Gladiatus Genel Tartışma Başlığı

• @ASSASS şu zamanda x5 dışında bir ilde oynamanın anlamı yok maalesef (pro arenalar açık olduğu sürece ne yaparsan yap bir yere kadar mücadele edebilirsin) adı üstünde x5 yani herşey 5 kat hızlı (doğal olarak çok daha fazla eşya/malefiz düşecek yada sen 1 seviye alana kadar o 5 seviye alacak gibi gibi uzar gider.) Sana oynadığın ili bırak diyemem (harcadığın yıllara,aldığın yakuta vs yazık olur) şu durumda ne kadar kıyaslama yaparsan yap bir şey değişmeyecek ne yazık ki,yapabileceğin yegâne şey yapılacak güncellemelerde bahsedilen,pro arenaların ayrılıp her ilin kendi hızındaki illeri le mücadele etmesi yani bu güncellemenin biran önce gelmesini beklemen,bu olunca şu andaki x5'in atıyorum ileride x10un yaşayacağı bir avantaj seni en ufak bir sıkıntıya sokmayacak (karşılaşamayacağın için).

@ShuTUpp merhaba.assasın her dediğini dogru bulmuyorum onun avukatı değilim ama,olaya direk x1'de oynama oynamak zorundamısın diye yaklaşmakta doğru bir tutum değil.yıllardır verdiği emeği/zamanı (yakutu vs geçtim zaman karşısında bir önemi yok) bırakıp bir çırpıda başka bir ile geçmek istemiyor olabilir (özellikle x1de oynayanların birçoğu bu durumda (bende dahil) yaşadığı dezavantajlı durumu (malefiz etkinliği birçok dezavantajın yanında bana göre çerez kalır). Yanılıyor olabilirim ama daha önce başka bir ilde bu oyunu oynadınızmı acaba? farzı misal x1 hızındaki bir ilde 120 seviyedesiniz, ve size birisi aynı şeyi söylüyor olsaydı siz bırakıp geçermiydiniz? örneğin Bir anket yapıp sorsunlar x1 ilindeki oyunculara desinlerki hesaplarınız aynı şekilde (seviye/yakutları vs) direk x5 hızındaki bir ile geçecek kabul edermisiniz denilse (%99un kabul edeceğini düşünüyorum) kısacası çogunluk x1 illerde güle oynaya oynamıyor zorunluluktan oynuyor aslında.bu yüzden biraz empati yapmak gerektiğini düşünüyorum.iyi oyunlar.

Not:Direk assasa verdiğim yanıttada söyledim yapabileceği tek şey gelecek güncellemelerde pro arenaların ayrılmasını beklemek,onun dısında burada sabah aksam yaşadığını dile getirse eline bir şey geçmeyecek (yaptığı öneri/istek forum takımı tarafından raporda şirkete iletilecek şirketin hoşuna giderse yapacak (kim bilir ne zaman) gibi gibi.kısacası bekleyecek maalesef başka yolu yok.

tumblr_nesdjxgomq1rojpypo1_1280-gif.75852

Edited 3 times, last by Hyperion ().

• Mesele malefiz dropları konuyu baska yere kaydırmayalım lutfen

etkinlik %20 diyor. bu oran %19-%21 arası gelir gider.

cekic duser yonca duser bronz duser altın duser orası tamamen sansa baglı.

bu durumun x1 de dusuk oldugunu lutfen bana ıspat edin.

Claudius   Snape lutfen ASSASS ın dedigi gibiyse duzeltin degilse olmadıgını bizlere gosterin. sahsi birsey degil oyunun adaletsiz oldugu soyleniyor. x5 ler gercekten %20 alıyorken x1 ler %15 mi alıyor acaba?

• şöyle söylim kısa ve öz malefiz drop ları çok kötü. Yüzde 20 nin yanında geçmez. Kostüm 1 giydiğim için mi bilmiyorum. Ama aynı zamanda x5 deki hesabıma iyi malefiz düştü bunu inkar etmem

il11 dökülüyor.

