[KIBESZÉLŐ]Élet a szervereken

  • Sziasztok!


    Az érdekelne engem, hogy ha valaki scripet vagy botot használ az ellen miért nem történik valami féle megrovás vagy tiltás?

    Elége érzékelhető, hogy a speed szervereken egyre többen használnak valamiféle scriptet, botot vagy éppenséggel klikkert.

    Többször is tettem jelentést, de választ sosem kaptam.

    Valami megoldás lenne erre??

    Csak mert aki tisztán játszik elfog menni a játéktól kedve és egyre kevessebben fognak játszani a játékkal:)


    [mod='Shaiyla']Áthelyeztem.[/mod]

  • Tudom milyen idegesítő ez a jelenség, S25-ön is volt egy ilyen emberke, akiről tudtam, hogy használ ilyet, ezért írtam neki, hogy nem kéne, mert baj lesz belőle, ennyi elég is volt, mert abbahagyta, nem csak a scriptezést, de a játékot is! ^^

  • Jó lenne rá valamit kitalálni:)

    Lehetlenek tartom, hogy ennyi ideje legyen egyes embereknek, hogy napokon keresztül sőt hónapokon át 24órából 24 órát játszon lehetetn:D

    És ez abból is érzékelhető, hogy mondok egy példát hajnalban betámadok egy adot ílletőt rabolok 80-100k aranyat, majd nappal többször is vissza támad amiért elhoztam annyi aranyat, de eközben hajnalban a becsületpontja folyamatossan növekednek és elvileg ha nincs fent akkor hogyan? Naponta 3-400k becsület pontot nem értem hogy csinálhat ha csak tényleg annyira életképtelen valaki, hogy 24órából minimum 20órát a játékkal tölt:D

    Tényleg kellene valami erre mert megölik ezzel a játékot:D

  • Amennyiben ilyesmire gyanakodtok javaslom nyissatok jegyet és kérjétek hogy vizsgálják meg az ügyet.

    Biztos vagyok benne hogy senki sem fogja szó nélkül hagyni a kéréseteket. Korábban is volt már ilyesmire példa.

  • Kedves játékosok úgy lehet megérteni hogy lehet ennyi becsületet összeszedni, hogy menny 5x ös szerverre és menny fel 100 szint főlé és akkor rájössz, hogy megy ez addig nem is fogod érteni ameddig sima szerveren vagy és nem kell 24 órát előtte ülni napi 9 is sok és az alatt a 3 400k összegyűl ha ez érdekkel Dp a lényeg 100 szint felet ennyi.

  • Speed 5x igen tudom hogy gyorsabb a fejlődés:) főleg dpben az utóbbi héten napi 15órát tudtam játszani dp1 csinálva dupla hatással 1.3m becsület felé sosem mentem:D de most nem ez a lényeg hanem az hogy rengeteg jatékos használ botot scriptet vagy klikkert kellene egy olyan szűrűt csinálni a szerverekre hogy azonnal tiltsa ki azokat akik ilyen segéd eszközöket használnak:)

  • sziasztok


    Nem a gyors szerverekkel van a gond ,mindenki játszon ott meg úgy ahogy szeretne.


    A nem egyenlö feltételekkel van a gond .

    Gyengébbek kedvéért olyan mint ha az F-1 ben a mercit a trabival engednénk versenyezni.

    Válasszuk már külön a sped szervereket a normáltol .

    Talán akkor megszünik az egymásra mutogatás .

  • Az a kemény ,amikor megütök valakit s2ről ,mondjuk a 25ös szerveren ,majd egy-két percen belül visszaüt ,az s23as 7szintel kisseb karimra :D az ilyen trükkök engem is érdekelnének ,hogyan kivitelezhető :DDDDD

  • Sziasztok



    Úgy érzem igen nagy támogatója vagyok a Gladiatausnak azon belül is az s2 es szervernek. 2 karakterrel játszok az egyikere töltöttem 1 hónapon belül 75 ezer a másikra kb 50 ezer forintot!!!! és így sem kapok értelmes tárgyakat.


