Pripomienky k príručkám od hráčov

  • Do tejto sekcie budú vkladané príručky, ktoré nám hráči poslali, aby ste sa k nim vedeli vyjadriť - či si myslíte, že príručka je napísaná správne, či v nej niečo nechýba, či nie je náhodou pre aktuálnu verziu hry neaktuálna.

    Pokiaľ k jednotlivým príručkám nebudú nejaké komentáre navrhujúce ďalšiu korekciu, bude daný príspevok presunutý do sekcie "tipy/informácie do hry".

    Rufus_podpis.png

  • Aktuálny tip sa venuje tomu, ako zvládnuť podsvetie čo možno najviac bez stresu. Samozrejme, každý môže mať svoj vlastný spôsob, no teoreticky by malo aspoň v základe platiť to, že čím viac jednotlivých bodov dodržíte, tým ľahšie by ste mali podsvetím prejsť.


    1. Pred úrovňou 100 (pri ktorej sa až podsvetie otvára):

    Ak na to nemáte nejaký skutočne pádny dôvod, odkladajte si čo možno najviac týchto predmetov: mobilizácia, 100% nápoj zdravia, presýpacie hodiny. Zároveň, pokiaľ je to možné, môžete si vyskladať výstroj na postave tak, aby ste okrem iného pokryli aj zdatnosť, ktorá následne nielenže zvýši počet bodov života, ale súčasne zvyšuje aj jej regeneráciu.


    2. Pred vstupom do podsvetia:

    • Pred vstupom je vždy dobré navštíviť v spolku Templum a pomodliť sa - čím viac sa do polnoci hráč modlí, tým väčšiu obnovu života bude mať v podsvetí nasledujúci deň
    • Keďže počas pobytu v podsvetí nemôžete využívať expedičné a žalárové body, mali by ste ich všetky minúť
    • Pred vstupom je ešte dobré použiť dočasné predmety na zvýšenie života: ako je ženšen, hloh, lístky ginkgo
    • Je veľmi dôležité, aby ste mali život na 100% ešte pred vstupom do podsvetia - v podsvetí nemôže používať jedlo!
    • Pre zvýšenie regenerácie života by ste mali mať na postave nasadené tieto kostýmy: Junónin dych života a Feroniin štít zeme
    • Ak máte dostatok požehnaní, môžete si aktivovať Požehnanie Apolóna (keďže počet bodov na prejdenie podsvetia je obmedzený a po ich minutí nemáte ako podsvetie úspešne ukončiť (s výnimkou použitia rubínov)


    3. Pobyt v podsvetí:

    • Prvým protivníkov je vaša vlastná "tieňová" postava, takže bojujete sami proti sebe - najlepšie je nasadiť si zbraň so zranením tesne nad absorpciu zranenia (pozrite si hodnotu "Obrana" na hlavnej postave). Tým pádom sami proti sebe dostanete minimum zranenia (a ako sme si povedali, hodnota života je nesmierne dôležitá!) Prípadne môžete zhodiť zbraň celkom a bojovať bez nej.
    • Práve v podsvetí prichádzajú na rad ušetrené mobilizácie, ak už nemáte špeciálne expedičné body a nechcete použiť rubíny
    • Ak máte málo života a žiaden 100% nápoj + sa vám nechce čakať, počas podsvetia môžete využívať aj Villu Medici
    • Ak ste ťažké podsvetie úspešne zvládli, získavate 1 voľný bod na trénovanie
    • Ak život klesne na nulu na ľahkej a strednej úrovni, dostanete na výber, či chcete z podsvetia odísť alebo zotrvať a život si doplniť (buď tým, že počkáte alebo inými metódami)
    • Ak život klesne na nulu v ťažkom podsvetí, opäť vás to automaticky nevyhodí, ale okamžite ste stratili 1 náhodný bod z tréningu
    • Ak podsvetie nestihnete dokončiť včas, ste z neho vylúčení


