Gladiatus Genel Tartışma Başlığı

• Daha onceden adminimize "kendimize ozel yagma bolumu acabilir miyiz" diye sormustum, O da sorayım geri donecegim demisti ama bir bilgilendirme goremedim.

Snape in mesajından anladıgım kadarıyla isimli savas raporu ypaylasmak yasak. bunun sebebini merak ediyorum. diger gf oyunlarından farklı olarak burada ne gibi bir sorun olur.

cevabınızı bekliyoruz mod um. tesekkurler iyi geceler

• Bunu ben yanıtlayayım sevgili Nomerci,

Gladiatus diğer topluluklardan savaşların asılması yönünde çok farklı bir durumdadır, şöyle ki burada savaş raporları asıldığında tarafımıza ticket sisteminden mail veya pm üzerinden yağma yiyen kullanıcılar tarafından geri dönüşler almaktayız, bu dönüşlerin çoğu rahatsız olduğunu belirtmekte ve nickinin yayınlanmasına müsade vermediği yönünde oldu, bu nedenle Gladiatus'ta eski forumdan beri savaş raporlarının yayınlanmasını yasaklıyoruz,

Ek olarak Global bir forumda olduğumuzdan çok fazla bölüm eklemiyoruz, bu nedenle raporların yayınlanması serbest olsaydı bile bölümü açabileceğimiz konusunda söz verebilir miydik bilemiyorum.

Lakin bu konuyu toplantıda tekrardan moderatörlerim ile tartışacağım, olabilitesi var ise bilgi veririz.

Saygılarımla

• Merhaba değerli adminim Chriger,

Yayınlanmasında bir sakınca taşıyacağı konusunu bir kenara bırakıp sizin dediğinize cevap verecek olur isem; bir sakıncası olmadığını düşünmekteyim. Amma velakin isimlerinin üstünü karalama yaparak paylaşım yapılmasında bir sakınca olmayacağını düşünüyorum. Saten sizin dediğiniz gibi o tür oyuncular oyundan da küfür yoluna gitmekteler ve 3. özellikleri açıp dengesizce oyun sergilemekteler.

Şöyle açıklayım:

Yaklaşık olarak 10/5 görev yapmış 90 seviyesi oyuncusunu düşünür isek saten onun 3. özelliği açmasını söz konusu bile edemeyiz. Fakat biraz oynayıp öylesine rastgele saldırı atılması yani biraz para yatırıp +2 seviye veren kostümü giyip giriş bonusu alayım da şunları bir deli edeyim dercesine bir tavır sergilemekteler o bahsettiğiniz kişiler.

Teşekkür ederim. Kolay gelsin!

P1GoEd.png

İL 21

• Merhabalar, bu foruma son kez, istediğiniz formatta bir mesaj yazarak giriyorum. Ben artık daha fazla bu oyunu oynayamıyorum. Oyunda bir şeylerin değişeceğine dair ümidim de kalmadığı için oyunu bırakıyorum. Aşağıya sıradan, rastgele 2 günden alınmış arena ve sirk turma savaş raporlarımın ekran görüntüsünü atacağım. Belki neden bırakmak zorunda kaldığımı bir nebze de olsa anlatabilirim.

Son 2 günün arena raporu:

Son 2 günün sirk turma raporu:

Ben artık x5 illerle baş edemeyeceğimi kabul ettim. Evet, x5'tekiler oyunun en iyileri. Evet, siz daha iyisiniz. En mükemmel sizsiniz. Ben bir x2 il oyuncusu olarak ne yaparsam yapayım x5 illere yetişemeyeceğim. İl 32, il 33, il 34 vs. hiçbir önemi yok. Her x5 il açıldığında biz aylarca bu durumu yaşayacağız. Oyun yönetimi de bu gidişatla 2035'e kadar ne il birleşimi yapar, ne de pro illeri ayırır. 2005 yılında başladığım oyundan artık keyif alamadığım için bırakma noktasına geldim. 5 kişinin oynadığı ilde ne malzeme, ne hammadde, ne parşömen ne de item bulabiliyoruz. Kendimiz çalıp kendimiz oynuyoruz, o da yetmiyor üstüne sürekli belli adamlardan, ARADA BAZILARIYLA 12 LVL FARK OLMASINA RAĞMEN günde 40-50 saldırı alıyorum. Benim kendimi savunma şansım yok. Baştan kaybedeceğim belli bir oyunu oynamak zorunda bırakılıyorum. Ben artık bu sistemin bir parçası olmamaya karar verdim. Kalan arkadaşlara biraz şans, bolca sabır diliyorum.

Dipnot: Forumdaki arkadaşları/abileri/ablaları tenzih ederim, x5 ilde oynayanların ÇOĞUNLUĞU bot/program kullanıyor. Bir insanın hem gece 2'de, hem gece 4'de, hem sabah 6'da, hem öğlen 10'da, hem öğlen 1.30'da, hem öğleden sonra 4'de hem de akşamları online olması için zombi falan olması lazım. 1 kere olsa, 2 kere olsa şans denir. Aylardır aynı şey.

