[KIBESZÉLŐ]Élet a szervereken

  • Az a baj, hogy a jatekosok nagyon keves szazaleka hagyta csak azert abba a jatekot mert lassu volt,mert x1 sebessegu szerveren jatszott....A nagyon nagy tobbseg azert hagyta abba mert nincs egyszeruen ideje mar jatszani,csaladja van,melozik, sokat melozik, tanul,vagy kulfoldon van,vagy eppen nincs folyamatosan internet hozzaferese,vagy a masik veglet hogy eppen stagnalt a jatek,semmi ujitas,semmi frissites nem tortent abban az idoszakban...Azzal hogy egy felgyorsult szerveren jatszasz,es tegyuk fel hogy az x5 os sebessegu,attol meg nem lesz tobb idod...az teny hogy kevesebbek az ido intervallumok ket csata kozott,vagy az expediciokban,de x5-os sebessegel regeneralodnak a pontjaid...tehat tobb idot tudsz eltolteni a jatekban mint egy normal szerveren,van tapasztalatom,jatszottam eleg sokaig a nemet 201 es teszt szerveren...

    En nem tamogatom az otletet,meg pedig azert mert kb 5-6-7 honap jatek utan egy x5 szerveren,nullarol fellehet huzni egy 140+os karaktert...ha gyorsitasra vagytok lehet oda karaktert csinalni...sajnos nem viheted at normal szerverrol a karidat egy gyors szerverre,de par honap aktiv jatek utan siman ossze hozol egy erosebb karaktert!

  • Az a baj, hogy a jatekosok nagyon keves szazaleka hagyta csak azert abba a jatekot mert lassu volt,mert x1 sebessegu szerveren jatszott....A nagyon nagy tobbseg azert hagyta abba mert nincs egyszeruen ideje mar jatszani,csaladja van,melozik, sokat melozik, tanul,vagy kulfoldon van,vagy eppen nincs folyamatosan internet hozzaferese,vagy a masik veglet hogy eppen stagnalt a jatek,semmi ujitas,semmi frissites nem tortent abban az idoszakban...Azzal hogy egy felgyorsult szerveren jatszasz,es tegyuk fel hogy az x5 os sebessegu,attol meg nem lesz tobb idod...az teny hogy kevesebbek az ido intervallumok ket csata kozott,vagy az expediciokban,de x5-os sebessegel regeneralodnak a pontjaid...tehat tobb idot tudsz eltolteni a jatekban mint egy normal szerveren,van tapasztalatom,jatszottam eleg sokaig a nemet 201 es teszt szerveren...

    En nem tamogatom az otletet,meg pedig azert mert kb 5-6-7 honap jatek utan egy x5 szerveren,nullarol fellehet huzni egy 140+os karaktert...ha gyorsitasra vagytok lehet oda karaktert csinalni...sajnos nem viheted at normal szerverrol a karidat egy gyors szerverre,de par honap aktiv jatek utan siman ossze hozol egy erosebb karaktert!

    Mi ezzel a probléma?Nem értelek.Éppenséggel nem akartam bele merülni ki miért hagyta abba,mert sorolhatnám,de nem a múltba kell vissza menni és leragadni,ha már ilyenre fejlesztették a játékot,akkor alkalmazkodni kell és ha ők azt akarják haladjunk a szintekkel csak maguknak csinálnak munkát és kell is,mert legyen 200-as ,300-as,400-as szint.Azt is támogatom,ha nem csak a piros felszerelés lesz a legnagyobb,legyen ott megint más,teljesen rendben van ez így.

    :thumbup:"Ha egyedül találod magad, zöld mezőkön lovagolva a tűző napon, ne aggódj! Az az Elysium, és már meghaltál!":thumbup:

  • Nincs ezzel problema, de azert mert paran gyorsitast akartok,nem kell felgyorsitani az x1 szervereket, lehet regizni az uj szerverekre...jelenleg 147 es szinten vagyok,havonta lepek szintet,vagy van h kevesebb,es sima x1 szerveren jatszom, nalunk aki gyorsitasra vagyott regizett az uj x5 szerverekre,egyszeru a megoldas.

