HADES - PORADNIK • W związku z tym że podziemia zostały wprowadzone już dawno temu a do tej pory nie powstał żaden poradnik (w języku polskim) pora aby w końcu taki się pojawił.

  Wszystko co tu napiszę opieram na własnym doświadczeniu, nie wykluczam że w czymś nie mam racji w razie czego proszę o zwrócenie uwagi postaram się też rozwijać poradnik jeśli coś jeszcze znajdę do dodania lub poprawy.

  Poradnik kierowany jest głównie dla osób które nie miały styczności z podziemiami, ale i doświadczeni gracze może znajdą tu coś nowego.  Spis treści.

  1.Czym jest hades.

  2.Jak przygotować się do hadesu przed 100 poziomem.

  3.Hades od wejścia do Disa Patera.

  4.Przed wejściem do hadesu.

  5.Kostiumy

  6.Porady

  7.Hadesowe zwwoje i składniki.

  8.Q&A Najczęściej zadawane pytania.


  1.Czym jest Hades

  Hades (podziemia) jest to osobna lokacja do której dostęp uzyskujemy wraz z wbiciem 100 poziomu i możemy tam wejść z poziomu pustelnika za niewielką opłatą.  Dostępny są trzy poziomy trudności: normalny, średni i trudny aby uzyskać dostęp do średniego trzeba jednorazowo ukończyć poziom normalny, tak samo dostęp do trudnego uzyskujemy po ukończeniu średniego.  Każdy z poziomów hadesu różni się od siebie trudnością i kostiumem który możemy otrzymać, każdy z nich daje inne bonusy, ale o tym będzie później).

  poziom normalny:

  -przeciwnicy są łatwiejsi

  -zwykły drop

  poziom średni:

  -normalni przeciwnicy

  -zwiększony drop

  poziom trudny:

  -trudni przeciwnicy

  -brak dropu (jedynie honor i exp, nie otrzymamy tam zwojów, składników, dodatków ani przedmiotów eventowych)

  -za ukończenie trudnego poziomu otrzymujemy darmowy punkt treningu

  -w przypadku kiedy przeciwnik z hadesu zbije nam poziom zdrowia do 0 tracimy LOSOWY punkt umiejętności (nie tracimy punku w przypadku wyzerowania na arenie lub walce gildii)


  2.Jak przygotować się do hadesu przed 100 poziomem.

  Ważną a często pomijaną kwestią jest to że do hadesu warto przygotowywać się już od wczesnych etapów gry jeśli nie chcemy wydawać dużej ilości rubinów do ukończenia go.


  1.Musimy zebrać nieco mobilizacji i mikstur moim zdaniem mniej więcej optymalna ilość to 10 mobilizacji i 30 mikstur, na speed serwerach 15 mobilizacji i 50 mikstur ze względu na to że częściej możemy tam robić hades a tym samym szybciej je zużywamy.

  Ogólnie jeśli nie będziecie używać mobilizacji i mikstur które wypadają ze skrzynek powinniście mieć wystarczającą ilość, a nie ma sensu ich wykorzystywać przed 100 poziomem.

  2.Pakty, jeśli gracie bez rubinów to trzymajcie pakty ze skrzynek na 100 poziom wtedy przydadzą wam się znacznie bardziej, zarówno ułatwią wam ukończenie hadesu jak i pozwolą zwiększyć zarobek.

  3.Wasza postać, co prawda przeciwnicy w hadesie mniej więcej skalują się do waszej postaci jednak przetestowałem na sobie że słabym kontem możemy regularnie kończyć w połowie hadesu bez pktów wypraw.

  Moim zdaniem wystarczające powinno być około 500 obrażeń górnych, 15-16k pancerza, blok na poziomie 50% i krytyk na poziomie 40%+, do tego statystyki w podstawie na poziomie 300-350 wb i zręczności które powinniśmy mieć wymaksowany przedmiotami.

  Bardzo ważna jest też ilość naszego zdrowia, na poziomie 100 moim zdaniem powinniśmy mieć co najmniej 12k hp, jeśli chcemy brać się za trudny hades to nawet więcej.

