GladiatusTR Genel Tartışma Başlığı

• Yöneticiler nasıl bir bot incelemesi yapıyor gerçekten anlamış değilim. Aylardır botla mücadele eden, yöneticilerin bile yapmaya üşendiği birtakım denetlemeleri elinden geldiğince yapmaya çalışan bir hesabı haksız yere başkalarinın iftiralarıyla bannlıyorsunuz. O da yetmiyor sanki ev kredisine kefil olmuş gibi masum oyuncunun hakkını savunan bir hesabı da bannlıyorsunuz.

Hazır herkesi haksız yere bannlıyorken benim hesabı da bannlayın bari. Bu şartlar altında, bu yöneticilerle oyun oynamanın bir anlamı yok...

Claudius  Dionysos

Lütfen banlar mısınız bakın kendisi de istekli, hayra vesile olursunuz sanal dünyadan çıkıp biraz gerçek dünyaya döner belki.Hem bikaç gündür hiç olmadığı kadar temiz il32

Aylardır mücadele ediyormuş kendince denetleme yapıyormuş. Kim oluyormuş da bunları yapıyormuş ona oyle bi yetki veren mi oldu? Tabi sistemin nasıl işlediğini iyi bilen denetlemesini de iyi yapar. Yok öyle kimse kullanmasın bir ben kullanayım. Banlar iftiralara göre değil incelemelere göre veriliyor bilmeyen arkadaşlara duyurulur.

• Hele nasıl da kendini paralıyor beni bannlatmak için :) Bann atarlarsa benim isteğim üzerine atacaklar. Sen kendini yırtmana gerek yok kardeş :)

Kesin olmamakla birlikte birinin bot olma ihtimalini anlaman için profösör olmana gerek yok. Yukarıda yazılanları biraz okursan beynini çalıştırmana bi nebze yardımcı olur.

Ayrıca o kadar olaydan sonra gelip buraya post atman da iyi cesaret :) Neyse artık sütten çıkma ak kaşık olan ittifağınla birlikte rahat rahat takılırsınız.:)

• Ben şöyle biraz yazdıklarınızı okudum inanın farklı bir ilde oynadığım halde sizler için üzüldüm oyun bu sizler oyunun dışına çıkıp sahşi mesele haline getirmişsiniz olayı büyük ihtimalle sizler olayın içinde olduğunuzdan durundan haberdar değilsiniz rekabet güzeldir oyuna zevk katar ama sizlerinki rekabetten çok üste çıkmış kendimize dikkat edin böyle giderse sağlığınızdan olucaksınız ben çok eski kayıtlıyım bizim il açıldığında Kelle avcıları ittifakı ile Wushu ittifakı vardı çok büyük rekabet vardı şimdi o insanlardan bir ben bir stone ve amanos kaldı :) Sizlerede bir yönden hak vermemek aslında elde değil sizlerin oyuna yetişmesi mümküm değil ben x1 de oynamama rağmen keşiflere yetişemiyorum oyun x5 lerde öyle yere gelmiş duyuyorum 24 saat oynanır hale gelmiş bu olaydan ötürü hırsına yenik düşen arkadaşlarımızda bot sistemine baş vurmuş dolayısıyla yönetim kuralları uygulamış ve görevini yapmıştır bunu çok büyütmenin uzatmanın bir anlamıda yoktur kalp kırmanın hiç maanası yoktur yapmayın abilerim daha dün bir arkadaş bir arkadaşı bot kullanıyor diye matematik hesabı yapıyordu bügün baktığımızda oda aynı işlemi kendi gördü dahası forumdan takip ettiğim herkezin abla dediği insan büyük ihtimalle yardımcı olmak isterken oda cezaya tabi tutulmuş basit bir etkinlikteki gelinen son nokta sonuç hüsran.Bırakalım artık abiler bu başlıkta bunları tartışmayı oyunun eksiklerini konuşalım lütfen serverler arası global market istiyoruz il 16 olarak çok ciddi hammadde sıkıntısı çekiyoruz ikinci olarak yeraltı saldırı süresinin 10 dk olan zamanının en azından 5 dk olmasını istiyoruz sirk ve pro arenalarında x1 olarak renkli nick istiyoruz x5 ler bizi renkten tanıyıp fazla sopalamasınlar diye vs vs

