Ocak 2020 Etkinlik Takvimi

• Merhaba,

Daha önce de bu soru çeşitli başlıklarda soruldu. Etkinlikleri biz belirleyip paylaşmıyoruz. Belirlenen etkinlikler bizlere iletiliyor ve belirtilen tarihte paylaşmamız isteniyor. Bize ulaşmadıkça biz de bu konu hakkında bir şey bilemiyoruz.

İyi oyunlar & forumlar.

2021 bitsin artık

2022 bitsin artık

2023 bitsin artık

2024 bitsin artık

HEJ4QTmF_400x400.jpg

26.09.2018 - 22.01.2022

Şan ve şeref dolu 3 yıl 4 ay8)

• neden etkinliğe 6 saat kala paylaşılır ki. yakut etkinliği biz fakirlerin ekmek kapısı. x5 serverda 3 defa kostüm yerine 1.5 kostüm giyebileceğim. ayrıca apollodan merküre geçtikten 1 saat sonra paylaşılmış. x1 ve x2 lerin tamamen plansız programsız yakutlu etkinliğe nasıl gireceklerini düşünemiyorum bile

şirket bunu 24 saat öncesinden paylaşamaz mıydı

ya da etkinlik gününü 1 gün öteleyebilirlerdi.

kasıtlı gibime geldi

bak tadım kaçtı :(

• X1 de oynayanlar ne yapsın zaten 1 kostüm giyiyoruz o da kapalı durumda.Etkinlik geç paylaşıldı ama bu kadar ağlamayın.S 40 açıldı adamlar 100 olmadan 6k savaş attılar haftalıkta şimdi 4m ye yakın itibar kasıyolar hızlı serverlerde bu adamların hiç mi bir ihtiyacı olmuyor.İl 32 de ittifağında kasa yapacak kimse olmayan kişilerden altın gasp edilmiyor daha öncede ticket attık yine aynı yine aynı bunun gibi daha bir sürü şey.Açıkçası Snape gitti cezalar da bitti diyebilirim. Emek hırsızlığı arttı rekabet bitti diyebilirm.

Bunun gibi birçok sorun varken ufak tefek şeylere takılmayın.

Edited once, last by DeLLy ().

• ne yapalım yani. başkalarının başka sorunları var diye "ufak" sorunlarımızı paylaşmayalım mı?

ağlamayın nasıl bir hitaptır. sokaktan kahvehaneden arkadaşın değilim.

• X1 de oynayanlar ne yapsın zaten 1 kostüm giyiyoruz o da kapalı durumda.Etkinlik geç paylaşıldı ama bu kadar ağlamayın.S 40 açıldı adamlar 100 olmadan 6k savaş attılar haftalıkta şimdi 4m ye yakın itibar kasıyolar hızlı serverlerde bu adamların hiç mi bir ihtiyacı olmuyor.İl 32 de ittifağında kasa yapacak kimse olmayan kişilerden altın gasp edilmiyor daha öncede ticket attık yine aynı yine aynı bunun gibi daha bir sürü şey.Açıkçası Snape gitti cezalar da bitti diyebilirim. Emek hırsızlığı arttı rekabet bitti diyebilirm.

Bunun gibi birçok sorun varken ufak tefek şeylere takılmayın.

ben bu x1 de oynayanlar ne yapsın gibi kelimelere mesajlara çok tutuluyorum. Güzel kardeşim o bahsettiğiniz x1 hesapları yaklaşık 10 yıldır varlar. ve hala da oynuyorlar. Zaten bırakanlar çoktan bıraktılar. Yanılmıyorsam sen il1'de ki DeLLy hesabının da sahibisin aynı zamanda. Bak şimdi; x2, x5 varsa herkese var. X1'de başlayan insanlar gibi açıp başlasalardı bu şekilde dert yanan kişilerden bahsediyorum şu an da onlar da istedikleri saldırıları, levelleri bir şekilde atarlardı. burada elbette ki x1'de oynayanlar da mağdur olmuştur buna saygı duyuyorum fakat x1 de oynayanlar ne yapsın gibisinden yazılan bu mesajlar biraz absürd. x5 varsa herkese var. x1 varsa o da herkese var x2 de aynı şekilde var da var. x1 de ki hesap sahipleri yavaş yavaş bırakıyor. çünkü 2 senelik illerden sopa yemek zorlarına gidiyor bakın bu da normal. ama kalkıpta hala bu şekilde ajitasyon yapılması da çok yersiz. 2018 başlarında bir hesap açıp standart bir şekilde kassalardı bu x1'de oynayanlar ne yapsın diye tabir ettiğiniz kişiler. şu an da +170'lere dayamışlardı merdiveni. yani bunu yazmamın sebebi de öyle bir konuşuluyor ki hızlı sw oyuncuları hak etmeden bu noktalara geliyor yürüyor vs. ben bunu gerçekten saçma buluyorum

