Versiyon Güncellemeleri

• Version - 1.8.0 Kostümler 5

Selam Gladyatörler

Bu gün beşinci kostümü tanıtıyoruz:

Vulcanus'un Demirci Ateşi

1vulcanus.png 1vulcanusf.png

Vulkanus, ateşin, yıldırımların ve demircilerin tanrısıdır. Mitlerde, tanrılar için silahlar yaptığı yazar. Özel eşya "demirci bayrağı" bu özelliği vurgulayarak bu kostümü tamamlar.

(Not: Resimde 5 parçasıyla tamamlanmış bir kostüm görünüyor.)

Kostümün 5 parçası:

• kask/maske
    • beden zırhı
    • eldiven/bileklik
    • silah
    • Özel eşya – Demirci bayrağı

Bonus Effects:

• 1 Parçası - Tüccardaki bekleme sürelerini kısaltır.
    • 3 Parçası - Alt kasadaki eşyaların saklanma süresini uzatır!
    • 5 Parçası (tamamlandığında) - Sirk Turma bekleme süresini azaltır!

Kostümler hakkında yepyeni bilgiler için irtibatta kalınız,

Gladiatus Takımınız

9YBb7k.jpg

Ticket Sistemi | Oyun Kuralları |Bana Ulaşın

Yüksek bir mevkiye yerleşen alçak bir kişiden daha kötü bir şey olamaz. / Claudius Claudianus

try { legalGame(); } catch (Exception banned) { MessageBox.Show(banned.Message); }

• Version - 1.8.0 Kostümler 6

Merhaba Gladyatörler!

Bu gün altıncı ve son kostümü tanıtıyoruz;

Neptun'ün Sıvı Gücü

3neptunM.png 3neptunF.png

Neptun, Yunan mitlerinde Poseidon ismiyle bilinen, su ve denizlerin tanrısının Romadaki karşılığıdır.

Meşhur silahı; üç dişli mızraktır ve bu mızrak, bu kostümün özel eşyasıdır.

(Not: Resimde 5 parçasıyla tamamlanmış bir kostüm görünüyor.)

Kostümün 5 parçası:

• Kask/maske
    • Beden zırhı
    • Eldiven/bileklik
    • Silah
    • Özel eşya – Üç dişli mızrak

Bonus Etkiler:

• 1 Parçası - Tanrı kutsamalarının bekleme süresini kısaltır.
    • 3 Parçası - Kutsal yağların süresini uzatır!
    • 5 Parçası (tamamlandığında) - Eğitim bedellerini azaltır!

Yeni versiyon 1.8.0 ile ilgili bilgiler için bağlantıda kalınız lütfen

Gladiatus Takımınız

9YBb7k.jpg

Yüksek bir mevkiye yerleşen alçak bir kişiden daha kötü bir şey olamaz. / Claudius Claudianus

try { legalGame(); } catch (Exception banned) { MessageBox.Show(banned.Message); }

• Versiyon - 1.8.0 Değişiklik Kayıtları

Merhaba Gladyatörler.

Yeni versiyonla ilgili değişiklikler Test Serverine yüklendi ve test ediliyor. Yeni versiyon 1.8.0 ile ilgili değişiklik kayıtları aşağıdaki gibidir.

http://s201.gladiatus.de/game/ adresinden sizlerde test serverine ulaşabilirsiniz.

Genel

• Pantheona "Hazine" isminde yeni bir alan eklendi.
    • Tamamen yeni bir kostüm sistemi eklendi
    Eşyalar

• Onur madalyalası tamamen kaldırıldı çünkü kostüm sistemiyle uyumlu değiller.Envanterlerinde veya aktif halde madalya kullanan oyunculara, madalyalar için ödedikleri altın veya yakut iade edilecek.
    Hazine

• Hazinenizde bir "Kutsal talih sandığı" açabilir ve bir sürü özel hediye alabilirsiniz.
    • Arenalarda PvP dövüşlerle bir tane "talih sandığı" günlük olarak açılabilir, yakut vererek de bu sandığı istediğiniz kadar yenileyebilirsiniz.
    • Sandıklar, aşağıda listelenler gibi bazı özel ödüller içermektedir

- Sihirli çanta: Aktivasyonu envanterinize ek bir çanta sağlar.

