Czy się opłaca?

• Witam serdecznie. Czy według graczy doświadczonych i racjonalnie myślących warto zaczynać grę w Gladiatusa, czy jest to już tak naprawdę martwa gra, która żyje tylko i wyłącznie przez to, że stare wygi grają i na serwerze jest powiedzmy 20 osób aktywnych, reszta już skończyła grać. Chciałbym usłyszeć szczerą opinię, bo waham się strasznie nad rozpoczęciem gry, a szczera opinia pomogłaby mi naprawdę bardzo mocno.

• GF już dawno porzuciło grę i teraz próbuje tylko naprawiać błędny(z marnym skutkiem bo nadal występują lagi). Zamiast skupić się na dodawaniu nowej zawartości lepiej otwierać nowe speed serwery dla baranów/oszustów bo nic to nie kosztuje, a kasa spływa na konto przez kilka miesięcy :D

Domyślam się, że Gladiatus jest na granicy opłacalności bo nie da się w inny sposób wyjaśnić tolerowania "oszustów premium" przez administracje

Lepiej poszukaj sobie gry, która jest w miarę rozwijana bo tutaj już się nic ciekawego nie wydarzy;(

• GF porzuciło? Obok OGame to najczęściej aktualizowana gra przeglądarkowa. Pod tym względem gladiatus ma się bardzo dobrze. Naprawdę nie wiem skąd głosy że GL jest zapomniany. Zmiany w grze nie są takie łatwe. Pomimo że często są to pomysły graczy to są skrajne emocje na aktualizację. To samo było w "Pomysły i propozycje" gdzie dla jednego gracza pomysł był najlepszy a poniżej 20 negatywnych ocen. Dlatego zbyt częste zmiany mogłyby również mieć negatywny wpływ.

Problemy wydajnościowe czyli lagi to bardzo złożony problem. Wszystko jest zgłaszane. Jeżeli był jakiś problem to często serwer był przenoszony na nową maszynę. Nie możesz napisać że problem jest ignorowany. Jak pisałam to nie jest problem łatwy, nie jest to poprawienie literówki w kodzie.

Tabela kar jest taka sama dla każdego gracza, niezależnie czy gra czy nie z premium. Wypłacalność gry tego nie zmieni.

Od kiedy tutaj jestem, a jestem od 2014 roku, ciągle zniechęcacie nowych graczy do założenia konta. Z drugiej strony ciągle słychać głosy że mało osób gra. Jak już ktoś założy konto i ma pytania o grę to zamiast pomocy otrzymuje "noobie poczytaj faq".

Zastanówcie się czego chcecie. X/

Faficzka :S

• dokladnie, nie warto zakladac konta - stracisz czas, kupisz rubiny a potem przejrzysz na oczy. Niestety pisanie prawdy wiaze sie z cenzura i kasowaniem postow, gracze "premium" sa pod ochrona jak to napisal gucio.

• "Najczęściej aktualizowana gra przeglądarkowa"

1,5 roku czekamy na lochy w Brytanii a o rebalansie wypraw "szkoda strzępić ryja" bo goście +170 nadal robią wyprawy 150lvl...

• najlepsi gracze są na s35 i s37 :D i tam polecam zakładać konta :D tam ich nie ma nawet na swych kontach a zawsze klikane mają wyprawy itd :D

a tak szczerze to jak masz zakładać konto idź na nowy SPEED S ,bo nasze normalne serwery zostały uwalone już na AMEN :D , na starszych speed serwerach 35,37 z 60% graczy to bociarze więc jaki sens tam ma gra ?:)

Edited once, last by The_King ().

