Δεν δουλευει ο σερβερ 16

  • Ο σερβερ 16 εχει προβλημα εδω και 2 ωρες. Δεν ανοιγει καθολου.


    Φοραω κουστουμι δυσκολου κατω κοσμου για το οποιο εδωσα 10 ρουμπινια καθως εχασα 9 φορες απο τον εαυτο μου( Που οταν βαρας τον εαυτο σου υποτιθεται πως ειναι 50-50 οι πιθανοτητες καθως εχεις ιδιες βασικες και τα παντα ιδια με τον αντιπαλο)

    Δεν ξερω γιατι γινεται κατι τετοιο εδω και 1μιση χρονο κοντα.

    Πριν 1μιση χρονο εστειλα και τικετ με 16 ηττες στην σειρα απο τον εαυτο μου και πηρα σαν απαντηση οτι θα ενημερωσετε την εταιρια.

    Τι εκανε η εταιρια για αυτο το θεμα;

    Απο οτι ειδα και σημερα δεν εκανε τιποτα. Γιατι ; Γιατι ειναι γλυκα τα ρουμπινια.



    Εκτος απο αυτο εχω στον εμπορα παπυρους που ειναι να παρω πισω και αμα δεν δουλεψει θα τους χασω.


    Τι θα κανει η εταιρια αμα χασω τους παπυρους;

    Τι θα κανει η εταιρια οταν χανω τοση ωρα απο το κουστουμι που εδωσα 10 ρουμπινια για να το παρω ;

  • Γεια σου TMNT_MCLangelo,

    Απο οτι μπορω να δω δεν ειχε προβλημα ο σερβερ 16 νωρις το πρωι της Παρασκευης. Υπηρχαν κανονικα παικτες μεσα. Τι δεν σου ανοιγε ακριβως; Δεν μπορουσες να ανοιξεις την σελιδα;


    Για το κουστουμι, ο,τι τικετ με τετοιου ειδους προβληματα μας ανοιγετε, το μεταφερουμε στην εταιρια αλλα η απαντηση που παιρνουμε παντα ειναι οτι δεν υπαρχει προβλημα και οτι ειναι θεμα τυχης αυτα τα πραγματα.

    ΑΝ ειστε πολλοι με το ιδιο προβλημα (ή εστω και ενας σε καθε σερβερ) και θελετε να κινητοποιηθουμε παραπανω, ελατε ειτε απο το φορουμ, ειτε σε τικετ, δωστε μας screenshot απο τις συνεχομενες μαχες που χανετε απο τον εαυτο σας, να τα στειλουμε όοοοολα μαζεμενα.

    Πιστευω αυτο θα ειναι πιο αποτελεσματικο απο το να στελνουμε μια αναφορα για το προβλημα μια στο τοσο...


    Για τους παπυρους και το κουστουμι, απο την στιγμη που ο σερβερ ηταν online κανονικα, φοβαμαι δεν μπορει να γινει κατι δυστυχως.

  • Το παιχνιδι δουλευε μεχρι μια στιγμη

    Μετα οπως εχει στειλει και σε τικετ εκλεισε. Και οτι προοδο ειχε κανει καποιος μετα τις 01:00 ωρα σερβερ απλα ηταν σαν να εξαφανιστηκε.



    Εγω φορουσα το κουστουμι του ευκολου μεχρι τις 1μιση και το τελευταιο μισαωρο εκαψα κλεψυδρες για να παρω το λεβελ και μολις πηρα το λεβελ εκαψα και αλλες 24 για να μην χασω τις αποστολες μολις τελειωσει το κουστουμι.



    Μετα καπακι εβαλα το κουστουμι του δυσκολου κατω κοσμου και επαιζα κανονικα μεχρι τις 4.


    Στις 4 ο σερβερ επεσε εχω στειλει και prnt screen σε τικετ

    http://prntscr.com/ndydtu

    Οπως φαινεται στο πριντ σκριν ο σερβερ 13 δουλευει μια χαρα ενω ο 16 δεν δουλευε.


    Μετα απο 2 ωρες που δεν δουλευε ο σερβερ δουλεψε ξανα στις 6.

    Μπαινω στο παιχνιδι και αυτο π βλεπω ειναι οτι δεν φοραω καμια στολη ενω φορουσα.


    Εκει π ημουν 115 λεβελ και 10% απο το λεβελ ξαφνικα ειμαι 114 και 97% απο το λεβελ.



    Οτι συναλλαγες ειχαμε κανει μετα τις 01:00 ωρα σερβερ δεν υπαρχουν πουυθενα.


    Ειχα πεταξει κοντα 20μ σε παπυρους στο εμπορα και ειχα κανει ενα πακετο 20Μ και ο σκοπος μ ηταν να παρω πισω τους παπυρους με το κουστουμι του ντις πατερ.

    Στις αναφορες της τραπεζα δεν φαινεται το πακετο και ηταν σαν να μην εγινε ποτε.




    Με λιγα λογια ο σερβερ επεσε στις 4 και μεχρι τις 6 ηταν off και μολις δουλεψε οτι εγινε μετα τις 01:00 ηταν σαν να μην εγινε.




    Εσεις μου λετε οτι ο σερβερ ηταν ον;;


    http://prntscr.com/nfrz0f


    Εδω αναμεσα εγω εκανα 700 μαχες και απλα εξαφανιστηκαν.