    Fényképekkel tudom bizonyítani ,hogy 2018 december 29 (Fagyos tundra) és 2018 december 07.én kaptam utoljára piros tárgyat , úgy ,hogy kb napi szinten nullázom az összes pontom mind 2 karival ( az egyik 102es a másik 113as).

    Lenne pár kérdésem amot szeretnék feltenni és szeretnék rá tételesen válaszokat kapni!!!



    1. Hány százezret kellene ráköltenem a játékra ,hogy ugyan olyan esélyekkel játszhassak mint amiket a fórumon látok megosztva, hogy EGYEKES napi szinten több olyan tárgyat kapnak ami nem csak ,hogy PIROS DE HASZNÁLHALTÓ VAGY ÚJ NYERSANYAGOKÉRT OLVASZTHATÓ AMIBŐL ÚJ TEKERCSEK ADTA FELSZERELÉS IS KOVÁCSOLHATÓ??!!!!



    2. Az alvilágra vonatkozóan az esélyegyenlőséget tovább bolygatva egyszerűen nevetséges pl s23 2017.09.15.én indult nem egészen másfél év alatt több mint 300 alkalommal tudtak alvilágozni míg mi a normál szervereken (amin 2016 ban indult az alvilág) és még a 200at sem tudjuk elérni látogatásilag!!! Ugye nem kell elmondanom ez számukra mennyi előnnyel jár?! Arról nem is beszélve ,hogy az eventeknél is amik 1 héten (5 napon belül követik egymást) ki tudják használni minden alkalommal az event adta lehetőségeket szemben velünk akiknek dönteniük kell ,hogy melyikre menjenek az 5 napos hülési idő miatt!!!


    Azt is meg lehet nézni ,hogy míg mi 10 perceket várunk ütésenként 5x kevesebbet tudunk ütni egy pl 1 napos tekercstalálós eventen alvilágba mint a speedesek. Hol itt az esély egyenlőség??!!!



    3. Kohó. Itt is a tekercs találós eventre tudok afektálni ,hogy míg mi ,egy egy napos eventen alig tudunk kohózni Ők 5x annyit. ( itt vissza térnék az egyes pontomra ha lenne is mit) Hol itt az esély egyenlőség??!!!



    4. Kovácsolás. Nem tudunk mit kovácsolni az új tekercsekből , az előzőekben leírtak miatt. Mivel alig kapunk használható új tekercset illetve ha kapunk is néha néha egyet nincs miből nyersanyagot szerezni hozzá.


    Hol itt az esély egyenlőség??!!!



    Nem tudom eldönteni ,hogy ez most tudatos üzletpolitika vagy szimplán el akarjátok lehetetleníteni a játékunkat evvel elűzve minket/ áttéríteni a speed szerverekre amit egy olyan ember aki 10 év alatt nem kevés forinttal és idővel építgetett nem fog megtenni és inkább abba hagyja a játékot.



    Végszóul hozzá tenném ,hogy ez nem a speed szerveresek ellen irányul ,nem sajnálom tőlük a siker élményét viszont minket rendkívül bosszant ez az igazságtalanság!


    [mod='Shaiyla']Áthelyeztem[/mod]

  • Nem tudom eldönteni ,hogy ez most tudatos üzletpolitika vagy szimplán el akarjátok lehetetleníteni a játékunkat evvel elűzve minket/ áttéríteni a speed szerverekre amit egy olyan ember aki 10 év alatt nem kevés forinttal és idővel építgetett nem fog megtenni és inkább abba hagyja a játékot.

    Tavaly töröltem régi s3-mas karimat 2008 márciusában kezdtem ott és mikor kezdtem nem volt csak 7 szerver még a 8-as szerver sem volt,de még lehet 7 sem,mindegy is. De búcsút kellett intenem neki,mert meg halt a normál szerver játéka,unalom lett,rá sem néztem,mert tavaly áprilisban regeltem 25-re és hamarosan beérem a 10,5 éves karakterem amit töröltem lassan egy év alatt.Nincs esélyegyenlőség! Pénzt meg nem szabad költeni a játékra,főleg ennyit nem.