    Es nem a gyorsitassal lesz aktivitas a szervereken...hanem a fejlesztesektol,vagy egyszeruen ha csak javitanak a hibakat...januar elejen tettek koze egy hosszu listat,milyen ujitasokra fejlesztesekre szamithatunk 2018 ra....azota a 7ig honap vegen jarunk es talan ket dolgot tudtak megvalositani....ez nagyon keves egy olyan jatek fejlesztoitol amit szinte az egesz vilagon jatszanak...

    A masik dolog...a legregebbi x5os szerver az a nemet 201es tesztszerver,tessek fellnezni oda,es megnezni hogy milyen "sok" 200as szintu jatekossal talalkozol....1 db van, miert csak 1?mert nem a szerver gyorsasaga tartja meg a jatekosokat,vagy nem a szerver gyorsasaga fog uj jatekosokat vonzani a jatekba...

  • Hello JustBe!


    Az szuper hogy havonta lépsz szintet! :D

    Gondolom nyomod is a zsetont a GF-nek :)

    Na ne érts félre, nem a zsebedben akarok turkálni.


    De!!! Gondolj már bele abba légyszíves, amit írtál.

    "En nem tamogatom az otletet,meg pedig azert mert kb 5-6-7 honap jatek utan egy x5 szerveren,nullarol fellehet huzni egy 140+os karaktert..."


    Felhúzhatsz valóban, ha havi szinten vásárolsz rubint 20k-ért! :)


    De akik ezt nem tehetik meg??

    Azok miért ne élvezhetnék az 5x-s szerver előnyeit?

    Így is, úgy is előnyben lesznek azok, akik pénzt áldoznak erre a játékra, de azt el kell fogadni hogy a normál szerevereken egyre élvezhetetlenebb a játék. Eddig csak a rubinra áldozókkal volt hátrányban a játékosok nagy része, de amióta léteznek az 5x-ös gyorsaságú szerverek, azóta már velük szemben is hátrányban vannak a normálosok.

    Hónapokba telik az hogy szintet lépj a 110-es szinttől kezdve a normál szerveren míg egy gyorsítotton ennek a töredéke alatt megteheted ezt, úgy hogy nem is öltél bele semmit a játékba, csak elnyomogatod az exp. és kazamata pontjaidat meg néha ütögetsz az arénában.


    Hidd el vagyunk jó páran, akik a normál szerveres karijaikról nem szeretnének lemondani, mert amióta a játék elindult azt fejlesztgették és néha napján pénzt áldoztak rá.

    Pontosan ezért nem hagyja ott a nagy része és kezdi el a nulláról...


    Üdv,


    B0ki (S5)

    Edited once, last by B0ki ().

  • Persze en megertem hogy nem jatszik mindenki rubinnal,de ha nem jatszol azzal,akor miert sajnalod ott hagyni a karaktered egy normal szerveren,amibe azt mondod semmi lovet nem oltel bele,es csinalni egyet x5 szerverre?Tehat ak te is nyomtal bele lovet...

    Miert kellene havi 20k rubinra? 2 het centurio 15 rubin,1 honapra 2x15,plus meg aktivalsz 1 db segitseget(Apollot) ami ugyan ugy 30 rubin/honap, tehat 60 db rubin kell egy honapra,maximum 90 db rubin,ha meg egy segitseget aktivalsz,ez szamitasaim szerint elegge tavol all a 20k tol....a jatekhoz esz is kell,es ha feltalalod magad,es aktiv tudsz lenni,minimalis szintu rubin hasznalattal is lehet haladni...25k ra 2200 db rubint kapsz....az ha csak centit aktivalsz es 1-2 segitseget egy evig is eleg amugy

    Bar ott a masik veglet,vehetsz 50k ra is rubint,ugy sem fejlodsz jobban mint mondjuk en,aki eleg minimalis szinten fektetek a jatekba.

    Es ne legyunk mar alszentek...mennyi lovet elkoltenek az emberek cigire,piara,bulizasra...egyeb karos szenvedelyekre...most ha egy egesz evre belefektetsz 20-25k a jatekba inkabb mint mas rosszra koltsd,sztem nem nagy osszeg...

  • A normál szerevereken a karik nagyon nagy része nem vásárol rubint. Az ő nevükben is szóltam az előbb.

    Én személy szerint áldozok rá valamennyit. Centurió + az áldások. Túlzásba én sem viszem.


    A lényeg, hogy akik nem olyan aktívak, azok is tudnának fejlődni egy esetleges szerver gyorsítással, anélkül hogy bármit is áldozzanak a játékra.