• Ben şöyle biraz yazdıklarınızı okudum inanın farklı bir ilde oynadığım halde sizler için üzüldüm oyun bu sizler oyunun dışına çıkıp sahşi mesele haline getirmişsiniz olayı büyük ihtimalle sizler olayın içinde olduğunuzdan durundan haberdar değilsiniz rekabet güzeldir oyuna zevk katar ama sizlerinki rekabetten çok üste çıkmış kendimize dikkat edin böyle giderse sağlığınızdan olucaksınız ben çok eski kayıtlıyım bizim il açıldığında Kelle avcıları ittifakı ile Wushu ittifakı vardı çok büyük rekabet vardı şimdi o insanlardan bir ben bir stone ve amanos kaldı :) Sizlerede bir yönden hak vermemek aslında elde değil sizlerin oyuna yetişmesi mümküm değil ben x1 de oynamama rağmen keşiflere yetişemiyorum oyun x5 lerde öyle yere gelmiş duyuyorum 24 saat oynanır hale gelmiş bu olaydan ötürü hırsına yenik düşen arkadaşlarımızda bot sistemine baş vurmuş dolayısıyla yönetim kuralları uygulamış ve görevini yapmıştır bunu çok büyütmenin uzatmanın bir anlamıda yoktur kalp kırmanın hiç maanası yoktur yapmayın abilerim daha dün bir arkadaş bir arkadaşı bot kullanıyor diye matematik hesabı yapıyordu bügün baktığımızda oda aynı işlemi kendi gördü dahası forumdan takip ettiğim herkezin abla dediği insan büyük ihtimalle yardımcı olmak isterken oda cezaya tabi tutulmuş basit bir etkinlikteki gelinen son nokta sonuç hüsran.Bırakalım artık abiler bu başlıkta bunları tartışmayı oyunun eksiklerini konuşalım lütfen serverler arası global market istiyoruz il 16 olarak çok ciddi hammadde sıkıntısı çekiyoruz ikinci olarak yeraltı saldırı süresinin 10 dk olan zamanının en azından 5 dk olmasını istiyoruz sirk ve pro arenalarında x1 olarak renkli nick istiyoruz x5 ler bizi renkten tanıyıp fazla sopalamasınlar diye vs vs

Bot kullanımı tespit edilen oyuncuyu bildiren masum şahısların kapatılma olayı sadece bizde oluyor sanıyordum, o hesapları yapan masum ise tek örnek biz değilmişiz.

• Öncelikle herkese merhaba

Bir çoğunuz kadar uzun süre oyunda var olmadım. Size göre kısa ama bana göre çok uzun süre Oyunda sizlerle oldum.Bir çizgim vardır ve o çizgiyi hiçbir zaman değiştirmedim. Düşüncem hissim ne ise ona göre davrandım. Bir çoğunuzla Forum olsun il içi olsun dostluk kurup elimden geldiğince yardım etim.

Bir olay yaşandı, bende o kişiye Suçlu ya da suçsuz olması fark etmez güvendim ve haksız çıktığım söylendi. Yıllardır kendimi ve çevremi uzak tutmaya çalıştığım (hala inanamadığım)bu leke ucundan bana da bulaştı ve ben bunu kaldıracak biri değilim.

Şükürler olsun ne bir illegal oyun oynadım ne birinin hesabını çaldım ne birine iftira attım ne de haksız bir kazanç sağladım. Tek bir hesabım oldu şuana kadar keyifle kendi emeğimle bu noktaya geldim.

Hesabımın kapatılması değil, yanılmış olmanın ağır yükü vicdanen beni bitirdi.Bir daha olsa yapar mısın? savunur musun? diye kendime sorduğumda, evet yapardım. Güvendiğim sevdiğim birine destek çıkar fikrim düşüncem neyse onun peşinden koşar itiraz eder konuşur hatta inatlaşırım. Çünkü benim çemberimde olan kişilerin hata yapacaklarına inanamam Fakat hatalı olduğumu anladığımda da edebimle gitmesini bilirim.

Bu yaşanan olay için kendi adıma içtenlikle en başta İttifağımdan sonra sizlerden Özür diliyorum.

170 küsur lvlli hesabımı 14 günlük düşünce suçumun Cezası bittiğinde Kuruculuğu bırakıp oyun sayfasını kapatıyorum.