    :thumbup:"Ha egyedül találod magad, zöld mezőkön lovagolva a tűző napon, ne aggódj! Az az Elysium, és már meghaltál!":thumbup:

  • Szóval ez a glad csapat. Kérdések hangzottak el. és át lett helyezve ide. Mert a a csapat nem tud mit mondani. nem csodálom. Az új fórum indulásakor többször felvetettük az esélyegyenlőség kérdését , le lett söpörve. Miért is, mert a tisztelt csapat úgy gondolta, hogy ez így jó.

  • Akkor elmondom újra.

    Ne szítsd a feszültséget! Ne inzultáld a csapatot! Most már elég volt ebből.

    Ott van a fórum szabályzat, amit a sokszoros kérésem ellenére sem olvastok el sokan.

    Az is el lett mondva hogy mindennek megvan a maga helye, és nincsen olyan topic ami "előnyt" élvezne egy másikkal szemben. Hogy ez mit jelent? Azt, hogy olvassuk mindegyiket. Tehát nyugalom.

    Elmondom akkor ha nem lenne egyértelmű hogy a Csapat válaszol topic nem költői kérdések feltevésére van.

    Feljött egy téma, amit ki lehet beszélni, amihez ha úgy van, mi is hozzá fogunk szólni, de azért gondolom abban egyetértünk hogy a csapat részéről is sokszor el lett mondva hogy mi mit gondolunk.

    Ezzel pedig be is zárnám azt a zárójeles témát hogy hogyan kell moderálni és mit hova kell írni a fórumon, továbbá azt is hogy minden de tényleg minden témából ezt kerekítjük ki azonnal hogy mert a csapat... Elég volt.

  • Nyugi Shaiyla! Pár nap és itt hagyom a fórumot és a játékot. Ebben nektek is hatalmas szerepetek van. Aki nem vállalja saját magát és itt osztja az észt és a figyelmeztetéseket az számomra nem tisztességes. Ti arra szerződtetek , hogy a Gf. -t támogassátok a játékosokkal szemben, Mivel Krisztus koporsóját sem őrízték ingyen, ti is kaptok valamit, hiába is tagadjátok! Farizeusok vagytok! Jó fagyizást! Sokan abba hagyták a játékot és ebben nektek is jelentős szerepetek van! Tiltsál, figyelmeztess, törölj , hogy a klasszikusokat idézzem " a legkevésbé sem érdekel"


  • Nyugi Shaiyla! Pár nap és itt hagyom a fórumot és a játékot. Ebben nektek is hatalmas szerepetek van. Aki nem vállalja saját magát és itt osztja az észt és a figyelmeztetéseket az számomra nem tisztességes. Ti arra szerződtetek , hogy a Gf. -t támogassátok a játékosokkal szemben, Mivel Krisztus koporsóját sem őrízték ingyen, ti is kaptok valamit, hiába is tagadjátok! Farizeusok vagytok! Jó fagyizást! Sokan abba hagyták a játékot és ebben nektek is jelentős szerepetek van! Tiltsál, figyelmeztess, törölj , hogy a klasszikusokat idézzem " a legkevésbé sem érdekel"




    Ehhez a dologhoz én annyit fűznék hozzá, hogy annyira azért nincsen jelentős szerepük az itteni adminisztrátoroknak szerintem a nagyobb változásokhoz. Én, több javaslatot is írtam a nemzetközi platformra és az angolra is. Ott még ennyire se foglalkoztak vele az adminisztrátorok. Van erre (igen, itt is) egy Community Manager, akinek az lenne az EGYIK feladatköre, hogy továbbítsa a közösség visszajelzéseit, javaslatait a Gameforge-nak. Na róla én konkrétan semmit nem hallottam, azt se hogy továbbított volna akármit a Gameforge-nak. Ha legalább annyit tudnának, a felhasználók, hogy 1-1 javaslat továbbítva lett, már nem lenne akkora felháborodás szerintem :)

  • Sziasztok!


    Nagyon rég írtam már hozzászólást. Most is sokat gondolkodtam, hogy megtegyem-e.

    A sok ellentét, a javaslatok bevezetésének elmaradása egyre szélesebb szakadékot képez.


    Nem szeretnék egyik oldalra sem állni. De szeretném, ha nem kettő, hanem csak egy oldal lenne, ami a játék jövője szempontjából fontos is lehet.