- Mobilite: Aktivasyonu 3 keşif puanı verir.

- Anahtar: Aktivasyonu 3 zindan puanı verir.

Kostümler

Kostümler hakkında kısa bir açıklama:

• Her kostümün toplayabileceğiniz farklı parçaları var.
    • Kostüm parçaları keşiflerden, zindanlardan ve kutsal talih sandığından gelebilir.
    • Kuşanılan parça sayısına göre her kostümün size vereceği özellikler mevcut.
    • Eş zamanlı olarak 2 kostümü faal olarak kullanabilirsiniz. (Standart savaşçınızda ve zindan savaşçınızda)
    • Bu şekilde farklı kostümlerin bonus özelliklerini kombine edebilirsiniz. Benzer özellikler kullanılırsa etkileri artar.
    • Kuşanılan kostüm profilde ve savaş raporlarında görüntülenir

Yeni Kostüm: Vulcanus‘un demirci Ateşi*

• 1 Parça: Tüccarlardaki bekleme süresini %25 oranında azaltır.
    • 3 Parça: Alt kasadaki paketlerin bekleme süresini 2 gün uzatır.
    • 5 Parça:Sirk turma bekleme süresini %20 azaltır.

Yeni Kostüm: Feronia‘nın Dünya Kalkanı*

• 1 Parça: Yaşam enerjisi yenilenmesini %100 oranında arttırır.
    • 3 Parça: Tanrıların I. iyilikleri için bekleme süresini 6 saat kısaltır.
    • 5 Parça: Altınınızın %40ını korumaya alır.

Yeni Kostüm: Neptün'un Denizlerinin Gücü*

• 1 Parça: Tanrıların II. kutsamasının bekleme süresini 12 saat azaltır.
    • 3 Parça: Kutsal yağların süresini 12 saat arttırır.
    • 5 Parts: Eğitim giderlerini %3 oranında azaltır

Yeni Kostüm: Aeolus'un Özgürlük Rüzgarı*

• 1 Parça – Seyahat gideri yok!
    • 3 Parça: Günlük bonus alınırken her tanrı için fazladan 2 iyilik puanı ekler.
    • 5 Parça: Zindan bekleme süresini 20% azaltır.

Yeni Kostüm: Pluto‘nun ölümcül nefesi*

• 1 Parça: Sirk turma bekleme süresini %10 azaltır.
    • 3 Parça: Arena ve sirk turma görevleri için verilen iyilik puanlarını arttırır. Puanlar toplanırken kostüm kuşanılmış olmalıdır.
    • 5 Parça: Arena bekleme süresini 20% azaltır

Yeni kostüm: Juno'nun Hayat Nefesi*

• 1 parçası – Yiyeceklerdeki zeka/iyileşme etkisini %50 arttırır!
    • 3 parçası – Yaşam enerjisi yenilenme hızını level ve dayanıklılığa göre %200e kadar arttırır!
    • 5 Parts: 5 parçası (tamamlanmış halde) – Keşif bekleme süresini %20 azaltır!.

(*Kostüm isimleri ufak tefek değişikliklerden geçebilir)

Arayüz

• Şehirdeki bina ve arena isimlerinin görüntüsü birazcık değiştirildi.

