DoctorBlaze Savaş Raporları

• tebrikler

kendi savaş raporları kısmımda da yazmıştım. levelin, eğitimin ,itemlerin önemi yok herşey şans ile alakalı

tabi ufak bi kısmı itemler ve eğitim diyebiliriz o konuda haklısın hocam :) benim bu raporları paylaşma sebebim ısrarla gelen tecrübe puanı dışı saldırılar, üstüne üstlük bu seviye-eğitim-item farkına rağmen yenilmeleri :) daha devamı da gelecek yenilmek bazen insanların hoşlarına gidiyor galiba terapi gibi bana gelmeye devam ediyorlar :)

• tebrikler

kendi savaş raporları kısmımda da yazmıştım. levelin, eğitimin ,itemlerin önemi yok herşey şans ile alakalı

tabi ufak bi kısmı itemler ve eğitim diyebiliriz o konuda haklısın hocam :) benim bu raporları paylaşma sebebim ısrarla gelen tecrübe puanı dışı saldırılar, üstüne üstlük bu seviye-eğitim-item farkına rağmen yenilmeleri :) daha devamı da gelecek yenilmek bazen insanların hoşlarına gidiyor galiba terapi gibi bana gelmeye devam ediyorlar :)

forumdan takip ettiğim kadarıyla bir çekişme var il32 de :) yeni raporları da görmek isterim :)

• tebrikler

forumdan takip ettiğim kadarıyla bir çekişme var il32 de :) yeni raporları da görmek isterim :)

Tam olarak cekisme denmez hocam 20-30-40 lvl altı oyunculara dalıp bide yenilenler var:D

• Öncelikle merhaba,

Şimdi şunu belirteyim misal, Obi-wan 'in (umarım eki doğru yazmşımdır yanlışsa affola) beni yendiği bir raporu koymasını takdir ederim. 2 lvl fark var ve yenebiliyor. Ve hesabı sağlam bir hesap gerçekten. Yani bileğinin hakkıyla yeniyor yendiği zaman :)

Bunu yazmamın sebebi sadece rakip ittifaktayız diye yazmıyorum şimdi yazacaklarımı onu göstermeye çalışmak.:) (Buradan sizin hesabınıza kötü dediğimi çıkarmayın. Aradaki 25lvl farkı düşünün)

Asıl konuya gelecek olursak raporları buraya sizi koymanız yerine Nomerci'nin "Oyundaki Şans Faktörü" isimli başlık açıp koyması daha makuldür. Nedenlerine gelecek olursak oyunda bir yerden sonra şans faktörünün kendine çok ağır bir yer edinmesidir.

Limit değerler bellidir. Maksimum kritik ve maksimum blok bellidir, eğitimin maksimum değerleri bellidir.

İki oyuncuyu karşılaştıracak olursak 152 lvl oyuncunun eğitimleri limit değerlere ulaşmıştır.

127 lvl oyuncunun ise eğitimleri limitlere ulaşmamıştır. 10 eğitim daha basmanız gerekiyor beceri-çeviklik vs.

Kalkan değeri sizin kalkanınızdan 4.5k fazla.

Hasarın minumum değeri sizin hasarınızın minumum değerinden 121 fazla

Hasarun maksimum değeri ise 143 fazla.

Zaten o seviyelerdeki hesapların kritik ve blok değerleri maksimum değerlerden pek inmez. Daha yüksek seviyelere geçildikçe npclere karşı avantaj sağlayabilmek için hasar ve kalkan arttırıp bu değerleri düşürüyorlar anladığım kadarıyla. Henüz oralara erişmek nasip olmadı :)

Arena dövüşlerinin algoritması çok basit. Bunlar göz önüne alınınca geriye ne kalıyor?

Kocaman bir ŞANS

Herhalde gladiatus oyuncuları tarafından en çok kullanılan arena simulatörü ile bir karşılaşma oluşturduğumuzda şu sonucu alıyoruz:

Ekran-Alintisie482b07e62570eac.jpg

Algoritma basit.

Oyuncuları arena algoritmasına göre x kez savaştır. Kazanan sonuçlara göre yüzdeyi çıkar. Ve bilgisayarların gelişen yarı iletken teknoloji sayesinde artan işlem hızları düşünüldüğünde x sayısının 100'den fazla olduğunu düşünüyorum. Belki de azdır. Bilemem. :)

Siz kendiniz de deneyebilirsiniz. Aşağı yukarı benzer sonuçlar çıkacaktır simülasyonda.

Mesela Nomerci raporu koyup savaşta olduğumuz için size karşı olan üstünlük kurduğunu göstermeye çalışıyor.

Ama siz bu raporları koyunca oyundaki şans faktörünü göstermiş oluyorsunuz.

İyi oyunlar.