    Egy kérdés lenne lényeges.

    A GF, ahol a programokat írják, ahol olyan döntéseket hoznak, hogy normál szerver, speed szerver ellen csatázhasson, ott látják-e a problémát. Tudnak róla? Akarnak változtatni rajta?


    Akik a Team tagjai, akár itt, akár más országokban, ők nem felelősek a játékban felmerült problémákért. Azt is mondhatnám, hogy tartják a hátuk és tehetetlenek.


    Én emlékszem mikor pár évvel ezelőtt az egész magyar glad közösség összegyűjtötte hogyan lehetne jobbá tenni a játékot, de visszajelzésről nem tudok. Nem feltétlen azért, mert nem osztották meg velünk, hanem még az is előfordul, hogy nem is kaptak rá választ. Azt tudom, hogy Potroha serényen fordította az összes felvetést. Feltételezem el is küldte, különben miért fordított volna rá annyi időt. Ha jól emlékszem 20 javaslat körül volt.


    A párbeszédek néha nem a megfelelő hangnemben történnek. Feszültek a Team tagok, idegesek a játékosok. Ha lenne sikerélmény, ha jobb lenne a drop minősége, ha tekercs találós eventen olvadna tekercs, és sorolhatnám még, akkor nyugisabb lenne minden. Mennyivel jobb lenne, mindenkinek, ha nem úgy jönne fel, hogy már megint mi vár itt rám.


    A saját tapasztalatom megosztom a csapatokban, ahol tag vagyok. Játszom német teszt szerveren és magyar normál szerveren is. Nagyon sok karakterem volt. Egy kezemen nem tudom megszámolni. Mára mégis csak kettővel játszom. Látom a külömbségeket, az igazságtalanságokat. Persze, hogy nem tetszik. Hangot adtam ennek, német fórumon, akkor utána 2napig jó volt minden, azután megint ugyanoda estünk vissza, ahonnan kezdtük. Pedig azt is szóvá tettem, milyen jó volt az a két nap. Tehát mind a rossz oldalt bemutattam, a jó oldalt megköszöntem. Lehet nem voltam elég hatásos.


    A GF-nek egy valamit kellene látni és belátni, vagyis egy folyamatot.

    Ha nincs tekercs, nem tudok kovácsolni. Ha nem tudok kovácsolni, nem veszek rubint, hisz nem veszek ki maleficát sem.

    Ha nincs jó drop, nincs nyersanyag sem. Hiába vagyok szerencsés, hiába van tekercsem, ha nyersim nincs, nem kovácsolok, nem fogy a rubin.

    Ez simán üzletpolitika. Az, hogy milyen, nem mondom ki.


    100-as szint felett nem lehet rubin nélkül játszani. Jól ki van ez találva, csak az nem mindegy ki mennyit szán erre. Ki mennyit tud erre szánni.

    Ha többször veszítesz az alvilágban, mint ahogy a 18 pontot kapod /és most ne vegyük számításba, hogy sokan használunk Apolló áldást/ ahhoz, hogy végig tudd vinni Dis Paterig, egy csata, egy rubinba kerül.

    Ha tekercs találós event van, megpróbálsz bent maradni az alvilágba, hogy esélyt adj magadnak egy spéci alvilági tekercshez. Sok rubint el lehet nyomni a plusz csatákért.

    Ügyesség és fürge áldás nélkül nagyon nehéz /szinte lehetetlen/vereség nélkül végig vinni az alvilágot. Fürge áldással nem tudod a tárgytalálást aktiválni, hisz egy sorban van.

    Ha nincs életerő italod és gyógyulni szeretnél, de a klánban a dokik épp ketyegnek visszafelé, akkor kénytelen vagy 5 rubinért feltölteni magad.

    Nem beszélve a DP1es ruháról, mikor normál szerveren nem akarsz, mert nem tudsz ott ülni 48 órában és elnyomni a pontokat, ezért homokórázol.


    Arról, hogy az itt folytatott Team tevékenység után ki mennyi "lóvét" akaszt le, Arról annyit mondanék, hogy nyitva van a GO jelentkezés, komoly, és elszánt emberek egy éves "munka" után megmondhatják, mennyire megéri negyedévente 1 darab arany lóhere értékű kupon.