  Oczywiście na tym poziomie powinniśmy być ubrani już wyłącznie w luciusy, gaiusy, antoniusy i ewentualnie jeden item opiehnzasa, talitha w przypadku broni patrzymy na obrażenia, pomarańczowy gaius lub antonius zabójstwa powinien w zupełności wystarczyć.

  4.Olejki, od mniej więcej 90 poziomu możemy zacząć je zbierać aby mieć odłożone kilka na przyszłe wyprawy do podziemi.

  5.Ostatnią rzeczą o której warto pomyśleć to rozbudowa Villa Medici pomoże nam on skuteczniej leczyć się w hadesie i oszczędzać mikstury życia.  3.Hades od wejścia do Disa Patera.

  Teraz najważniejsza część tego poradnika czyli jak przebrnąć przez hades i czego możemy się tam spodziewać.


  W podziemiach mamy 18 pktów wypraw które się nie regenerują z czasem, a do pokonania po 4 przeciwników w 4 lokacjach, więc nie trudno policzyć że bezpiecznie możemy przegrać dwie walki.

  Jednak istnieją trzy sposoby na regeneracje pktów wypraw:

  -apollo które daje nam 10% na zwrócenie punktu wyprawy działa też w podziemiach przez co właściwie mamy zapewnione 1-2 wyprawy więcej

  -mobilizacje, można je otrzymać wyłącznie ze skrzynek dlatego są bardzo cenne i warto je trzymać na czarną godzinę, po ich użyciu otrzymujemy dodatkowe 3 wypraw do wykorzystania

  -rubiny, w ostateczności jeśli skończą się nam wyprawy pozostaje nam używać rubinów, jedna wyprawa to koszt jednego kamyka (nie ma limitu na to ile rubinów możemy wydać w jednym hadesie)


  Drugą istotną różnicą w hadesie jest to że nie możemy tam korzystać z jedzenia.

  Jednak wciąż mamy możliwość leczenia się za pomocą:

  -mikstu życia które otrzymujemy ze skrzynek i za punkty z rekrutacji

  -villa medici

  W przypadku braku tych dwóch możemy uleczyć się za 5 rubinów lub czekać na regeneracje zdrowia.

  Dodatkowo przy w regeneracji naszego hp pomaga:

  -budowa fizyczna

  -łaźnia

  -kostium Junosa

  -kostium Tarcza Feronii

  -łaska otrzymywana za modlitwę do Ceres w Templum


  Do podziemi możemy wejść zależnie od prędkości serwera, x1 co 5 dni, x2 co 2,5 dnia, x5 co 24 godziny.

  Czas do kolejnego wejścia naliczany jest od ukończenia hadesu i mamy pokazane odliczanie na lewym panelu.
  Na ukończenie hadesu mam 24 godziny ( 9godzin 36min serwer x5) chociaż normalnie powinno nam to zająć znacznie krócej zależnie od prędkości serwera.

  Wyprawy w hadesie możemy robić co 5min (2min w przypadku serwera x5), i nie można w żaden sposób zmniejszyć czasu oczekiwania na kolejną.


  Po wejściu do hadesu zobaczymy następujący widok:
  Opuść hades:

  W tym miejscu możemy wyjść z hadesu przed ukończeniem go, polecam korzystać z tej opcji tylko w ostateczności, w przypadku kiedy nie jesteśmy w stanie go ukończyć, lub kosztowałoby to nas zbyt wiele, w innym przypadku warto użyć nawet te 2-3 rubiny na ukończenie.

  Aby opuścić podziemia musimy znaleźć w naszych paczkach gałązkę i przeciągnąć ją na brązowy kwadracik na górze obrazka z zieloną bramą.


  Módl się:

  W tym miejscu możemy się modlić w celu szybszej regeneracji zdrowia, nie jest ona jakaś szczególnie duża, ale można korzystać z tej opcji pomiędzy wyprawami.

  Jest też opcja wyleczenia się w 100% za 5 rubinów, ale na to nawet nie zwracajcie uwagi.

  Jeśli usłyszycie kiedyś że modlitwa regeneruje punkty wypraw to jest to nieprawda.


  Wejście do królestwa umarłych:

  Jest to pierwsza lokacja i już na start czeka nas najtrudniejsze zadanie, czyli walka z odbiciem lustrzanym.