    4. Ako hrať po úspešnom ukončení podsvetia

    • Po ukončení dostanete Luciferovu výstroj, ktorú nemusíte použiť hneď
    • Každý typ je svojim spôsobom špecifický, ale pri každom platí to, že budete zarábať obrovské množstvo zlata, preto treba zvoliť dobrú stratégiu balenia
    • K baleniu je azda najjednoduchšie vytvoriť si zásobu drahých amuletov/prsteňov alebo návodov v hodnote cca 1-2 milióny v zlate - napíšte do spolku, že chcete zabaliť túto čiastku (pozor, aby bol obchodník resetovaný a vy ste mal dali dostatok priestoru a času). Predajte všetky tieto odložené predmety obchodníkovi, zabaľte si požadovanú čiastku a v najbližších 24 hodinách si jednotlivé predmety budete postupne kupovať späť a tento postup opakovať.
    • Ak používate prvý oblek, ktorý obnovuje expedičné a žalárové body vcelku rýchlo, no nemáte dostatok času na hru, tieto body môže minút použitím presýpacích hodín a venovať sa svojim povinnostiam


    Príručku vytvoril: Edwin; Príručku upravil: Emilio

    Rufus_podpis.png

  • Quote

    Ak život klesne na nulu, podsvetie končí, bohužiaľ ste zlyhali a ste z neho vylúčení

    Toto však platí len ak je hráč v ťažkom podsvetí. Pre ľahké alebo stredné stačí počkať na doplnenie života hlavne ak už ste pred koncom, a dúfať že vás nikto nevyzve v aréne ^^.


    Pred vstupom nie je na škodu výstroj mať vyskladanú tak aby ste mali zdatnosť na maxime kvôli lepšej regenerácii.


    K baleniu pre hráčov je praktickejšie mať na balenie odložené návody s vyššou hodnotou ako amulety.

  • No nevím, já nedávno prohrál v těžkém podsvětí a normálně jsem pokračoval dál. Akorát mi to vzal jeden bod ze statů.


    Jak to myslíte, že podsvětí končí?

  • Aby som to teda mohol konečne publikovať k návodom, takto je to už správne?

    • Ak život klesne na nulu na ľahkej a strednej úrovni, dostanete na výber, či chcete z podsvetia odísť alebo zotrvať a život si doplniť (buď tým, že počkáte alebo inými metódami)
    • Ak život klesne na nulu v ťažkom podsvetí, opäť vás to automaticky nevyhodí, ale okamžite ste stratili 1 náhodný bod z tréningu

    Rufus_podpis.png

  • Pred vstupom nie je na škodu výstroj mať vyskladanú tak aby ste mali zdatnosť na maxime kvôli lepšej regenerácii.

    To je pravda, ale ktorý hráč na úrovni 100 nemá Lucius veci, či veci delikátnosti? Samozrejme je to správna pripomienka, no chcel som napísať čo najjednoduchšiu a najkratšiu príručku.


    Aby som to teda mohol konečne publikovať k návodom, takto je to už správne?

    • Ak život klesne na nulu na ľahkej a strednej úrovni, dostanete na výber, či chcete z podsvetia odísť alebo zotrvať a život si doplniť (buď tým, že počkáte alebo inými metódami)
    • Ak život klesne na nulu v ťažkom podsvetí, opäť vás to automaticky nevyhodí, ale okamžite ste stratili 1 náhodný bod z tréningu

    Ja som teda v podsvetí klesol na 0 iba raz, keď mal niekto zo speed serveru zábavu a útočil každých 20 minút. Z podsvetia ma to myslím nevyhodilo. Ale o bod tréningu som prišiel na 100%. Takže súhlasím s tým, čo si napísal.

    K baleniu pre hráčov je praktickejšie mať na balenie odložené návody s vyššou hodnotou ako amulety.

    No tak pri treťom kostýme si to viem ešte predstaviť, ale pri prvom kostým nie. Veď prvý kostým ti dá každých 5 minút 30k. Takže na taký návod za 150k by si musel klikať aj pol hodinu. A to si ťa už bez problémov niekto zo speed serverov nájde. Aspoň mňa majú teda veľmi radi.

  • Dám to sem, lebo sa to už nedá pripomienkovať vo vlákne, ide o posledný príspevok z:


    [ℹ️] Tipy/informácie do hry



    2, Môžem predávať unikátne predmety (zlatý zajačik, slnečná runa a pod.)

    - Áno, ale pozor! Ide o predmety, na ktoré sa vzťahuje duševné puto, a tým pádom ich nikto iný okrem vás nedokáže použiť


    - že ich okrem vlastníka nedokáže nikto použiť nie je pravda, funguje na ne zrkadlo duší ktoré ich očistí, a teda ich môže potom použiť aj niekto iný. Drahé ale funguje to. Bol som svedkom, že hráč takto očistil a predal niekoľko takýchto predmetov - z akých dôvodov a prečo rozpisovať nebudem.