Arena / Sirk Turma

• Sirk turmada, "dikkati kendine çek" askerleri daha savunmaya yönelik artık. Dikkati kendine çek olarak işaretlenen asker, (kendinden önceki) diğer iki asker de dikkati kendine çekmeye ayarlanmışsa saldırmayacak

Premium

• Premium özellikleri için farklı ödemeler eklendi. Yakutla ödemenin haricinde, bu özel ödemeleri de kullanabileceksiniz.
    • Bu ödeme şekilleri Premium kısmındaki özel sekmede veya "kutsal talih sandığında" bulunabilir.
    • Centrio uzatma/aktivasyonu ile gelen %100lük iyileştirme iksiri artık paketle gelmeyecek. Bundan sonra bunlar hesabınıza bağlanacak ve premium sekmesindeki envanterden kullanılabilecek. Envanterinizde hali hazırda var olan tüm %100lük iyileşme iksirleri bu özel premium eşyaya dönüştürülecek.

Güncelleme işlemi esnasında:

• Onur madalyaları kaldırılacak ve yakut/altınınız iade edilecek. (altın paket olarak yollanacak, yakut ise hesabınıza eklenecek)
    • 100% lük sağlık iksirleri yeni premium eşyaya dönüştürülecek.

Gladiatus.TR Takımın

9YBb7k.jpg

• Version - 1.8.0 Değişiklik Kayıtları II

Merhaba Gladyatörler!

Testserverinde versiyon 1.8.0 yüklendi.

Yeni kostümlere ilave olarak, Sirk Turma mekanizmasındaki bir hata düzeltildi, premium arenasında bazı değişiklikler oldu ve oyunda tamamen yeni bir uygulama "Kutsal hazine sandığı" başladı.

Provinciarum sirk ve arenası da dahil olmak üzere Arenalarda veya Sirk Turmada dövüşerek bu sandıklardan bir tane açmak mümkün.

Sandıklar Pantheondaki "Hazine" sekmesinde olacak. Sandıktan çıkabilecek olası hediyeler de yine Hazine kısmında gösterilecek.

Eğer daha fazla sandık açmak isterseniz, bunun için yakut kullanmalısınız.

Neden Kutsal Hazine Sandığını açayım ki?

Sadece kostüm kasanak için değil elbette, oyuna eklediğimiz 3 yeni ödülü de kazanabilirsiniz:

Sihirli çanta ,size 7 gün boyunca ekstra bir çanta verir.

Hareketlilik, size 3 tane fazladan keşif puanı verir ve

Kapı anahtarı, size 3 tane fazladan zindan puanı verir.

İşte Hazindeden bir görüntü:

(Not: Ekran resimleri Almanca olan testserverinden alındı- gerekli kısımların Ingilizcesi yazıldı.)

usershopen.jpg

Yukarıda kutsal hazine sandığını görüyorsunuz, altta da olası ödüller var. Eğer alttaki olası ödülleri beğenmezseniz, istediğiniz bir şeyler orada görünene kadar alttaki ikondan ödülleri değiştirebilirsiniz.

Size sandıkta daha fazla ödül sunmak ve biraz yakut tasarrufu yapabilmeniz için mevcut premium özelliklerimize bazı yenilikler(para) ekledik.

Bu da ne demek?

Bir örnek: Hala örneğin anlaşmalar sayfasından 15 yakuta bir anlaşma aktive edebilirsiniz ancak şu andan itibaren aynı zamanda aktivasyon için "Anlaşma sembolü" de satın alabilirsiniz. Bu sembollerden 5 tane birden aldığınızda 5 yakut kar etmiş olacaksınız. Kutsamalar, mühürler, onurlar ve gizli bilginin her biri için yeni para değerleri oluşturuldu.

Eğer keşif, zindan veya görev bekleme zamanını kısaltmak istiyorsanız Kutsal kum saatleri tam size göre; ancak elbette hala eski usul kısaltma da yapabilirsiniz. Seçim sizin.

Bu özellikler ve çok daha fazlaları Kutsal Hazine Sandığında. Arena veya sirk savaşlarıyla bir sandığı günlük olarak açabileceğiniz gibi hepinizin her gün bazı premium özellikler ücretsiz olarak edinme şansınız da olmuş olacak.