    Nincs itt elkényeztetve sem a játékos, sem a Team tag.


    Remélem, van még jövője a Gladiatus játéknak. Ehhez "értek". Talán mondhatom ezt. Én már ilyen fejhallgatós, mikrofonos, mitoménhány dimenziós, összefogós, online játékba nem fogok már bele.


    Elképzelésem sincs hogyan lehetne megoldani a normál & speed szerverek közötti esély egyenlőtlenséget.

    Volt róla szó, hogy a normál sebességúeket gyorsítsák fel. Jó ötlet, de nem vagyok benne biztos, hogy akik 10 éve ebben épültek fel, tetszik-e.

    Volt arról szó, hogy aki akarja átvihesse a karakterét speed szerverre. Ezzel a normál sebességűek nagy valószínűséggel halálra ítéltek lennének.

    Volt arról szó, hogy minden szerver legyen 2* vagy 3* sebességű. A speedeseknek lassú lenne, a normálok talán a 2*esnek még örülnének is.

    Egyet tudok. Ha a rendszer nem úgy lenne beállítva, hogy leüthessek 15 szintet, akkor provinciába senkit nem tudnék ütni, mert folyamatosan Milkot adná be. Nem szeretek ennyit lefele ütni. Pont ezért nem is megyek a DP 3-as ruháért. Nem használom. Csak annyi csatát vívok, hogy meglegyen a napi láda.

    Nem mindenki játszik így. Van aki rengeteg aranyat rabol le más játékosokról. Főleg speed szerver játékosoktól. Persze akik ott aktívak, azok túlfejlődnek és a "fagyi visszanyal"-hat.

    De aktív játék mellett, már nagyon sok karakter ki van maxolva.

    Attól tartok, ha nem találnak kihívást tényleg befejezik a játékot.

    Ahogy fogynak az aktív játékosok, úgy halnak ki a klánok, hisz fejlődni csak akkor tudsz, ha kapsz mentést.


    Jó lenne, ha a GF tényleg belátná ezen dolgok fontosságát és az igért változtatásokat /Portfolio Menedzser levele/mielőbb kieszközölné.

    Ezen levelem nem követelés, inkább kérés.

    Én úgy látom sokan játszunk itt és szeretjük ezt a játékot. Ha nem így lenne, nem jeleznénk a problémákat. és nem kiabálnánk, ha úgy érezzük igazunk van.

    image-47976557-hd-wolf-wallpapers.jpg

    Edited 8 times, last by Sylvi ().

  • Csak egy észrevétel...


    csatamotor ,ahogy telik az idő annál *****abb ...


    Oké ,hogy mindenki érdemel egy kis esélyt ....


    De most már ott tart (legalabb is én) ,hogy 5ből 3x pattanok olyanok ellen ,akiknek esélyük nem lehetne.


    [mod='Thalvith']Figyelmeztetve![/mod]

  • Sziasztok!


    Most reagálnék néhány sorra, amihez úgy gondoltam van hozzáfűzni valóm, illetve kifejtettétek, hogy várjátok rá a választ.


    1. Hány százezret kellene ráköltenem a játékra ,hogy ugyan olyan esélyekkel játszhassak mint amiket a fórumon látok megosztva, hogy EGYEKES napi szinten több olyan tárgyat kapnak ami nem csak ,hogy PIROS DE HASZNÁLHALTÓ VAGY ÚJ NYERSANYAGOKÉRT OLVASZTHATÓ AMIBŐL ÚJ TEKERCSEK ADTA FELSZERELÉS IS KOVÁCSOLHATÓ??!!!!

    Akármilyen hihetetlen is, de senki sem azért kapja a piros tárgyakat mert több százezret rákölt a játékra.

    Bármennyire is gondoljátok azt ti is és mi is, hogy ez nincs így rendben, és reméljük a GF is belátja, hogy nincs így rendben. De a normál szerverek sajnos nem fogják tudni ugyan azt produkálni ezen a téren (sem), mint a speed szerverek, hiszen ott többször annyi támadás zajlik le, ami normál szerveren 1 hét, az speed szerveren 1-2 nap alatt megvan ha úgy nézzük.


