Gladiatus Genel Tartışma Başlığı

• Eskiden x1 ler ne yaşadıysalar simdi x5 ler aynısını yaşayacak. yine en aktif yer il32 olacak. yeni iller 6 aydan sonra ölecek.

guzel yerde baslamısım oyuna .)

x1 kadar çaresiz olamaz yine x5 ler abi

x1 le x5 in proda denk gelmesi oyunun şuana kadar yaptığı en büyük devrim :D

• x1 ler ilk baslarda 10k kisi ile oynuyordu

pot almak en buyuk hedefti

pot alan profiline hemen yazıyordu ki hala yazanlar var :D

yarım saat kesif icin bilgisayar basında bekliyordu garip yegenlerim :D

Aynen bende onlardan biriyim. Yeraltı zor kostüm giyince saldırı süresi düşüyor diye seviniyoduk :D Yoksa 5 dk beklenmiyo. Hele cent yoksa 10 dk .sdsad

• Başkan senin daha 6 ay olmuş. Zamanla sabır taşı olursun burda alışırsın bizim gibi beklemeye. Ara ara oyunu bırakırsın tekrar başlarsın. Sonra bi bakarsın onlarca yeni il dışında hiç bir şey gelişmemiş :D

Gladiatusda sistem biraz geç ilerliyor malesef. Ben kaç senedir il birleşimi beklediğimi hatırlamıyorum mesela :D

evet forumdaki başlıkları bayağı irdeledim ben. yöneticilerden ziyade şirketin insanları pek sallamadığı açık. x1 illerdeki oyuncuların bu olanlara niye katlandıklarını anlayamıyorum zaten :d il 36'da hiç hammadde olmamasına rağmen yine de 5-10 kişi değil oynayan sayısı. oyuncular iyi ilden ayrılmak da istemiyoruz ama yani şartlar çok zor :d şahsen bu birleşim olmazsa ben hesabımı devre dışı bırakırım birkaç ay sonra.

Eskiden x1 ler ne yaşadıysalar simdi x5 ler aynısını yaşayacak. yine en aktif yer il32 olacak. yeni iller 6 aydan sonra ölecek.

guzel yerde baslamısım oyuna .)

il 32'nin aktif olmasına sebep olan bolluğun haksızlık olduğunu düşünüyorum bu arada. bu hammaddeleri siz yaratmadınız sonuçta ya keşiften geldi ya da keşiften dökecek item geldi ki en başta böyle bir bolluk oluşup devam etti. bizim ittifakta 110 seviyeden sonra ilk kez kırmızı item düştüğünü gören üye var :d o kadar yardımlaşmaya rağmen ejderha pulu dışında da insanların ha diyip bulduğu bir hammadde yok turuncu kehribar bile 400-500k :)

• x1 ler ilk baslarda 10k kisi ile oynuyordu

pot almak en buyuk hedefti

pot alan profiline hemen yazıyordu ki hala yazanlar var :D

yarım saat kesif icin bilgisayar basında bekliyordu garip yegenlerim :D

Karizma artırıcı açıldığı vakit vaaay kutdama açmış bizi kesiyor diyen de vardı :D:D:D

Ama nasıl oluyor ise üstün de üstünü vardı yani senden daha iyi birisi

P1GoEd.png

• aris oyunu bilen icin hammadde hic bir zaman sorun olmaz

Bugün Oyunda iyi/kötü ne yaşadınız?

oyuncu sayısı cok ise bolluk kendiliginden olur.

il de tek basına oynasan bile gerekli hammaddeyi kendin buluyorsun.

sorun hammadde parsomen degil sohbet edecek duzgun insan bulmak.

5 arkadasın var ise gerisi hikaye

x1 deki arkadaslar da bu yuzden katlanıyorlar bence.

• tamamen sirkülasyona bağlıdır . il'e özel bolluk söz konusu değildir.

İL 26 DAN SELAM OLSUN HERKESE. TABİ İL 26 DİYE BİR ŞEY KALDIYSA:rolleyes: ?(

• evet forumdaki başlıkları bayağı irdeledim ben. yöneticilerden ziyade şirketin insanları pek sallamadığı açık. x1 illerdeki oyuncuların bu olanlara niye katlandıklarını anlayamıyorum zaten :d il 36'da hiç hammadde olmamasına rağmen yine de 5-10 kişi değil oynayan sayısı. oyuncular iyi ilden ayrılmak da istemiyoruz ama yani şartlar çok zor :d şahsen bu birleşim olmazsa ben hesabımı devre dışı bırakırım birkaç ay sonra.