• "Obok OGame to najczęściej aktualizowana gra przeglądarkowa. " say what?

prócz maintenance serwera, na którym robi się backup co miesiąc, to ostatnia aktualizacja gry, która wniosła jakiekolwiek sensowne zmiany, oprócz poprawienia skryptu samej gry, który wszędzie ma dziury, że botów wykryć nie można i performance spowolnionego zmulonego serwera, to nie pamiętam kiedy była :P - chyba, że mówisz o metinie, ale wtedy to raczej trzeba usunąć wpis "przeglądarkowa". Chyba nawet Elsword miał się swego czasu lepiej niż gladiatus;p

tak jak Gucio napisał, nadal czekamy na rebalans wypraw i nowe lochy.. nie wspominając, że Zagrash nadal jest zbudowany;p

Warto zaczynać grę na speedach, bo faktycznie serwery wolniejsze zostały dla starych wyjadaczy, którzy mają jeszcze ochotę klikać na swoich starych kontach :) co nie zmienia faktu, że i speedy po jakimś czasie tracą graczy, bo za szybko wychodzą nowe serwery ;) które zabijają poprzednie.

eX Modek.

madziash.jpg

Wróciłam do gry po 7 latach -> s37 zUaPanienka

I dlaczego odeszła?

- Bo to zUa kobieta była...

Edited once, last by Madzia ().

• O dziwo, s1 i s25 pomimo normalnej prędkości są bardziej przyjazne graczom.

Pomimo narzekania jak to oni mają źle w porównaniu do innych serwerów to akurat najwięcej życia tam jest :P

W porównaniu do speed serwerów, które praktycznie wymierają po 3 miesiącach to te serwery trzymają się jednolicie i stale tak samo :P

s34 jeszcze tako jako się trzyma, jako zlepek speedów x2.

Więc jeżeli faktycznie masz zamiar zaczynać normalną grę to startuj na jednym z tych serwerów.

GA Gladiatus.se

SGO Gladiatus.pl

Mod Gladiatus.pl

• O dziwo, s1 i s25 pomimo normalnej prędkości są bardziej przyjazne graczom.

Pomimo narzekania jak to oni mają źle w porównaniu do innych serwerów to akurat najwięcej życia tam jest :P

Może dlatego, że s1 to połączenie w sumie 13 serwerów :S

• Dagusia, grałem w kilka gier od GameForge dlatego też mogę stwierdzić że to co mówisz, nie obrażając, to totalne bzdury,

Mówiąc w prost: Kiedyś metin 2 cieszył się bardzo dużą popularnością. Nawet powstało stwierdzenie: " Jak nie grałeś w metka to twoje dzieciństwo było ciężkie". Tak było póki GameForge nie zobaczyło w tym kopalni złota. Stworzenie itemshopu, odpały oraz różne udogodnienia za kasę z reala doprowadziły do tego że stała się to gra pay to play.

Ale do czego zmierzam: Moim skromnym zdaniem, jeśli GameForge przestanie zarabiać na gladiatusie to aktualizacje wyrosną niczym grzyby po deszczu aby przyciągnąć graczy :D

Kasa, Kasa, Kasa - motto GameForge Jak dla mnie

Rebalans Brytni jest bardzo potrzebny, tak jak Gucio i reszta mówi nie istnieje na ten moment eq umożliwiające pokonanie boss-a 160 i 170 lvl

I proszę nie wciskac kitu iż zmiana cyferek na bossach jest tak bardzo kłopotliwa

Czytałem forum angielskie, polskie, tureckie i widziałem bardzo duzo pomysłów na zwoje, nowe wyprayw, owe budynki gildii oraz ,pomysł Gucia, wyprawy gildyjne które wprowadziły by świeżość do tej kultowej Gry w którą Naparzamy Dniami i nocami

Te zmiany wymagają czasu, i to w pełni rozumiem, jednak jakaś zapowiedź aktualizacji dała by Graczą 150+ sens dalszej gry, bo teraz ich gra wygląda tak że klepią bossa wyprawy na 150 lvl. Czyż nie jest to śmieszne ?

Wypowiedzcie się:D

• Faktycznie ilość aktualizacji nie rzuca na kolana. Nawet ta najbliższa, która poniekąd coś wprowadza to jednak nie cieszy. Ostatnia taka, która faktycznie wprowadzała jakąś rewolucję w grze to jak dla mnie magazyn surowców.

