s32 Etkinlik Birliği

• Ağzımla rezil oldum ben resmen. Bile bile rezil olduk. 100 kişiye mesaj at yolla karakter tanımı hazırla :) üstüne gelsin adamın biri yanlışlıkla 10 saldırı atılacak sandım diyerek saldırıya vuruyor. 8 gün erittik bide tanrı puanlarını. Neyin davası konuşuluyorsa hala çok saçma yani. Eleştiri oklarına maruz kalan ittifak arkadaşın diyor zaten bir sonra ki etkinlikte belirlediğim kişilere bileme tanrı puanı bırakmayacağım inadına vuracağım diye neyin derdi bu hocam. Tüm olaydan şu yukarı da yakutu olmayan sözüne mi alınganlık ediyorsun :) :) :)

• Ben alınganlık etmiyorum, dert ediyorum. Birinci etkinlikte bir sorun olmadı ve gayet güzeldi. Bir sonraki etkinlik için de arkadaşım ile konuşup bir orta yol bulunacaktır elbette. bulunmazsa da umrumda değil.

• Hocam, zoruma giden noktayı sana söyleyeyim ben; Derdim kesinlikle sizler değilsiniz. Vaktim ve yakutum vardı. Hemen hemen herkeste olur 100-200 yakut bunlar büyütülecek olaylar değil. Şu oyunu yakutsuz oynarım diyen de yalan söylüyordur kalkıp sürekli kum saati alarak saldırı atamazlar belki oyunda ki bazı kişiler gibi ama 50 olur 100 olur. Süreklilik sağlayan her oyuncu da vardır bu yakutlar gerek yeraltından çıkamıyoruz yakut lazım oluyor vs. bu şekilde bu yakut olayı uzar gider..

Vaktim var,

Yakutum var,

Tanıdığım,Tanımadığım etkinlikte ilk 2 sayfa da ki ve devamındakilere mesajlar.

Karakter tanımı yaz hazırla profilinde paylaş.

Zor değil, yine yaparım. Ama zoruma giden olay. npc tamamlanmasına 5 sayı kala herkesin 10 saldırı atacak muhabbetinin izahati mantık çerçevesinde yok. SALDIR seçeneğine tıklarken görmüyor mu bu saldırı atan adam herkesin değil 10 saldırı 1 saldırı dahi atamayacağını. Olay burada bu. Bende dedim ki sayıyı 40 yerine 100+ üstü yapalım 50 yakut harcayalım ama süreklilik sağlamayan oyuncular gelemesinler. Neredeyse yakut harcamadık sayıyorum kendimi etkinlik için toplam 20-25 yakut belki gitmemiştir bile. Böyle olunca oyunda uzun aradır kasmayanlar bile gelip faydalanıyor faydalansınlar elbette ki ama dalgınlık diyor ama hata diyorlar birisi bi tıklıyor. Biz burada hala uzun uzun yazmaya devam ediyoruz.

• İşte insanoğlu. Herkes aynı değil. Ben de üzüldüm, emeklerin boşa çıkmasına üzüldüm. İnsanların samimiyetsizliğine üzüldüm ve güvenin boşa çıkmasına üzüldüm.Ben biraz daha sosyalist bakıyordum herkes kazansın. Ama şu da var. Bu bir rekabet oyunu ve rakipler de olacak. En iyi olan kazansın mantığında da olan vardır, olacaktır. Bak şunu da söyleyeyim bu oyuna kişisel hırs yüzünden harcayacak 1 yakutum bile yok. Acelem de yok bazı şeyleri elde etmek için.

Ama şunun garantisini de sana vereyim birileri çıkacaktır, ben olmayacağım bu birliktelikte diyecektir. Bunları da o zaman düşünürüz.

Hadi iyi geceler, iyi forumlar :)

• yok be hocam ne hırsı vallahi ben bileme taşı yerine tanrı puanları isterdim. britanya'da mükemmel can gidiyor. hasar yağı iyi geliyor. apollo şu 40-50 falan :D yani çok kötü ortada kaldık. bileme 1 tane gelmişti keşiflerden zaten silahlarım Quinta cehennem dışında tamam uzun süre bilemeye ihtiyacım da yok. Biz de senin açından baktık olaya farklı hiç bir düşüncemiz yok. Ama adamın biri geldi 3 saldırı kala vurdu özrünü diledi tatile attı gitti biz de hala üzülüyoruz.