• Bakın daha betimleyici bir tabir ile belirtecek olursam da, Ünlü bir telefon ve teknoloji markası olan ''ELMA'' simgesi bulunan markayı herkes biliyor. şimdi bu markanın 2010 yılında ve şu an ki yıllarda çıkarttığı telefonlar da sistemi cartı curtu bir sürü farklılığı var. Bu oyunda da bu şekilde ilerliyor. 10 sene önce x1'ler vardı, 10 sene sonra farklılık yapıldı yeni güncellemeler geldi, ve sistem buraya kadar getirdi oyunu. belki bundan 5 sene sonra x10 açılacak, x5 hesap sahipleri de dayak yiyecek. yani bunlar olağan şeyler. bu bir oyun sonuçta bu kadar yersiz düşüncelere kapılmayın.

• Ben 11senedir o hesabı oynuyorum sen olsan x5 çıktı diye o kadar emeğini bırakırmıydın.Birde ben hızlı sunuculara laf etmedim ki oralarda gerçekten emeğinin hakkıyla oynayan insanlar var onlar beni geçsinler lafım yok ama serverler açıldığından beri 4m ye yakın itibar kasanlar var bu adamların hiç bir insani sosyal ihtiyacı olmuyor yani benim nezlimde bot bu kişiler.

• bu konuda herkes ortaya bişey atıyor

bu oyunu yapan firma x1 serverlar varken x2 yi acarak zaten haksız rekabet faktörünü olusturdu ve bi dünya oyuncu oyunu bıraktı .

oda yetmedi gitti x5 serverı actı ve oyunu darmaduman etti .

bu x5 serverlar acılmadan once anket yapılmıstı yenı acılacak server x1 mı x2 mı x5 mı olsun dıye

x5 acılmasın istedik dınleyen olmadı . bu oyunda x5 server acılırken oyun fırmasının yapması gereken tek şey bütün serverları x5 e cevırmekti.

şimdi bazı arkadaslar cıkıyor diyor x5 herkese var gelin oynayın

ne munasebet yahu

nıye adam 130 140 lvl x1 serverda yıllarca kastıgı charı

belkı bınlerce lıra yakut aldıgı charı bıraksında x5 e gecsın ?

ve neden x1 de oynarken x5 de oynayan adamla aynı rekabete ortak olsun ?

bunu soledıgımız zamanda x5 oyuncuları geriliyor düşünceleri şu oluyor doğal olarak

bizde emek veriyoruz bizde oynuyoruz . tabiki sizinde herkesin kadar emeğiniz var ona kimsenin bişey dediği yok zaten ama

x1 serverdakı 100 lvle kasılmış char

x5 serverdakı 140 lvle kasılmış charla eşittir

x1de 150 160 lvl char kasanları x5 le kıyaslamak bile saçmalık .

kaldıki 10 sene önce oyunda ne kostum vardı ne bu kadar keşif vardı nede bu kadar zindan vardı

forumdaki en büyük tartısma konusu zagrashın kalesini kim en düşük seviyede kesıcektı :)

absürd zindan taktıklerı vardı oyunda ..