Spore udogodnienie, które na pewno się graczom spodobało. W dalszej kolejności przydałyby się jakieś narzędzia pozwalające na szybkie usunięcie niechcianego złomu w plecaku.

Ale szkoda proponować taki pomysł, skoro ważny problem z rebalansem Brytanii jest w dalszym ciągu nierozwiązany od dłuższego czasu.

Jak dla mnie Twórcy powinni sprawniej reagować na ważne problemy i od czasu do czasu sugerować się pomysłami graczy. Nie ma się co oszukiwać. Gladiatus nie przyciąga nowych graczy swoją aktualną formułą. Do gry wracają jedynie Ci, co kiedyś mieli konto w tej grze i coś ich skłoniło by ponownie przypomnieć sobie tę grę.

• Pisałem kiedyś o rebalansie ale skrobnę pare zdan.Mam 160 lev Cassivellanusa biłem:)ale co mi z tego jak leci tylko badziew w postaci accy,quinty i takie tam porcjusz jak sie trafi to jak slepej kurze ziarno, co moze leciec z wyzszych bosow:?::?: taki sam badziew tylko z lepszymi sufiksami np. aacy ziemi..Tak jak kiedys pisałem zawalili sprawe ze zwojami jakie udostepnili do ogolnego uzytku a tymi ktore trzeba zdobyc.Od dłuższego juz czsu tłuke na zmiane lesna fortece i bagna chociaz trafia sie drop ktory mozna przetopic a i mniej hp sie traci...Jak dalej tak bedzie to tylko patrzec jak 150+ beda wlaczac urlopy.:thumbdown:

• Dagusia, grałem w kilka gier od GameForge dlatego też mogę stwierdzić że to co mówisz, nie obrażając, to totalne bzdury,

Faktycznie ilość aktualizacji nie rzuca na kolana.

BattleKnight - parę dni temu dodali nowe przedmioty + 1 błąd naprawili. Wcześniejsza aktualizacja 3 lata temu.

Tanoth - brak zmian od 2012.

Ikariam - 2 wersje 2018, 1 aktualizacja w 2017, 6 aktualizacji 2016

BiteFight - brak aktualizacji od 2014 roku. Od 5 lat nie ma najmniejszej aktualizacji.

Zobaczcie ile aktualizacji miało Gladiatus od 2014 roku i porównajcie sobie np z BF które jest bardzo podobne do GL: [Changelog] Zbiór aktualizacji gry

2014 - 17,

2015 - 20,

2016 - 29,

2017 - 21,

2018 - 5,

2019 - 2.

Można powiedzieć że niektóre aktualizacje nic nie wnoszą dla graczy. Macie racje, pewnie niektóre nic nie wnoszą. Jednak każda aktualizacja znaczy że ktoś pamięta o grze. Nawet najmniejsza zmiana błędu wymaga przeanalizowania problemu, poprawy, przetestowania. Choć gracze nie zawsze odczuwają zmiany to nad każdą ktoś musi poświęcić czas.

W tych 5 latach nie każda zmiana jednak była kosmetyczna. :S

Często piszecie że GF nawet nie pamięta że ma taką grę i tylko przypomina sobie o nie gdy potrzeba otworzyć serwer.