EDzjpB.png

Fahri CoMa

Emekli T.Mod-Mod-S.Mod-Admin-Takım Lideri Eğitmeni

2 çocuk bir ejderha babası

• Kuzqun benim hesabım hakkında yazdıgınız seyler icin tesekkür ederim,en azından üslubunuz bazıları gibi bozuk degil.

yazıda itiraz ettigim birsey yok yalnız bunlardan once tp dısı saldırı olayını konusmamız lazım,bu oyunu uzun yıllardır oynuyorum ilk defa bu serverde böyle birsey gördüm,insanlar egolarını tatmin etmek icin 30-40-50 lvl altı oyunculara dalıyorlar birde bunu foruma atıyorlar.oyuncular arasında yazılı olmayan kurallar vardır,örnegin ben bu kadar yıldır kendimden 20 lvl düsük bir oyuncuya hicbir zaman saldırı atmadım cünkü bundan utanırım,hele birde yenilirsem dahada kötü olur,bence doctorblaze bu raporları buraya asarak bunu anlatmak istiyor.

• Bu savaşlardan çok ama çok sıkıldım.Son defa burada da yazıyorum ondan sonra da bir daha konuşmicam.Sorunu olan 2-3 kişi bunlar kendi aralarında ne yaparlarsa yapsınlar ama virüs gibi iki ittifağa bu hırs sıçradı.Lafımdan alınan alınsın ama bence bir oturun düşünün derim.

İttifağın kurucusuyum ve bir kişiye dahi saldırmadım.Saldırmicam da çünkü olay beni yükseltmez.İlkelerime ters.Serverde bir avuç oyuncuyuz.

lv farkı saldırılara karşı çıkanlar neden lv farkı gözetmeden saldırıyor?

Bir olay hoşunuza gitmiyorsa etik bulmuyorsnız neden alet oluyorsunuz?

En sevdiklerime saldırılıyor ve ben buna karışmıyorum çünkü o da saldırıyor.

Kısacası size yapılmasını istemediğiniz şeyi başkasına yapmayın.

Oyun bir kural getirdi lv farkı yok saldırın dedi diye gözünü çıkartmanın da bir anlamı yok.

Arena da şans faktörü çok değişken ben 1lv adam bile yenebilir denk geldiğinde.

nokta.

OraNZP.pngzGyLV9.png

• Şimdi baştan itibaren üç mesaja da tek tek cevap vereyim.

Kuzqun kardeşim şans faktörünü bilmeyen, oyunun zaten her şeyden çok buna dayalı oldugunu anlamayan oyuncu yoktur sanıyorum. Hangi ittifakın hangi nickli oyuncususun onu da bilmiyorum. Uzun uzun hikaye gibi anlatmışsın da benim vermek istediğim mesajın uzaktan yakından alakası olmayan bi konudan bahsetmişsin hep. Bu noktada Obi-wan kardeşime teşekkür ediyorum konuyu çok güzel izah etmiş. Dikkat ettiysen mesajlarda da özellikle belirttim bunlar savunma raporları diye, bunu dememin bir sebebi vardı. Kendinden seviye olarak 15 20 hatta 25 seviye düşük hesaplara saldırıyorsan bu her ne kadar bize göre etik dışı bir şey de olsa ezici üstünlüğünü göstermek ve karşındaki kişi üzerinde baskı kurmak için yapıyorsundur bunu. Benim de burada anlatmak istediğim bunu yapmaya calışırken komik duruma düşülmesi. Zira rakip arkadaşların - ki rakip diyorum çünkü gerçekten aşırı zorlanmadan da yenebildiğimi farkettim sayelerinde :) - bana karşı TP dışı saldırılarla kurmaya calıştıkları ezici üstünlüğün aslında o kadar da ezici olamadığı, hatta benim üzerimde baskı kurmaktan çok pro arenasında gelecek saldırılar için bana koruma oluşturduğu bununla beraber malzeme kullanmaya gerek duyacak kadar canımı bile götüremedikleri için bana baskı değil fayda saglıyorlar. Bu da doğal olarak yapılmaya çalışılan şeyin başarısızlığıyla beraber komikliğini de gözler önüne seriyor. Anlayan anlamıştı zaten sana da detaylı bir şekilde anlatmış oldum umarım beni anlamışsındır kardeşim :)

HERA35 abla senin yazdıklarına gelince, öncelikle beni Serverda bilen bilir sırf muhabbetim olduğu için kendi arenamda olmasına ragmen eskiden yagma aldığım oyunculara bile ayıp olur düşüncesiyle saldırmayı bıraktım son 5 6 aydır birkaç saldırı dışında Server içi saldırı atmayı komple bıraktım hatta. Tabi bu saldırılardan da bir kaçı kendimden 15 seviye yükseklerdeki karakterler olup hem deneme hem başarımı görme amaclı saldırılardı.E tabi sonuçta o kadar düşük seviye birine yenilip üstüne maximum yağma yiyen bazı arkadaşlar da bunu gururuna yediremiyor, herkesin karakteri farklıdır. Ben şahsen beni bu şekilde yenebilen varsa - ki 100. Seviyeden beri olmadı- tebrik ederdim kin besleyeceğime. Hatta çıksın bir kişi yensin onunla dost olmazsam hesabımı forumdan engellesinler :) sorunu olmasına gelince bahsettiğim gibi benimle sorunu olan vardır, ama benim kimseyle şahsi sorunum yoktu o kadar ciddiye de almam zaten oyunu. Virüs gibi ittifaklara sıçraması da sorunu olan arkadaş(lar) dan kaynaklı. Bizden kimse TP dışı saldırılara kalkışmadı zira. Ama aynı isimler bundan 1-2 ay önce de yaptıkları gibi, yine bir bahaneyle tüm ittifağımıza TP dışı saldırılara başladılar. İlk seferinde mazur gördüğümüz gibi sessiz kalamadık biz de bu sefer. Kendimize yapılmasını istemiceğimiz şeyi "hakkımızı savunmak adına" karşı tarafa yapmak zorunda kaldık. Etik dışı olma mevzusuna kimsenin itirazı yoktur diye düşünüyorum. Olayı başlatan arkadaşlar hariç. Sözün özü sana her zaman saygım var abla, ama konu kendimin değil arkadaşlarımın hakkını savunmak olduğunda, bize yapılan yanlışın bir adım bile arkasında kalmak yakışmaz. Önce arkadaşlar durması gereken yeri bilecekler sonra biz zaten başlatmadığımız "virüsü" sonlandırmayı biliriz. Hepinize keyifli oyunlar diliyorum :)

