v3.2.0-ás verzió margójára.

• Sziasztok

Lekristályosodott mindenkinek ,hogy eddig csak Makó vs Jeruzsálemnyi volt a távolság speed és normál szerverek között ;hála a GFnek ez mostantól fényévnyi lesz!!

De fogalmazhatnék úgyis , hogy miközben mi még mindig kőbaltával szaladgálunk Ők javában a technológiai szingularitás szintjén lesznek :(

csak egy pl: alap inferno kovácsolása normál szerver :

6ó30 perc -50% 3ó15 perc lesz -30% ezüst kalapács 2ó16,5perc

ugyan ez speednél:az 5x sebesség miatt alapból :1h18min osszuk el 2 vel (-50%) 39 perc ebből -30 % az 27.3 perc

Tegyük hozzá az eventek adta bónusz kedvezményeket pl kosztüm feszt -20% +amennyiben átfordulós újabb 20% tökkel; lehet számolni !

És mind ezt 6 ablakkal számolva:

Számoljunk csak 23 órával a szöszölések miatt. 23óra az 1380 perc, azt osszuk el a speedesek kovácsolási sebességevel 27,3perccel ami azt jelenti ,hogy 50 jelen esetben alap infernót tudnak kovácsolni 1 ablakba szóval 6 ablakkal az 300 alap infernó 1 nap alatt!!!! És mivel a kohó is a felére illetve a kalapácsok miatt még kevesebbre csökken, azt ki is tudják olvasztani 1 napon belül...

szemben a normál szerverekkel akik:

(A gyengébbek kedvéért számoljunk megint)

1380perc osztva 136,5el (ez ugye 2ó16,5p amit számoltunk) csak 10db ot jelent ugyan olyan cuccot kovácsolva, ami 6 ablakkal csak 60 db a 300al szemben....

Ha evvel a frissítéssel a normál szervereket szerettnék segíteni nagyon szépen köszönjük de ez CSAK akkor segítség ha CSAK odalenne bevezetve ezek az újítások.. mivel ez így nem ,hogy nem segít de még ront is a helyzetünkön.

Úgy érzem ez a frissítés megint nem lett kellőképpen átgondolva.

Edited once, last by Azazel ().

• Azazel
    Akkor a te peldadat hozom fel az alap infernoval
    10 pokolko kell egy cucc legyartasahoz, ha azt megszorzom 300al az 3000 pokolko
    En kivancsi vagyok honnan a bubanatbol tudnek en annyit szerezni amikor orulok ha a rendszer bedob nehany keket es ha nagyon szerencses vagyok alvibol Patertol kapok egy olyan cuccot amibol olvaszthatok(ritka mint a feher hollo eddig 3 cuccot kaptam 142 szint letemre)

• Kedves csakiro

(A megsértődést elkerülve csak azért írom kisbetűvel a neved mert így vagy beregisztrálva)

Eléggé érdekesnek találom ,hogy 142es szinten az 1 napos hülési idővel 3 olyan cuccot kapsz amiből olvadhat pokolkő...

Fűleg úgy ,hogy ha pl dp1 mész dp2 ért és fordítva pláne ,hogy 6 percenként lehet feladatot váltani vagy megállapodással 3 percenként. Nah de ez mindegy is. Akkor mondok másik példát.

A normál szerveren legyen mondjuk egy Luci magány sárkánypajzs 48ó30perc

Az 2910perc ha azt megfelezem és levonom még a 30% ezüst kalapácsot az 1018 perc ami kerekítve 17 óra.

Ellenben

Ez speeden 3,3 óra

De legyen 1 tárgy átlag 5óra egy sima napon, akkor egy nap 4 tárgy/ablak azaz 24 tárgyat lehet kovácsolni speeden.

Arról nem is beszélve ,hogy átfordulós eventnél -90% os nyersanyag használattal lehet kovácsolni értékes cuccokat abban az esetben már csak 1-2 pokolkő kell.

De ha már átfordulós akkor ott megint van tökkel -40% kovácsolási idő... akkor az átlag 5órából lesz 3. Az 7 tárgy/ablak tehát 42 tárgyat lehet kovácsolni.... tehát a főkari plusz az 5 kisérő kariát ki lehet kovácsolni majdnem fullra. 54 tárgyból 42 azért nem rossz....

Az alap infernó csak egy példa volt ezen is gondolkodj el

• Hát igen.

Ez úgy lett volna jó ha csak a normál szerósok kapják meg ezeket.

Eddig se sok esély volt a normál szerósoknak a speed szerosok ellen de mostmár fégképp el lessz ******

Én nem is csodálkozok rajta h nagyon sokan abba hagyják a játékot.