şu forumda 1000 kişi varsa bu oyunun en eski 10 oyuncusundan biriyim .. ve yusuf (delly) arkadasımın dedıklerıne sonuna kadar katılıyorum .

sonuç olarak bakarsak x1 de oynayan adama nıye orda oynuyosun dıyemezsın

x5 de oynayan adamada neden orda oynuyosun dıyemedıgımız gibi . bu haksız rekabet konusunda en büyük suç yapımcı şirketindir . açıkcası bu yaşıma kadar yüzlerce farklı oyunda zaman geçirdim bu gladiatus oyunu

kadar saçma ve kalitesiz yönetilen bi oyunla daha karsılasmadım :D

Dersenizki madem bu kadar kötü neden oynuyosun hala

Dostluk ve Alışkanlık derim :)

s1 ilinde oynarken tanıdıgım ve çok iyi insanlar olan - Delly (yusuf) Helm (cenk abi )

Tardun (yakup abi ) Atam (bora abi ) - ahs1956 ( Arif abi Mekanı cennet olsun vefat etti ayrıca eflatun arena ittifagının ilk kurucusudur kendisi ) Selam olsun :)

biz TÜRK milleti alışkanlıklardan kolay kolay vazgeçen bi millet değiliz maalesef :) Arada oyuna ara versekte yine başlıyoz :D bu yüzden birbirinizi çok kırmayın

zaten şuan oynayanlarda bu oyunu bırakınca Gladiatus Oyun dünyasının tozlu sayfalarında kendine bir yer bulacak . Oyunda 4 5 yıldır yeraltı guncellemesı dısında bı guncelleme gelmemıs anladıgım kadarıyla :) böyle gidersede herhangi bi cacık gelmicek ;)

Edit: Nemesis

• bu oyunda x5 server acılırken oyun fırmasının yapması gereken tek şey bütün serverları x5 e cevırmekti.

Dostum bu oyuna herkes aynı zamanı ayıramıyor malesef. X5 de oynamak bot olmayanlara zulüm gerçekten. İsteyen x1 de isteyen x2 de isteyen x5 de oynasın. Ama bu farklı hızda illeri proda denk getirirsen işte o zaman ortalık karışır. Bir çok online oyun oynadım. Böyle saçma birşeyi ilk defa burda gördüm. Ama tabiki şaşırmadım. Sonuçta gladiatus oynuyoruz gayet normal :D

• Ben 11senedir o hesabı oynuyorum sen olsan x5 çıktı diye o kadar emeğini bırakırmıydın.Birde ben hızlı sunuculara laf etmedim ki oralarda gerçekten emeğinin hakkıyla oynayan insanlar var onlar beni geçsinler lafım yok ama serverler açıldığından beri 4m ye yakın itibar kasanlar var bu adamların hiç bir insani sosyal ihtiyacı olmuyor yani benim nezlimde bot bu kişiler.

isim vermeden söyleyeyim DELLY kardeşim. yaklaşık 3 ay önce oyun içinde rakibim olan bir kişi başkasına göndereceği mesajı tarafıma iletti. Bu hesap bottur saldırı attım geri dönmedi diye. Bu mesajı reportlamama rağmen hiç bir yaptırım da uygulanmadı. Sana göre bot olabilir elbette ki, Fakat sende iyi bilirsin ki örneğin ben 4m itibar kasmışım ve inan bana uykularımdan biraz ödün versem o itibarı 5 m de yaparım. her kostümün son 2-3 saatini oynamadan çıkarttığım bile oluyor. Yakın arkadaşlarım da bilir bu şekilde oynadığımı. İl 40'da bu dediklerine bende şahit oldum, açıkça da ortada hatta. Bu kadar doldurma kendini. su akıyor yolunu buluyor bir şekilde.

Bu arada senin ittifakında uzun bir zaman oynadım, seni de çok iyi tanıyorum sen beni tanımamışsındır belki :) neyse uzun bir aradan sonra bu şekilde konuşabilmek bile iyi oldu. iyi oyunlar.

• X1 ve X5 tartışması asla bitmez. Hırslı olmadığımı bilen bilir keyfe keder oynayarak bu seviyedeyim.Şuan X1 illerle çalışıyorum proda normal olarak dövülüyorum :)) bu hoşuma gidiyor çünkü birimiz bisikletle birimiz motorsikletle bu yolda gidiyoruz.

Tek sıkıldığım nokta X5 oynayanları emeksiz yükseldiler gözüyle bakılması.Hayır sözüm meclisten dışarı hakkıyla oynayanlar emek emek bu seviyeye geldiler.Lütfen bunu es geçmeyin.