    Igazából azért nem is értem a kérdésedet, mert a következő pontosban igazából megadtad magadnak a választ véleményem szerint.

    2. Az alvilágra vonatkozóan az esélyegyenlőséget tovább bolygatva egyszerűen nevetséges pl s23 2017.09.15.én indult nem egészen másfél év alatt több mint 300 alkalommal tudtak alvilágozni míg mi a normál szervereken (amin 2016 ban indult az alvilág) és még a 200at sem tudjuk elérni látogatásilag!!! Ugye nem kell elmondanom ez számukra mennyi előnnyel jár?! Arról nem is beszélve ,hogy az eventeknél is amik 1 héten (5 napon belül követik egymást) ki tudják használni minden alkalommal az event adta lehetőségeket szemben velünk akiknek dönteniük kell ,hogy melyikre menjenek az 5 napos hülési idő miatt!!!


    Azt is meg lehet nézni ,hogy míg mi 10 perceket várunk ütésenként 5x kevesebbet tudunk ütni egy pl 1 napos tekercstalálós eventen alvilágba mint a speedesek. Hol itt az esély egyenlőség??!!!

    Kérted, hogy tételesen válaszoljon valaki a kérdéseidre, de igazából nem tudom, hogy milyen válaszra számítasz? Ahogy Shaiyla is említette ezek mind, mind költői kérdések ha úgy tetszik. Egy hangos elmélkedés, amiben leírod a gondod, bajod, de érdemben nem tud választ írni rá senki, hiszen a választ magát te is kifejtetted. És minden sorod az alábbi "kérdés" köré épül:

    Hol itt az esély egyenlőség??!!!

    Az esélyegyenlőség az azonos sebességű szerverek között van jelen, ezt sajnos el kell fogadni. Bízzunk benne, hogy ha mást nem is azt megfogják oldani, hogy különböző sebességű szerverek ne támadhassák egymást.

    Ami a többi dolgot illeti ezen kívül, mindenkinek ugyan annyi lehetősége volt / van / lesz elkezdeni egy új karaktert speed szerveren, amennyiben a normál sebességű szerver játékmenetét nem találjátok kellőképpen megfelelőnek.

    De ebből kifolyólag nincs is értelme összehasonlítgatni a különböző sebességű szervereket.

    Érthető az is, hogy mindenki ragaszkodik a régi, sok sok éves karakteréhez és azzal szeretne játszani, ezért nem is kezdett karaktert speed szerveren. De akkor pedig tudni kell elvonatkoztatni attól, hogy vannak speed szerverek is és bármilyen nehéz is, de nem foglalkozni vele. Hiszen így csak elégedetlenséget generáltok magatoknak. Hogy ez az egész nem fair...


    Szóval ez a glad csapat. Kérdések hangzottak el. és át lett helyezve ide. Mert a a csapat nem tud mit mondani. nem csodálom. Az új fórum indulásakor többször felvetettük az esélyegyenlőség kérdését , le lett söpörve. Miért is, mert a tisztelt csapat úgy gondolta, hogy ez így jó.

    Azért lett ide áthelyezve a kérdés, mert inkább ide való, mint oda, ahová megírásra került. És ahogy fentebb is leírtam igyekeztem ezúton válaszolni rá, még ha abban igazad is van, hogy nem igazán tudunk mit mondani. Mi is látjuk ugyan azokat, amiket ti megírtok. De erre kielégítő és jó válasz nincs. Hogy hol van az esélyegyenlőség. Ez mind nézőpont kérdése. Írtam hogy valamelyest azonos szerverek között ez megvan (amíg át nem támadnak más sebességűre), de ugyan akkor tudom, hogy ez a többség számára nem lesz elfogadható magyarázat, sőt biztos lesz aki fel is fog rajta háborodni. Ezzel sajnos nem tudunk mit csinálni. Kértétek, hogy válaszoljunk. Én ezt tudom nektek leírni ami az én személyes véleményem. És ha még százszor lesz megkérdezve én ugyan ezt fogom csak tudni ismételgetni.