  • Skutočne mi môžeš potvrdiť, že zrkadlo duší to dokázalo? Pretože popis toho predmetu u alchymistu tomu nenasvedčuje (jedlo, zbrane, brnenie, klenoty)...

    Rufus_podpis.png

  • To že zrkadlo odstráni zviazanie s dušou aj z tekvice, zajaca, guli a runi môžem potvrdiť aj ja.

    Oplatí sa to keď sú k dispozícii ešte v starej verzii keď ich bolo možne použiť kedykoľvek, nie len počas akcie keď padajú.

    Cena môže klesnúť až na 10 rubínov za kus. Za menej to už nejde.

  • Áno fungujú. V spolku sa hráčovi minuli akciové predmety a nedostal ešte potrebný bonus. Ďalší hráč mu predal predmety, ktoré predtým očistil. Na spolkovom trhu to videli minimálne ďalší piati.

  • Zdravím


    Ja som z toho istého spolku ako JaSom. Boli to moje tekvice, ktoré boli očistené pomocou zrkadla a následné predané na spolkovom trhu druhému hráčovi. Samozrejme je to veľmi drahé riešenie, no funguje to.

  • Taktéž potvrzuji funkčnost. Vyplatí se používat zrcadla za 10r.


    Tip k zrcadlům:

    Vypozoroval jsem, že se zrcadla za 10r více objevují u hráčů s nižší úrovní.

  • Škoda, že není zmapovaná Británie, docela by mě zajímalo jací jsou tam v jednotlivých lokacích bossové, jaké mají atributy, co na ně hodně platí a zároveň co na ně neplatí vůbec.


    Další škoda je, že pro Británii neudělali bludiště.


    Británie je stereotypní každodenní nuda. Dropy také nic moc.


    Břeh Temže: boss Cassi převážně Porciovo itemy

    Lední pevnost: boss Callirius převážně Gaias itemy

  • Práve tie dva čo si písal - Porcus a Gaias sú to najlepšie čo sa tam dá získať.

    Po roztavený sú z nich suroviny ktoré sú potrebné na výrobu veci s predponou ktorá sa dá získať z podsvetia.

    A šanca suroviny v orange kvalite ziska v podsvetí je mizivá.

    Okrem iného sa dá z nich ukovať Sebastianus a Tiberius veci ktoré sú pre mňa momentálne najlepšie.

  • Práve tie dva čo si písal - Porcus a Gaias sú to najlepšie čo sa tam dá získať.

    Po roztavený sú z nich suroviny ktoré sú potrebné na výrobu veci s predponou ktorá sa dá získať z podsvetia.

    A šanca suroviny v orange kvalite ziska v podsvetí je mizivá.

    Okrem iného sa dá z nich ukovať Sebastianus a Tiberius veci ktoré sú pre mňa momentálne najlepšie.

    Tak občas se podaří jen je potřeba to podsvětí dělat s Dispaterovým kostýmem, bez něj není absolutně vůbec žádná šance na nějaké dobré dropy či svitky.


    EDIT: Jak jsem doporučil do podsvětí vstupovat jedině s Dispaterovým kostýmem, pak jsou šance na dropy a lepší mnohem větší. Ano, samozřejmě náklady na léčení jsou trochu dražší, ale na to jsem si už dávno zvykl, dle potřeby naboostuji vylepšením na zvýšení zdraví atd. :)

    Edited 3 times, last by Taibl ().

  • Takýmto spôsobom chodím do podsvetia už veľmi veľmi dlho. Ale kvôli kvalitným surovinám to nemá význam. Od väčšiny dostaneš len zelenú kvalitu. V lepšom prípade modrú a pri ružovej už jasám, oranžová padá tak zriedka že to nestojí ani za reč.

    Mňa skôr zaujímajú veci kde je zaujímavá predpona alebo prípona ktoré si nechávam a dávam taviť keď je akcia na návody.

  • U těch návodů by neškodilo dát poznámku, že časy platí pro rychlost serveru x1 a dle rychlosti jiných serveru si každý musí přepočítat ty časy. Např. cesta do podsvětí u serveru x1 je těch 30 minut, ale u x5 je to jen 6 minut. Atd.


    Nebo jsem to přehlédl a napsané to tam někde je?