İşte insanoğlu. Herkes aynı değil. Ben de üzüldüm, emeklerin boşa çıkmasına üzüldüm. İnsanların samimiyetsizliğine üzüldüm ve güvenin boşa çıkmasına üzüldüm.Ben biraz daha sosyalist bakıyordum herkes kazansın. Ama şu da var. Bu bir rekabet oyunu ve rakipler de olacak. En iyi olan kazansın mantığında da olan vardır, olacaktır. Bak şunu da söyleyeyim bu oyuna kişisel hırs yüzünden harcayacak 1 yakutum bile yok. Acelem de yok bazı şeyleri elde etmek için.

Ama şunun garantisini de sana vereyim birileri çıkacaktır, ben olmayacağım bu birliktelikte diyecektir. Bunları da o zaman düşünürüz.

Hadi iyi geceler, iyi forumlar :)

• Şimdi şöyle bir durum var ; birini yererken diğerini övmüyoruz biz , Arturobandini 2.npc de olayı bozdu bir sürü kişinin emeğini hiç etti ama gerek doğru gerek yanlış bilemem kalkıp özrünü diledi sonra da çekildi gitti . O saldırıyı bilerek attığını düşünmüyorum çünkü Tanrı puanlarının boş olduğunuda düşünmüyorum , Arturobandini ile aynı arenadayım ve çoğu zaman altınını çarpıyorum günlük 5 kotamızı öyle yada böyle dolduruyoruz birbirimize ve şimdiye kadar ne tanrı açtığını gördüm , ne yağ kullandığını gördüm ne de denk geldim o yüzden bilerek yaptığını düşünmüyorum. Yaptığı ne kadar saçma da olsa gayri ihtiyari olduğunu düşünüyorum açıkçası o yüzden yaptığı özür ve bir çuval inciri berbat ettiği için utanç duyup hesabı tatile alıp gitmesine anlam verebiliyorum ...

Gel gelelim Reddewil in yaptığı olaya . Zaten etkinlik başında Cesur ittifağının tek ses olmadığını kimilerinin bozmak istediğini , tek takılmak istediğini yine aynı ittifaktan bir arkadaşımız buradan belirtti ve sonra biz de uyacağız diye güncelleme geldi , sonrasında ise bu olay yasandıktan sonra reddewil kendi ifadesinde ben zaten baştan karşıydım beni ikna ettiler kırmamak için kabul ettim dedi ve bozulursa beni kimse tutamaz demiş kendi ittifak arkadaşlarına ve Arturobandini gerek hata gerek bilerek 2.npc nin bozulmasına sebep olduktan sonra reddewil sazı eline alıp çalıp söylemeye başladı , kimseyi dinlemedi tek başına yükseltmeye devam etti belirlenen rakamı . Burada şöyle bir durum oluyor ki bozulan bu düzeni tekrar düzeltmeye çalışırken yangına körükle giden hatta bu yangın çıkmasını heyecanla bekleyen bir kişi ile karşılaşıyoruz . Bizim tepkimiz bu duruma. Bizim , olan oldu , en azından diğer ödüller , puanlar , etkinlikler için birliği sürdürelim çabamız varken , en ufak bir sallantı durumunda fırsatın üstüne konan leş kargaları gibi davranılması zorumuza gidiyor. Durumu düzeltmeye çalışmamız gerekirken bunun tersini uygulayanlara da gereken şeyi söylemek başta onun sözde yoldaşlarına sonra diğer fikir ortaklarına düşüyor .

Velhasıl kelam ; iki yanlış eylem olmasına rağmen birinde telafi için çaba varken diğerinde böyle bir çaba olmayıp aksine bununla gurur duyan ve kasti davranışından emin olduğumuz iki şahıs var . Birincisinde elden pek birşey gelmez iken diğerinde yaptırım şart .

Keşke eylemlerin kötü olsa bile fikrin kötü olmasaydı o zaman belki kurtarılabilirdin de . Ama boş...