Dziku

W metin nie gramy na przeglądarce. :/

Faficzka :S

• Nie, no aktualizacja v3.1.4 to po prostu sztos... na takie aktualizacje warto czekać przez cały rok, a nie pseudo aktualizacje, które nie wnoszą nic do gry

Odnośnie rebalansu Brytanii, to jakie jest problem zmienić statystyki przeciwników i wrzucić aktualizacje tylko na serwer TESTOWY(s201), który w pierwotnej wersji miał służyć do testowania nowych aktualizacji:?::?:

• OK, może źle napisałam. Aktualizacje faktycznie pojawiają się częściej aniżeli w innych grach. To bardzo cieszy :)
    Jednak wydają się One mało przemyślane. Bo nikt raczej nie wychodzi w zimie bez kurtki, czapki a odziany dodatkowo tylko w rękawiczki. A Twórcy poniekąd prezentują taką postawę ^^

Chodzi o to, że na co komu edytowalna łaźnia skoro są ważniejsze problemy? Sama nie dostrzegam jeszcze problemu źle zbalansowanej Brytanii. Ale jednak gracze skarzą się na to od dłuższego czasu.

Mam nadzieję, że za jakiś czas gdy podgonię z poziomem to ten problem będzie tylko wspomnieniem i przyszłe aktualizacje to naprawią. Jestem dobrej myśli.:saint:

• "

Można powiedzieć że niektóre aktualizacje nic nie wnoszą dla graczy. Macie racje, pewnie niektóre nic nie wnoszą. Jednak każda aktualizacja znaczy że ktoś pamięta o grze. Nawet najmniejsza zmiana błędu wymaga przeanalizowania problemu, poprawy, przetestowania. Choć gracze nie zawsze odczuwają zmiany to nad każdą ktoś musi poświęcić czas.

W tych 5 latach nie każda zmiana jednak była kosmetyczna. :S"

Gladiatus to gra z najbardziej podziurawionym skryptem gry, dlatego ma tyle patchy! A nie aktualizacji, bo po prostu łatają dziury i pracują nad performance, czyli głównie nad tym, gdzie sami sobie krzywdę zrobili, nie ma tu mowy o aktualizacjach, to są patche, które jako tako usprawniają rozgrywkę, bo czyszczą błędy. Ten podziurawiony skrypt jest prosty jak budowa cepa, chyba najprostszy ze wszystkich gier GFu. Tu prędzej potrzeba skryptera, który to ogarnie ;) bo nas scenarzystów, czyli graczy jest dużo.

I zgadzam się ze stwierdzeniem, że do gladiatusa nie przychodzą nowi gracze(tylko w niewielkiej ilości, jak ogłoszony zostaje jakiś serwer), tylko wracają Ci, którzy grali x lat temu ;) więc jak widać taką aktualizację jak dziś z tym Vox Logus.. a myśmy przez xxxx tysięcy lat wcześniej o to prosili (7lat!), to nie było komu tego zrobić. Te aktualizacje to mają jakiś bardzo opóźniony zapłon jeżeli chodzi o lata ^^ to teraz rebalansu Brytanii doczekamy się za kolejnych 7 lat? sick!

Gra ma potencjał i zachęciłaby nowych graczy, ale nikt z nowych nie zostaje na dłużej niż parę miesięcy, przy takich założeniach :P Forum umarło, brakuje tematów ze starego forum. To nowe jest strasznie nieczytelne. Znalezienie jakiejkolwiek informacji, jak się nie wie gdzie szukać, to drama :D nie wspominając o funkcjonalności. Nie ma poradników dla początkujących, wszystkie stare poradniki wymagają aktualizacji, opisy niektórych eventów to dramat xd co event kostiumowy tłumacze ludziom, co kiedy wypada, co kiedy można użyć. Opis dyń, śnieżek itp.. szkoda słów :P nadal są bugi u magusa. Gra się wiesza na rynkach. Po rozbudowaniu gildii nie ma nic do roboty, gildia (prócz treningu i dobowych) nie daje graczom nic więcej, nie ma ciekawych zadań, nie ma rozwiązań na stare problemy.

Gra jest super oderwaniem, bo jest prosta w obsłudze jak budowa cepa, ale nawet cep musi być dobrze złożony, żeby był funkcjonalny. Gra jest naprawdę super na oderwanie się, nie wymaga siedzenia non stop, nie wymaga pilnowania, po prostu na pewnym etapie brakuje jej dodatkowych możliwości, potencjału na lepszą zabawę, wbijesz 150 i co? No i klopsiki w sosie pomidorowym.