• Madem başka savaş raporlarında bizim ittifağın düşük seviyelileriyle olan savaş raporları atılıyor, ben de buraya il32deki büyük savaşın hem sebebi hem sonucunu bırakayım :)

XZnojR.jpg

• Bazı arkadaşların etik anlayışına hayranım. Bu bir saldırı oyunu deyip yarı sayısındaki ittifağa saat başı saldırı atıp bunu etik gören bir kitleyle karşı karşıyayız :D (Bu kitlenin yarısı da botdan bann yemiş hesaplar). Sen her saat başı ittifak saldırısı atıyorsan düşük lwllere de saldırı gelmesini göze alacaksın. Sonuçta ittifak savaşında onlar da puan kazandırıyor. Bu bir saldırı oyunuysa bizde kuralına göre oynuyoruz. 2 hafta boyunca her saat başı saldırı aldık sesimizi çıkarmadık. Ama siz sözde ETİK bir şekilde saldırılara devam ettiniz. Bizimde bir karşılık vermemiz gerekiyordu. Sonuçta dediğiniz gibi bu bir saldırı oyunu :D Neyse etik arkadaşlar siz o bildiğiniz doğrularla devam edin bizden yana sıkıntı yok...

Edited once, last by Herakles ().

• Bazı arkadaşların etik anlayışına hayranım. Bu bir saldırı oyunu deyip yarı sayısındaki ittifağa saat başı saldırı atıp bunu etik gören bir kitleyle karşı karşıyayız :D (Bu kitlenin yarısı da botdan bann yemiş hesaplar). Sen her saat başı ittifak saldırısı atıyorsan düşük lwllere de saldırı gelmesini göze alacaksın. Sonuçta ittifak savaşında onlar da puan kazandırıyor. Bu bir saldırı oyunuysa bizde kuralına göre oynuyoruz. 2 hafta boyunca her saat başı saldırı aldık sesimizi çıkarmadık. Ama siz sözde ETİK bir şekilde saldırılara devam ettiniz. Bizimde bir karşılık vermemiz gerekiyordu. Sonuçta dediğiniz gibi bu bir saldırı oyunu :D Neyse etik arkadaşlar siz o bildiğiniz doğrularla devam edin bizden yana sıkıntı yok...

Buna sadece gülüyorum :D Sadece 10 kişiyle 1.5milyar altından fazla para toplayıp forumu 21 e yükselttik 63 kişilik ittifak olduk. Rakip ittifak ne yapmış ne yapmamış bilemem, ama 16 seviye forumda kalıp sayısını yükseltemediyse ve bizim saldırı alanımızdaysa bu bizim sorunumuz mu? Biraz az altın harcayıp forum geliştirseydiniz de ¨Yarı ittifak¨ seviyesinde kalmasaydınız.İttifak savaşı yapmıcaktık da biz neden bu kadar uğraştık, kaldı ki ittifak savaşında ¨görebildiğimiz seviyedeyken¨ bir etik kuralın olduğunu ilk defa sizden duyuyorum.63 kişilik ittifakın yarısının bottan ban yemiş oldğunu iddia ediyorsunuz buyrun sizi kanıta davet ediyorum, öyle boş atmakla olmuyor en az 31 kişinin bot olduğunu screenshot larla kantılamıcaksanız hiç konuşmayın bence :) İttifakta güncel olarak cezalı hesap sayısı 63 te 4 tür (Benim 1 günlük cezamı saymazsanız :D ) onların da her biri farklı sebeplerden ceza yemiştir, iyice bakıp ona göre konuşmanızı, boş atmamanızı öneririm.

`Sen her saat başı ittifak saldırısı atıyorsan düşük lwllere de saldırı gelmesini göze alacaksın` mesajınız saçmalıklarla dolu olmakla birlikte mantalitenizi güzel bir şekilde özetlemektedir zaten.Biz her türlü savaşı göze alırız bununla ilgili bir meselemiz de yok zaten, ama iş etik olup olmadığını konuşmaya gelirse size hiç söz hakkı düşmüyor bunu farketmenizi umuyorum :)