Diğer etkinlikler için ise şöyle söyleyeyim herkes mutabık kaldığı sürece ben hem şahsım hemde ittifağım adına mutabık kalacağımızın garantisini veriyorum ama en ufak şer düşünceli bir eylem ortaya çıkması durumunda mücadeleden geri durmayacağımızın ve dost olmamız gerekirken düşman olacağımız kişilere pabuç bırakmayacağımızın garantisini de veriyorum .

Etkinlikte emeği geçen herkese de teşekkür ederim...

• Burada şöyle bir durum oluyor ki bozulan bu düzeni tekrar düzeltmeye çalışırken yangına körükle giden hatta bu yangın çıkmasını heyecanla bekleyen bir kişi ile karşılaşıyoruz .

sorma ya .. gece 12 1 de istasyonda para sayarken diyodumki birisi gelse etkınlıgı bozsada bende catır catır vursam .. hiç başka işim yoktu bunu bekliyodum :D

Bizim , olan oldu , en azından diğer ödüller , puanlar , etkinlikler için birliği sürdürelim çabamız varken , en ufak bir sallantı durumunda fırsatın üstüne konan leş kargaları gibi davranılması zorumuza gidiyor.

tanrı puanlarından sonra en çok neyi alamamanız zorunuza gitti onu anlamadım ? 200k altın mı yoksa roma şampıyonu unvanımı ? çokmu ihtiyaç var bunlara ? ayrıca şu konuşmaları yaparken şöyle leş kargası cart curt tarzı yakıştırmalarda bulunmamanı rica ediyorum .yaşını başını almış bi insan oldugunu varsayarak daha edepli ve usturuplu konusman sana daha çok yakışır bence. veya canın nasıl isterse öyle yaz :thumbup: ittifağındaki arkadaşın önce mert olmamakla sonrada cesur olmamakla hitap ettiği için böyle yazıları görmeye zamanla alışıcam galiba ;)

Diğer etkinlikler için ise şöyle söyleyeyim herkes mutabık kaldığı sürece ben hem şahsım hemde ittifağım adına mutabık kalacağımızın garantisini veriyorum ama en ufak şer düşünceli bir eylem ortaya çıkması durumunda mücadeleden geri durmayacağımızın ve dost olmamız gerekirken düşman olacağımız kişilere pabuç bırakmayacağımızın garantisini de veriyorum .

bende size şunun garantisini veriyorum bundan sonraki bütün etkinliklerde ödülleri ben alıyım veya almıyım o etkinliği bozucagımı buraya yazıyorum . bu etkınlıkte ve bundan oncekı etkınlıkte odulleri 20 30 kısı paylasmıs olabılır ama bundan sonrakı etkınlıkte sadece 1 kişi alıcak . kimin aldıgıda benım için 1 gram önemli değil . ;)<3

maksat ortam şenlensin .

• Üslup var gönül yapar; üslup var gönül yıkar. Yaptığınız benzetme çok yapıcı o yüzden teşekkürler!

İnsan, yaratılanlar arasında en mükemmel varlık. Ve bu varlık aklını kullanabilmesi hasebiyle diğer canlılardan ayrılır. Ve insan... Bazen sevinir, mutluluktan herkese gülücükler dağıtır; bazen üzülür ve ışığı söner. Bazen de sinirlenir ve yakar, yıkar. Sinirlendiğinde yaptıkların önemlidir çünkü sinirlenince akıl gider, öfke kalır. Ben tekrar söylüyorum: "Tanrıları fullemek için vurduğumuz npc'de hedeflenen sayıya ulaşmışken ve npc'nin bitirilmesini beklerken ve yüksek skora bile bakmazken; oyuna geldiğimde ittifak içi mesajlarda etkinliğin bozulduğunu gördüğümde çok sinirlendim ve oyunu doğrudan kapattım, çıktım oyundan. Belki, ittifak arkadaşımdan daha da çok sinirlendim ve oyunda kalsaydım belki de ben de onun yaptığı tavrı yapacaktım. Bu hissettiklerim. Yaptıklarım farklı oldu. Arkadaşım, yakutçuklarıyla 3. npc'ye saldırdı da saldırdı. Doğru mu? Yapmaması mı gerekirdi? Biraz empati kurarak buna cevap verebilirsiniz ama tüm cevaplar da öznel olacağı için tartışmanın içinden çıkılamayacak.