X1 lerin haklı olduğu nokta illagal oynayanların yaşattıkları kaos.Dehşetle izliyorum dün açılan serverdeki hız pes dedirtiyor.Bununda çözümü Takımdadır onların hele bir durun hız zararlı demesi gerek.

Ana meseleye gelince kesinlikle katıldığım X1-X2 illerin kesin bir iyileştirme alması ki kaç defa yazdık sadece demirhane düzeldi.

iki hesabımıda bu sebeple sildim ben :(

OraNZP.pngzGyLV9.png

• işte sorun o zaten

x1 le x5 ne alaka

neden bu adamlar aynı kulvarda rekabet etmek zorunda bırakılıyor

bunu anlatamıyoruz kımseye

global oyun arenasına bakarsak şuanda bi çok oyun firması ister pay2win olsun ister freetoplay olsun oyuncuların isteklerini göz önünde bulunduruyor

nasıl desek şuanda bir çok oyun firması

oyuncuların istediği yamaları getırmeye calısıyolar

en azından istenmeyen bi oyun yaması oldugu zaman ve şikayet alındıgı zaman bunun üzerine yoğunlaşılıyor

bugun bi çok oyunda nerf buff ozellıgı var

herşey dengelenebılıyor oyuncuların aksiyonlarına göre

bu oyunda uzun zamandır dile gelen bi bot sorunu var

bunun çözümü gerçekten çok basit

bu yazdıklarım reklam olarak algılanmasın umarım yanlış bişey yazmam örnek vericem sadece

aramızda bu anlattıgım oyunun oyuncusu vardır illaki veya oynamış olan birileri

o oyunda uzun yıllardan beri gelen bi koxp programı sorunu vardı (otomatik saldırı )

adamlar baktı bunun önüne geçemiyolar

genie sistemini getirdiler

Genie ne derseniz

oyunun kendi içinde satılan bi otomatik saldırı sistemiydi

oyun baktı koxp engellenemiyor dedi madem böyle bişey istiyor oyuncular bende böyle bi sistem getiririm bunuda oyunculara uygun bi fiyattan satarım

açıkcası bu sistem çok tuttu

o kadar çok tuttuki oyuncular artık geniesiz lvl kasmamaya başladı

bu sistem hem oyunculara zaman kazandırdı hemde firmaya cüzi bi miktar para sağladı öyle çok pahalı bişeyde değildi

gladiatus zaten x5 serverları açarak bi çok oyuncuyu bot kullanmaya kendisi teşvik eder olmuş.

gladiatustada bence bu çok güzel bi şekilde uyarlanabilir

gladiatus acıkcası cok fazla para harcanan bi oyun değil .

kutsama dediğimiz zımbırtı artık gundelik verilen sandıklardan bile cıkıyor

oyuna Genie tarzı yeni bi kutsama getirilebilir

sandıklardan cıkmayan

15 gunluk 30 yakut olan veya 50 yakut gibi

hem oyuncular zamandan tasarruf etmiş olur hemde oyuna cüzi bi miktar para girmiş olur

50 yakut dedıgımız sey bugun 5lıra 10 lıra bu oyunu oynayanların veremiyeceği bi para oldugunu düşünmüyorum

kımseyi etkilemez heralde bugün bi altın malefize veriyor herkes 100 yakut

yanlış görmediysem bu oyunun Coması olan FastFooD aynı zamanda metin2 oyunununda yöneticiliğini yapıyor

metin2 de benım anlattıgım tarzda bı oyun

kendısı bu dedıgımı çok iyi anlıcaktır

bu oyun zaten oyuncusu az olan ama global olarak bi cok servera sahip olan bi oyun

Tr serverlarındada aşşağı yukarı 500 600 cıvarı bı oyuncusu var

bu sayılar oyunculara getırılen kolaylıklarla dahada yukarılara çekilebilir

veya yeni oyuncular gelmesi teşvik edilebilir . daha önce yazdıgım gibi

Ya bu oyunda oyunculara bi kolaylık sağlar, adaletli ve sistematik bi şekilde oynanabilir hale getirirler yada 3 5 yıla bu oyunda patates olur gider .

ayrıca bu oyunda ne kadar hata ve sorun varsa bütün sorumlusuda %100 yapımcı firmadır . oyunu bu noktaya getirende kendileri .

