Pripomienky k príručkám od hráčov

 • Do tejto sekcie budú vkladané príručky, ktoré nám hráči poslali, aby ste sa k nim vedeli vyjadriť - či si myslíte, že príručka je napísaná správne, či v nej niečo nechýba, či nie je náhodou pre aktuálnu verziu hry neaktuálna.

  Pokiaľ k jednotlivým príručkám nebudú nejaké komentáre navrhujúce ďalšiu korekciu, bude daný príspevok presunutý do sekcie "tipy/informácie do hry".

  Rufus_podpis.png

 • Aktuálny tip sa venuje tomu, ako zvládnuť podsvetie čo možno najviac bez stresu. Samozrejme, každý môže mať svoj vlastný spôsob, no teoreticky by malo aspoň v základe platiť to, že čím viac jednotlivých bodov dodržíte, tým ľahšie by ste mali podsvetím prejsť.


  1. Pred úrovňou 100 (pri ktorej sa až podsvetie otvára):

  Ak na to nemáte nejaký skutočne pádny dôvod, odkladajte si čo možno najviac týchto predmetov: mobilizácia, 100% nápoj zdravia, presýpacie hodiny. Zároveň, pokiaľ je to možné, môžete si vyskladať výstroj na postave tak, aby ste okrem iného pokryli aj zdatnosť, ktorá následne nielenže zvýši počet bodov života, ale súčasne zvyšuje aj jej regeneráciu.


  2. Pred vstupom do podsvetia:

  • Pred vstupom je vždy dobré navštíviť v spolku Templum a pomodliť sa - čím viac sa do polnoci hráč modlí, tým väčšiu obnovu života bude mať v podsvetí nasledujúci deň
  • Keďže počas pobytu v podsvetí nemôžete využívať expedičné a žalárové body, mali by ste ich všetky minúť
  • Pred vstupom je ešte dobré použiť dočasné predmety na zvýšenie života: ako je ženšen, hloh, lístky ginkgo
  • Je veľmi dôležité, aby ste mali život na 100% ešte pred vstupom do podsvetia - v podsvetí nemôže používať jedlo!
  • Pre zvýšenie regenerácie života by ste mali mať na postave nasadené tieto kostýmy: Junónin dych života a Feroniin štít zeme
  • Ak máte dostatok požehnaní, môžete si aktivovať Požehnanie Apolóna (keďže počet bodov na prejdenie podsvetia je obmedzený a po ich minutí nemáte ako podsvetie úspešne ukončiť (s výnimkou použitia rubínov)


  3. Pobyt v podsvetí:

  • Prvým protivníkov je vaša vlastná "tieňová" postava, takže bojujete sami proti sebe - najlepšie je nasadiť si zbraň so zranením tesne nad absorpciu zranenia (pozrite si hodnotu "Obrana" na hlavnej postave). Tým pádom sami proti sebe dostanete minimum zranenia (a ako sme si povedali, hodnota života je nesmierne dôležitá!) Prípadne môžete zhodiť zbraň celkom a bojovať bez nej.
  • Práve v podsvetí prichádzajú na rad ušetrené mobilizácie, ak už nemáte špeciálne expedičné body a nechcete použiť rubíny
  • Ak máte málo života a žiaden 100% nápoj + sa vám nechce čakať, počas podsvetia môžete využívať aj Villu Medici
  • Ak život klesne na nulu na ťažkej úrovni, podsvetie končí, bohužiaľ ste zlyhali a ste z neho vylúčení


  4. Ako hrať po úspešnom ukončení podsvetia

  • Po ukončení dostanete Luciferovu výstroj, ktorú nemusíte použiť hneď
  • Každý typ je svojim spôsobom špecifický, ale pri každom platí to, že budete zarábať obrovské množstvo zlata, preto treba zvoliť dobrú stratégiu balenia
  • K baleniu je azda najjednoduchšie vytvoriť si zásobu drahých amuletov/prsteňov alebo návodov v hodnote cca 1-2 milióny v zlate - napíšte do spolku, že chcete zabaliť túto čiastku (pozor, aby bol obchodník resetovaný a vy ste mal dali dostatok priestoru a času). Predajte všetky tieto odložené predmety obchodníkovi, zabaľte si požadovanú čiastku a v najbližších 24 hodinách si jednotlivé predmety budete postupne kupovať späť a tento postup opakovať.
  • Ak používate prvý oblek, ktorý obnovuje expedičné a žalárové body vcelku rýchlo, no nemáte dostatok času na hru, tieto body môže minút použitím presýpacích hodín a venovať sa svojim povinnostiam


  Príručku vytvoril: Edwin; Príručku upravil: Emilio

  Rufus_podpis.png

 • Quote

  Ak život klesne na nulu, podsvetie končí, bohužiaľ ste zlyhali a ste z neho vylúčení

  Toto však platí len ak je hráč v ťažkom podsvetí. Pre ľahké alebo stredné stačí počkať na doplnenie života hlavne ak už ste pred koncom, a dúfať že vás nikto nevyzve v aréne ^^.


  Pred vstupom nie je na škodu výstroj mať vyskladanú tak aby ste mali zdatnosť na maxime kvôli lepšej regenerácii.


  K baleniu pre hráčov je praktickejšie mať na balenie odložené návody s vyššou hodnotou ako amulety.