Şehir (Oyun) Efsaneleri

• Yine yeniden efsaneleri sıralayalım :saint:

Hepimizin kulağına fısıltı şeklinde yayılan türlü bilgiler geliyordur.Buna totem de diyebiliriz.

Şimdi bunları bulup tartışalım mı?

Ne kadar doğruluğu var yada tümden yanlış mı? bulup çıkaralım.

Belki bu sayede bir oyun rehberi hazırlamış oluruz.

Aklıma takılan ilk fısıltı.

Parşömenler Beyaz olursa başarı oranı yüksektir? Acaba Doğru mu?

OraNZP.pngzGyLV9.png

• Daha önce tartıştığımız ama hala doğrulukları ispatlanmamış Efsaneler

-Hazine sandıkları için kaç turda durdurulmalı ?

-İyi itemler-Mersenerler sabaha karşı Müzoya düşer ?

-Templumda dua ettikten sonra gelen tanrısal kutsama şansı artırıyor ?

-Charda enerji azken ölmemek için daha iyi savaşır" ?

-İyi itemleri arındırıp eritirsek dönüşü kaliteli ham madde olur.?

-Kostüm şenliği zamanları demirhanede başarı şansı %100 değilse %60-70-80 ihtimaller ile üretim genellikle başarısız olur ?

-+%15 Eşya düşürme anlaşmasının düşen eşyanın rengini iyileştirdiği yönünde bir söylenti var ?

-Beyaz renk parşömen hem başarılı olur hem daha kaliteli item üretir. ?

Araştırmacılar neredesiniz?

OraNZP.pngzGyLV9.png

• -İyi itemler-Mersenerler sabaha karşı Müzoya düşer ?

diye sormussun abla

=buna cevabım ben bunu cok yaşadım sabah 5-6 gibi hata denizde limana gelirken ilk işim muzoya bakmak oluyordu sabaha karsı buldugum mersenerler gayet iyi oluyodu baska yasayan varmı acaba

• Hazine sandıklarının alt kısmındakiler için 2 tur döndükten sonra tam üstüne geldiğinde durdurunca istediğin geliyor üst kısım için henüz çözmedim çözen varsa anlatırsa sevinirim

strength does not need swearing...

• - Parşomenlerin renginin başarı ihtimaline etki ettiğini düşünmüyorum.

- Müzayede de eşyanın tam vaktinde teklif verip elde edilememesi bir çok kez benimde başıma geldi. Oyun bazlı bir hata olduğunu düşünüyorum.

- Hazine sandığı taktikleri tam anlamıyla eskisi gibi işe yaramıyor ama yine yöntem benzer işliyor mantık aynı yani.

- Daha önce gece ve sabah zaman aralığında iyi eşyaların müzayedeye düştüğüne katıldığımı söylemiştim.

- Duadan sonra hermetikte ve demirhanede şansı artıran bir durum olduğu bana göre sadece bir söylentiden ibaret

- Arena savaşları tamamiyle oyunun algoritmasıyla alakalı canınız az olsun çok olsun fark etmez. Sonucu yüzdesel karşılıklı değerler belirler her zaman üstün olanın kazanacağı bir durum yok. Sizin zırhınızı aşacak %1 isabet şansı olan bir gladyatörün sizi yenme olasılığı vardır.

- Bu konuda oyun çevreminde kanısı aynı eşyaları %100 arındırıp öyle eritiyorlar ama ben önemsemiyorum bu konuya hiç takılmama ihtiyaç olmadı diyelim.

- Eşya üretme aynı arena savaşları gibi gerçek ve olasılıklı bir durumdur %96 ile eşya yakmış %15 ile eşya üretmiş birisi olarak bu duruma katılmıyorum.

- İnanın %15 eşya düşürme şansını hiç test etme fırsatım olmadı bana göre bizzat Zeka eğitiminin bu duruma direkt etkisi var.

HERA35

• - Duadan sonra hermetikte ve demirhanede şansı artıran bir durum olduğu bana göre sadece bir söylentiden ibaret

Bu söylentiyi kim dedi yahu ?

aoulpdad5bf.png

• Bizzat kendi oyun arkadaşlarım bu yöntemi kullanıyorlardı :)

• Bende kullanıyordum da o yüzden tek değilmişim demek ki :D

Acaba aynı arkadaşlara mı sahibiz diye düşünmedim değil :)

aoulpdad5bf.png

• Ganimedes Modum çok teşekkür ederim.

Bir efsane de Bazı item kombinasyonlarının başarı oranlarının düşük olması.Örnek vermem gerekirse Anton-Kötülük başarı %50-%98 bile olsa alt başarı oranı %50 altında.

Bir de benim bir düşüncem var.Bir item eritelim

Kırmızı İtem erittik gelen malzeme kırmızı (bu malzemeyle yapılan item kırmızı çıkar)

Turuncu İtem erittik gelen malzeme Kırmızı (matematiğe gelirsek 4,5 dan 5 gibi) (bu malzemeyle yapılan itemde turuncu olasılığı yüksektir)

Şimdi benim düşüncem bu iki itemden gelen kırmızı malzemenin değeri aynı değil.

Siz ne dersiniz?

OraNZP.pngzGyLV9.png