  Odbicie lustrzane jest to klon naszej postacie która ma wszystkie statystyki takie jak my niezależnie od poziomu trudności podziemi.

  Nie pomagają żadne przyspieszacze, pakty, olejki itp.
  W praktyce oznacza to że mamy dokładnie 50% szans na wygraną i jesteśmy zdani na losowość.

  Zdarza się że wygramy za pierwszym razem, a czasem możemy przegrać 7-8 walk z rzędu i niestety prędzej czy później każdemu się to przytrafia i nie ma za bardzo co z tym zrobić.

  Przed walką z klonem są dwie rzeczy o których warto wiedzieć, JEDYNĄ rzeczą której klon nie kopiuje jest bonus od bogów "Pewna ręka Diany" dodająca dodatkowe 15% szansy na trafienie przeciwnika.

  Bonus ten znacznie zwiększa nasze szanse na pokonanie klona jednak w dalszym ciągu nie gwarantuje zwycięstwa za pierwszym razem, dodatkowo włączenie tego bonusu jest dość kosztowne i nie jesteśmy w stanie go używać za każdym razem ze względu na ograniczoną ilość łaski bogów.


  Drugą istotną rzeczą jest to że klon jest w stanie zbić nam ogromną ilość zdrowia, którego potem może nam zabraknąć, aby zminimalizować straty przed walką z klonem można ściągnąć broń, jednak nie polecam tej metody bo może się to skończyć wynikiem walki 0 do 0.

  Najpewniej jest po prostu założyć broń z niskimi obrażeniami, szczególnie dobrze sprawdza się broń opiehnzasa która daje dużo hp i jesteśmy w stanie mieć nawet 100% hp po pokonaniu klona.


  Po pokonaniu klona warto wrzucić na siebie jakieś przyśpieszacze i bonusy czasowe.

  Omawianie kolejnych przeciwników pominę, każdy z nich jest nieco charakterystyczny ze względu na statystki ale ogólnie nie różnią się zbytnio jeśli chodzi o siłę.

  Ich statystyki też nie mają znaczenia ze względu na to że siła każdego skaluje się do naszej postaci, dodatkowo ich siła nie jest stała, oznacza to że podczas jednego hadesu ten sam przeciwnik może się pojawić w słabszej i mocniejszej wersji podobnie jak jest to w lochach i na wyprawach.

  Uwaga!! jednym z najczęstszych a dość banalnych błędów popełnianych przy pierwszym podejściu do hadesu jest brak zmiany lokacji na "Sąd na umarłymi" o pokonaniu bossa pierwszej lokacji Przewoźnika Charona.

  Po pokonaniu klona i piętnastu kolejnych przeciwników czeka na nas boss podziemi Dis Pater, jest on nieco silniejszy od pozostałych przeciwników, na poziomie średnim i trudnym może być on nawet silniejszy od naszej postaci, po pokonaniu go zostaniemy automatycznie wyrzuceni z hadesu i otrzymamy jeden z trzech kostiumów.


  Trudny hades:

  Jest on nieco bardziej specyficzny ze względu na to że w przypadku gdy przeciwnik z hadesu zbije nam poziom zdrowia do zera tracimy losowy punkt umiejętności, a nie trudno o to ze względu na siłę przeciwników.

  Rzeczy na które warto zwrócić uwagę aby tego uniknąć to:

  -koniecznie użyj listków zwiększających poziom zdrowia, możesz też pomyśleć o użyciu trzeciego poziomu boga "zbroja wulkana"

  -nie pozwól żeby poziom twojego zdrowia spadł poniżej pewnego poziomu, za minimalny bezpieczny można uznać 1/3 naszego hp, jednak trzeba pamiętać że przeciwnik w hadesie na poziomie 100 może nam zadać nawet 4,5k obrażeń, a na poziomie 120+ 10k obrażeń

  -bezpośrednio przed atakiem w hadesie upewnij się że masz wystarczająco hp, ponieważ często zdarzy się tak że ktoś was zaatakuje kilka sekund wcześniej i nieświadomie zaatakujecie kogoś w hadesie mając np. 100hp co jest równoznaczne ze stratą punktu umiejętności


  4.Przed wejściem do hadesu.

