Dracolich pokonany na 70 poziomie...

  • Witam wszystkich graczy.


    Jedyne co mnie trzyma przy tej grze to zajawka na robienie lochów. Obecnie mój Korhillos ma 46 poziom, ale chciałbym zrobić podejście do Dracolicha na 70 poziomie, więc już zaplanowałem sobie taktykę oraz sprzęt w jaki się ubiorę.


    Prosiłbym też o sugestie jak można to rozegrać w inny sposób, będę bardzo wdzięczny.


    Na początku przyjąłem, że wszystkie podstawy będę miał wymaksowane, więc każda umiejętność w podstawie będzie miała 350 punktów.


    Przy użyciu gladiatus-tools wybrałem sobie następujący ekwipunek. Wszystko w kolorze czerwonym.


    broń: Ichorus krótki sztylet

    zbroja: Lucius łachy

    tarcza: Lucius deski

    czapka: Rayol samotności

    rękawice: Lucius rękawice skórzane

    buty: Talith sandały śmierci

    amulet: Talith złoty symbol harmonii

    pierścień 1: Talith niebieski pierścień harmonii

    pierścień 2: Kerrannas niebieski pierścień delikatności


    Umiejętności po wymaksowaniu:

    Siła: 595

    Władanie bronią: 595 (po odpaleniu błogosławieństwa 770)

    Zręczność: 595 (po odpaleniu błogosławieństwa 770)

    Budowa Fizyczna: 595

    Charyzma: 595 (po odpaleniu błogosławieństwa 770)

    Inteligencja: 595


    Statystyki z ekwipunku wyglądają następująco:


    Obrażenia: 397-453 (40% szans na krytyczne)

    Panczerz: 14850 (50% na zablokowanie i 25% na uniknięcie krytycznego)


    Do obrażeń możemy doliczyć fiolki + czasowy kamień szlifierski + zwykły kamień, więc szacuję że obrażenia wzrosną o 100-120 ptk.


    Moja postać po odpaleniu wszelkich bajerów może wyglądać następująco:


    Siła: 595

    Władanie bronią: 770

    Zręczność: 770

    Budowa fizyczna: 595

    Charyzma: 770

    Inteligencja: 595


    Pancerz: ok. 15500

    Unikanie krytycznych: 25%

    Blokowanie: 50%


    Po odpaleniu Zbroi Wulkana i Tarczy Apolla:

    Pancerz: ok. 17800

    Blokowanie: 65%


    Obrażenia: 500-560

    Szansa na krytyczne: 43%


    Diana dodatkowo odpali mi +15% szans na trafienie, a Merkury osłabi uzdrawianie mojego przeciwnika o 30%.


    Co byście zmienili w tej kalkulacji przy postaci głównej?

    Dodam też fiolki na każdą umiejętność, coś na dodatkowe HP i takie tam..


    Najemnicy:


    W każdym najemniku chcę zrobić taktykę z 50% szansą na blok, więc poubieram każdemu 3 luciusy, a potem zajmę się maksowaniem reszty umiejętności.


    Medyk:


    Medyka będę ubierał w itemy Lucius oraz Marcus, aby miał jak najwięcej bloku oraz uzdrawiania. Dodatkowo założę mu coś na budowę fizyczną, aby miał jak najwięcej życia.



    Powstały 2 warianty, ponieważ mogę postawić na 50% bloku lub 38% bloku, ale wtedy podwyższając wartość uzdrawiania.

    Wybrałem następujący ekwipunek:


    broń: Marcus krótki sztylet

    zbroja: Lucius łachy

    tarcza: Lucius deski

    czapka: Marcus skórzana czapka

    rękawice: Lucius skórzane rękawice

    buty: marcus sandały

    amulet: marcus złoty symbol

    pierścień 1: marcus niebieski pierścień

    pierścień 2: talith niebieski pierścień harmonii


    Statystyki medyka po nałożeniu sprzętu:


    Siła: 87/216

    Władanie bronią: 129/224

    Zręczność: 87/216

    Budowa Fizyczna: 271/299

    Charyzma: 293/303

    Inteligencja: 465/483


    Pancerz: 12192 (po odpaleniu boga – 14020)

    Szansa na zablokowanie: 38%


    Uzdrawianie: ok. 1200

    Szansa na podwójne leczenie: 50%


    Tutaj właśnie mamy ten mankament z uzdrawianiem, bo jest bardzo niskie. Ja obecnie mam więcej u siebie będąc ubrany w ekwipunek miłości.. i tak się zastanawiam czy nie wykuć tego w czerwonym kolorze.


