Gladiatus Genel Tartışma Başlığı

• Anaya, bacıya, çoçuğa küfür ima eden adam karakterden bahsediyor. Senin karakterini herkes gördü bence, fazla zorlama istersen :) Her türlü pislikten kastın nedir örnek ver de bilelim. Oyun icinde saldiri, atisma , tartisma falan mi? Bunlarla yaptigini bir tutuyorsan, sana söylenecek kelime israftir sadece..

Hala kendini temize çıkarmak icin camurunu bize atmaya kalkiyorsun. Daha önce söyledigim gibi elini ve agzini yika, senin camurun bize dokunmaz. Sana iyi debelenmeler zira cirpindikca batiyorsun izlemesi zevkli oluyor, yaptigin seyi ne söylesen temizleyemezsin, o leke sana yeter :)

Edited once, last by *GaLiLeO* ().

• bu etkinlik bitmez il28 de.

3 npc yi 31 er puan yapsanızda tek başıma bitirseydim de yıllar sonra 1 kere temizlik yapmış olurduk.

7Bdq25.png

sistem neden bu kadar puan veriyor açın bi bakın il 28 e haftalık skorda kim ne kadar kasmış?

diğer illeri bilmem ama çoğu il için boş bir etkinlik. (Boş iller için yazım.)

Not: Ben her gün o ilde çevrimiçiyim ama tek keşif atmam. Müzodan item alır eritirim.

"Zor" diye nitelendirdiğiniz kelime düşüncede bitiremediklerinizden ibarettir.

28.12.2017 Nebiii

• Arkadaş sürekli boş mesaj atıp, önceki mesajlar görünmesin diye kasıyor sanırım. :) Şuraya ekleyelim de madem, konuyu sulandırma çabaları, safa yatmalar boşa gitsin. Sözümüz gayet açık :)

Küfür eden hatta bunu ailevi düzeye getiren senin ekürin. Bizzat Snape ile yazışmalarımızla sabit olan bir durum. Kendisi, sen , burdaki tüm adminler bunu biliyor. Bunu dolaylı yollarla yaptığı için hiçbir ceza almadı. Bu olayda Snape profilini ve nickini editledi oyundan, forumda mesajları silindi, profil fotoğrafı değiştirildi vs. Ortada bir yanlış olduğunu herkes kabul etti aslında ama oyun kurallarındaki boşluklardan faydalanıp bu işten paçayı sıyırdı. Tabi ban yiycem korkusuyla itemlerini çıkartıp, bir yerlere saklaması zaten suçunun itirafı gibiydi de neyse. Tüm bunları niye anlatıyorum? Sen zaten biliyorsun, yöneticiler de biliyor.. Ama bilmeyen varsa kimin ne olduğunu herkes öğrensin.

2 haftada bir gelip, ortaya bir iftira atıp, forumun huzurunu kaçıran da sizsiniz. Rahatsız oluyorsan, arkadaşını uyar. Biz de burda boş tartışmaya bayılmıyoruz. Kendisi böyle çamur atayım kaçayım mizacıyla huzuru kaçıran kişidir, tartışma çıkarmasa bizim yazacağımız bir şey yok..

Bir şey yaptın bari mertçe arkasında dur. Ben nickimi aslanterbiyecisi yaptım, küfür hele ki aileye küfür nerede? Kaldı ki "nickine bozulmadım, hatta hoşuma gitti tek derdinizin ben olması" diyen de sensin. Kaldı ki konuyla alakasız, sana tek bir kötü söz yazmamış, sana karşı tek eylemi seni silahsız itemsiz yenmek olan adamın ailesine küfür ima eden de sensin? İstersen yaptığın-ima ettiğin şeylerin görüntüsünü buraya koyabilirim. Sonra okuyanlar karar versin ne olduğuna.

Öncelikle sana sorayım, böyle bir şey yapmadığına dair namusun ve şerefin üstüne yemin edebilir misin?

Yaptığını sahiplenmek de mertlik işidir, en azından inkara girme sükut et de daha fazla rezil etme kendini..

