Kolejny microevent, na którym cierpią serwery x1

• Witam, po ogłoszeniu kolejnego microeventu, założyłem nowe konto (bo do starego utraciłem pasy) i muszę się podzielić moimi obserwacjami.

Gram już w tę gierkę kilka lat, miałem przerwę prawie dwuletnią, od września ubiegłego roku znowu klikam. Od tego momentu zauważyłem wiele rzeczy, na których cierpią serwery o tempie gry 1x w stosunku do serwerów o wyższym tempie (grałem też na s35 i widziałem ostatnio, że konto nie wypadło z top10), pomijając już dysproporcje wynikające z przepakowywania złota (wszędzie paki mają ten sam "termin ważności") czy czas trwania paktów i centka - wszędzie jest to samo, można by pytać dlaczego, skoro serwery mają być szybsze ? Ale przechodząc do głównego tematu.

Po raz kolejny wielu graczy z serwerów 1x jest pokrzywdzone, ze względu na zbyt późne ogłoszenie terminu microeventu, chodzi tu o ten event związany ze zwojami. Te osoby, które weszły wczoraj lub dzisiaj do momentu ogłoszenia microeventu do podziemi są znowu pokrzywdzone bo utracą szansę na znalezienie ciekawego zwoju. Jak powszechnie wiadomo wśród graczy - są one bardzo wartościowe i zarazem przydatne w grze. I w tym momencie nawet serwery o tempie 2x mają szanse na wejście do podziemi, a my już nie. Wygląda to co najmniej na faworyzowanie szybszych serwerów - nie ma w tym o tyle nic dziwnego bo levele lecą to i potrzebne są nowe przedmioty, a co za tym idzie pieniądze realne wydawane są na dodatki, a to przynosi zyski firmie, ale można na przyszłość powiadomić nas wcześniej lub chociaż nie dawać jakiś śmieciowych microeventów na zakup towarów w domu aukcyjnym (od kiedy jest kuźnia chyba nikt mający choć trochę rozumu nie wydał tam rubina) jako ostatni z serii, tylko ten, z którego gracze mogą naprawdę czerpać korzyści.

• Tak tylko g'woli wyjaśnienia

PS. Jeśli chodzi o ten konkretny event to z tego co widzę jesteś już poinformowany, iż się wydarzy wiec nie ma mowy o szansie, która Cie ominie :)

Chodzi o to że na zwykłych serwerach czas oczekiwania na ponowne wejście do Hadesu to 5 dni, więc jeśli ktoś ukończył hades wczoraj lub jest w nim dzisiaj to nie ma technicznej możliwości powalczyć o zwoje...

Dokładnie o to mi rano chodziło, odpaliłem dzisiaj podziemia, a 20min później zobaczyłem informacje na forum o evencie na zwoje...

jeżeli potrafią zrobić specjalne eventy dla nowych serwerów to powinni również wprowadzić event skracający czas wejścia do podziemi tak, aby normalne serwery również skorzystały z eventów na zwoje(lub informować o eventach z tygodniowym wyprzedzeniem)...

fahne2_pl.gif

Edited once, last by Gucio1526 ().

• nikt juz nie pamoeta eventu odbudowa rzymu, gdzie wszystkie x1 pokonczyly w dzien/dwa i tu na forum cieszyli sie ze speedy dostaly tak w kosc ze zaden nie ukonczyl? tam tez bylo faworyzowanie? prawda jest taka ze niemcy odpalaja i nie rozczulaja sie nad szczegolami bo maja to hdzies, raz latwiej maja x1 raz x5

• jesteś pewny, że nie ukończyły ? grałem na serwerze 2x i skończyliśmy to też na momencie :) i w dodatku przez błąd Gameforgu dostaliśmy jeszcze raz ten sam bonus to był serwer 33 jeszcze przed połączeniem o ile dobrze pamiętam ;) a że na s35 zrobiliście sobie po 10 magazynów i wstawiliście w ich słupy do pilnowania to Wasz problem, gra liczy po ilości zalogowanych w ciągu jakiegoś okresu czasu ;)

Edit: przepraszam to był event z okazji połączenia serwerów, czyli serwer 34 :)

Edited once, last by dzojec ().