    Uzdrawianie z przedmiotami miłości: 1362, ale nie wiadomo jaka będzie szansa na podwójne leczenie.


    Zastanawiam się też nad tym, aby po prostu zrezygnować z bloku i ubrać całego medyka w przedmioty miłości, wtedy uzdrawianie będzie wynosić około 2150, a tu jest już znacząca różnica.. Ewentualnie zostawić jeden item na blok, żeby coś tam się bronił.


    Tutaj liczę na największe sugestie z Waszej strony.



    Zastanawiam się również nad zastąpieniem pierścionka Talith na Chealoth delikatności, który w czerwienii ma 68% budowy fizycznej, więc powinno się wymaksować.


    Atakujący:


    Wykorzystam wariant z 50% szansą na blok, ponieważ najemnicy nie będą mieli zbyt dużo życia, więc będę musiał odpierać te ataki poprzez szanse na blok. Ubrany w Luciusy będę miał 50% bloku i 35% szans na krytyczne trafienie, ale dodatkowo po odpaleniu błogosławieństwa będzie to aż 65% szansy na zablokowanie ciosu.


    Wybrałem następujący ekwipunek:


    broń: Ichorus krótki sztylet

    zbroja: Lucius łachy

    tarcza: Lucius deski

    czapka: Talith skórzana czapka śmierci

    rękawice: Lucius skórzane rękawice

    buty: Lucius sandały

    amulet: Ichorus złoty symbol

    pierścień 1: Kerrannas niebieski pierścień delikatności

    pierścień 2: Kerrannas niebieski pierścień delikatności


    Statystyki atakującego po nałożeniu sprzętu:


    Siła: 417/417

    Władanie bronią: 402/402

    Zręczność: 353/353

    Budowa Fizyczna: 162/269

    Charyzma: 317/317

    Inteligencja: 122/281


    Pancerz: 13358 (po odpaleniu boga – 15361)

    Szansa na zablokowanie: 50%


    Obrażenia: 377-433 (po szlifkach, fiolkach +100-120)

    Szanse na krytyczne: 45%


    Dylemat z atakującym mam taki, że mógłbym zamiast czapki Talith śmierci założyć kolejnego Lucka, wtedy charyzma leci w dół, ale szansa na krytyczne wskakuje do 50%...


    Mogę też zrobić wariant z czapką Talith harmonii i wtedy budowa fizyczna pójdzie do góry, a za tym idzie więcej życia mojego najemnika. Mam mętlik z tymi wariantami. Szanse na krytyczne spadają do 40%..

    Byłbym odpalony jak choinka na święta, ale jakieś szanse chyba są?


    Czeka mnie dużo kucia, więc osoby posiadające takie rzeczy jak kły, krzemienie w pomarańcz/czerwień zapraszam do kontaktu -> Korhillos.


    Edited once, last by Korhillos ().

  • na 70 lv mozesz wykuc kosy rayol piekla (86lvl) jesli sie nie liczysz z kasa. Lepsze obrazenia i 1000 pancerza w gratisie


    mozna tez pomyslec o zeindrasie/kerranasie posepnosci pod staty


    jezeli biezesz takie kucia pod uwage to wszystko jeszcze raz do przemyslenia, bo moze uda Ci sie mniej eq robic pod maksowanie stat

    Edited 3 times, last by RHCP19 ().

  • Opcja z bronią bardzo ciekawa. Prawdopodobnie ją wykorzystam, a co do zeindrasów to chyba się wstrzymam bo odejmują mnóstwo inteligencji.

    edit:// problem też z tym, że wtedy nie będę mógł nałożyć szlifki czasówki +30 od znajomych.. bo nie zobaczę itemu na rynku.


    W sumie to robi i tak 20 obrażeń różnicy i mam dylemat ponownie.



    A odniesiesz się do medyka?