Şimdi sizlere premium alanın ve yeni para birimimiz olarak var sayılabilecek "Kutsal Hazine sandığı" ve "Fortuna'nın Kader Zarı" hakkında biraz bilgi verelim;

(Not: Ekran resimleri Almanca olan test serverinden alınmış ve gerekli ifadeler Türkçe'ye çevrilmiştir.)

• Kutsal Hazine Sandığı - Kostümler, yeni paralar ve 3 yeni özel ödülü (sihirli çanta, hareketlilik, kapı anahtarı) içerebilecek yeni sandık.

• Fortunanın Kader Zarı - Kutsal hazine sandığı içeriğini yeniler.

• Kutsal KumSaati - Kaşif/zindan veya yeni görev bekleme süresini kısaltmak için kullanılabilir.

• İş giyisisi - Tüccardan yeni eşya istemek için, premium iş yapmak için (hara) ve seyahat süresini kısaltmak için kullanılabilir.

• Kutsama sembolü- Bir kutsamayı aktive etmek veya süresini uzatmak için kullanılabilir.

• Mühür paraları - Bir mührü aktive etmek veya süresini uzatmak için kullanılabilir.

• Tavsiyeler - Bir onuru aktive etmek veya süresini uzatmak için kullanılabilir.

• Gizli formül - Gizli bilgiyi aktive etmek veya süresini uzatmak için kullanılabilir.

• Arena Parşömeni - Rumuz (nick) değiştirmek için kullanılır.

• Cinsiyet sembolü - Cinsiyetinizi değiştirmede kullanılır.

Satın aldığınız değerleri toplu halde görebilmeniz için de premium alanına yeni bir envanter eklendi. (Resimdeki yeşille işaretli olan 2. sekme .)

Sorular ve cevaplar:

Kutsal Hazine Sandığı'nı nasıl elde edebilirim?

Arena ve sirk turma savaşları yaparak her gün 1 sandığa sahip olabilirsiniz. ( Provinciarum arena ve sirki de dahil). Yakut vererek de premium alanından yeni bir sandık alabilir veya direkt olarak Hazineden bir kutu açabilirsiniz.

Hazineyi nereden bulacağım?

Pantheon'da 4. sekmede bulunur. (resim 1)

Yeni kostümleri nereden bulabilirim?

Kostüm parçaları keşiflerden, zindanlardan düşebilir veya Kutsal Hazine sandığından çıkabilir.

Kostümleri nasıl göreceğim?

Bir kostüm parçası bulur bulmaz, profil avatarınızın altında "kostüm değiştir" işareti belirecek ve 6 kostümün genel görünümüne bağlantı verecek. Buradan kostümlerinizi aktifleştirebilir veya değiştirebilirsiniz.

Yeni bir para aldım; nasıl kullanacağım?

Örneğin bekleme süresi kısaltan kumsaati aldınız diyelim; misal keşiflerde otomatik olarak bu ikon çıkacak ve siz kullandıkça kullandığınız miktar otomatik olarak hesabınızdan düşülecek- ta ki hiç kum saatiniz kalmayınca da ücret yine yakut cinsinden gösterilecek.

Paralarımın miktarını nasıl görebileceğim?

Premium alanındaki yeni envanterden takip edebilirsiniz. (resim 2)

En iyi dileklerimizle,

Gladiatus Takımınız

9YBb7k.jpg

• Version - 1.8.0 Değişiklik Kayıtları III

Kostümü nasıl aktive edebilirim?

Bir kostüm parçası bulduğunuzda, profil avatarınızın altındaki "Kostüm değiştir" ikonu aktive olarak 6 kostümü de gösterecek şekilde bağlantı verir. Bu kısımdan kostümünüzü kuşanabilir veya çıkartabilirsiniz, tek yapmanız gereken Arena karakteriniz için I yazılı yere, zindan savaşçınız için II yazılı yere tıklamak.