Bizim bir şeye çırpığındığımız yok. Gelip tartışma çıkaran, gerekli cevabı alınca da işine gelmeyip sanki tartışmayı biz çıkarmışız gibi kendini iyi göstermeye çalışan sensin. Şayet arkadaşlarım cevap vermese, ben seni dikkate alıp bir şey de yazmayacağım, sırf onları yalnız bırakmamak adına yazıyorum. Zira dikkate almaya bile değmezsin. Üstte yazdığım gayet açık, safa yatmak bu lekeyi temizlemez. Senin cezan da bu, maksat herkes görsün nasıl biri olduğunu :) Oyun için ailevi değerlere hakaret eden birisin, buyur inkar et, namusun ve şerefin üzerine yemin ederek :)

Dönüp kendime bakıyorum. Oyunda birçok kişiyle rekabet yaşadım; ufak sürtüşmelerimiz, atışmalarımız da oldu. Tüm bunlar oyun içinde kaldı. Çoğunlukla engeller geçerim, uğraşmam bile bir yerden sonra. Ne var ki en çok tartıştığım kişilerin bile bir yerlerden gerçek ismini ögrenip ailesine küfür etmedim, ima etmedim, oyun icin hic bu kadar alcalmadim.. Yaptığım her şey oyun içinde kalmıştır, herhangi bir sebeple ceza da almadım bir gün bile.. Biz bunun bir oyun olduğunun farkındayız en azından, sanal ortamda klavye arkasına sığınıp kimsenin ailevi veya kültürel başka değerlerine hakaret etmiyoruz. Aramızdaki fark bu olsun, diğer birçok farkla beraber :)

Ne demişler;

Mertlik ve dürüstlük hileyi yener. Yalancının mumu yatsıya da kalmaz söner.

Edited 3 times, last by *GaLiLeO* ().

• 104 levelım iyilestırme olarak hangı mersenerı kullanmalıyım

Hocam eğitimleriniz iyiyse yansımanızı blokçu yapıp, seçkin mızrakçı-tecrübeli okçu-kılıç kurt vs gibi çevikliği yüksek bir merseneri iyileştirici yapabilirsiniz.

Eğitimleriniz çok iyi değilse yansımanızı iyileştirici yapıp, üstte saydıklarımdan birini blokçu yapabilirsiniz.

100+ olduğunuza göre eğitimleriniz iyidir sanıyorum. O sebeple ilk seçenek daha iyi olur :)

• anladım tesekkurler ben zekası yuksek mersener kullanıyordum ıyılestırme ıcın cevıklılıge yonelıcem

• Rica ederim. Zeka iyileştirmeyi bir miktar yükseltiyor doğrudur. Düşük lvllerde daha faydalı olabilir, itemlerden az geldiği için iyileştirme. Ancak sizin lvllere gelince itemlerden gelen iyileştirmenin yanında, zekadan gelen fazla önem arz etmiyor. O sebeple çevikliği yükseltip, hasar almasını önlemek daha mantıklı gibi. Hatta daha da ilerde biz blok ve tehlikesini de yükseltip ikinci bir blokçu gibi samnitlerin daha az hasar alması için kullanıyoruz.

• o levelde sirk itemlerinizin cogu kırmızı degilse ve zor kostumle para kasmak gibi bir derdiniz yoksa kendinizi iyilestirmeci yapın

cunku savunmacı oldugunuzda cok fazla arındırmalık ham gidiyor

zor kostum giydiginizde o sure icinde kendinizi savunmacı yapın hatta ana cardaki itemleri samnitin birisine takın

sirkte daha cok guclenmis olursunuz

• bu söyledigin cok mantikli ben biraz item bastim iyilestirmeciye ama yanlis yaptim galiba blok oranini hesaba katmadim

hocam bunlar daha çok 120 130 lvllerden sonra hesaba katılabılecek şeyler. Lvlınız daha duşukse, sadece ıyıleştırmesını mumkun olduğunca ustte tutmanız yeterlı. Bır de çevıklığını zekasını vs fullemenız :)

• Hocam il 38 en aktif illerden biri . Orda bile 2 günde 1. NPC yi geçemedik . En son il26 açıldığı zaman orda bu etkinliği tamamlamıştık . Ama akif oyuncu sayısı o kadar azaldı ki bu etkinlikleri bitirmek imkansız .

• İl 35te oynuyorum. İlk aşama için 1510 demişler ama aktif yok. Giren bir iki tane atıyor sonra bırakıyor. 2. ve 3. aşama da 2000 gelse toplamda değil 1 hafta 3 haftada bitmez. Şuan bile ilk aşamayı anca %35 yapabildik. Buna bi çare bulmaları gerek. Sadece yeni açılan serverlarda bitebiliyor bu etkinlik