Aynısını yakut için diyemem. Ra kostümü ile 20 yakut düşürdüm. Tam tamına yüzde 8 tutuyor.

Parşo etkinlikleri içinde bu hesap tutuyor.

Fakat malefizler hep böyle oldu

giphy.gifgiphy.gifgiphy.gif

• Gerçekten bazen inaf diyorum bu x1 ve x5 kıyaslamasından.Bakın 1968 model vosvosu çok severim bugün olsun yine gözüm kapalı alırım ama kalkıp da 2018 model Vosvagen aldığımda iki arabayı kıyaslamam bunun üstüne bu iki modeli yapan firmayı da asla suçlamam.Durum benim gözümde bu kadar basit.

Yapılması gereken tek şey bu iki serveri birbirine rakip yapmamak.Bu da anca Global arenayla olucak.Tek duam da bu :(

kisspng-harp-poster-illustration-5a680d451f5574-5036958315167685.png

• Ben de x1 hızdaki bir sunucuda oynuyorum, etkinlik geldiğinden beri 52 keşif yaptım Saturn kostümü ile ve 9 malefiz düştü, oran yazılana benzer fakat bu malefizler, yaptığım 52 keşfin son 20'sinde düştü ilk 30 keşif civarı benimde boştu. Oyunda ki herşey gibi bu eşyalarında ne zaman düşeceği şans zaten.

ASSASS   Nomerci

• Ben de x1 hızdaki bir sunucuda oynuyorum, etkinlik geldiğinden beri 52 keşif yaptım Saturn kostümü ile ve 9 malefiz düştü, oran yazılana benzer fakat bu malefizler, yaptığım 52 keşfin son 20'sinde düştü ilk 30 keşif civarı benimde boştu. Oyunda ki herşey gibi bu eşyalarında ne zaman düşeceği şans zaten.

ASSASS   Nomerci

Tamamen katılıyorum.

sonucta her bir saldırı icin %20.

5 saldırı atıp sıfır da cekebiliriz,5 tane de dusurebiliriz.

ama saldırı sayısı arttıkca bu oran %20 ye cok yaklasıyor.

Bu oyunca oranların tuttugu ender seylerden birisi hermetik(cok denedim genellikle yuzde 25) birisi de etkinlik oranlarıdır.

x1 ve x2 deki cok sayıda kesif atmıs arkadaslar lutfen buraya kesif sayısını ve dusen malefiz miktarını yazınız.

varsa anormal sonuclar oyun yonetimi de gorsun.

HERA35 Hyperiona oyundan mesaj attım. tam olarak dedigin seyi soyledim. tek anormal sey pro da karsı karsıya gelmemiz.

onun dısında sahısların tercihidir hızlı veya yavas serverda oynamak.

• Adım gibi biliyordum fikrimi açıkca yazdığımda hedef olacağımı ve demek istediğimi yine yine anlatamayacağımı.Benim 3 hızdaki serverde de hesabım var hepsine ayrı ayrı emek verdim.Sadece tercihim x5 den yana oldu ve serverde oynuyorum keyif alarak.Bu bir suç mu? Öyle bir noktaya geldi ki her cümlenin sonunda bir x5 karşı öfke oluyor.

Peki, şöyle yapalım x1lerde ne eksik neyin değişmesi gerek ne isteniyor bunu yazın bunu isteyelim bunu altını çize çize belirtelim.Yok x5 de şu var yok x5 de bu var demekten daha olumlu olacağını düşünüyorum.

1.Demirhane sürelerinde iyileştirme

2.Droplarada artış

3 ve en önemlisi Global Arena

ben bunları istiyorum x1 ve x2 de hesabı olan biri olarak.