    Máris nagy részüknek eszébe sem jutna ott hagyni a játékot, mert hogy ott tartunk hogy a nagy karakterek egy részének egyáltalán nincs kedve kínlódni és inkább visszavesz az aktivitásból, majd szépen lassan abbahagyja az egészet. Nem egy emberről tudok aki szándékozik befejezni a játékot.Szépen lassan elkopnak a normál szerverek. Ez a cél?

    Mint azt írtam korábban, egy esetlegesen 8-10 évig fejlesztgetett karaktert nem szeretnének többen otthagyni és elkezdeni a nulláról...

    Hidd el hogy ha egy saját meglévő karaktert átvihetnél egy gyorsított szerverre vagy a szervert gyorsítanák fel, akkor annak máris nagyobb hatása lenne az amúgy kihalóban lévő normál szerverekre.

  • En ertem mindkettotoket,de egyikotok sem tudta megmagyarazni hogy miert hagyjak most abba a nagy jatekosok most a jatekot?talan nem azert mert mar mindent elertek amit lehet?en most 147es szinten vagyok,de mar kb 130as szinten voltam amikor fullra voltam edzve,es az egesz karakterem fullra piros....es ha most felgyorsitjak a jatekot?azzal elobbre leszek?miert nem akarjatok inkabb ti megerteni hogy nem azzal van baj h gyors vagy lassu....hanem h egyszeruen semmi fejlesztes,ujitas nincs mar a jatekban...az az evi 1-2 fejlesztes pedig elenyeszo...beraktak 2 eve kb az alvilagot azota semmi....es ezert hagyjak a nagy jatekosok abba,plusz a sok ki nem javitott hiba miatt....az aki 110 es szinten most abba hagyja,felgyorsitva sem fog tovabb jatszani 130-140 es szintnel,hidd el nekem...a jatek unalmas,nem lassu,hanem unalmas

  • Nem akarok magyarázkodni, hogy ki miért hagyta abba a játékot. Nem is ez a lényeg. A lényeg az, hogy minden játék alapja az esélyegyenlőség. Mindenki nulláról indult aztán megszűnt az esélyegyenlőség a gyors szerverek bevezetésével. Ezt kéne megérteni!!! Ennek helyre állítása oly módon történhet, hogy minden szervert egyforma gyorsasági szintre kell hozni. A játékos meg majd eldönti, hogy milyen tempóban akar haladni, mennyi rubint hajlandó a játékra áldozni. A másik kérdés, ha már erre nem hajlandó a GF - nyilvánvaló anyagi megfontolások miatt -, megszüntetni, hogy a gyorsabb szerverek támadhassák a normál sebességűeket.


    ordogi s18

  • Es te ugy gondolod ,hogy egy par honapja aktivalt x5 os szerverhez kellene igazitani a 10 eve meglevo x1 es szervereket?mrt ez eleg viccesen hangzik...ez sajnos marketing es uzlet az o reszukrol,hogy nyakra fore uj x2,x4 illetve x5 os szervereket hoznak letre...azt kellene leallitani,nem pedig a 10 eve meglevo karaktereket igazitani a fel eves karakterekhez....hidd el sem orulok annak hogy egy 6 honapos kari az x5 rol mar 145+ os szinten all es van hogy le is tudnak verni...de erre mas megoldast kellene talalni

  • Többek között én is hangot adtam annak, hogy nem tetszik ez a gyors szerver indítási dömping. Most is írtam, hogy ez anyagi kérdés a GF-nek. Ebben egyetértünk. Az sem tetszik, hogy az új szerverek a fesztivál idején + kedvezményt kapnak, azzal a hivatkozással, hogy még nem tudták beszerezni a ruhákat. Aki régi szerveren játszik és még neki sincs meg, akkor ő miért is nem kapja meg? Ez nem vicces?


    ordogi s18

  • Teljesen mindegy!

    Hátrányban vannak normál szerveresek a speedesekkel szemben! Ahogy fogalmazott Ordogi:

    nincs esélyegyenlőség a játékon belül!

    Ha annyira kell a korpa a GF-nek akkor nem tart semennyit az hogy átgondolják azt hogy a szervereket begyorsítsák, vagy a normálosokat szétosztani a speedekre.