Bir kostümün aynı parçasının bir kaç defa denk gelme olasılığı var mı?

Hayır, her parça sadece bir defa bulunabilir.

Hem zindan hem arena karakterimde aynı kostümü kuşanabilir miyim?

Hayır, kuşanamazsınız.

Kostümlerin bir son kullanma veya bitme süresi var mı?

Hayır, bir defa bir parçayı bulduğunuzda artık o, silinmeyecek veya kaldırılamayacak şekilde sizindir.

Savaşlar yaparak bir kutsal hazine sandığı kazandım ve yeni özelliklerden biri çıktı bana, nerede bulabilirim çıkan o özelliği?

Ödülünüz Premium alanındaki yeni envanterdedir. Önce Premium sonra da üstteki Envanter sekmesine tıklayınız.

İmparatordan ödül olarak aldığımız madalyalar ne olacak?

Bu madalyalardan biri sizde aktifse veya envanterinizde varsa, bunlar için size bir ödeme yapılacak.

9YBb7k.jpg

• Version - 1.8.0 Yüklenme

Merhaba Gladyatörler

Versiyon 1.8.0 Güncellemesi 25 Nisan Çarşamba saat 10:00 civarı (UTC+2) TR Serverlerine yüklenecektir.

Hepinize Keyifli Oyunlar.

Gladiatus TR Takımınız.

9YBb7k.jpg

• Version - 1.9.0

Merhaba Gladyatörler!

Gladiatus dünyasıyla alakalı yeni haberler var:

Versiyon 1.9.0 yolda ve bu güncellemeyle birlikte Gladiatus'un 5. yaşını kutlayacağımız harika bir etkinliğimiz geliyor!

• Planlanan güncelleme zamanı: 30 Mayıs Çarşamba 10:00 (UTC+2) civarı.
    • Planlanan etkinlik zamanı: 30 Mayıs Çarşamba 13:00 (UTC+2) civarı.

Etkinlik bilgisinden önce, bu güncellemedeki değişiklikler ve düzenlemelere bir göz atalım:

Bu güncellemenin hedeflerinden ilki Gladiatus'u yeni başlayanlar için daha kolay hale getirmek. Bu nedenle menüde bazı değişiklikler yaptık. Bundan sonra menüdeki tüm seçenekler (1. seviyede) aktif olmayacak ama ilerleyen seviyelerde açılacak. Örneğin: 2. seviyeye geldiğinizde Arena açılacak, 3. seviyeye geldiğinizde "İş" açılacak. Ek olarak bazı ufak değişiklikler de yaptık mesela tüccarlardaki 3. sekme "Sat" ismini aldı ki yeni oyuncular eşyalarını nereye satabileceğini bilebilsin. Ancak merak etmeyin, ismi farklı da olsa eğer yer varsa her tüccar sekmesine satış yapılabilir.

Yeni başlayanlara yardımdan ve istatistiklerdeki bazı düzeltmelerden başka, savaş raporlarındaki nihai blok şansının gösterimiyle alakalı düzenlemeler de yaptık. Savaş raporlarında, seviye farkından kaynaklanan blok şansı gösterilmiyordu bu da bazı oyuncuları tereddüte düşürüyordu. Bundan sonra seviye farkından kaynaklı blok şansı savaş raporlarında gösterilecek ve savaş sonuçlarının daha iyi anlaşılması sağlanmış olacak.

Elbette kostümlerle alakalı yeni haberler de var:

Eğer bir kostümü tamamladınızsa bundan sonra farklı bir havanız olacak. Bu elbette sadece bir görüntü ve amacı rakiplerinizi etkilemek. Elbette hepsi bu değil; yepyeni bir kostüm daha yolda!