• 200 seferden 43 malefiz(43/200*100=21,5) %yüzde 21,5 makul :)

7 turuncu + 1 turuncu bileme taşı

turuncu iyi bu sefer ve kostüm yarın gece bitiyor :)

• o mesajı kime yazdığımı söyledim abla ayrıca zaten belli oluyor direk kişiye özel bir mesajdı.bunun dışında bahsettiğin iyileştirmelerin (1-ve 2deki iyileştimelerin yada o listeye eklenebilecek nice iyileştirmenin) yapılmayacağı en son yayında söylendi abla (kısacası pro arenalar ayrıldıktan sonra bunlara gerek kalmayacağı söylendi ) yukarıdaki mesajımdada belirttiğim gibi assassın yada diğer tüm kişilerin yapabileceği yegane şey bahsedilen o güncellemenin gelmesini beklemek,başka yapacağı bir şey yok.

tumblr_nesdjxgomq1rojpypo1_1280-gif.75852

• Hyperion biz anlaştık seninle zaten.Ayrıca bırakın da arada bende atar yapayım :)))))))

Her gün yeni bir değişiklik olabilir.Yeterki istekleri öeneme göre sıralayalım.Biraz önce özel mesajda güzel bir benzetme yapıldı bizim yollar bozuk araba parça bırakıyor diye.Benimde cevabım o zaman Belediyeye dilekçe verip yolladın yapılmasını isteyelim.Yoksa evin penceresinden bakıp bu yol çok bozuk üst mahallenin ki mis gibi diye sızlanmanın bir faydası yok.

Tamam bu gece çok benzetme yaptım ve boğazım kurudu. Burada çay ikramı var mıydı?

• sizi seviyorum dostlar çünkü herkes ayn frekans ve eksende konuşabiliyor iyisiyle kötüsüyle bir şeyler tartışmak güzel. Futbol veya siyaset hakkında konuşmuyoruz ve bunu çok takdir ediyorum. dışarıda ki hususlardan ziyade bunları konuşuyor olmamız harika. İşte bu yüzden bu oyunu saatlerce oynamya değer. Pc de de oyun yok zaten :)

Neyse iyi geceler herkese

• Olay ham madde ve sürelerde bitiyor.Seviye ilerledikçe sıkıntı buna dönüşüyor.Yavaş illerde söylenmediyse bu belirteyim.

• merhaba. mersener dizilimi sizce nasıl olmalı ? kendimle birlikte t. okçu'mu dikkatçi yapıp iki hasarcı samnit ve bi iyileştirmeci hekim kullanıyorum. baltacı, savaş arabcısı vs. bunların bi katkısı oluyor mu? mersener itemlerim kötü biliyorum, dizilim önerileri almak istiyorum sadece

ya ilaki kullanıldıgı yere göre mersener secmek bişey ifade etmiyor ben full mersener kulanıyorum benim şifacı bile 4 k hasar veriyor :D

• ben de eski taktiklerle devam ediyordum seçkin veya büyük usta+ samnit, sonradan okçu ekledim yanlarına ama yeni mersenerler geldikten sonra hiç incelemedim onları bi fark var mı diye merak ettim açıkçası. yeni mersenerler dediğime de bakmayın baya oldu geleli ama sonradan gelenler işte :D

• ama benim hesabım x5

x2 x1 felanlari bilmemde genelde ortam bizde böyle benim senelik taktiklerim yani tabiki herkesin kendi tercihidir

• Mesela bi il 25 ve bi il 32 de hesaplarla oynayabılırım değil mi?

Ama aynı ildeyse multi ile bağlarım ki sıkıntı cıkmasın.

Pekala farklı ip adreslerinden girecek olursam bunu profilimde belirtmem gerekiyor değil mi? Cünkü ben internet buldugum her yerden giriyorum. Misal internet kafe , cafe , mobil veri , evdeki wifi gibi..?

kapkk.png
  • 2 hasar olmaz savasamazlar 2 tank gereksiz olur oyunun işleyişindeki tek round olarak gittigi icin dikkat cek dikkat cek hasar ver olur buda yetersiz kalir siralamaniz yanlis modum

Zindan karekteri tank

1 mersenerleri şifacı

3 taneside atack olmasi lazim

Zindana girerken yada sirk turmaya ilk tank girer sifaci girer attacklarda saldirir oyunu oynayan bunu bilmelidir modum