GladiatusTR Genel Tartışma Başlığı

• Aynı hesabi bende yaptım x1 ilde oynuyorum. Normalde merkür kutsaması kullanıyorum. Malefiz yakut eventi filan gelince gene merkür devam. Eventin sonlarına doğru ise keşif puanım sıfırlanmışsa apolloya geçip 12 keşif puanı daha alıyorum eventten daha fazla faydalanmak adına. Merkürde dediğin gibi altın itibar ve eşya avantajı var. Apollonun tek getirisi keşif puanın sıfırsa direk 12 puan vermesi. Bunu da normalde eventte merkür kullanıp sonlara doğru apolloya çevirip 12 hak için kullanıyoruz genel olarak. Yeraltına girerken apollo daha avantajlı o konuda. Bizim hesaplama da şöyle oldu

x1 ildeyim tekrar belirteyim

45 dk 1 keşif puanı

24 saatte 32 keşif puanı

1 gün apollo ile harcanan 32 keşif

1 gün merkür ile harcanan 32 keşif

2 tarafın da ortalamasını aldık

Merkür daha avantajlı hocam her konuda.

Forumun fosillerinden değilim ama bizim gözlemlerimiz bu yönde oldu.

• Merkür kutsaması için gözden kaçırdığın bir nokta var; o da her ihtimalle verdiği tecrübe puanını artırmaması. Yani merkür kutsaması ile yapmış olduğun her keşif sana max. tecrübe puanını vermeyecek, oyunun algoritmasına yazılmış kodlar dahilinde -şansın yaver giderse- keşif gezisi bonusların ikiye katlanıp %50 artacak ama söylediğim gibi bu ihtimalin gerçekleşmemesi de olağan. Bu durumda şans faktörü gözetmeden -kesin olarak- fazladan +%50 keşif hakkı veren Apollo kutsamasını kullanmak daha fazla tecrübe puanı ve itibar demek ve %10 ihtimalle yapmış olduğun keşifi hiç yapmamışsın gibi sayması da cabası.

CM4cC1.gif

https://s40-tr.gladiatus.gamef…ex.php?mod=player&p=16220

giphy.gif

Chaos isn't a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb, but they refuse. They cling to the realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.

• Yok mu yeni il yakınlarda. Yine döndük dolaştık geldik buralara.

3 hafta erken gelmişiz. Olsun şimdi aldık yeni il haberini. :)

"Nothing's sad until it's over,

then everything is!"

• Merkür kutsaması için gözden kaçırdığın bir nokta var; o da her ihtimalle verdiği tecrübe puanını artırmaması. Yani merkür kutsaması ile yapmış olduğun her keşif sana max. tecrübe puanını vermeyecek, oyunun algoritmasına yazılmış kodlar dahilinde -şansın yaver giderse- keşif gezisi bonusların ikiye katlanıp %50 artacak ama söylediğim gibi bu ihtimalin gerçekleşmemesi de olağan. Bu durumda şans faktörü gözetmeden -kesin olarak- fazladan +%50 keşif hakkı veren Apollo kutsamasını kullanmak daha fazla tecrübe puanı ve itibar demek ve %10 ihtimalle yapmış olduğun keşifi hiç yapmamışsın gibi sayması da cabası.

Kendi keşiflerimden örnek vereyim hocam. 99 lwlım. Minimum keşiften aldığım xp ve altın şöyle merkür varken.

Madende pençeli solucan farmlıyorum.

Ortalama gelen tecrübe 22.7

Ortalama gelen altın 13869.

Apollo var iken gelen

xp 17.2

altın 11576.

Kendi gözlemim bu şekilde.

Totalde 36 keşif puanım oluyor oradan da gelse gelse 3 belki 4 geliyor. Ben merkürcüyüm o yüzden hocam. Malum x1 il 1 keşif puanının gelmesi 45 dk :)

arkadaşa katılıyorum

• Kaldern merkür kutsaması ile ilgili bir sorum olacak sana

Merkür kutsaması için gözden kaçırdığın bir nokta var; o da her ihtimalle verdiği tecrübe puanını artırmaması. Yani merkür kutsaması ile yapmış olduğun her keşif sana max. tecrübe puanını vermeyecek, oyunun algoritmasına yazılmış kodlar dahilinde -şansın yaver giderse- keşif gezisi bonusların ikiye katlanıp %50 artacak ama söylediğim gibi bu ihtimalin gerçekleşmemesi de olağan.

Buraya yazdığınla benim kendi gözlemim tamamen ters düşüyor. Apollo varken daha az tecrübe alıyorum merkür varken daha fazla tecrübe geliyor.

2 kutsama için de 32 keşif puanı harcayıp ortalamalarını aldım. Şansın yaver giderse olarak bölümünü anlamadım. Kutsamanın açıklamasında da ikiye katlanacak yani %30 olan bonus x2 den %60 olacak ki öyle de oluyor (x1 ilde) Şansla bir alakası olduğunu düşünmüyorum. Şans bölümü sadece apollonun hiç keşif puanı kullanmama şansına etkili ki o da zaten tamamen şans işi.

Yani merkür kutsaması ile yapmış olduğun her keşif sana max. tecrübe puanını vermeyecek, oyunun algoritmasına yazılmış kodlar dahilinde -şansın yaver giderse- keşif gezisi bonusların ikiye katlanıp %50 artacak ama söylediğim gibi bu ihtimalin gerçekleşmemesi de olağan.

Şurayı tam olarak açıklayabilir misin bana kafam karıştı şimdi iyice :/

• Redo Şimdi şöyle, merkür kutsaması "keşif bonuslarının etkisini ikiye katlama" özelliği bulunuyor.

Bu da aşağıda ki resimde gördüğün "şans faktörüyle" gerçekleşen ihtimali ikiye katlıyor.