Bana kalırsa gelecek etkinliklerde bir birlik sağlanamayacak ki bunun müsebbibi salt CESUR olmayacak. Ve gelelim son paragrafa... Bu bir oyun ve bu oyunda edinilecek dostluk da düşmanlık da kendi çıkarlarınızı gözetmekle doğru orantılıdır. Düşman olanlar bir ortak çıkar uğruna aynı çizgide olabilirken, dost olanlar da malefiz yardımı, hammadde yardımı etmediniz diye sizi düşman ilan edebilir. Şahsım adına benim dosta ihtiyacım yok, dileyen de düşmanım olabilir.

İyi forumlar...

• kendini savunacan diye hala saçma sapan bahaneler üretiyorsun. para mı harcamak istiyorsun gel o zaman bir sonraki etkinlikte hiçbir ödülü alabiliyor musun görelim kim daha fazla para harcamak istiyor. ilk bozan kişi özrünü diledi doğru yada yanlış artık orda değilim ama senin lolipopu elinden alınan çocuk gibi boşuna ağlayıp insanları rahatsız ettin. Evet belki o saydığın son 2 ödül bazıları için önmli değil ama herkes için önemli olmadğını söyleyemezsin. NEYSE BİR SONRAKİ ETKİNLİĞE HODRİ MEYDAN HARCAYALIM PARALARI. Ama hesabında para kalmazda borçlanırsan millete karışmam bak

• zaten etkinliğin bozulmasına dünden razıymışsın belli ki. Arturo yapmasa muhtemelen sen yapcaktın belki de sırf sen bozamadın diye zoruna gitmiş bile olabilir.

• Arkadaşlar öncelikle yazdıklarınızın bazılarına anlam verirken bazılarına anlam veremiyorum.

Şu konuya iyice bakarsanız baştan sona o zaman göreceksiniz önceki etkinlikte de 3. npcde bir darbe yaşamıştık ben ve 2 arkadaşım 3. npcdeki ödülle zor kostüm kasacaktık 2 tane ama maalesef kaçtı gitti bu sadece bu etkinliğe özgü bir ödül sonuçta 80-90 m kasacak düzeyde vaktim vardı 1 zor kostümde ama o ödülü alamadım bir kişinin bozmasıyla naptım ilk sinirlendim bende yangına körükle gittim bossa full saldırı attım ama sonra diğer arkadaşları düşünüp ünvan dediler durdum bu durumda sizde olan oldu deyip sayıyı uçurmaya başlamanız benim yaptığıma dönmüş oldu bir nevi ama durduramadınız uçtu gitti.

Şunu da ekleyeyim net bir şekilde diyorum kasti bir durum söz konusu değildir. Adam hesabı da sileyim yazdı ben durdurdum sil derseniz yazayım silsin geri dönecek mi tanrılar hayır istenmeyen bir hata oldu ve geri dönüşü olmayan bir hataydı bu ama gerçekten KASTİ bir durum değildir. (Keşke geri dönüşü olabilse de dönebilsek... Zaten oyunu oynayan az bir kitle varken 1 oyuncuyu daha kaybetmek istemem açıkcası.)

Olan oldu bir sonraki etkinliğe tavsiye olarak ;

bir grup kursak daha güzel olur veya bileme herkese yarayan bir ödül onda herkes mutabık kalsın diğer ödüllerde çok isteyenler aralarında anlaşıp yakutlu yardırsınlar.

Ben olayı toparlama peşindeyim. 1 insan 1 karakterdir. Herkesin karakteri birbiriyle uyuşmayabilir ama bu birliği başka ilde görmedim bir şekilde dediğim gibi 1. ödüle herkes mutabık kalırsa herkes kazanır. Diğer ödüllerde sayıları çok düşük bıraktığımızdan kaynaklı olduğunu düşünüyorum.(ister istemez puan kalınca benimde elim gidiyor hatta 34 e yardım ederken az daha yanlışlıkla ben bile atacaktım son anlarda bir keşif. Neyseki s34 e atmışım...)

