Gladiatus Genel Tartışma Başlığı

• Merhaba Değerli GladiatusTR Üyeleri,

Bu başlık altından Gladiatus ile ilgili tüm konularda tartışabilecek ve fikir alışverişinde bulunabileceksiniz, başlıkta genel forum kuralları geçerli olup geyik yapılması yasaktır.

Keyifli sohbetler dileriz.

• %0

Nasıl bu kadar eminiz ? Server hızlarını bizzat ben talep ediyorum. Şirket bu konuda ki talepleri Ülkelerden sorumlu TM'lere bırakıyor.

Zaten her ülke ilinde hızların farklı olduğunu görebilirsiniz. Benim de X6 gibi bir düşüncem hiç olmadı, olmayacakta.

Saygılar

f9ktp0.png

• x5 serverlar arttığı için şirket yüksek seviyelerde bir yenilik getirmeyi düşünüyor mu şirket? 150 / 200 lvl sonrası için mesela.

Yeni yüksek seviyeli parşömenler, yeraltı gibi bir yenilik vb şeklinde.

kisspng-werewolf-deviantart-gray-wolf-character-werewolf-5acfa5e.png

• Britanya ya zindan gelmeli hatta şöyle olmalı:

alfa ve omega zindanının seviyesi iki seviye düşürülüp, britanya ya 120 seviyeden itibaren zindan koyulmalı

giphy.gifgiphy.gifgiphy.gif

• Herhalde oyun tarihinin en anlamlı ve en beğeni alan mesajını yazdı. Teşekkür ediyorum kendisine. Malum bir elin parmağını geçmeyen baya bir userimiz var sonuçta.

• Liderim,Yapılan sohbet yayınında pro arenaların her il için kendi hızları aralığında ayrılacağı söylenmişti (1-x ile 1x 5x ile 5x gibi) bu olay il birleşmesi ile birliktemi gelecek yoksa daha sonramı,(il birleşmesinden ayrı olarak gelecekse tahmini olarak ne kadar bir sürede gerçekleşir)

hyperion-logo-2.png

• Liderim,Yapılan sohbet yayınında pro arenaların her il için kendi hızları aralığında ayrılacağı söylenmişti (1-x ile 1x 5x ile 5x gibi) bu olay il birleşmesi ile birliktemi gelecek yoksa daha sonramı,(il birleşmesinden ayrı olarak gelecekse tahmini olarak ne kadar bir sürede gerçekleşir)

Benim yorumumu dikkate alırsan diye söylüyorum. Bence oda bir kaç ay içinde gelir. x5-x5 arasında olması için x5lerin de biraz kendi seviyelerini yakalamalarını bekliyorlar gibi düşünüyorum. Çünkü x1 x2 ler aradan çıkınca x5 in 120 130 140 üstü oyuncuları saldıracak kişi bulmada çok sıkıntı çekeceklerdir diye düşünüyorum. Belki server birleşimi vs işini global arena ile birlikte aynı anda getirebilirler

Benim yorumumu dikkate alırsan diye söylüyorum. Bence oda bir kaç ay içinde gelir. x5-x5 arasında olması için x5lerin de biraz kendi seviyelerini yakalamalarını bekliyorlar gibi düşünüyorum. Çünkü x1 x2 ler aradan çıkınca x5 in 120 130 140 üstü oyuncuları saldıracak kişi bulmada çok sıkıntı çekeceklerdir diye düşünüyorum. Belki server birleşimi vs işini global arena ile birlikte aynı anda getirebilirler

bende bu sürenin çok uzatılmayacağını umuyorum(şirketin hızına bakılırsa çok zor yinede,bir umut işte,:) arındırma yetişmez oldu (sanırım 1 yıldır felan sirk kapalı zaten birde o açık olsa vay halimize (gerçi şu sıralar bazıları bir süreliğine tatile yollandı o yüzden biraz rahatlar gibi olduk :) bu pro arenaların ayrılması olayından sonrada (çok daha sonra muhtemelen) global arena gelicektir diye tahmin ediyorum. bakalım bu yıl sonuna kadar öncelik il birleşmesi yapılsında,malüm özellikle il 21den sonraki illerin aktif oyuncu sayıları ortada (bazı illerde 2-3 kisi bile yok). Bu birleşim olaylarına vs karar veren kişi şirkette sanırım ürün müdürü oluyordu,ordaki yetkiliyi uzakdoğulu bir kişi yapmak lazım onlar çok çalışıyor malüm işler hızlanırdı :)

hyperion-logo-2.png

• Sgo ne diyor arkadaşlar getirisi olan sey kolay kolay kazanılmaz siz alam etsenizde kalam etsenizde olmicak cabalanamyin bence

E162_D4_AA-_C74_E-11_E8-_A458-0247911_EB23_E.gif

Uyumayan User 8)

• Gece gelecek olan etkinlikte,

Altın tasarruf körüğü : %50

Mini kabak : %20

Kostüm : %20

Toplamda %90 olarak hammadde tasarrufu mevcut.

Farz edelim 1 adet bileşenden 36 tane hammadde kullacağız fakat %90 tasarruf ile bu sayı 36*(1-0.9)=3.6'ya iniyor.

Bu 3.6'yı yukarı mı (4 olarak) yuvarlıyorduk veya aşağı mı (3 olarak) ?

Uzun zaman geçince unuttum neyin ne olduğunu da ?(

• - DEMİRHANE’DE TASARRUF, KABAK ve KOSTÜM TOPLAM İNDİRİMİ KAÇ?

- //-1-19 arası hammadde isteyenler 1

- //-20-29 arası hammadde isteyenler ile 2

- //-30-39 arası hammadde isteyenler ile 3

- //-40-49 arası hammadde isteyenler ile 4 hammaddeye düşer.

giphy.gifgiphy.gifgiphy.gif

• Merhaba

Demirhane ve dökümhanede yaşadığım bir problemi aktaracağım.Eşya yapım süresi ve erime süresi bitmesine rağmen bazen saatlerce ne

eşyayı alabiliyorum neden eriyen hammaddeleri .Sayfa sanki sürekli f5 yapılıyor gibi kendini yenileyip duruyor.Bu durumun ( Saat eşitlemesi dışında. Zira oyun saati ve pc saati saniyesine kadar eşit ) neden kaynaklandığı hakkında fikri ,çözüm önerisi olan var mı ?

Türkiye'nin saat dilimi ile ilgili. Saat dilimini gmt +3 yaparsan düzelmesi gerek. Saat dilimi farklı olduğunda saat aynı bile olsa bu hata oluşuyor. Saat dilimini değiştirip sonucu yazar mısın lütfen

• Pc saat dilimi ayarlarından bahsediyorsan gmt +3 bulamadım tamamen UTC ile başlıyor dilimler ve orada da UTC+02:00 -istanbul ayarlı.

truths

• :D tamam UTC +3 yap o zaman