  Przed wejściem do hadesu powinniśmy zadbać o następujące rzeczy:

  -uszlachetnienie wszystkich przedmiotów

  -upewnienie się że mamy mobilizacje bądź kilka rubinów w przypadku jeśli braknie nam kilku wypraw

  -upewnienie się że mamy mikstury leczące bądź wolnych medyków w Villa Medici, w innym przypadku możemy być zmuszenie wydawać rubiny na leczenie bądź czekać na regeneracje hp.

  -przed rozpoczęciem hadesu warto wrzucić na swoją postać listki zwiększające zdrowie naszej postaci czyli: Taigaroot, Listki Ginkgo i Głóg, (niestety na speed serwerach są one mniej efektywne ze względu na czas trwania), pozwolą nam one zarówno zacząć hades z większą ilością hp jak i zwiększą efektywności mikstur i villa medici

  -Uleczyć się jedzeniem do 100% przed zejściem do podziemia


  5.Kostiumy.


  Kostium z poziomu normalnego.

  -zwiększa on poziom wypraw dwukrotnie, czyli po jego założeniu mamy odpowiednio 48 pktów wypraw z samym centurionem a 72 pkty z centurionem i apollo

  -dwukrotnie szybciej regenerują nam się punkty wypraw (co 7,5min na serwerze speed x2 itp.)

  -otrzymujemy przedmiot z każdej wyprawy, lochów i wypraw eventowych typu "U brzegu Nilu"

  -dodatkowe 100% złota z wypraw (jest to liczone od podstawowej wartości)

  -nie tracimy wytrzymałości przedmiotów na wyprawach


  Kostium z poziomu średniego.

  -zwiększa ilość punktów lochów do 48 (z centurionem)

  -zwiększa o 200% renegeracje punktów lochów

  -otrzymujemy przedmiot z każdej wyprawy, lochów i wypraw eventowych typu "U brzegu Nilu"

  -nie tracimy wytrzymałości przedmiotów w lochach


  Kostium z poziomu trudnego.

  -zwiększa o 1000% złoto zdobywane na arenie i ct

  -zwiększa o 200% nagrody z areny

  -brak utraty wytrzymałości przedmiotów na arenie

  -skraca czas oczekiwania na arenie i ct


  6.Porady

  1.Najefektywniejsze ze zwykłych kostiumów do użycia w hadesie są to moim zdaniem Tchnienie Życia Junos i Gliniana Tarcza Feronii, obie dają nam łącznie dodatkowe 300% regeneracji zdrowia.

  2.Zdobycie kostiumu za pokonanie Disa Patera resetuje nam możliwość zmiany kostiumu.

  W praktyce oznacza to że możemy np. używać kostiumu Saturna, chwilę przed wejściem do hadesu założyć kostium Mercuriusa lub Ra i puścić jakiś przedmiot do kucia, po czym przechodzimy hades i czas odnowienia zmiany kostiumu jest resetowany więc od razu po ukończeniu hadesu możemy założyć kostium.

  3.W momencie kiedy wylogujemy się nawet sekundę przed tym jak skończy nam się kostium łatwy, albo po prostu nie będziemy wykonywali żadnej akcji wyprawy w dalszym ciągu będą nam się regenerowały z taką prędkością jakbyśmy mieli założony kostium, przez co możemy w znacznie krótszym czasie ponownie odnowić sobie wyprawy do pełna.

  4.Przed rozpoczęciem hadesu lub założeniem kostiumu warto sprawdzić jakie eventy odbędą się w najbliższym czasie, w przypadku jeśli np. następnego dnia planowany jest event z szansą na drop dodatków lepiej jest zrobić normalny hades.

  Jeśli natomiast planowany jest event ze skróconym czasem oczekiwania na arenach poprawi on efektywność kostiumu z trudnego hadesu.

  5.Wbicie poziomu odnawia nam wszystkie punkty do pełna, działa to także na łatwy i średni kostium, warto mieć to na uwadze, chociaż tyle wypraw jest bardzo ciężko wykorzystać bez użycia klepsydr, podobnie działa to z odnowieniem centuriona i apollo.