    Viszont az nem igaz, hogy lesöpörtük ezt az egész kérdést (hiszen, akkor most sem válaszolnék). Az pedig végképp nem, hogy mi úgy gondoljuk, hogy ez így jó.


    Felvetetettetek több javaslatot is ennek kapcsán. Illetve kibeszélőbe is írtatok sok mindent ezekről. Mi ezeket folyamatosan igyekeztünk eljuttatni a GF-nek, pont azért mert látjuk mi is hogy probléma van. De hogy mit tesz a GF és legfőképpen mikor, arra sajnos nekünk már nincs ráhatásunk..

    Nyugi Shaiyla! Pár nap és itt hagyom a fórumot és a játékot. Ebben nektek is hatalmas szerepetek van. Aki nem vállalja saját magát és itt osztja az észt és a figyelmeztetéseket az számomra nem tisztességes. Ti arra szerződtetek , hogy a Gf. -t támogassátok a játékosokkal szemben, Mivel Krisztus koporsóját sem őrízték ingyen, ti is kaptok valamit, hiába is tagadjátok! Farizeusok vagytok! Jó fagyizást! Sokan abba hagyták a játékot és ebben nektek is jelentős szerepetek van! Tiltsál, figyelmeztess, törölj , hogy a klasszikusokat idézzem " a legkevésbé sem érdekel"

    Amikor minket láttok a fórumon, akkor mi dolgozunk és nem játszunk. Tehát nem tudom, hogy miért mondod azt, hogy nem vállalják a csapat tagok saját magukat. És itt senki sem osztja az észt. Csupán igyekszünk betartatni a szabályokat, amiből többen sportot űznek, hogy hol is lehetne megszegni azokat.

    Itt nem szerződött senki, arra, hogy a GF-et támogassa a játékosokkal szemben.

    Mi pont, hogy értetek, játékosokért vagyunk, még ha ezt sokan nem is vagytok hajlandóak belátni. Mi a ti érdekeiteket képviseljük, a ti javatokat akarjuk.

    Én nem érzem úgy, hogy szerepünk lenne abban, hogy bárki is ráhagyja a játékot.

    Panaszkodtok a figyelmeztetések, tiltások miatt, azt azonban nem veszitek észre, hogy ezeknek mindig megvan az oka amit a tudtotokra is adunk. Sőt van aki újra és újra csak azért is, elköveti ugyan azt a hibát, hogy aztán feltudjon háborodni az ismételt szankción.

    Nem azért figyelmeztetünk és ezáltal kerül idővel tiltásra is valaki, mert elszeretnénk innen üldözni. Pont, hogy azért, hogy hátha ennek hatására kicsit jobban odafigyel, hogy na mostmár tényleg elég lesz és elkellene gondolkodni, hogy hol is hibázik.

    Ha elfogadjátok, ha nem a rendet fentkell tartani a fórumon is, hiszen ha mindenki mindenhova írhatna bármit. Ki találná meg, hogy mi hová is lett írva? Ezek mind azt szolgálják, hogy átláthatóbbak legyenek a dolgok, és meglehessen találni, amit keresne az ember. Aki napi szinten itt van persze elolvassa itt, ott és ennyi. De aki ritkán jön fel vagy netán még sosem volt a fórumon ő csak azt látná, hogy összevissza minden van mindenhol..

    Azt pedig sosem fogom megérteni, hogy miért van ilyen nagy csapat utálat, és miért hiszik sokan, hogy mi az ellenség vagyunk. Én sem voltam mindig csapattag, de érdekes módon sosem gondoltam úgy, hogy a csapat az ellenségem lenne. Biztosan azért, mert nem adtam rá okot hogy így legyen. És nem hittem szóbeszédeknek, amiket feltételezhetően egyes notórius szabályszegők terjeszthettek.