€dit by Shaiyla:
    Figyelmeztetve

• En egy percig se vitatom hogy a speed szerverek elonyben vannak,inkabb azt nehezmenyeztem ahogy feltalaltad hogy napi 300 cuccot lehet kovacsolni holott nekunk is a ritka matik nehezen jonnek es ha szamitasba veszem hogy 130 felett gyakorlatilag csak alvis matikkal lehet boldogulni akkor ez az elony csokkenoben van es nem egyen aranyu az altalad leirt matekozasal
    Szamomra nem erdemes dp1el dp2ert menni abban a remenyben hogy hatha dob egy poklos cuccot es kijon belole 1-2 kek pokolko
    a nem alvis matiknal viszont igazad kell adjak
    Szerintem mindenki tisztaban van vele hogy a speed szerverek elonyben vannak es valahogy a 2 rendszert elkellene kuloniteni viszont ez mar a GF asztala hogy mikent tegye ezt meg

• igazad van az infernó erős példa volt.

És köszönöm ,hogy belátod Te is ezt

• nem kell abbahagyni ,ott van a lehetoseg hogy indulj egy speedszerveren ,rengeteg regi motoros talonba tette a normal karijat es ott nyomja(pl s23) sot aki most kezd egy speedszervert es aktiv az nagy elonyben reszesul ha egy jo csapatba kerul (ingyen tekik, olcso nyersik,maxos gyaki stb..)

• Sokunk gondolja úgy ,hogy inkább abba hagyja mint ,hogy újra kezdje egy másik szerveren.... az a rengeteg idő (5-10év )munkáját nem fogja azért eldobni ,hogy előnybe legyen arról nem is beszélve ,hogy mennyi pénzt áldozott egy olyan karakterre amit a speedesek 1 év alatt elérnek....

Nem tudom Te mennyi ideje játszol de én még emlékszek a kocsmára, akovácsolás elötti időszakra stb...

• A normál szerón lévő karimat nem fogom kukába dobni.

Sok idő és pénz van abba a kariba.

Regeltem speed szerora de ott csak hobbi szinten nyomom.

• Sokunk gondolja úgy ,hogy inkább abba hagyja mint ,hogy újra kezdje egy másik szerveren.... az a rengeteg idő (5-10év )munkáját nem fogja azért eldobni ,hogy előnybe legyen arról nem is beszélve ,hogy mennyi pénzt áldozott egy olyan karakterre amit a speedesek 1 év alatt elérnek....

Nem tudom Te mennyi ideje játszol de én még emlékszek a kocsmára, akovácsolás elötti időszakra stb...

Igen,a GF gyakorlatilag kukaztak 5-10 evnyi erofeszitest :(
    De aki szereti ezt a jatekot ebben a CS,WOW vilagban az mindig visszater,en is tobbszor abbahagytam mert szetstresszelt a GF hozzaalasa de meg itt vagyok :D
    Amugy en meg akkor kezdtem amikor az Opieh cuccok voltak a menok meg valtoztattak az ichon hogy aztan mindenki alma egy icho fegyo lett

• Egyetertek csakiroval!Lehet regizni speedre,DE nem muszaj elengedni a normal szerveren levo karit sem ha nem szeretned.Aztan 1 ev mulva rohogve nezed hogy vered el a speed karival a regit :) .

Ha pedig nincs idod 2 karira,akkor tedd fel magadnak a kerdest,melyik a fontosabb? Ragaszkodni a regi dolgokhoz es nemet mondani az ujakra,vagy elvezni az ujat mint hogy szenvedjunk a regivel?

Ha valaki nem tudna,jo magam mindket szerveren jatszom.

• Nem arról van szó h melyik a fontosabb vagy h mennyivel könyebb a speed.

Arról h 10 évig nyomod aztán valaki regel speed szerora és 1 hónap alatt eléri a te szintedet.

És támad napi 20× mert megteheti!

Semmibe van nézve 10 évnyi munka ennyi.

Na meg arról ne is beszéljünk h regeltem speed szeróra és 100as szintről egyből ütöttek mert 2es szeroról elég sokat támadtam/támadok.