Burada anlatmaya çalıştığım şans faktörü de bu keşif bonusları etkisinin her keşifde patlamayacak olması. Bunu da hiç keşif bonusu kazanmadığın bir yere giderek, keşif bonusu almadan ve aldıktan sonra kazandığın tecrübe puanlarını deneyerek test edebilirsin.(Yani keşif bonusu olmayan bir yer bonuslar aktif olduktan sonra kesin olarak %30 artış sağlıyor mu bak.)

İtem düşürürken de attığın keşif sayısı önemli(normal kostümle %100 item düşürme şansıyla), apollo kutsamasıyla böylelikle fazladan kırmızı item kazanma şansı da elde ediyorsun.

CM4cC1.gif

https://s40-tr.gladiatus.gamef…ex.php?mod=player&p=16220

giphy.gif

Chaos isn't a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb, but they refuse. They cling to the realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.

• Mayıs Ayı 21 mi çekiyor 31 mi ? ya çok büyük etkinlik gelecek önümüzde ki ay için yada mayıs ayını biraz az etkinlik ile kapatmış oluyoruz :) edit : Nisan ayına kıyasla söyledim bunu iyi forumlar

• Nemesis siyah ile belirttiğim etkinlikte %10 hammadde ve parşömen düşürme mi ? Yoksa %10 malefiz ve hammadde mi ?

Gene yanlış olmasın.

aoulpdad5bf.png

Edited once, last by RapCoasT ().

• oyundaki en son zindan olan Alfa & Omega 250 bitirme zindan boss dan düşen turuncu eşya sayısı 0 (SIFIR) son zindan dan en azından eritme için işe yarayacak turuncu eşya çıkmalı.

• bak sen biz baya olayı geriden takip ediyoruz. şu malum herkesin kullandı ekletinde bir ayar varmış düşükten yükseğe arena ve sirk turmayı sıralıyor bende diyorum niye her seferinde 10 lv üstü olanlar saldırıyor. bot olayına da tam yağ sürmelik. bi kapatın bakiyim onuda. kendi seviyenizdekileler kaşık atın sizi hegemonya dan egomonya ya evrilmiş hırsızlar sizi.

• Bir oyun var. Yönetim ekibi ara sıra videolar atıyor. bu videolarda diyorlar ki mesela

"şu konuda çok istek alıyoruz. fakat şu şu şu sebeplerden dolayı bu isteğinizi gerçekleştiremiyoruz."

"ileriye dönük amaçladığımız şeyler şunlar şunlar"

"şunları çok sevmiştiniz ama şu şu şu sebepten dolayı iptal etme kararı aldık"

"oyunun artık şu yönlerini öne çıkarmak için çalışmalar yapıyoruz"

"bizi muhtemelen bekleyen yenilikler şu şu şu şekilde olabilir" gibisinden.

bizim yönetim de şöyle çıkıp deseki

"kardeşim yeni zindan istiyonuz ama şu sebepten koymuyoz"

" 170 sonrası keşifleri yenemiyorsunuz, şu sebepten dolayı böyle"

"yeni parşömen falan istiyorsunuz, şu şu sebeplerden dolayı getirmiyoruz"

"ileriye yönelik yapmayı planladığımız muhtemel yenilikler şunlardır" vesaire vesaire..

hiç olmazsa adamlar ne yapıyor, neye çalışıyor, oyunu takip ediyorlar mı, bizi düşünüyorlar mı yada neyi düşünüyorlar bi öğrenmiş oluruz, kafamızda kurup durmayız bazı şeyleri. Varmı böyle oyunun gidişatı ile alakalı bir bilgilendirme paylaşımı herhangi bir yerde? varda ben bulamadıysam bi kenara çekilip sessizce utanayım :/

• birde oyuna artık yıllardır gelmesini düşündüğüm , eğitim indirimi geldiği zaman ittifak binalarınına indirim gelse güzel olur arazi full yapıldıktan sonra bir al benisi kalmıyor bina inşa etmenin ...

• Herkes oyunu bırakana kadar aynı şekilde devam ederler herhalde boşuna bir yenilik beklemeyin bence bu kadar zamandır olmadıysa bundan sonra hiç olmaz

Tadımlık oynayın siz bırakınca yerinize bir bot geçer zaten :D

• Merhaba

Sorularına öncelikle ortak , sonrasında tek tek cevap vereyim.

GameForge tüm oyunlarına tek lobi sistemini getirdiğinden bu yana hazırlanan bir çok ek özellik zorunlu olarak gecikme yaşadı (tamamen teknik ve güvenlik meselesi)

Yeni Zindan alanı için tasarım aşaması devam ediyor. Testleri ve/veya programlaması ne zaman biter net bir bilgi yok.

170 sonrası keşifleri yenemiyorsunuz (ilk başlarda) sebebi çok hızlı seviye atlıyorsunuz (x5) tek kombin ile 200'e kadar gitmeye çalışıyorsunuz. NPC denkliğini yakalamakta zorluk çekiyorsunuz. Yavaş sağlam adım atmak çok daha mantıklı olacaktır.

Yeni parşömen vb eşyaların testleri devam ediyor. Muhtemelen yeni görev alanları ile kullanıma sunulur (Benim görüşüm bu)

İleriye yönelik planlar öncelikle "sorun" haline gelmiş şeyleri düzeltip, oyun konforunu yükseltmek.

Peace ✌

9YBb7k.jpg

Ticket Sistemi | Oyun Kuralları |Bana Ulaşın

Yüksek bir mevkiye yerleşen alçak bir kişiden daha kötü bir şey olamaz. / Claudius Claudianus

try { legalGame(); } catch (Exception banned) { MessageBox.Show(banned.Message); }