Kimseye kızgın değilim, sadece kırgınım , o da geçer zamanla.

Kendinize iyi bakın hakkım varsa helal olsun.

Hera

OraNZP.pngzGyLV9.png

• Ya arkadaş bu oyunda yaş sınırı mı yok? 15 yaşında çocuk zekasını bile gösteremeyen kişiler türemiş yok karargah da karargah siz botcusunuz da bilmem ne. 2 ittifağın birleşimisiniz iki ayrı yöneticiniz de banlandı. Biri çok söylendiğiniz bottan. Diğeri işin aslını astarını bilmiyoruz ama yöneticileri kandırmaktan. Siz daha neyin temizliğinden dem vuruyorsunuz. Size gelen her lafta bu kesin karargahtan diyip 3 4 tane yeni yetiştirilmiş eleman toplaşıp bize saldırmaya çalışıyorsunuz. Biri 1 aylık diğerleri bikaç aylık oyuncu. Hepsini geçtim bütün verilen cevaplar "yok öyle bişey" "sen kendine bak" "nöronlar mı yetmiyor" belli ki ilkokuldan yeni çıkılmış seviye yerlerde geziyor. Bak bura eskiden de pisti ama birilerinin kirli çıkıları ortaya çıkınca hatta kanıtlanınca sesi soluğu kesildi sizinle işte şu zaman görüşcez demekten başka bişey çıkmadı ağzından. Onun yerini birileri almış eksikliğini hissettirmiyorlar. Babanızın oğlunu savunur gibi savunmayı bırakın bot kullanan abinizi. Bizim ittifağı yaftalayıp, kendinizden olanı yapmaz o diye örtbas etmek de güzel taktik. Ben malum arkadaşın botla ilgili kanıtlanırsa hesabı silerim gibi bir şey dediğini hatırlıyorum. Daha önce de dediğim gibi gökten işaret lazım heralde artık kanıtı kabul etmesi için. "omurgalı davranış" dediğiniz sözünde durmasını da kapsar. Arkadaşın gereğini yapmasını bekliyoruz bakalım gerçekten de öyle miymiş

• Emin ol siz 3ünüz değil sizden başkaları okusun diye yazıyorum. Siz anlamazsınız da, anlasanız da bi hayra dokunmaz o yüzden okumayın bile :)

Gerçek hera35 1876da bir ic savaşta hayatını kaybetti.

Onun yerine rus ajan falconia heralus otusbesian geçti.

Daha sonra yönetime sızıp kendini banlayan falconia heralus hazin ve hain bir suikastle claudiusu öldürdü ve face of yönetimiyle onun yerine geçti.

ve sayin admin beklenildigi uzere olaya el atti ve gerekeni yapti.
    Arkadasim goruldugu uzere olayi cok ciddiye almiyosun ama su anda itham altindasin ve iddia sahibi arkadas gerçekten cok ciddi bu konuda. Forumda olaya müdahil olabildigine gore ticket gerekmeksizin mudahale edip daha yerinde bi aciklama yapabilirsin. Ki su anda mevzu hakkinda yorum yapan ya da konuyu okuyan her hesap bu olaya dahildir,hepimizden ayri ayri ticket acmamizida beklemeyin. Resimdeki kisiler oyunda operatör pozisyonundami ve iddia edildigi gibi bu kişi oyunda ve forumda aktif hesap sahibi mi. Claudius

Kesinlikle cevap gelmicek

• Admin musait olunca benim hesap acılacak ve dogal olarak hera nın da hesabı acılacak.

o zaman bu arkadaslar ne diyecek sizce?

• Polis sizi cinayetten tutukluyor ama hicbir olaydan haberiniz yok.

neden tutuklandım diyorsunuz polis bilgi veremem diyor.

komsere gidiyorsunuz sebep soruyorsunuz, komser katilsin elimizde kamera kaydı var diyor.

goster diyorsunuz, kayıt gizli gosteremeyiz diyorlar.

beni kelepceli olay mahaline goturun parmak izlerinin bana ait olmadıgını gostereyim diyorsunuz olmaz diyorlar. parmak izlerinin kopyasını alın ordan gostereyim diyorsunuz kabul etmiyorlar.

gundu 1 kez sadece 1 dakika komserle gorusebiliyorsunuz eliniz kolunuz baglı.

aradan 1 hafta geciyor parmak izleri siliniyor ve masum oldugunuzu ıspatlayacagınız bir sey kalmıyor elinizde. egm ye yazıyorsunuz onun işi basından askın mesajınıza cevap vermiyor.

bu kişiye tavsiyesi olan var mı

Edited once, last by Nomerci ().