€dit by Shaiyla:
    Összevontam

• Grandpeti: annak, hogy Téged rögtön megtámadtak reg után, ne haragudj, de semmi köze nincs a szerverek közti különbséghez, ez nem abból fakadt, hanem valakinek a gerinctelen, kisstílű, bosszúálló, megkockáztatom, rosszindulatú viselkedéséből. Hidd el, a speedszervereken lévő emberek közül messze nem mindenki ilyen, sőt! :)

Elég sokszor felhozzátok, hogy speedszerverről kaptok egy nap egy embertől tizenhuszon támadásokat. Úgy tudom, hogy egy támadás után valamennyi ideig a karakter védve van egyéb támadásoktól. Ez normál szerveren fél óra (?). Speeden ezek szerint 6 perc… ezalatt nincs sem újabb rablás, sem felszerelés kopása. Az 5. támadás után újfent nincs sem rablás, sem kopás… az én meglátásom szerint ennyi támadást akkor is kaphatnátok, ha a normál szerverek nem lennének kihaltak, és onnan is érkeznének támadások. Nem vesztenétek kevesebbet, és a speedesek sem tudnak többet támadni, rabolni, mint a normál szerveresek, legfeljebb a lehetséges támadások hamarabb, rövidebb idő alatt megtörténnek.

Ha valaki 20x jön rátok, az 5. után már csak a saját felszerelését koptatja, nem?

Edited once, last by Tiian ().

• Ha valaki 20x jön rátok, az 5. után már csak a saját felszerelését koptatja, nem?

07:18:00  Sephiron (23)  13.965 res2.gif Részletek

05:30:47  Sephiron (23)  13.965 res2.gif Részletek
    04:30:22  Sephiron (23)  13.965 res2.gif Részletek
    03:47:58  Sephiron (23)  13.976 res2.gif Részletek
    02:50:23  Sephiron (23)  13.975 res2.gif Részletek
    02:04:51  Sephiron (23)  13.978 res2.gif Részletek

hát nem a jutalmat mindig megkapja jelen esetben 14k

10 támadás után 140k normál szerveren ha nincs szerencséd 5-10 nap mire össze jön

• Igen, a bónuszt megkapja, de tőled nem visz semmit. A bonuszt nem te adod, a felszerelesed nem kopik, csunyan mondva neked nem fáj sehol... Esetleg azt nezd meg kerlek, hogy a statisztikaba beszamit-e, mert azt nem tudom.

• Ha valaki 20x jön rátok, az 5. után már csak a saját felszerelését koptatja, nem?

07:18:00  Sephiron (23)  13.965 res2.gif Részletek

05:30:47  Sephiron (23)  13.965 res2.gif Részletek
    04:30:22  Sephiron (23)  13.965 res2.gif Részletek
    03:47:58  Sephiron (23)  13.976 res2.gif Részletek
    02:50:23  Sephiron (23)  13.975 res2.gif Részletek
    02:04:51  Sephiron (23)  13.978 res2.gif Részletek

hát nem a jutalmat mindig megkapja jelen esetben 14k

10 támadás után 140k normál szerveren ha nincs szerencséd 5-10 nap mire össze jön

Sziasztok!

Ha megszerzed a DP3 ruhát és turmában elég erős vagy, akkor akiket 0-ra versz azoktól te is ennyi jutalmat kapsz, 1 percenként harcolhatsz, tehát nem hiszem, hogy 4-5 nap alatt szednél össze te vagy bárki lassú szerveren 140k aranyat. :)

• Grandpeti: annak, hogy Téged rögtön megtámadtak reg után, ne haragudj, de semmi köze nincs a szerverek közti különbséghez, ez nem abból fakadt, hanem valakinek a gerinctelen, kisstílű, bosszúálló, megkockáztatom, rosszindulatú viselkedéséből. Hidd el, a speedszervereken lévő emberek közül messze nem mindenki ilyen, sőt! :)

Elég sokszor felhozzátok, hogy speedszerverről kaptok egy nap egy embertől tizenhuszon támadásokat. Úgy tudom, hogy egy támadás után valamennyi ideig a karakter védve van egyéb támadásoktól. Ez normál szerveren fél óra (?). Speeden ezek szerint 6 perc… ezalatt nincs sem újabb rablás, sem felszerelés kopása. Az 5. támadás után újfent nincs sem rablás, sem kopás… az én meglátásom szerint ennyi támadást akkor is kaphatnátok, ha a normál szerverek nem lennének kihaltak, és onnan is érkeznének támadások. Nem vesztenétek kevesebbet, és a speedesek sem tudnak többet támadni, rabolni, mint a normál szerveresek, legfeljebb a lehetséges támadások hamarabb, rövidebb idő alatt megtörténnek.

Ha valaki 20x jön rátok, az 5. után már csak a saját felszerelését koptatja, nem?

Valóban semmi köze a szerverek közti különbségekhez.

Az meg h rabol vagy nem rabol aranyat az engem nem érdekel.

Ha speed szeroról támadhatnak 20× akkor a normál szerós miért nem támadhat 20× vissza?