Bu yeni kostüm Gladiatus'un yaşgünü etkinliği ile birlikte gelecek ilerleyen satırlarda kostümle alakalı daha fazla bilgi mevcut.

Versiyon 1.9.0'da olacakların tam dökümü:

v1.9.0

Genel olarak

• Nihai blok şansıyla alakalı tam dökümlü savaş raporları - bundan sonra level farkından kaynaklanan (iç/internal) blok şansı da savaş raporlarında görüntülenecek. Önceden sadece itemler vb den kaynaklı raporlar gösteriliyordu.
    • Yani başlayanlara yardımcı olmak için bazı özellikler bazı seviyelerde açılacak:
    *Arena: 2. seviyede

*İş/Hara: 3. seviyede

*Müzayede: 4. seviyede

*Market: 5. seviyede

*Müneccim: 7. seviyede

*Tüccarlar (merchant): 10. seviyede

Eşyalar

• Paralı askerlerin sağlık değerleri bazen kontratlarında yazandan farklı görünmekteydi. Bu düzeltildi.
    Hazine

• "Kutsal hazine sandığından çıkan ödüllerle alakalı pop-up menüde şimdi çıkan ödülle alakalı alana bağlantı veriliyor.
    • Günlük ücretsiz kazanılan Kutsal Hazine Sandığı artık sadece kazanılan PvP savaşlarından çıkacak. (Önceden kaybedilenden de çıkıyordu.)
    Kostümler

• Yeni Kostüm: Öfke Dağı Zırhı
    *1 parçası: Tüm arenalardaki saldırı korumasını %25 arttırır.

*3 parçası:Tanrıların 3. kutsamasındaki bekleme süresini 24 saat azaltır. .

*5 parçası: Günlük toplanabilir iyilik puanlarını (Tanrılardaki) %25 arttırır.

*7 parçası:Görev bekleme süresini %30% azaltır.

• Tamamlanmış kostümler için özel bir görsellik eklendi.

Arayüz

*Tüccarlardaki 3. sekme "Satış" olarak değiştirildi. Bu, yeni başlayanların eşyaları nereye ve nasıl satacaklarını bulmalarına yardımcı olacak. Bu, elbette sadece görsel bir değişiklik. Eğer yer varsa diğer sekmelere de elbette eşya satabilirsiniz.

Arena / CT

• Provinciarum arenalarındaki aldığınız saldırılarda başarılı savunmalarınız şimdi istatistiklerinize yansıyacak.
    Zindanlar

• Öfke Dağındaki kritik saldırıdan korunma şansı savaş raporunda görünecek.
    • Zindan boslarının karakteristik özelliklerinden kaynaklanan bazı konular düzeltildi

Zaferler

• "Ard arda kazanma" (Arena / CT) şimdi sadece kendi liginiz için geçerli ve sadece kendi liginizden aldığınız saldırılarla silsile bozulabilir.

İttifaklar

• Seyahatler esnasında Negotium Xte savaşmak artık mümkün olmayacak.

Gladiatus 5. Yaş günü Etkinliği;

Yaşgünü Etkinliği- Ölülerin İntikamı

" Gelenek olduğu gibi Gladiatus'un 5. yaşgünü de kayıp ülke Lemuria ile aynı tarihte kutlanacaktı. Bu kutlama kendilerini erken bir ölümle tanıştırdığımız ruhlara adanacaktı.

Ne yazık ki kutlama 9-13 Mayıs tarihinde yapılamadı, biraz gecikti. Kimse onları hatırlamadığı ve onurlandırmadığı için kızan ruhlar mezarlarını terk etti ve bu saygısızlığın hesabını sormaya geldi. Roma sokakları terör ve korkuyla dolu. Sessiz ve puslu bir hava çöktü şehrin üzerine bir mezar örtüsü gibi, sadece kanlı savaşların ve çığlıkların bozduğu acı bir sessizlik hakim her köşede."

