım sen o mesajı atmadan 47 dakika kadar önce off olmuşum. Neyse olan oldu sıkıntı değil, herkes istediği şekilde taratma atabilir, attırabilir. şu an haftalık skor da 1.ciyim. mesajlarınızı bekliyorum :)))))

Alayım o zaman birinciligi senden :D

1 hafta sure ver

oyundan cok sıkıldım oynayasım gelmiyor. yenilik gelmesi lazım. birincimiz de aynı sebepten artık cok nadir oynuyor.

• il birlesimi

britanya zından

yeni parsomenler

hatta yeni kesif yerleri , gibi konuları tartısıp yonetime baskı kuracagımıza basit bir konu icin bu kadar yazıyoruz tartısıyoruz.

:(

Benim de şahsi düşüncem bu yeniliklerin getirilmesi ve 92-102 arasına yeni bir zindan eklenmesi ayrıca x1'de ve belirli x2 serverlarda oynayan oyunculara yakut karşılığında veya bedelsiz olarak ilk açılan x5 il olan il 32'ye geçiş hakkı tanınması gerektiğini düşünüyorum. Her gün bir çok x5 ilden farklı farklı adamlardan beşer saldırı alıp canını dolduramayan oyuncular var. Verdikleri emeklere kısa sürelerde ulaşılmasını hazmedemeyenler de bu sebepledir ki belirlenecek x1 ve x2 sunucular ve il 32 arasında isteyenlere bir hesap aktarımı sağlanmalı. Görüldü ki geldiğinde dolup taşan herkesin oynadığı x2 sunucuları bile x5 iller açılınca yüksek skora adam çıkartamaz hale geldi. Oyuncu sayısının azlığı oyun yönetiminin sayısını da aynı şekilde etkilediği kanaatindeyim. Oyunu bırakanlar artınca forumda bile bir sessizlik oluştu yine bu da forum yönetici sayısını etkiledi. Eski forumda da ısrarla üzerinde durulan bu konulara artık el atılması hepsi değilse bile bir kısmının gerçekleştirilmesi gerekli en azından Gameforge genel merkezinde Gladiatus projesinin geliştirilmesi ile ilgilenen ekipten bir yönetici çıkıp Gladiatus'un geleceği için düşündükleri ve şuan üzerinde çalıştıkları projeden bahsetsinler ki biz oyuncuların zihninde bir resim oluşsun.

• al be abi vallahi benim de oynayasım yok bakma. düğüne kadar oynarım ardından bırakır giderim zaten abla da biliyor. sıktı cidden

Ben son saldırıma bakmıştım sen o mesajı atmadan 47 dakika kadar önce off olmuşum. Neyse olan oldu sıkıntı değil, herkes istediği şekilde taratma atabilir, attırabilir. şu an haftalık skor da 1.ciyim. mesajlarınızı bekliyorum :)))))

Alayım o zaman birinciligi senden :D

1 hafta sure ver

oyundan cok sıkıldım oynayasım gelmiyor. yenilik gelmesi lazım. birincimiz de aynı sebepten artık cok nadir oynuyor.

Code
  • Gameforge genel merkezinde Gladiatus projesinin geliştirilmesi ile ilgilenen ekipten bir yönetici çıkıp Gladiatus'un geleceği için düşündükleri ve şuan üzerinde çalıştıkları projeden bahsetsinler ki biz oyuncuların zihninde bir resim oluşsun.

Oyle bir ekip oldugunu dusunmuyorum.

baska oyunlara bakan ekipler arada gladiatusa bakıyorlardır.