• A co do mojego osobistego wejścia do podziemi to, miałem dzisiaj wchodzić, ale musiałem wyjść z domu i jak wróciłem było już info, także mi tym razem się udało, ale przez to opóźniam wejście o 4 dni :)

• x2 to faktycznie straszny speed. a te konta to nie byly przypadkiem konta testowe '"zobaczyc jak jest" graczy x1? to ze ktos mial pare magazynow o niczym nie swiadczy.

od razu wyjasnie ze ja nie mialem zadnego

Edited once, last by RHCP19 ().

• to ze ktos mial pare magazynow o niczym nie swiadczy.

Przecież na starym forum ktoś z czerwonych wyjaśnił całą sytuację. Cwaniaczki z x5 miały po kilkadziesiąt multikont, aby nachapać się dodatków i dlatego wzrosły wymagania(bodajże liczy się ostatnie 60 dni aktywności konta)

fahne2_pl.gif

• dzojec

Z naszej grupy nikt nie ukończył eventu, nawet się nie zbliżyliśmy, ani my ani inne serwery

No ale ogólnie to raczej nie jest kwestia prędkości serwera.

Pisałem wtedy dlaczego, każdy miał to gdzieś - po prostu limit mobów do ubicia był liczony na podstawie ilości aktywnych kont na danym serwerze sprzed ich połączenia(1). W ten sposób dla światów, na które trafili graczy z kilku innych, limit był śmieszny, a w przypadków serwerów, które nie były łączone był on często niemożliwy do osiągnięcia - głównie dla serwerów, które powstały nie dalej niż na 6 miesięcy przed tym eventem, bo wtedy wszystkie konta (nawet te założone na 5minut przez ludzi, którzy odpuścili grę na 2 lvlu) były liczone jako "aktywne". Przez co na niektórych serwerach event skończył się po kilkunastu godzinach podczas, gdy nawet w ich grupie, inne światy mogły pomarzyć o dobiciu 10%.

Ale mimo, iż nie miała na to wpływu prędkość danego świata to, gdy się odzywałem na forum w tej sprawie, leciała fala hejtu, bo "w końcu speedy mają gorzej, haha dobrze Wam tak". Taka moda nastała, nie liczy się to jak masz źle lecz to, by sąsiad nie miał lepiej.

Narzekanie nic tu nie zmieni, nikt raczej nie traktuje tej gry jako aktywnego projektu - to po prostu coś, co jeszcze jest w stanie wyjść finansowo na plus.

• Na x5 serwerach z centkiem masz co 1 min wyprawe loch i ataki na arenach :) Bez to tylko 3 minutki więc, jest możliwe zakładanie kont baaa nawet jest patent, przegrywać na wyprawach a zwoje, dodatki i składniki dropią tak czy siak :).

_Julius_Caesar_ - s37 - ON
    H@ndlarz - s13 - OFF (Delete) - Ku Pamięci [*]
    <3 Angerfist | Radical Redemption <3
    HARDCORE:!:

• Ale po co to komu? Nawet robiąc 10 nowych kont i omijając dzielenie IP itd nie zarobisz za wiele, bo zwoje dropiące na 10~20 poziomie są warte po 20-30k. Więcej zarobisz przeznaczając ten czas na wyklikanie arenek na jednym koncie.

Raczej rozchodzi się tutaj głównie o zwoje z hadesu - które ciężko zdobyć nawet podczas takiego eventu, ale do tego trzeba 100poziom, a żeby zdobyć Sebastiana/Gracjusza to nawet 130~. Powodzenia z wbijaniem takiego na 10 kont xD

A co do tego przegrywania - po co? Obecnie wszelkie strategie nie wbijania expa zawodzą, nie przebijesz się przez brak pusha czy handlarzy złotymi dodatkami, szkoda czasu. Jedyne czym możesz się wybić to właśnie poziom, a do tego trzeba jednak expa.

• Na niemieckim forum,ktoś wspomniał o tym problemie i mają przekazać informacje odpowiedniej osobie. Fajnie jakby ktoś od nas również przekazał informacje dalej

so what could be the best time to announce such an event? 1 week befor or better 2?

we cant try to suit everybody. but I will have a discussion with the responsible person, perhaps we can announce such an event (and only this!) a bit earlier in futur.

!!!!!

and I also wrote

I hope you know, that I can`t promise s.th. I only can discuss that problem or rather the wish

regards Kicky

fahne2_pl.gif