2005 yılında 9 yaşında bir çocukken başladığım Gladiatus'u 2019 yılında 23 yaşında bırakıyorum. Emeği geçenlere helal olsun, umarım gerçek hayatınızda da bu kadar sürekli olarak başarısız değilsinizdir. Gladiatus'tan bir HyperiooN geçti, hatırlayan olursa ne mutlu bana. Hepinize kucak dolusu sevgiler.

Legen, wait for it, dary! Legendary!

• Gercekten merak ettigimden ve kıyas yaptıgımdan soruyorum.

Ogame ve ikariam oynadım daha once ki ikariamda TR nin en buyuk savasını yapmıstım 2009 yılında. Ogame forumunda TR ve Dunya rekorları mevcut. Oradaki bir savasta oyuncu yılların emegini kaybedebiliyor.

(bir oyuncunun eşi kasti olarak filosunu savunmaya caktıgı icin boşandıgını duydum)

ama bu oyunda durum cok daha basit. 130 level oyuncu 160 level oyuncuyu yenebiliyor ve 160 level oyuncu hicbir sey kaybetmiyor. Bu durumda neden rahatsız olunur ki?

Eskiden 150k yagma yemek birsey ifade ediyor olabilirdi ama artık x5 cıktı ve milyon paranın bir degeri kıymeti yok.

Sahsen hergun aynı kisilerden defalarca yagma yiyorum ama oyunumdan birsey eksilmiyor.

20 dakikalık kesif ve savas ile 24 saatte kaybettigimin fazlasını kazanıyorum.

x1 ve x2 deki arkadaslara da cokca para bırakıyoruz :D

Bence oyunda ozellikle x5 te oynayan yoneticilerden geri donusum alın. bu dediklerime yakın seyler soyleyeceklerdir.

yani kısacası yagma yiyen bir oyuncunun cok rahatsız olacagını dusunmuyorum aksine karsılık verecektir ve bir nebze de olsa forumda paylasılan raporlar sayesinde oyunda hareketlilik olacaktır.

• Konuyu gündeme getirdiğiniz için teşekkürler arkadaşlar, arkaplanda iyice değerlendirip olabilitesi var mı diye bir bakalım öncelikle, olumlu olumsuz dönüş sağlayacağım.

Reel hayatınızda başarılar dilerim.. hyperioon  

• Biz teşekkür ederiz, saten söyleyeceğiniz kelimeler belli idi adminim. Önceden de bunlar yaşanmış idi. Gerek özelden gerek oyundan.

Bir ekleme daha yapayım:

Tüme varım yapacağım düşüncesini içerisine girer isem, ayrıntıları ile birlikte çok güzel bir oyun olduğunu söyleyebilirim fakat saten sizlere şikayet eden oyuncuların çoğu size ulaşıp bize birşey yazmamaktalar. Dilsiz şeytan gibi birşey onlar. Ayrıca bize yazanlar da vardır. Az çok tahmin edebiliyorum bizim serverdekileri. Hem şikayet edip hem de bizlere karşı ailene sabır diliyorum dahi diyebilen bile vardır.

Hey allahım!

Sanki kendisi zaman(lar)ında çok vakit harcamış gibi(!) bide gelmiş bana ayın sekizi gelince görürsün demekte.

Bu yazdığım yazılardan dolayı lütfen kimse alınmasın. O kişi kendizzini biliyor.

Teşekkür eder, iyi geceler dilerim.

P1GoEd.png

İL 21

• Şu NPC leri yenemiyoruz sorunlarına katılmıyorum. Bir NPC yi yenemiyorsanız bir altta bir tane daha var onu yenebilirsiniz. Bir üsttekini de tanrılar/artırmalar kullanarak yenebilirsiniz. Ya da dianayı kullanarak 3 günde bir kesebilirsiniz.

Burada biraz bakış açısını değiştirmek gerekiyor. Neden tüm NPC leri hiç takılmadan kesmek istiyorsunuz? Zaten hiç takılmadan kesebildiğiniz NPC ler var.

Örneğin arenada bizden güçlü bir oyuncuyu kesemiyoruz, bunun için şirkete talep mi açmamız gerek?

Burada kendi matematiğimizi yapmamız lazım.

Cillarius a 75 keşif yapmışım 5 kez takılmışım. Casse ye 75 saldırı yapmışım hiç takılmamışım..

şimdi ben 5 keşif heba edip gelecek item kazancını mı seçeceğim? casseye saldırıp TP ve itibar kaybı yaşamayacak mıyım, ya da Cillarius daha fazla TP verdiği için daha karlı mı olacağım 5 kez takılsam bile.

veya 3 günde bir Cillariusa saldırıp tüm tanrıları açıp yakutla hiç takılmadan tüm keşiflerimi mi yapacağım?

Bunların dışında da bir çok ince hesaplar da yapılabilir hepsini yazmıyorum.

Hep karakterlerimiz NPC lerden kuvvetliydi bunun alışkanlığını anlıyorum ama artık bizim de alışkanlıklarımızı değiştirmemiz gerekiyor.