    Οποτε οχι δεν ηταν ΟΝ ο σερβερ. απο τις 4 μεχρι τις 6 .

  • Και αμα ειναι θεμα τυχης να χανω 10 και 15 φορες απο τον εαυτο μου τοτε γιατι υπαρχουν οι βασικες μεσα στο παιχνιδι ;

    Ας παιξουμε κορονα γραμματα τον κανω κοσμο.


    Καθομαι εγω σαν τον χαζο και μαζευω χρυσο να κανω βασικες για να χανω απο καποιους που δεν ξερουν τι βασικες να ανεβασουν;


    http://prntscr.com/nfs7mm

    http://prntscr.com/nfsal1

    http://prntscr.com/nfsb8m


    Μεσα σε λιγα λεπτα εχασα απο αυτους εδω.

    Θεμα τυχης;

  • Τωρα ειδα οτι οτι βγαλατε ανακοινωση


    • 1523-1bb8b0216d6a6f801bd5171757f68065a2fc7ccd.png Anemsalok CommunityManager_gladiatus_en_d878c8eb9b6755098842f019f88cb48c.pngLikes Received7Posts5

      Καλησπερα σε ολους!


      Φυσικα το γνωριζετε αλλα πλεον σας ενημερωνω και επισημα οτι λογω τεχνικων προβληματων καποιοι σερβερ γυρισαν στο backup στις 00:00 19/04/2019.


      Ενας απο αυτους τους σερβερ ηταν και ο ελληνικος σερβερ 16.



      (Αλλοι σερβερ ηταν: Βουλγαρια σερβερ 2, Ουγγαρία σερβερ 11 και 18 και Τουρκια σερβερ 11).




    Δεν ξερω τι ακριβως ειναι το μπακ απ και πως το κανατε αλλα εγω οτι σας εχω πει αυτο εγινε σε μενα.

  • Τον βλεπω τον σερβερ κανονικα αλλα δεν ειχα δει ακομα οτι εγινε το backup. Το Backup ειναι ουσιαστικα αυτο που λες. Ο χρονος γυρναει πισω και απο τη 1 το πρωι (ωρα Ελλαδος) ως και τις 6, ειναι σαν να μην συνεβη ποτε.


    Αρα πολυ σωστα λες οτι σου λειπουν οι μαχες, το κουστουμι και οτι αλλο απεκτησες μεταξυ 1 και 4 οπου επαιζες κανονικα αλλα δεν χανεις αντικειμενα ή ρουμπινια επιστρεφουν ολα στην κατασταση που ηταν στη 1 το πρωι. Το μονο που χανεις ειναι αυτη η προοδος 3 ωρων.


    Εχει συμβει κατι διαφορετικο απο αυτο που σου εξηγω;

  • Εγω φορουσα το κουστουμι του ευκολου πριν τη 1 και το ειχα και μετα τη 1.


    Ειχα φτασει με κλεψυδρες απο 104 λεβελ και 97% στα 105 λεβελ και 10% κοντα απο το xp.


    Μετα οταν μπηκα ειχαν παει ολα πισω και δεν ειχα το κουστουμι τ ευκολου πανω μου. ηταν σαν να τελειωσε ο χρονος του ενω το φορουσα μετα τη 1.


    Οτι εκανα με τις κλεψυδρες για να παρω το περισσοτερο δυνατο xp χαθηκε με αποτελεσμα χθες πανω στην αλλαγη της μερας που ηθελα να φτιαξω 2 αντικειμενα της γης επειδη ειχα σκεφτει οτι θα ειμαι 116 λεβελ να μην τα βαλω ποτε επειδη δεν ειχα φτασει 116 και σε αυτο φταιει το μπακ απ π εγινε.


    Το μονο π πηρα πισω ηταν το 3ο κουστουμι επειδη το ειχα φορεσει μετα τη 1.

    Το θεμα ειναι οτι εγω περα απο αυτο π εκανα με τις κλεψυδρες για το περισσοτερο δυνατο xp εκεινη την μερα εκανα και 700 επιθεσεις απο αρενα κανονικη και αλλες τοσες απο κοσμοαρενα. και με το κουστουμι ειναι κοντα 22 μυρια σε χρυσος ο οποιος πηγε στα σκουπιδια οπως και ο κοπος μου εκεινο το βραδυ.




    Αυτο το μπακ απ το εκανε η εταιρια ; η ειναι κατι π γινεται απο μονο του ;

  • Ω καταλαβα! Θα συνεχισω την επικοινωνια μας απο το ticket που εχεις στειλει.


    Οσο για το backup... Η εταιρια κανει backup το παιχνιδι 3 φορες την ημερα ανα 8 ωρες - αν δεν κανω λαθος. Οταν παρουσιαστει καποιο προβλημα σε καποιον σερβερ, οπως εγινε το Σαββατο το πρωι, ο sysadmin διορθωνει το προβλημα βαζει το τελευταιο backup του παιχνιδιου (το οποιο στην συγκεκριμενη περιπτωση ηταν τα μεσανυχτα ωρα Γερμανιας, δλδ 1 το πρωι ωρα Ελλαδος). Γι'αυτο χαθηκε ολη η προοδος αλλα περα απο την προοδο κατι αλλο λογικα δεν χανεται.


    Τελος παντων, συνεχεια απο το ticket!