Ölülerin intikamı,

Gladiatus dünyasındaki üçüncü etkinlik,

Takım oyunu zafer veya malubiyeti belirleyecek.

wysiwyg image

Hadi silah başına Romanın korkusuz askeri! Huzursuz ruhlar Roma sokaklarında. Kimse güvende değil artık. Vatanını ateş ve çelikle koru! Bunu halkın için, bunu Roma için yap!!

Etkinlik Bilgisi

Etkinlik nasıl olacak? Etkinlik başlar başlamaz, menünüzde bir keşif alanı belirecek.

Buraya tıkladığınızda saldırının ilk dalgası gelecek karşınıza. Normal keşiflerden farklı olarak,buradaki düşmanların bir sayısı var ve bu sayaç serverinizdeki gladyatörlerce yenilen düşman sayısını gösterecek. Bu nedenle siz ve server arkadaşlarınız ne kadar faalseniz, zafer o kadar çabuk gelecek.

Saldırının ilk dalgası alt edildikten sonra (örneğin sayaç 1000/1000 i gösterdiğinde) saldırının ikinci dalgası başlayacak. En sonunda düşmanların lideri karşımıza çıkacak, tek bir boss, ancak oldukça yüksek bir yaşam enerjisi var ve tüm gladyatörler birlikte savaşa savaşa bu enerjiyi bitirmeye çalışacak!

Boss da dahil tüm düşmanları yenmek için etkinlik başından itibaren 7 gün süreniz var . Eğer bu süre zarfında başarılı olamazsanız etkinlik ve savaş kaybedilmiş olacak.

Kimler katılabilir?

7 seviye ve üstü tüm oyuncular katılabilir.

Ödüller? Kazandığınız her savaşta özelliklerinizi arttırıcı bir zafer sarhoşluğu olacak elbette. Tabii ki genel performansınız da değerlendirilecek.

Kazanılan her savaş istatistiklerinizde görünecek. Etkinlikteki genel performansınız da elbette ödüllendirilecek ama ancak savaş kazanılırsa!

Yüksek skor sekmesine tıklarsanız, etkinlik sonuda sizleri bekleyen ödülleri ve diğer gladyatörlere göre başarılarınızı görebilirsiniz.

Yüksek skor sıralaması puanlara göre olacak, bir savaş kazanırsanız 2 puan, kaybederseniz 1 puan alacaksınız.

Etkinlik hakkında önemli bir not

Bu etkinlikte öncekilere göre bazı değişiklikler yaptık; umarız beğenirsiniz.

Değişikliklerin kısa bir özeti:

• Saldırı dalgalarında daha az sayıda düşman
    • Bossun yaşam enerjisi daha az
    • Ödüller değişti:
    - tek kişiye ödül sistemi kalktı.

- Toplamda 4 saldırı aşaması ve genel yüksek skor ayrı ayrı tutulacak ve her birinin birincisi bir ödül kazanacak

Yeni Kostümümüz;

Öfke Dağı Zırhı

wysiwyg image wysiwyg image

Bu kostüm neden özel?

1) 4 etkiyi sembolize eden 7 parçadan oluşuyor (5 parça değil yani) - etkileri için yeni versiyon duyurusuna göz atın lütfen!

2) İlk başlarda bu kostümü sadece ve sadece etkinlik düşmanlarından düşürebilirsiniz. ( elbette kostümün sadece 2 parçası buradan)

3) Bu etkinlik her saldırı dalgası için bir yüksek skor listesine sahip; her listenin şampiyonuna 1 kostüm parçası hediye edilecek.

4)Elbette bir de genel etkinlik yüksek skor listesi olacak, kostümün son parçası da bu listenin şampiyonunun ödülü olacak!

Bu kostümler de ne?

Kostümler Gladiatus'ta Arena ve Zindan dövüşçünüzün daha karizmatik bir görünüme bürünmesi için oluşturulmuş özelliklerdir. Her kostümün belli sayıda parçası (örn 5 veya 7) vardır. Her bir parça bir özellikle gelir.