Bunlarda benim yorumlarımdı karar sizin birlikteliğe devamsa oyunu oynayacak kadar vaktim kalırsa bende herkese mesaj atma görevi veya grup kurma görevinde öncü olurum.

Saygılarımla...

"Zor" diye nitelendirdiğiniz kelime düşüncede bitiremediklerinizden ibarettir.

28.12.2017 Nebiii

• Dawood seni ayakta alkışlıyorum

Cesur adına “biz etkinliğe varız” diyenler de keşke iki kelam edebilseler.

JJ & MAF diyorsunuz ki liderler aralarında iyi bir koordine ile sonraki etkinliği organize edebilir. Ok. Cesur da sözü geçen kim var? Neden şuraya iki kelam yazamaz.

Aynı olayı bizim ittifaktan birisi yapsaydı onu ittifaktan atardım, atamayacağım biri ise de kendim çıkardım.

Ben ilk hatayı yapan arkadaşın biraz panikatak olabileceğini düşünüyorum biranda hata yaptı ve kasti olsaydı hiç yazı yazmaz ortadan kaybolurdu ama heryerde efendi gibi özrünü diledi olması gerektiği gibi.

İkinci arkadaş organizatörlere ayıp etti. Ben arkadaşlara sürekli mesaj atıp dengeli gidilmesine uğraşayım, hatta bir arkadaşım “Nomerci bot değilim ne mesaj atıp duruyorsun “ desin, öbür tarafta arkadaş dağa küsmüş ve sonra öyle dağ mi olur ya diye bizimle dalga geçsin.

• Ben yapacağımın fazlasını da yaptım vallahi. İçim çok rahat ama hala sindiremiyorum orası ayrı. Etkinliği bozan, bozmaya yeltenen, fırsattan istifade edip olayların bu noktaya gelmesini isteyen herkesi de kınıyorum. Benim attığım mesajlarda ortadadır. Bir o kadar da uğraştım. Sen de uğraştın, ama bunlar maalesef etkinliğin bir hiç olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Hatta şu yukarı da itiraz edip sitem edenlerden bir teşekkür mesajı dahi almadım. Aksine, yakutu ve vakti olmayan gelmesin demem üzerine JJ hoca alınganlık etti. Yani etkinliği bozanların, bozmaya yeltenenlerin hiç mi suçu yok da benim o sözlerim eleştri oklarına maruz kalmama sebep oldu? Hera ile de görüştük, bana sadece şunu söyledi lütfen forum da etkinlik üzerne artık yazma. Bende o tavsiyesine uyarak dün bu muhabbetler için sessiz kaldım. Ama şu bilinsin ki cidden yanlış bir yol bu yol. Bu şekilde olmamalı kanaatindeyim.

• arkadasim bekara bosanmak kolaydir derler,en bastan kendin calip kendin oynadigin bi etkinlikte Cesur adina yönetim kadrosundan sadece ben etkinlige katilacagimizi yazdim devaminda sanssizliklar/beceriksizlik adini sen koy artik hangi sebeple olursa olsun etkinigin bozulmasina sebep oldu,ustune benim ittifak arkadasim kendi aldigi kararla etkinlikte tek basina devam etti,tercihen olmasa dahi sonuna kadar desteklerim kendisini. surekli Cesur ittifakini bi kaos ortamina suruklemeye calisiyosun,yönetim kadrosundan surekli bi cevap bi etkilesim bekliyosun madem yönetimin dusuncelerine bu kadar önem veriyodun neden etkinligin baslangicinda kontaga gecmeye calismadin.

Dawood surekli kimin yakutu daha cok kim etkinlikte daha fazla basar muhabbetine girmenin bi anlami yok,surekli ayni corbayi pisirip pisirip önumuze sunuyosun,etkinlik zamani gelir hep beraber oturur nasil yapacagimiza karar veririz,ortak hareket edilecekse gerekeni yapilir,aksi halde daha fazla zamani daha fazla yakutu olani hep beraber göruruz.

Cesur ittifaki bu muhabbete burda son vermistir,gelecek etkinikte yan yana ya da karsi karsiya görusmek uzere.