Gladiatus Genel Tartışma Başlığı

• Snape Merhaba

iki uc ay kadar once dusen kırmızıları eritmek icin sırada bekletiyordum.

1 aydır Cillarius kesiyorum ve gercekten cok cok az kırmızı veriyor.

gunluk ortalama 250 civarı kostumlu kesif atıyorum.

kırmızı dusme oranı dusuktur tamam ama drakolik cok mu iyiydi yoksa bir duzenleme mi yapıldı merak ediyorum.

vay be x1 ler kırmızı düşsün diye yırtınıyor bırak kırmızıyı turuncu düşsün diye yırtınıyor. Etkinliklerimiz çok kıt geçiyor ham bulamıyoruz 160 dan 100 levele kadar ham sıkıntımız var. Üst leveller almandin, tifon sugilith gibi hamları bulamamaktan muzdarip 130 level aşağısı AMETİST bulamamaktan muzdarip. Garip bir durum açıkçası oysa ki siz kırmızılar sırada bekliyor diyorsunuz. x1 ler bu rekabetçi ortamda üvey evlat muamelesi görüyor :(

Normalde bu kadar tepki göstermezdim ama eşy yapıcaktım yapamdım sinirlendim çünkü kıırmızı ametist kırmızı kristal yok kimsede (gerçekten yok) x1 lerin drop ları bu kadar kötüyken eşya yapmak imkanısza yakın.

Arkadaşlar nolur drop larımız kötü demeyin hele ki x5 ler bu konuda sessiz klamalı. Zira marketlerine satıyorlar artık o kadar bolluk var

giphy.gifgiphy.gifgiphy.gif

• Assas saygı duyarım ama su ypnden bak.

x1 birde yeraltı kostumu 48 saat ve 2 gunde en fazla kac kesif atabilirsin ki? ben bir kostumle 380 kesif atabiliyorum. bunun icin de 10 saat boyunca sadece kesif atıyorum.

kesif sayısını x5 ile kıyaslayamazsın. droplar 117 levelden sonra duzeliyor benim gordugum kadarıyla. sen 112 lerdeyken 1 hadtadır turuncu dusuremiyorum diye foruma yazmaya baslamıstın. meseleye sure olarak bakarsan yanılırsın attıgın kesif sayısına bakman lazım.

oyun bana x5 hızında oynama sansı vermis ve ben bu ozelligi kullanırken bazı sureler arasında farklılıklar gozlemledim.

bunun x1 ler ile bir alakası yok. 134 level x1 oyuncusu "250 kesif attım kırmızı dusmedi" gibi bir kıyas yaparsa mantıklı olur. bizde bu cok rastlanan bir durum. hergun 250 tane kostumlu kesif atıyorum. eskiden bir gunde dusmese de ertesi gun iki uc tane kırmızı dusuyordu ama suanda dusmuyor. eger bir katsayı dusurmesi olmussa bu x1 leri de ilgilendirir. umarım dedimi anlatabilmisimdir.

DVHfgyy.png

• askerden geldikten sonra ilk gün iki turuncu düşmüştü sonraki 18 gün turuncu düşmedi. Evet olay keşif miktarıyla orantılı ama nasıl . O keşifleri x1 ler için haftada x5 ler leri 1,4 gün olarak hesaplanıyor. eğer derseniz böyle bir hesap yok haklısnız yok bu benim kendi hesabım. Haftada z1 de 500 üstü seferi tutturusan turuncu kırmızı düşmesi artıyor. Yani x5 de ise 1,4 gün de yani 1 gün ve 9 saat içinde 500 sefer ve üstü yaparsan turuncu kırmızı düşmesi kolaylaşır.

Diyelim ki bir daha ki demirhane etkinliğine 2 ay var. x1ler bir daha ki o etkinliğe kadar 8 haftaları var. Yani o turuncu kırmızı düşme oranını 8 defa yaşarız çünkü bizim haftalık kotamız var.

x5 de ise 2x30/1,4=42 yapar bu da x5 in 42 defa turncu kırmızı düşürme miktar/oran/sefer adı herneyse onu verir.

yani kısaca bir dahaki etkinliğe kadar bize min 8 turuncu/ kırmızı atar x5 e ise 42 turuncu kırmızı atar. Aradaki fark çok yüksek.

Tabi eritme sürelerini söylemiyorum bile.

Bu arada ben mevzuyu anladım britanya da belli npc lerden sonra turuncu kırmızı düşmesi azaldı ona bişiy diyemem :)

• Biraz gerçekçi olalım tabikide x5 te x1 den fazla turuncu kırmızı item düşecek bizim günde kolay kostümle en aşağı 300 keşifimiz var ben iblis filden yüce şamandan bile turuncu alıyordum günde 1 tane ki 100 level olunca ve adam gibi kostümü kullanınca en aşağı 4 turuncu atıyor.