  6.Przy każdym przeciwniku jest biały suwak którego przesunięcie pozwala nam zyskać lepszy drop z wyprawy kosztem pktów wypraw, używanie tego jest nieopłacalne.

  7. Będąc w hadesie nie walczcie na arenie, w ten sposób bardzo szybko wykorzystacie mikstury życia, chyba że macie ich zapas.


  7.Hadesowe zwoje i składniki.

  Razem z hadesem zostało wprowadzone 12 nowych składników i prawie 100 nowych zwojów.

  Składniki z hadesu to:

  prefiksowe-łuska hydry, pióro sfinksa, skóra tyfona, sugilit, esencja duszy, almandyn

  sufiksowe-kawałek futra cerbera, woda zapomnienia, runa cienia, jaspis, piekielny kamień

  Właściwie wszystkie z tych składników są przydatne, część z nich jest bardzo ciężko dostępna po za hadesem, składniki prefiksowe można wytopić przedmiotów z bardzo wysokim lvlem takich jak gai i porcjusz.

  Przedmioty z kamieniami piekielnymi nie wypadają po za hadesem.


  Ciekawsze zwoje z hadesu:

  prefiksy: Aulus, Gracjusz, Ursus, Abrozjusz, Tyberiusz, Sebastian

  sufiksy: sfinksa, tortury, piekła, męczarni, wyczerpania, skrzydeł, nieznajomego, cienia, posępności

  Wszystkie z tych zwojów dostępne są WYŁĄCZNIE w hadesie, czyli jest bardzo mała szansa że wypadną nam z przeciwnika, lub wytopimy je z roztapiarki z przedmiotu z odpowiednim sufiksem lub prefiksem.


  8.Q&A Najczęściej zadawane pytania.


  Czy po wejściu do hadesu można zmienić poziom trudności?

  Jeśli dopiero jesteś w podróży do podziemi możesz zawrócić i zmienić poziom, jeśli już rozpocząłeś to nie ma takiej możliwości.


  Ile kostiumów z hadesu mogę posiadać i ile mam czasu na użycie go?

  Można przechowywać po jednym kostiumie z każdego poziomu trudności przez nieograniczony czas.


  Czy mogę założyć drugi kostium mając kostium z hadesu?

  Kostiumu z hadesu zajmują oba "sloty" więc nie można ich łączyć z innymi kostiumami.


  Czy mogę wejść do hadesu mając na sobie kostium z niego?

  Tak, jeśli kostium jest z innego poziomu niż poziom hadesu który aktualnie robisz.

  Możesz ukończyć trudny hades mając na sobie kostium z normalnego, mając np. kostium z poziomu średniego możesz też wejść do średniego hadesu lecz musisz poczekać aż kostium się skończy przed pokonaniem Disa Patera, w innym przypadku nie dostaniesz kostiumu.


  //poradnik będzie aktualizowany w najbliższym czasie

  Edited 4 times, last by Ciastek ().

 • Na normalnym serwerze mamy 48h na ukończenie Hadesu oraz wyprawy co 10min.


  Od siebie mogę dodać, że osoby wchodzące do Hadesu muszą się liczyć z tym, że praktycznie za każdym razem trzeba wydać kilka rubinów/mobilizacji aby ukończyć podziemia

 • Na normalnym serwerze mamy 48h na ukończenie Hadesu oraz wyprawy co 10min.


  Od siebie mogę dodać, że osoby wchodzące do Hadesu muszą się liczyć z tym, że praktycznie za każdym razem trzeba wydać kilka rubinów/mobilizacji aby ukończyć podziemia

  Ok, dodam to, sam nie grałem na zwykłym i ciężko mi się odnieść do tych czasów na serwerach po za x2.

  A co do tego drugiego to aż dziwne, chyba że wyolbrzymiasz, na 34 nawet osoby z dość przeciętnymi kontami zdecydowaną większość hadesów kończą bez rubinów z tego co wiem.