    Aztán majd az adott karakter eldönti hogy a topba akar tartozni vagy sem. Akar e pénzt áldozni a játékra vagy sem. Azaz: Eldönti azt hogy milyen ütemben szeretne fejlődni azonos feltételek mellett!


    B0ki



    Összevontam.

    Shaiyla

  • Tiszteletem


    Mindenképpen el kell gondolkodni, hogy a régebbi szervereken levő karakterek nem maradhatnak hátrányba az újabb szervereken levő karakterekkel szemben.Meg kell adni nekik is az esélyt, hogy ugyanugy fejlődhessenek. Én játszom az 5* és a normál szerveren is. látom mi a különbség, És nem ,jogos az,hogy mig az 5* szerveren levőnek 5* annyi esélye van a normál szerveren levővel szembe. Csak egy reális számitás szerint is egy normál szerveren levő, hogy azt elérje, amit az 5*-s szerveren levő, az időben is és anyagiakban is teljes aktivitás mellet 5* annyiba kerül. Ha meg , azt mondjátok, hogy inditson új karit az nem kivitelezhető,ávek munkája és rubinja van benne. Akkor inkább , azt oldjátok meg ,hogy a normál szerverről a kariját átvihesse akármelyik speedszerverre.Persze számitásba lehet venni, hogy az adott speed szerveren , már legyen egy olyan kari amelyik elérte azt a szintet amelyik karaktert át akarjuk telepiteni. ez egyfajta szerver tuning lenne, az adott aktív szerverre , aktív karakterekkel. Annak idején a 6-s és 7-s szervert össze lehetett vonni a 8-s szerverrel. Ezzel az összevonással 2 szerver alapból hátrányba került. Most ,hogy ne legyen senki hátrányba, ugyanannyi esélyt meg kell adni minden szervernek.


    Üdv! Zandir

  • Külföldi fórumokon is boncolgatják ezt a témát, és hasonlóan, mint Mi, ott is igazságtalannak tartják a 10-11 éves kakaterek beleölt, rááldozott idejét, pénzét, munkáját az új speed szerverekkel szemben! Ezek szerint ez világszerte probléma, csak bízok benne, hogy innen Magyarországról is továbbítják a GF felé az ötleteket, javaslatokat.

    Üdv.
    Cornelius

  • A fordító segítségével elolvastam . Vajon miért kenne más a véleményük?

    Megnéztem. s25 szerver az első játékos 112. szinten van, s26 az első 76. szinten van. Miről beszélünk? Jól van ez így? Mikor is indultak ezek a 4x, illetve 5x szerverek ?



    Összevontam.

    Shaiyla

  • Én is regeltem a 25-ös szeróra azt hiszem áprilisban indult de 2 hónap alatt a 80-as ligában találtam magam,meg kell mondjam élvezetesebb a játék,ha látom,hogy van pörgés és van aktivítás,de ez s3-ról már kiveszett,ott olyan,mint a siralom ház.Támogatom Zandír ötletét és igen anno megtudták oldani s6-s7 összevonását az s8-ra és s8 -on lehetett multizni ahol sehol máshol nem lehetett,anno a németek csinálták a teszt szerót s201-et a magyarok inkább tápos szerót csináltak,ezek szerint nem vált be,mert ide is jött a speed szerver.

    :thumbup:"Ha egyedül találod magad, zöld mezőkön lovagolva a tűző napon, ne aggódj! Az az Elysium, és már meghaltál!":thumbup:

  • Hozzá teszem a kovácsolási idő normál szerveren elég durvák és a kohózás is,már 3. napja kohózok egy tárgyat,ezt speed szerveren töredék ideő alatt megteszem és így még több nyersihez lehet jutni

    :thumbup:"Ha egyedül találod magad, zöld mezőkön lovagolva a tűző napon, ne aggódj! Az az Elysium, és már meghaltál!":thumbup:

  • Újabb pont a szerver és ezáltal a kovácsolás gyorsítására, vagy az idő csökkentésére, hogy egy amulett 90 óra felett olvad, vagy is 4 napig lefoglalja a kohót, ellenben a speeden ahol pár óra alatt lezajlik, arról nem beszélve, hogy nem is azt olvasztja ki amire vársz (ez most Nálam S2) sajnos...

    Just_beRO, Te melyik szerveren vagy amúgy? Mert magyar normál szerveren nem találtam 147-es szintű játékost...