X1 le x5 i kıyaslamaktan vazgeçin artık boşuna x5 hız denmiyor ya siz 1 keşif atıyorsunuz biz 5 . Bu durumdan yakınan varsada x5te hesap açıp oyuna devam etsin.

• Assass guzel kıyas (min 8 turuncu/ kırmızı atar x5 e ise 42 turuncu kırmızı atar) sonuna kadar dogru. ama ben 1 defa o etkinligi yakalamıssım x1 deki 5 defa yakalamıstır. olay sadece eski oyuncuların 5 yılda gectigi yoldan bizim 1 yılda gecmemiz.

ben sorumda kesinlikle x1 x5 kıyası yapmadım yapmakta istemem. sadece eskiden daha cok kırmızı dusuruyordum ama suanda cok azaldı. bunun sebebini merak ettim. Snape te az once bir degisiklik olmadı diye cevap verdi.

• x5'demi droplar kötü,x5de 140 seviye ve üzerindeki droplar nasıl bilmiyorum ama,bu seviyenin aşağısına düşmüyor adeta yağıyor :) (diğer illerin halini görmek isteyen varsa (x1-x2 illerin) bilgileri vereyim girip kendiniz bir deneyin tövbe edersiniz :)

@ASSASS biraz daha sabret pro arenalar ayrıldığı zaman bahsettiğin rekabet sıkıntısını yaşamayacaksın (rakibinde aynı imkana sahip olacağından) tabi bu bekleme süresi ne kadar olur orası muamma.

hyperion-logo-2.png

• x5 ler droplar kötü demiyor mesle casse den sonra örneğin callirius geliyor. Callirius dan itibaren drop ların kötüleştiğini herkes söylüyor Normerci usta onu kastediyor :)

• baktın Cillarius güzel birşey atmıyor,o gün birazda Casse denemek lazım.x1de drakolik bir şey vermediğinde ejderha deneyip kırmızıyı alıyordum. (dönüşümlü şekilde) artık oyunun kafasımı karışıyordu ne veriyordu bir şeyler :)

hyperion-logo-2.png

• saat 1 saat ileri gidiyor o zaman :)

truths

• saati de otomatik ayarlamaya alın.

Bende böyle ve sıkıntı yok. Bilgisayarımda da aynı. Gmt veya utc fark etmez çevremde bu sorunu yaşayan arkadaşlarımla durumu böyle çözdük.

• dostlar bende mi öyle yoksa herkesde mi bilmiyorum ama malefiz düşmüyor

il32 yağıyor 20 seferden 8 tane düştü il11 de tık yok

-30 sefer oldu tık yok

-38 sefer oldu düşmüyor

Edit/Nemesis; Postlar birleştirilmiştir.

• il32 toplam 392 kesif dusen malefiz sayısı 72. oran 18.36 ya denk geliyor. etkinlik oranı ise %20. anlık iletiler atarsanız insanları yanlıs yonlendirirsiniz.

surekli il32 yi veya x5 leri hedef tahtasına koymayın lutfen.

• hala geçerli durum verilen üç beş bronz çekiçle idare ediyoruz.

benim aslında anlamadığım bir husus var. Kasa süreleri x5 de x1 le aynı. Etkinlik süreleri x1 ile yine aynı. x5 ler x1 lerle aynı süre etkinlikten geççtiği için etkinliklerin verdiği sağladığı avantajlardan 5 kat fazla yararlanıyor. Böyle bir durum olmasına rağmen x1 lerin malefiz drop ları çok kötü. x5 de de 95 level hesabım var yani x5 lerin herşeyinden haberdarım.

Kısaca çok büyük haksızlık söz konusu.

Bu arada x5 de ki oyuncuları severim hepsiyle muhabbet sohbetimiz var amacımı onlara sayıgısızlık yapmak değil ama oyunun bariz şekilde hakszılığı söz konusu.

• 22 cekicte bende var. lazımsa vereyim.

istatistik vereceksen net olarak ver.

x1 in durumunu gercekten cok merak ediyorum. ozelden teamwiever ile bakıp sonuclarını buraya kendim yazmak isterim ne dersin?

eger durum anlattıgın kadar vahimse hep beraber duzeltmek icin mesajlar atalım.

• Ozaman x5 oyna adı üstünde x5 sürekli aynı şeylerden yakınıyorsun ozaman oynama oynamak zorunda mısın x1 ?

kardeşim fikrine saygılıyım. Ama benim derdim tamamen mantık çerçevesine oyunun oturtulup herşeyin adaletli hale getirilmesi.

x5 de hızlı olan şeyler:

-kabak tavşan kartopu tunik

-güçlendirme, templumda dua etkisi, açılan tanrıların etkisi

-market müzayede silah, zırh dükkanı pazar yeri

-sefer zindan arene sirk süreleri

-sefer zindan dolum süresi

bu saydıklarım oyunun iskeletleri yani bizim oyunu oynarken kullandığımız sistemler.

Peki kasa süreleri yine 7 gün neden?

Peki neden etkinlik süreleri x5 değil?