kac yıldır basit bir birleşmeyi yapamadı kozkoca gf ama ogame de karma karısık evrenleri oyuncuların istegine gore oyuncuların istedigi koordinatlara gore birlestirdi aynı gf

yani buradan cıkacak sonuc cok para vermiyoruz o yuzden hizmet beklemeyelim

• ortalık gene karışmış :D online oyunlarda hiç kimseyi tatmin edemezsiniz bişi yapılır bir kesim küser başka bişi yapılır başka bir kesim üzülür. Online oyun bu yani herkesin oyun oynama stili farklı birileri hızlı oynar birileri yavaş. Bir arkadaşın dediği gibi herkesin derdi x5 ile x1 dekilerin proda karşılaşmaları evet burda biraz haksız rekabet var ama x1 de olmasına rağmen benim x5 hesabımı kesebilenlerde var güzelde yağma yapıyorlar. Yani x1 de çok fazla oyuncu kalmadığı için yağmadan gelen paralar yok denilecek kadar az eğer x1 ve x5 leri prodan ayırırsanız x1 dekiler nasıl yağma yapabilecek zaten x1 deki tüm oyuncuları toplasınız 2 elin parmak sayını anca bulur :)

• Yani Bozo,Yusuf abim dediğinde haklısın emek konusunda yıllar olarak önümüzdesin ancak çoğu x1 oyuncusunun anlamadığı bir şey var,biz ne kadar hızlı serverde oynuyor olsak bile oyuna ayırdığımız vakit x1'deki oyuncuların kat ve kat fazlası. Ayrıca x1'deki arkadaşlara pek saldırı atmıyoruz sebebi ise gold vermiyorlar, şahsi düşüncem ben her zaman x5teki oyunculara saldırıyorum hem daha yüksek gold alıyoruz hem eşya karşılaştırma şansımız oluyor. Mecburi durumlar dışında x1 e saldırmamak daha akıl kârı bence. Ayrıca bir arkadaş belirli bir miktar yakut karşılığı x1 in x5 e aktarılmasından bahsetmiş bu dediğin olay mümkün olsa bile aktarma yapan kişi serverde ayakta tutunamaz. Gerek arenadan alacağı saldırılar gerek item kalitesi ve eğitim durumu söz konusu olunca bu durum zaten saçmalaşıyor. Böyle küçük problemleri göz önüne almak yerine keşke oyuna yeni zindan, keşif yerleri ve bir çok yenilik için öncelik tutsak. Bu x1 problemi x5 problemi ise benim kanaatimce server birleşmesiyle çözülür. X5 lerin bazıları kendi arasında x1ler kendi arasında birbiriyle birleşse zaten insanlar kendi serverindeki oyunculara saldırmaktan pro arena,sirk kullanmaları daha düşük oranda olur.

İyi forumlar

• https://prnt.sc/qnckj6

kısa surdu

• Tebrik ederim abi. Azim meselesi :D

Ben 2 saat kala atıyorum kostümü, mesela dün gece saat 11 gibi aldım kostümü ama hala giymedim :) araya günler girdiği de oluyoruz bazen. oyun çok monotonlaştı artık.

• İyi akşamlar abilerim arkadaşlarım kardeşlerim il 16 da oynuyorum yanılmıyorsam 2008 kayıtlıyım dönem dönem oynadım iş müsade ettikçe aşağı yukarı 1 yıldır Suudi Arabistan’da çalışıyorum burda sosyal hayat sıfıra yakın öyle de olunca vaktim var 1 yıldır sürekli oynuyorum x1 deki sıkıntılar saymakla bitmez bunlar defalarca tartışıldı hepinizin bilgisi üzerine çözümde gelmedi ama geleceğine inancım tam:) Proda ve sirkte acayip saldırı alıyorum 105 levelde başlayıp 120 olana kadar dövüyor adamlar bizi 120 den sonra ara ara zaten yemek alacak altınımız yokki size verelim hele o matematikçi gaddar feyyaz Furkan dayı MR 20 prokhan ceczar yokmu güneş sistemindeki gezegenler gibi etrafımda dönüyorlar abiler adam dövmeninde bir adabı var döversin döversin yorulur bırakırsın bunlar dövdükçe dinleniyorlar:) Abiler arkadaşlar kardeşler bunlar oyunun içinde olağan şeyler sizlerden ricam arada es geçin inanın yeraltına girmeye korkuyorum saldırı süresi 10 dk bu sürede iki saldırı aldıkmı kendimize gelemiyoruz:) Biraz uzun yazdım özür dilerim herkeze iyi oyunlar unutmadan bu arada hesap adı Vanhelsing bazılarına duyurulur