• 160 keşifinde aynı düşüncelere sahip olacakmısın ağabey görelim :D

NDV8aN.gif

Onlar beni sadece karşıt düşünceli olarak biliyor ve tanımlıyorlardı.
    Benim nefretimin yönünün hile ve sahtekarlık olduğunu bilmeden..
    Zamanla hepsi birer birer kendi kendilerini yok ettiler.

#Oynadığınoyununforumunasahipçık!

Redkit - S30 (Gloriouz)
    https://s30-tr.gladiatus.gamef…1422e525eb15c24dc187588f5

• Serverden birisi yazdı, günlük 5 hakkını geçmişsin rapor ettim diye.

Birincisi 5+5 hak geçilmiyor diye biliyorum ikincisi rapor edince ne olacak yani 1 saatlik süre sınırını bekliyoruz saten

Durumum ne olur yöneticiler? rapor ettim diyor adam

P1GoEd.png

İL 21

• Geçemezsin takıma sormuşsun ama geçmen imkansız

rapor felanda etsin bişey çıkmaz boşuna telaşlanma

İstediğin seviyedeki oyuncuya oyunun verdiği hak kadar sınırı kadar dilediğin

kadar dalabilirsin

NDV8aN.gif

Redkit - S30 (Gloriouz)

• Hayır, senin dediğine katılıyorum fakat adam oyunu bilmeyişi yönünden geliyor bize püskürüyor. Bir de gelmiş hayatında yaşadığın üzücü şeyleri buraya aktarıyorsun diyor oyundan. Bu nedir yav, bize küfredenleri biz şikayet etmeyelim ama böyle yanlı yanlu konuşanları da gelde şikayet etme.

Neyse yine şikayet etmeyeceğim.

Teşekkür ederim.

P1GoEd.png

İL 21

• Rica ederim dostum sanal alemde eğlenmek herkesin hakkı bence asıl sen o arkadaşı şikayet et boş konuştuğu için

NDV8aN.gif

Redkit - S30 (Gloriouz)

• @WessauR 99 seviye hesap için etkinlikte yakut harcamanın (yeni açılmış bir olsa hadi anlarım ekstra tp kazanımı vs olacağından dolayı,ancak bulunduğun ilde bunun bir anlamı yok) yok illa yakut harcayıp bileme taşını ben kazanacağım diyorsan da yüksek seviyelere gelen hasar taşlarından sana gelmeyeceğini bil.Kısacası etkinlikte yakut harcama :) Not:O ilde oynarken insanlarla konuşulup herkes aynı skorda bitirmişti etkinliği (böylece herkes aynı ödülü aldı aynı şeyi tekrar yapılabilir,böylece boş yere yakut harcamamış olursun (sana gelecek hasar taşı öyle ahım şahım bir şey olmayacak zaten)

tumblr_nesdjxgomq1rojpypo1_1280-gif.75852

Edited once, last by Hyperion ().

• Hyperion bana neden gelemiyormuş ileri ki seviyelerde olursam eğer o bileme taşlarından sorabilir miyim?

Ben etkinliği seri gelişim açısından yapıyorum malum yer altına gireceğiz. Eşya bulma şansı da artacağından hemencecik görevlere başlayayım diyorum( şimdi de yapıyorum fakat 100+ olunca görev daha çok yapacağım kesin.)

Bir de bahsettiğiniz kişiler halen bunu sürdürmekteler lakin bir tanesi çıkıyor (bizleri yöneticilere şikayet eden kişiler) birinci olmak için ortalığı saçıp kavuruyor. Ben de isterim herkes alsın lakin oyuna zamanında girmek gerek maalesef yoksa yine ödülleri alamayacağız

Son olarakta ben şanslıyımdır. x3 tane üst üste gaius eldiven suikast yanmadı, hemde %75 başarı şansı ile...

Teşekkür ederim okuduğunuz ve yazdığınız için.

P1GoEd.png

İL 21

Edited once, last by WessauR ().

• @WessauR orada yazdım şu andaki seviyenden dolayı bu etkinlikte birincide olsan örneklerini verdiğin kişilere gelen yüksek seviye hasar taşlarından alamayacaksın (seviyenden dolayı) atıyorum 120-130 oldun o zaman örnek veriyorum 50 hasar taşı geliyorsa,sana şu anda 30 gelecektir. (Verdiğim rakamlar örnektir, durumu anlayabilmen için) Bir tavsiye,hazır o ilde seviye olarak çok ilerlemişken hali hazırda olan x5 illerden bir tanesine başlamanı öneririm.(99 seviye hesabı bırakıp sıfırdan başlamak zor geliyor olabilir,ama inan x1 ilde 1 seviye alana kadar x5de çok daha hızlı x1deki hesabını her anlamda yenecek hesabın olacaktır,böylece çok daha kısa sürede 120 seviye olup (oyun bence 120'den sonra başlıyor) daha fazla zevk alırsın oynadığın oyundan,yanlış anlama benimki naçizane bir tavsiye sadece.Kolay gelsin

tumblr_nesdjxgomq1rojpypo1_1280-gif.75852

Edited once, last by Hyperion ().