 • Może "kilka" to przesada - szczególnie jeżeli chodzi o mobilizację, ale trzeba być gotowym na 1-2 mobilizację lub ze 3 ruble, bo często jednak trzeba tego użyć. Rzadko się zdarza, żeby trzeba było użyć więcej, ale czasem wyjdzie, że 10 razy nie masz problemu z przejściem Hadesu, a później nagle 10 razy z rzędu zabraknie Ci punktów podziemi, bo któraś postać z losowością Cię zatrzyma i to niekoniecznie klon.


  Nie doczytałem, czy pisałeś tam o pakcie z szansą na odzyskanie punktów podziemi. Warto to podkreślić, bo sporo osób nie wie czy to działa w Podziemiach.

 • Jak ktoś ma problem z HP w podziemiach, to znalazłem rozwiązanie, które zapewnia przejście podziemi bez miksturek i medyków.


  Potrzebna jest nam martwa gildia, z co najmniej 40 slotami, którą zapełniamy multikontami. Jedynym zadaniem multikont jest modlitwa w Templum do Ceres .


  pY1NYgR.png


  Cały myk polega na tym, aby osiągnąć co najmniej 800% regeneracji HP


  L15i395.png
  UWAGA!!!

  Należy pamiętać o tym, że regeneracja HP zmienia się codziennie o północy i aby uzyskać regeneracje to musimy być w tej gildii w przeddzień wejścia do podziemi np. planujemy wejść do hadesu w poniedziałek, to musimy wejść do gildii w niedziele przed północą a po północy wchodzimy do hadesu nadal będąc członkiem gildii z regeneracją


  Edited once, last by Gucio1526 ().

 • Po północy odpaliłam mega renegenerację hp w Hadesie. Wynosiła Ona 50 520 % co pozwoliło na osiągnięcie leczenia na poziomie 7 807 609 pktów/godzinę. Analizując % wraz z każdym kontem stwierdziłam, że wzrost regeneracji nie jest liniowy. Jedynym ograniczeniem tutaj jest ilość miejsc w gildii.


  Myślę, że do mojego wyniku i tak nikt się prędko nie zbliży. Wykorzystałam gildię, która stała pusta po fuzji. Samo odpalenie takiej regeneracji jest nawet bezcelowe (wystarczy taka na 1000% nawet). Wynik (bardziej rozumiany jako liczbę leczenia/godz.) można jeszcze zwiększyć:

  a) wymaksowana budowa fizyczna

  b) konto na jak najwyższym poziomie

  c) łaźnia gildii z 20 lvl'em

  d) pakt +50% regeneracji pktów życia

  e) ubrane stroje dodające +100% i 200% regeneracji hp

  f) prędkość prowincji ma wpływ na wartość regeneracji (najwyższa na x5)

  g) wielkość forum gildii (u mnie poziom 17)

  h) główne konto spędza cały dzień w gildii na modlitwach do Ceres


  Opisuję po prostu jako ciekawostkę związaną z grą :p

  juve - prowincja 35

 • @Gucio1526 wydaje mi się, że nie do końca masz rację. Po pierwsze konta modlą się do Ceres całą dobę niezależnie od prędkości prowincji. Wydaje mi się, że i na x1 możliwe jest osiągnięcie 50 000 % regeneracji, choć to tylko przypuszczenie. Zmieni się tylko liczba wartości leczenia na godzinę.


  Z powyższego:

  punkty życia są identyczne na różnych prowincjach.

  Ale regeneracja:

  a) przez budowę fizyczną: budofa fizycznax2 na speed x1, budowa fizycznax10 na speed x5

  b) dzięki poziomowi: lvlx2 na speed x1, lvlx10 na speed x5

  c) dzięki gildii: tu poziom łaźni ma znaczenie. wylicza wartość w oparciu o a)+b)

  d) dzięki paktowi: wylicza wartość w oparciu o a)+b)

  e) przez kostiumy: wylicza wartość w oparciu o a)+b)

  f) przez łaskę: wylicza wartość w oparciu o a)+b)


  Porównując do x1 to x5 ma wartości 5x większe. Skoro regeneracji uzyskałam niemal 7,8 mln/godzinę to na x1 wartość tego równoznaczny jest liczbie ok 1,56 mln/godzinę. Z Twojego_obrazka widać, że jest jednak znacznie mniejsza. Zatem mniejsza liczba kont po prostu nabijała wynik.

  .

  juve - prowincja 35