Pozdrawiam ;P

eX Modek.

madziash.jpg

I dlaczego odeszła?

• Panienka, ja zawsze swoim podsyłam mój poradnik co do tych eventów (Event - U brzegu Nilu) w vox logus jest ładnie opisane kiedy oszczędzać kasę i co zrobić żeby mieć trening -40%. Poradniki piszą graczę, skoro nikomu się nie chce to do kogo możemy mieć pretensje? Dobrze wiesz jak sytuacja u nas na serwerze wygląda. Przez boty gracze przestają grać bo nie bot nie zawsze odłoży pakę na miejsce i potem normalni nie mają jak się pakować. Nasz serwer jest nastawiony na rywalizacje, dalej, szybciej, mocniej wincyj cyferkow. A dlaczego nie postawić na współpracę? To my tworzymy atmosferę na serwerach, nie administracja. Jakie są spiny pomiędzy naszymi 5 gildiami? A to k1 coś odwali, a to fuzja be bo jest dobrze jak jest.
    Zacznijmy zmieniać na początku własne podwórko żeby chociaż się przyjemniej grało...

GF też leci sobie w kulki z brytanią, więcej autorzy GCA wprowadzają w swoim dodatku niż taka wielka firma... Coś tam niby robią ale nie ma takiego impetu, wow. Jest za to ta edycja w vox logus, co już mogli dawno wprowadzić ale pewnie nie doszło to do ich uszu.. xD

Est Solarus Oth Mithas

• Sorky nasza serwerowa "Moda na sukces" to bardziej dotyczy ogólnej nienawiści do 2 gildii^^ a reszta żyje swoim życiem. Od czasu do czasu pojawi się dziwny pomysł od Glory, który teraz chyba już każdy z nas mistrzów i adminów, mówiąc kolokwialnie - po prostu olewa, ze względu na samo glory i ich nastawienie. Ja tam własciwie nie mam z nikim jakiejś złej relacji, poza nimi i ich sztuczkami w stylu, pozaglądamy co masz na podwórku i spróbujemy ukraść Ci graczy, a jak nie wyjdzie to będziemy wysyłać kretów, co jakiś czas.

Ale ogólnie gra na samym serwerze właśnie przez intrygi i boty zrobiła się nudna/pusta i stracila sens, a zostają tylko najbardziej wytrwali, którzy po prostu leja na ranking, tj. My i Wy. Zobacz ile ludzi odeszło w ciągu miesiąca.. z samej mojej gildii, z nowych graczy odeszło 5 osób, zostali tylko pisać sobie wiadomości na grupie na fb, bo mają dość walki z botem, która jest nierówna. Oczywiście starzy alkoholicy jeszcze się trzymają, ale już też bardziej wchodza, żeby im się paki nie skasowały.

Poradniki tworzą gracze, ale żeby je tworzyć muszą grać i uczęszczac na forum, a prócz nas, stałych bywalców mało kto tu zagląda, więc wszystko mówi samo przez siebie. Dzięki za link! Nawet nie wiedzialam, że on tu jest..

Oczywiście u mnie Vox Logus też już się n8e da scrollować, tyle tam jest info.

Czy u nas jest gonitwa na serwerze? Może jest, ale mnie i Alkoholików w ogóle nie dotyczy xd jako ostatni z top 5 postawiliśmy pole na max, ale przynajmniej mamy zlot w kwietniu^^ i od początku gildii gra praktycznie ten sam skład zasilony o kilkanaście nowości.

W sumie zachęcam do serwera naszego. Jakoś się wszyszy kupy trzymamy, byle się nie dać zwariować i wciągnąć w intrygi. Boty zawsze były i będą, ale atmosfera w gildiach, przynajmniej w kilku, które znam jest całkiem ok;)

eX Modek.

madziash.jpg

I dlaczego odeszła?