    Ehhez a dologhoz én annyit fűznék hozzá, hogy annyira azért nincsen jelentős szerepük az itteni adminisztrátoroknak szerintem a nagyobb változásokhoz. Én, több javaslatot is írtam a nemzetközi platformra és az angolra is. Ott még ennyire se foglalkoztak vele az adminisztrátorok. Van erre (igen, itt is) egy Community Manager, akinek az lenne az EGYIK feladatköre, hogy továbbítsa a közösség visszajelzéseit, javaslatait a Gameforge-nak. Na róla én konkrétan semmit nem hallottam, azt se hogy továbbított volna akármit a Gameforge-nak. Ha legalább annyit tudnának, a felhasználók, hogy 1-1 javaslat továbbítva lett, már nem lenne akkora felháborodás szerintem :)

    Ezt jól látod. Csodát tenni nem tudunk, hiszen mi nem tudunk megváltoztatni dolgokat. Csupán tolmácsolni tudjuk a problémáitokat, javaslataitokat, illetve amiket olvasunk, tapasztalunk a fórumon. De ezeknek a valós megoldása, már nem a mi kezdünkben van. Igen valóban van, minden közösségnek egy Community Manager-e, akinek valóban az az egyik feladata, hogy továbbítsa a közösség visszajelzéseit. Nálunk ez a személy Lorovus. Viszont amiről nem tudsz, az nem jelenti azt, hogy nincs is. De neki nem feladata a felhasználókkal való közvetlen kommunikáció, mivel ez a helyi önkéntes csapat feladata. Természetesen ha valamihez úgy érzi, hogy hozzá kell fűzzön valamit, azt meg is teszi. Sok dolgot ti nem láthattok mert ezek a háttérben történnek és sajnos ez okoz sok elégedetlenséget is. Megírtuk már több javaslatnál is, hogy továbbításra került. Mit értünk el vele? Megkérdőjeleztétek a szavahihetőségünket, mondván "majd hiszitek ha látjátok". Sajnos azt, hogy mi továbbítottuk nem fogjátok látni. Hiszen amit ti láttok, az már ami megvalósult és nem a továbbítás. És ez az egész egy igen hosszú folyamat, aminek ez csak az egyik kezdeti mozzanata, és annál többre nekünk nincs is ráhatásunk sajnos. Ezt vagy eltudjátok fogadni, vagy sem. Amit tudunk és amire lehetőségünk van azt mindig megtesszük. De olyan sajnos sosem lesz, hogy egyiknapról a másikra hirtelen megvalósuljon például egy javaslat, mert ez annál összetettebb.

    A GF, ahol a programokat írják, ahol olyan döntéseket hoznak, hogy normál szerver, speed szerver ellen csatázhasson, ott látják-e a problémát. Tudnak róla? Akarnak változtatni rajta?

    Sajnos ezekre a kérdésekre itt senki sem fog tudni választ adni. Én annyit tudok elmondani erről, hogy mi a tudtukra adtuk ezt, ezen felül időnként igyekszünk erről emlékeztetni őket, hogy biztosan ne kerülje el a figyelmüket. De ezzel nem csak mi vagyunk így. Ez nem egy speciális a magyar szervereket illető probléma, hanem nemzetközi szinten is jelen van. Így feltételezhetően nem csak mi teszünk így, hanem más közösségek csapatai is.

    És, hogy ezek után látják-e, hogy ez így nem jó és akarnak-e rajta változtatni?? Azt már csak ők tudhatják. Reménykedjünk benne, hogy már jó ideje foglalatoskodnak ennek a megoldásán, hiszen nem ma keletkezett ez a probléma.

  • Dirnon

    Köszönöm ,hogy reagáltál az irományomra.


    A rengeteg rubinból elég sok ládát tudtam venni, amiből nem kevés mozgékonyság és homokóra jöt. Amik segítségével tudtam olyan gyorsan és legalább annyit ütni mint egy speed szerveres. És mivel mindig azt kapjuk ,hogy a sebesség miatt van tettem egy próbát.

    Ütöttem olyan időközönként mint ők tudnak alapból , ütöttem úgy mintha centurió is lenne , és olyan is volt hogy kb 100pontot lehomokóráztam egymás után. És semmi érdemlegeset nem kaptam. Akkor hogy is van ez a sebesség miatti nagyobb szerencsefaktor?


    Én ezzel nem szeretnék senkit se megbántani. Se Team tagot se speed szerverest se normár szerverest.


    Én szimplán csak szeretném megérteni hogy hogy is működik a játék.