Speed servery - Naozaj len rýchlejšia hra?

• Z rozprávania hráčov viem, že dokonca úrovne ďaleko nad úroveň 100 musia kupovať suroviny od vyšších úrovní, pretože ich nezískajú v takom množstve, aby si mohli niečo vyrobiť. Pritom hrajú aktívne podsvetie. Samozrejme, mohli mi aj klamať, preto chcem, aby bol tento príspevok ako otázka a nie ako obvinenie.

Som úroveň 102, väčšinu času som mal zapnuté Tajné vedomosti. Ak mi to podmienky dovoľujú, hrám aj výpravy pre úroveň 104 Tábor Teutónov, inak hrám Baňu. Mal som nahodený 2x prvý oblek, ktorý som hral naozaj poctivo. Za dva dni mi padli asi 2-3 oranžové veci na tavenie, z ktorých popadali len hlúposti... Tak to bolo prvý a aj druhý raz. Znechutilo ma to a odvtedy chodím len tretí oblek. Samozrejme na prvom obleku nie je nikde napísané, že zvyšuje šancu na získanie oranžových vecí. Za celú dobu čo hrám sa mi podarilo naškrabať suroviny možno na 2 oranžové Lucius veci... (za predpokladu akcie a použitia nástrojov). Samozrejme šikovný hráč pozná rôzne finty, no strieborných nástrojov a ani surovín som nikdy nezískal toľko, aby som pri cca 30% šanci skúšal šťastie. Potom je tu však otázka:

Ako je možné, že na speed serveroch, kde sú hráči tesne nad úrovňou 100 a nikto s vyššou úrovňou tam nehrá, majú hráči komplet oranžové postavy a ešte pár červených vecí???

Je tá hra nejako inak nastavená? Nechcem útočiť na hráčov zo speed serverov, je super, že hrajú. Každý hráč je v tejto hre dôležitý. No nech mi to niekto vysvetlí. Lebo ja som musel robiť dosť nepekné veci, aby som si vyrobil také veci, aké mám. A oveľa príjemnejšie by mi bolo vyrábať z vlastných zdrojov ako žobrať a vypisovať, naťahovať sa a zjednávať ceny... Prípadne ešte riešiť podvody.

Ďakujem.

• presne ako si napisal nie je server ako server na jednom serveri za jeden kostym padne hračom 3-4 červene a 15-20 oranžovych na tavenie a na inom serveri padne 0 červ.a 8 oranžovych ale len 3 su veci na tavenie zbytok je jedlo a prašky ....

• V tejto oblasti sa mozeme len dohadovat - osobne mam pocit, ze cim je server "zivsi", tym viac veci tam padne - ale je to primarne tym, ze je zivsi..

Boco

Dinosaur

Too long on duty

• Ak hrac zo zrychleneho serveru da za den 100 expedicii a hrac z pomalsieho serveru da za den 20 expedicii,tak ktory ma vacsiu sancu na ziskanie oranzovych a cervenych veci ?

• Je to presne tak ako pisali. Čím je aktívnejší server tým viac padajú rare veci. A samozrejme ten čo hra speed tak ma 5x viac expedicnych bodov za deň čiže má aj 5x väčšiu šancu že mu to padne. Áno expi pritom aj rýchlejšie ale na speed serveri keď dáš lvl100 tak je tam kopec aktívnych hráčov čiže server je aktívny a padajú mu veci. Neboj od lvl 120 ti začnú padať ako hrušky ;)

• """Ak hrac zo zrychleneho serveru da za den 100 expedicii a hrac z pomalsieho serveru da za den 20 expedicii,tak ktory ma vacsiu sancu na ziskanie oranzovych a cervenych veci ?"""

jedno aky speed hráš na to aby si dosiahol napríklad úroveň 110 potrebuješ rovnako vela XP ako hráč na 5/10/100x speed servery, t.j. v momente kedy klikneš a dosiahneš úroveň napr. 110 máš absolvovaných rovnako veľa súbojov a výprav a žalárov s jediným rozdielom, že ti to trvalo dlhšie (takže tvoje tvrdenie je nesprávne obaja hráči 1x/10x speed majú štatisticky rovnakú šancu na získenie orange predmetu v pomere na počet výprav - )

>>> máš rovnakú šancu na predmety, tréningy atď.. na rovnakej úrovni voči akémukoľvek hráčovi, ktorý hrá iný speed :) jediný rozdiel je čas

akurát áno výhoda je ak je event na nástroje a za 1-2 dni urobíš viac výprav so šancou na nástroj

Edited once, last by scipio ().