• iyaklaşık 3 ay önce oyun içinde rakibim olan bir kişi başkasına göndereceği mesajı tarafıma iletti. Bu hesap bottur saldırı attım geri dönmedi diye. Bu mesajı reportlamama rağmen hiç bir yaptırım da uygulanmadı.

Zamanında cevap verememistim simdi vereyim.

Hata ile sana gelen bir mesajda dedigin olay oldu. sonucta oyuncular olarak suphelendigimiz kisileri report ederiz. maksat haksız rekabet edenler ceza alsın. biz iletiriz yonetim kontrol eder varsa illegal bir durum oyuncu ceza alır.

herkesin gordugu forum ortamında 1 degil 4 kisiye bot diyen adam ceza almıyorsa neden ozel mesajla yanlıslıkla gonderilen bir mesaj yuzunden oyuncu ceza alsın?

kaldı ki oncesinde sen de karakter tanımında lobi cıktı diye tatilimi eleştiren bir kişisin. yani lobiden sonra sıralamaya girememişim botmusum.

bu durumda senin bana yazdıgını ben de sana yazayım. hosuna gitmeyecek ithamları neden baskasına yapıyorsun?

• konu ile alakalı olarak

konuyu ilk gordugumde uzuldum acıkcası

Gf bize hediye veriyor biz bu hediyenin zamanından sikayet ediyoruz.

daha onemli konular varken sikayet ettigimiz olay etkinligin duyurulma suresi.

kaldı ki diger ulke yoneticileri cok onceden yazmıslardı. biraz dikkat ederek gorulebbilirdi. adminimiz gec online oldu diye boyle bir sorun yasandı

il birlesimi

britanya zından

yeni parsomenler

hatta yeni kesif yerleri , gibi konuları tartısıp yonetime baskı kuracagımıza basit bir konu icin bu kadar yazıyoruz tartısıyoruz.

:(

• ben bundan artık kaç sene önce bilmiyorum,düşük level hesapta oynuyor idik.demiştimki 90-102 arasında zindan yok.level almak zor neden bu ara geçişte 1 2 zindan Vs eklemiyorsunuz..yılların üstünden günler geçmeye devam ediyor : )

r0lrP7.png

baba 6611-9371428c-ca56-4139-8b9e-9001bad9a388-gif

• zamanın da vermiştin abi karakter tanımında :) uzunca yazmıştın hatırlıyorum. Hatta bende demiştim o kadar alıştırmışım ki saldırıları anında cevap vermeye rakiplerimi yediğim saldırı üzerine karşılık verilmeyince botçu sandılar beni demiştim :D hatta o olaydan sonra epey bir ara verdiğim de olmuştu direkt saldırılara cevap vermiyordum hemen.

Dip not: bu arada sadece reportlama kısmına takılmıştım keşke adımı kullanarak diğer oyunculara elinde delil olmadan ismimi paylaşmasaydı diye yakınmıştım ben. elbette ki herkes istediğini reportlar. bu gayet doğal zaten zoruma giden de şu bu tip olaylardan hiç ceza almamam. aksine diğer illerden de namımı bilirler. saniyesinde cevap veririm genel de her saldırıya :=)

• online oldugundan emin oldugum ve mesaj saldırılara cevap vermeyen cok kisi banlattım. bir cogu da benim ittifagımdaydı. eskiden yonetimde olmadıgımdan ittifaktan atamıyordum cunku.

senin olayda yakın zamana kadar on oldugunu biliyordum, ben ticket acmayayım cunku ticketlere bakan arkadasın bana karsı tavrı oldugunu dusunuyordum (buraya yazmaya utanacagım mesajlar aldım iletmeme ragmen ceza vermedi rakiplerime) o yuzden ablaya mesaj yazayım o ticket atsın dedim.

kısa bir sure sonra senin off oldugunu gordum ama abla da off olmustu duzeltme mesajı atmayayım sabaha konusuruz dedim ama sabah ban ve geri acılma hadisesi oldu.

konuya donelim tekrar

il birlesimi

britanya zından

yeni parsomenler

hatta yeni kesif yerleri istiyoruz