Önümüzdeki birlesmede oyun yoneticileri tarafından x5 illerin birlesmeyecegi söylendi,o yuzden bosuna beklme birlesimi:)

• evet forumdaki başlıkları bayağı irdeledim ben. yöneticilerden ziyade şirketin insanları pek sallamadığı açık. x1 illerdeki oyuncuların bu olanlara niye katlandıklarını anlayamıyorum zaten :d il 36'da hiç hammadde olmamasına rağmen yine de 5-10 kişi değil oynayan sayısı. oyuncular iyi ilden ayrılmak da istemiyoruz ama yani şartlar çok zor :d şahsen bu birleşim olmazsa ben hesabımı devre dışı bırakırım birkaç ay sonra.

Önümüzdeki birlesmede oyun yoneticileri tarafından x5 illerin birlesmeyecegi söylendi,o yuzden bosuna beklme birlesimi:)

biliyorum bu cevabın verildiğini. ben zaten neden birleşmesi gerektiğini düşündüğümü anlattım. bizim ittifaktan birleşim için ticket açanlara foruma yazın demişlerdi deneni yaptım yani :d

kapitalin üretiminde eşitsizlik olduğunu düşünüyorum. eğer eşit olsaydı oyuncu sayıları oranlı bir denge olurdu iller arasında ama örnek verdiğim iki il arasında oyuncu oranı 32'de 10 36'da 3-4 bile olsa 36'daki hammadde oranı 32'dekinin %30'u falan değil. olmayan bir şeyi dolaştıramazsın yani ben de bi yerde uğraşıp yardımlaşmamıza rağmen olmadığını anlattım :)

"oyunu bilen için" tanımlamasını talihsiz buldum. hadi ben 6 aylık oyuncuyum ama ilde 10 yıllık oyuncularda aynı şeyleri söylüyor :) bu arada attığın linkteki olayı dt bulmak için yapmıştım, bastığım itemler yanmıştı :(

• Dostum malesef 10 yıllık oyuncu da olsan bazı detayları forumda veya arkadaslarına sormadan ogrenemezsin.

gecen hafta cok onemli bir detay ogrendim mesela.

ben de 2 yıllık oyuncuyum.

Hammadde sıkıntısını veya bir yerde cok obur yerde az soylemini kabul etmiyorum.

cok kesif atan turuncu kurmızı dusurur eritince de hammaddesi olur.

5 kisi oynadıgımız server var ve kimseden ham istemeden itemlerimi kırmızı bastım ve ciddi miktarda hammadde satıyorum.

x5 te droplar cok falan gibi desteksiz lafları cok duydum ama x5 ler arasında kıyasa ilk defa sahit oldum.

il32 ile baska bir x5 i kıyaslaman zaten baslı basına yanlıs

6 ay once acılmıs bir server oyuncular 150+ levellere gelmis haliyle cok kırmızı dusmus ve cok hammadde ortaya cıkmıstır.

...

kolay gelsin

herkesi il32 ye bekleriz.

x5 lerin atası :D

dunya sıralamasında oyuncu aktifligi olarak birincisi.

8)8)8)

• Snape sayın modum birleşme ne zaman rica etsem artık kesin bir şeyler söyleyebilir misiniz ?

bu şirket ve kesin bir şey söylemek.cümle içerisinde bile uygun olmuyor :) önceki yılları saymıyorum daha güncel olan 2018 yılı bitmeden yapılacaktı olmadı,ramazan ayı bitmeden açıklama yapılacaktı tabi oda olmadı.sürekli bir öteleme başka bir şey yok ortada.daha çok beklersiniz gibi gözüküyor.oyunu hala oynamaya devam ediyorsanız şirketten pek bir beklentiniz olmadan oynayın.

tumblr_nesdjxgomq1rojpypo1_1280-gif.75852

• bu kolaydı...

">

buna dokunabildim...

saldırdığıma pişmanım...