• İyi akşamlar abilerim arkadaşlarım kardeşlerim il 16 da oynuyorum yanılmıyorsam 2008 kayıtlıyım dönem dönem oynadım iş müsade ettikçe aşağı yukarı 1 yıldır Suudi Arabistan’da çalışıyorum burda sosyal hayat sıfıra yakın öyle de olunca vaktim var 1 yıldır sürekli oynuyorum x1 deki sıkıntılar saymakla bitmez bunlar defalarca tartışıldı hepinizin bilgisi üzerine çözümde gelmedi ama geleceğine inancım tam:) Proda ve sirkte acayip saldırı alıyorum 105 levelde başlayıp 120 olana kadar dövüyor adamlar bizi 120 den sonra ara ara zaten yemek alacak altınımız yokki size verelim hele o matematikçi gaddar feyyaz Furkan dayı MR 20 prokhan ceczar yokmu güneş sistemindeki gezegenler gibi etrafımda dönüyorlar abiler adam dövmeninde bir adabı var döversin döversin yorulur bırakırsın bunlar dövdükçe dinleniyorlar:) Abiler arkadaşlar kardeşler bunlar oyunun içinde olağan şeyler sizlerden ricam arada es geçin inanın yeraltına girmeye korkuyorum saldırı süresi 10 dk bu sürede iki saldırı aldıkmı kendimize gelemiyoruz:) Biraz uzun yazdım özür dilerim herkeze iyi oyunlar unutmadan bu arada hesap adı Vanhelsing bazılarına duyurulur

Çoğu egosundan dolayı kasa bile atmayan insanlar fazla takmamak lazım :)

VAktin ve hammadden olur da guzel bir kombin yaparsan x5 kadar xp alırsın :D

x1 in avantaj denecek ender yonlerinden birisidir.

x5 te diyelim 115 level adam fazla item basmadan 121 olmaya calısır luci karanlık dizmek icin ama x1 de vakit alacagından 115 te hangi itemler gerekiyorsa onlar basılır.

x1 de uzun sure yenildigim saglam hesaplar olmustu

• Haklısın nomerci yanlız en büyük sıkıntı hammadde toplam onlie sayımız max 8 kişi Bu 8 kişinin 4 dü 150 level üstü 2 kişi biz varız 112 olan diğer üç beş kişi 100 civarı onlarda vakit amaçlı oynuyanlar tutunamazlar hala üstlerinde yeşil itemler var koca 1 yılda 3 kırmızı dayanıklılık gördüm :) O kadar kasmama rağmen 150 üstü olan sağolsunlar idare ediyorlar geçtiğimiz etkinlikte üstümüzdekileri eritip farklılarını yapmaya çalıştık elimizdeki bir kaç kırmızıda düşük kırmızı oranlarla şans eseri kırmızı olanlar o sıkıntıları anlatmaya zaman yetmez:) İyi abilerim var wapsaptan kasa istiyoruz en azından şimdilik kasa yapabiliyoruz

• Haklısın nomerci yanlız en büyük sıkıntı hammadde toplam onlie sayımız max 8 kişi Bu 8 kişinin 4 dü 150 level üstü 2 kişi biz varız 112 olan diğer üç beş kişi 100 civarı onlarda vakit amaçlı oynuyanlar tutunamazlar hala üstlerinde yeşil itemler var koca 1 yılda 3 kırmızı dayanıklılık gördüm :) O kadar kasmama rağmen 150 üstü olan sağolsunlar idare ediyorlar geçtiğimiz etkinlikte üstümüzdekileri eritip farklılarını yapmaya çalıştık elimizdeki bir kaç kırmızıda düşük kırmızı oranlarla şans eseri kırmızı olanlar o sıkıntıları anlatmaya zaman yetmez:) İyi abilerim var wapsaptan kasa istiyoruz en azından şimdilik kasa yapabiliyoruz

Zaten saydığın adamlardan çoğu pushing sayesinde o kadar sağlamlar.. Gaddar Feyyazın x1de kullandigi itemleri x5te üretirken içimiz parçalanıyor ham gidicek diye ama adamın umrunda değil :)