• Mümkün mertebe ticketlar ve panel haricinde başka platformlarda bulunmamaya özen gösteriyorum. Ne oyundan ne de forumdan tanıdığım hiçbir oyuncu yok dolayısıyla hepinize aynı mesafedeyim ‘’Hoca bana taktı abicim’’ tarzında söylemlerinize tebessüm edip geçiyorum çünkü;

Oyuncuya verilmiş ceza şu denetim mekanizmasından geçmek zorunda.

O ilde görevli Game Operatör-Super Game Operatör-Game Admin-Community Manager

Umarım bütün yönetimin size kastı olduğu fikrine kapılmazsınız.

Gelelim cinayet senaryonuza;

----Gereği düşünüldü,90 gün uzaklaştırma

---- Yuhh adam mı öldürdük

İşin latifesi tabi bu ama; size verilen cezayı olağan hayattaki polis-savcı-hakim üçgeni ve ceza hukuku çerçevesinde değerlendirmeniz karşısında benimki hiç de komik olmayan bir latife girişimi olarak kalır.

Bir örnekle durumu somutlaştırmaya çalışayım;

Tartıştığınız bir arkadaşınıza en kaba tabirle ana avrat küfrettiniz ve arkadaşınız da sizi mahkemeye verdi, bu küfürlerin kaydının da olduğunu var sayıyorum;

1 yıla kadar hapis cezası ile yargılanırsınız, daha önce kasıtlı bir suçtan cezanız yoksa yatarı da yoktur bu cezanın, adli para cezasına çevrilir.

Oyunda ise bu suçun cezası süresiz uzaklaştırmadır,bir nevi müebbet

Peki haksız kazanç sağlamada durum nedir?

Böyle bir durumda ağır cezalık olursunuz, dolandırıcılıktan 3 ile 4 yıl arası hapis cezası ile yargılanırsınız 5-6 ay arası yatarı vardır.

Oyunda ise bu suçun cezası şayet ilk cezanız ise 90 gün uzaklaştırmadır.

Yani gördüğünüz üzere oyun platformlarındaki kuralları veya cezai işlemleri reel hayatınızdaki hukuki işleyişle karşılaştıramazsınız.

İnanın çok isterdim buyurun kanıtlar demeyi, hatta ilgili cezayı almış oyuncunun da müsaadesi olursa herkesin görebileceği şekilde kanıtları forumda yayımlamayı.

Peki neden bunu yapamıyoruz?

Kafanızı şişirdim örneklerle belki ama durumu somutlaştırmak adına bunu yapmak zorundayım.

A kişisi bot kullanıyor ve gerekli uzaklaştırma cezasını alıyor sonrasında da itiraz ticketı geliyor tabi;

----Bu oyunda robot kullanıcılar varsa onlar da; sürekli otomatik metin cevapları veren ve buz gibi tavırları olan yöneticilerdir.Ben robot falan değilim. Kanıtları gösterin.

----Mause hareketleriniz incelendiğinde saniyede xxx lik bir tıklama gözlemlenmiştir.

----Cevap yok

Ertesi hafta ilgili bot programı güncellenir, Mouse hareketlerini artık panelden göremeyiz.

Elbette Mouse hareketlerinizi falan gözlemlemiyoruz, sadece durumu anlamanız için oluşturduğum bir senaryodur bu.

Sağlıcakla kalın…

announcement_gladiatus_tr_724b48c44bb2a77720cbc8a860e046cd.png

• Merhabalar,

Sohbetlerinize engel olmak istemiyorum ama kurallar;)

Konuya uygun olmayan , kişileri hedef alan ve oyun içi cezalar ile ilgili olan mesajlar kaldırılmıştır.

Sayın SGO'm forum üzerinden de açıklama yapmış ve konu forum üzerinden kapanmıştır.Ticket üzerinden oyun takımımıza iletişime geçiniz.

Kaldırılan mesajlar incelenecek ve gerekli görülürse işlem yapılacaktır.

Keyifli forumlar.