şimdi detaya gelirsem... Arkadaşlar 3 yıldır şu hesapla keyfi olarak şu zindanları çok çok düşük seviyelerde yenmeye çalışıyorum. Ama inanın taktik falan yok hepsini hasarı paylaştır veya hepsini dikkati çek yapsanız da belli bir mantık yok çok çok denemeler yaptığımdan diyorum.

sadece şu zagraşta affaladığım nokta şu medicus 9 k vuruyor diğerleri vurmuyor bunun üzerine çalışmalar yapacam sırf şu zagraşı 50 li seviyelerde yenmek için ne kombinler denedim ama boş medicusla saldırmak gerekiyormuş onu anladım.

İşin özüne gelecek olursam denemelerimin çoğunda galibiyeti abartmıyorum en az 300 saldırı sonucunda değişik kombinler deneyerek ve şansa kazanıyorum.(Yazı tura atıyorum. Yazı ve tura gelince hep bosslar kazanıyor. Arada dik geliyor ve ben kazanıyorum...) Anlayacağınız üzere oyun iyice yazı turaya dönmüş durumda.

Sirkte bu şekilde ve mantık da üzerimizde çok altın varsa kaybederiz az altın var kazanırız.

Neyse iller birleşince yardım eden olur umarım bana :D Mavi eritip mor düşürmek zor oluyor haliyle.(İller ne zaman birleşiyordu?)

Konudan konuya atladım ama gerçekten stratejilik bir şey kalmadı oyunda yazı tura ile devam...

Okuyanlara teşekkürler ayrıca...

"Zor" diye nitelendirdiğiniz kelime düşüncede bitiremediklerinizden ibarettir.

28.12.2017 Nebiii

• 2O2bLq.png

anlatmak istediğim bu da diyebilirim tanrı ile 8.500 cana indiriyorum tanrısız 9.300 pek bir fark yok yani oyunun hali bu işte tanrı da bir işe yaramıyor? veya yazı tura mı atacağız yönetim bence şu algoritmalara el atmalı gerçekten stratejilik bir durum kalmamış ortada tüm paralı askerleri hasarı paylaştır yapsam da dikkati üzerine çek de yapsam bir şey fark etmiyor yani yaptığım analiz bunu gösteriyor.

28.12.2017 Nebiii

• Sadece sirk degil arenadaki sonuclar da resmen yazi tura misali yuzde 50 lik bir sans sistemine donusturuldu.200-250 hasar fazlayla zirhtan binlerce fark olmasina ragmen saldirirken tereddut eder olduk.Bir gun icerisinde o kadar sacma sapan rapor goruyorum ki.Bu oyunda egitim zaten anlamini yitirmisti,sanirim itemler de artik cari kagit ustunde guclu gostermeye yaramaktan fazla birsey yapmiyor zira o guc farkini arena savas sonuclarinda hic bir sekilde goremiyoruz.

• raporlarda hata var hocam medicus aslında hiç saldırı yapmamış zagrasın giden canına bakarsan 4900 yazıyor 9.9k muhtemelen can yenilemesidir medicusun

ayrıca zagras iyileştirme yapan bir boss, akhekhu yu kesmen daha kolaydır ama zagrası kesmek için 20k dolaylarında bi hasar vurman gerekiyor bir de zagrasın raunt yükseldikçe daha cok hasar vurdugunu hesaba katarsan işleri gerçekten zorlaştırıyor

• veri hatası olabilir bakılmalı.

9 k vurmasını bende anlayamadım nasıl açıklanır acaba bu.

Zagraş kısa bir formül mırıldanıyor. Yaraları yeşil bir pırıltıyla kapanıp iyileşiyor.
    Zagraş tarafından iyileştirilen: Zagraş. *Zagraş, 2508 iyileştirme alır*
    [Analyzer Data Error]
    Samnit tarafından vurulan: Zagraş. Zagraş, 0 iyileştirme alır
    [Analyzer Data Error]
    Medicus tarafından iyileştirilen: Quantico. Quantico, 694 iyileştirme alır
    [Analyzer Data Error]
    Quantico tarafından vurulan: Zagraş. olmadı
    Baltacı tarafından vurulan: Zagraş. Zagraş toplam 50 hasar alıyor
    Baltacı tarafından vurulan: Zagraş. Zagraş toplam 176 hasar alıyor

28.12.2017 Nebiii