• obvykle se snažím držet papulu a krok, ale mě spíš zajímá, proč maj speedy stejně dlouhé eventy jako my ? Třeba event na svitky a nástroje - proč je na 5x rychlejším serveru nemaj 5x kratší ?

ZÁPADNÍ ALIANCE

• Každý hráč má verejne prístupnú štatistiku získaných oranžových predmetov.

Porovnám teraz dve vysoké úrovne. Konkrétne Bogyska (s17) a Arriu (s4).

bogy lvl 151 SPEED

Arria 154 normálný server

Môžem dať ešte pár porovnaní hráčov.

normmann lvl 138 normálny server

***TheHock*** lvl 137 SPEED

PennyWise lvl 118 SPEED

Lukass lvl 122 normálny server

Nie sú tam nejaké podstatné rozdiely. A to som si prešiel oveľa viac účtov, len sa mi to tu nechce všetko dávať. Teda hráčom zo speed serverov to viac "nepadá". Musí to byť v niečom inom.

• Od toho bych to uplně neodvíjel Edwine, každý máme jiný styl hraní + na normál serverech máš na velkých úrovních hráče, kteří zažili dobu "bez obleků" . Třeba na cz s17 krásnej příklad - můj kámo Geralde, kterej nikam s expy nespěchá, nekupuje centa apod. VS respektovaný soupeř Jenyk, který hraje v podstatě jen 1ku oblek a investuje tisíce rubínů do přesýpaček.

ZÁPADNÍ ALIANCE

• Áno, to je pravda. U nás na s4 hral kedysi veľmi známy hráč Skippy. Momentálne je úroveň 132, má stále život na nule, porazil by som ho aj ja s lvl 102... a má nájdených 176 oranžových predmetov. Nedokážem ho ohodnotiť aký bol silný v dobe keď hral, no je to dôkaz toho, čím museli prejsť hráči, ktorí hrajú túto hru dlhé roky.

Pozrite si len tak zo srandy hráčov na s21 (odkaz na s21) ešte kým nie sú vyššie úrovne, nech sa vidí ako sú zvýhodňované speed servery. Všetko červené a oranžové veci :D

To, že ide hra 5x rýchlejšie je len výhoda. Majú zadarmo centúrio, kým my si za neho musíme platiť. Na gladiatuse nie je nikdy čas proti hráčovi. Kto ide pomaly môže len získať. Hráč na speed serveri môže využívať čas podľa seba v svoj prospech. Ako už spomínal Morituri, eventy trvajú u nich rovnako dlho ako u nás. To ako keby u nás akcia na návody a nástroje trvala 10 dní. A karneval mesiac? :D je to smiešne. Druhí hráči musia ako ľahké ženy behať za vyššími úrovňami a žobrať, vypisovať, čakať, riešiť problémy... A hráčom na speed serveroch padajú suroviny samé ako hrušky. Nech mi nikto nehovorí, že nie. Pozrite si ten s21.

Ja mám rád výzvu, no nejako ma už táto nespravodlivosť nudí... Už to poznám naspamäť... Príde nová vlna hráčov, do mesiaca nadbehnú nado mňa o 5+ úrovní, zapnú posilnenia a sekajú... A takto sú nadbehnutí aj pol roka a potom sa vyšvihnú vyššie. A to by bola ešte sranda, kebyže začnem skúmať, koľkí majú bota. Pretože 5x násobné množstvo výhier v turme a milióny strateného zlata to vyzerá na primitívneho bota :D

Nechcem písať konkrétne, ale 7500 výhier za 7 dní, to už je na zamyslenie. Sranda, že všetky podobné stereotypy presne spĺňajú do bodky čo som napísal.

Edit: Ešte mi napadlo, či nie je celkom hnus aj to, že hráči na speed serveroch majú rovnaké trvanie posilnení, centúria a podobne. To ako keby som mal ja centúrio na 70 dní za 15 rubínov a posilnenia to isté. Viete to niekto overiť?

• teraz som dokončil podsvetie a nepadlo uplne že nič a pritom som za tie 2 dni minul všetky body čo som mal bilancia červene -0, oranžova-5- 2x jedlo 3x nadobky ,ružove 8, a tie ostatne veci čo padli tak bolo 2/3 jedlo,nadobky,zvitky a zvyšujuce veci uplne na smiech....

• Mne zhruba zo 150+ výprav padlo jedno oranžové posilnenie a jedno oranžové drevo. Keby som nemal kostým tak mi nepadne ani to.

Som zvedavý, čo bude padať na s22. Či už rovno aj vylepšené červené Sebastianus veci?