  • Jeśli już chcesz się bawić w hadesowe kucie, to na meda zamiast marcus wykuj tuneses zimna 85 lvl

    zyskujesz 140 leczenia i 8 krytycznego leczenia nad marcusem, a w prezencie dostajesz +822 życia na 1 przedmiot, oczywiście mówie tutaj o olimpie

  • a jakie srednie obrazenia przy zalozonym pancerzu bedziesz zbieral? pewnie jiz to sprawdzales


    wez pod uwage, ze piekla daje 40% inty a posepnosci minusuje 30% (w olimpoe). dodatkowo z kerranasa posepnosci masz 14 obrazen, lepszy pancerz i wiecej % do stat w porownaniu do kerranasa delikatnosci ktory chciales robic. nie wiem o co chodzi z ta szlifka czasowa, one chyba nie maja ograniczen co do lvlu

  • Chodzi mi o to, że biżuterie oraz broń muszę mieć w maks 81 poziomie.. Fiolki na obrażenia oraz szlifki czasowe dostanę od znajomych z o wiele wyższym poziomem, więc muszę potem jakoś zabrać item z rynku.

  • Jeśli już chcesz się bawić w hadesowe kucie, to na meda zamiast marcus wykuj tuneses zimna 85 lvl

    zyskujesz 140 leczenia i 8 krytycznego leczenia nad marcusem, a w prezencie dostajesz +822 życia na 1 przedmiot, oczywiście mówie tutaj o olimpie



    Bardzo ciekawie to wygląda, ale mogę mieć problem z kompletowaniem składników do tego kucia... :(

  • szlifke czasowa mozesz wrzucic na bron z wyzszym lvlem wiec nie rozumiem o co chodzi... jak mi wpadaja szlifki w hadesie ze 100lv to bez niczego wrzucam ja na kose ze 160

  • Nie rozumiesz o co mi chodzi..

    Mój znajomy na 140 poziomie ma o wiele lepsze czasowe kamienie szlifierskie. Chwilę przez biciem rekordów mogę mu odsprzedać bronie i założyć właśnie czasowe szlifki +35, ale potem muszę ten przedmiot odkupić.. więc może mieć max 81 poziom :)

    Z biżuterią i fiolkami sprawa ma się identycznie..

  • Chwilę przez biciem rekordów mogę mu odsprzedać bronie i założyć właśnie czasowe szlifki +35, ale potem muszę ten przedmiot odkupić

    Teoretycznie to może być problem. Podrzucisz komuś swoją broń bo chcesz by Ci nałożył szlifki czasowe. Gdy broń jest związana duszą to nie wiem czy jest możliwość nałożenia szlifki przez innego gracza. Szlifki ten ktoś prawdopodobnie też ma związane do swojej postaci. Chyba, że podsyłasz bronie niezwiązane duszą prosto z kuźni.

    Pewności jednak nie mam jak to w praktyce wygląda.

    juve - prowincja 55EN

  • Bronie będą w plecaku, więc dopiero przed rekordem wysyłam. Biżuteria identycznie :) Robiłem już tak wcześniej z innymi rekordami, ale tutaj właśnie kombinuje sobie jakby to mogło lepiej wyglądać.

  • a jak wrzuci zwiazana szlifke na niezwiazana bron to wiaze bron?


    wg mnie to juz troche przekombinowane, wolal bym wykuc lepsza kose i ja miec niz miec tylko na chwile szlifke

  • a jak wrzuci zwiazana szlifke na niezwiazana bron to wiaze bronbroń

    Broń nie będzie związana o ile jej nie nałoży na postać. A kamień szlifierki można nałożyć w plecaku na miecz. Tyle, że to samemu można zrobić, więc większej kalkulacji po prostu nie ma.

    juve - prowincja 55EN

  • Przeanalizowałem sobie sytuację z medykiem..

    Ubierając się w przedmioty Tunesses zimna będę miał około 2200 uzdrawiania, więc około 1000 więcej niż w poprzednim wariancie! :)

    Z drugiej strony dojdzie też mi prawie 5000 HP, więc dwa plusy.

    Medyk w EQ będzie miał 49% bloku, także pomysł z tym kuciem nie taki zły.. ale dostępność składników mega słaba.