Neden bir kostümü tamamlamalıyım?

Kostümü tamamlamak sadece görüntüyü güzelleştirmiyor elbette, ayrıca kostümün 1, 3, 5 (veya 7) parçasına sahip olarak farklı bonuslar veriyor.

Neden her iki karakterimde de kostüm kullanmalıyım? (Arena ve zindan karakterleri)

Arena ve zindan karakterinizde farklı kostümler kullanarak farklı görünüşlere sahip olabileceğiniz gibi aynı zamanda kostüm bonuslarını ve dolayısıyla da oyun oynama tarzınızı da kombine etmiş olacaksınız!

Yeni görünümüm nerede görülebilir olacak?

Profiliniz ve savaş raporlarınızda görülebilecek.

Kostüm kullanabilmek için yeni ekipman mı alacağım ya da ekipmanımı değiştirmek sorunda mı kalacağım? (örn silah, kalkan vb) ?

Elbette hayır. Kostümler mevcut ekipmanınızdan bağımsızdır.

Profilinizde resminizin altında Değiştir yazan kısıma tıkladığınızda kostümlerinizin olduğu sayfaya yönlendirileceksiniz.

Umarız Yeni güncellemeyi, etkinliği ve yeni kostümü beğenirsiniz.

Şans sizinle olsun!

Gladiatus Takımınız

9YBb7k.jpg

• Version - 1.11.1

Merhaba Gladyatörler;

Versiyon v1.11.1 Test serverine 21 Kasım 2012 Çarşamba günü yüklenecektir.

Yeni versiyon ile ilgili gelecek olan değişiklikler aşağıdaki gibidir. Test serverine girmek için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz. http://s201.gladiatus.de

Itemler:

• 90. seviyeden başlayacak şekilde, oyuna 15 yeni eşya türü eklendi
      • Silvanus
      • Giganticus
      • Antonius
      • Tellus
      • Quitus
      • Lepidus
      • Marcellus
      • Vergilius
      • Belesarius
      • Constantius
      • Titanius
      • Avalonius
      • Pontius
      • Valerius
      • Aurelius

Ittifaklar:

• Ittifak rütbesi sayısı 6'dan 10'a çıkartıldı

Eşyalar:

• 90 seviyeden başlamak üzere oyuna yepyeni 15 eşya geliyor:
      • Silvanus
      • Giganticus
      • Antonius
      • Tellus
      • Quitus
      • Lepidus
      • Marcellus
      • Vergilius
      • Belesarius
      • Constantius
      • Titanius
      • Avalonius
      • Pontius
      • Valerius
      • Aurelius

İttifaklar:

• İttifaklardaki rütbe sayısı 6dan 10a çıkıyor.

Etkinlik:

• Etkinlik düşmanlarındaki altın ödülü %20 arttırıldı.
    • Ödül sistemi yenilendi.

• 1: Yüksek kalitede bir bileme taşı
      • 2: Tüm Tanrılardaki iyilik puanları doldurulacak.
      • 3: 6 günlük etki-> Tüm arena zafer bonusları %100 artacak +Buff for 6 days -> 100% increased win bonus in all arenas + tüm öznitelikler %10 artacak.
      • 4: 50 günlük çalışma bedeli kadar altın.
      • Tüm etapların birincisi: Özel başarı ve eşsiz bir ünvan.
      • 26 Kasım Pazartesi Saat 14:00 (Türkiye saatiyle) başlayacaktır.

9YBb7k.jpg

• Version - 1.12.0

Zindanlar:

• Mist Dağlarında yeni bir Gelişmiş Seviye zindanı (Zindan seviyesi 80; giriş seviyesi 70)
    • Mist Dağları zindanının normal bossu Gernasch genç Oribas ile yer değiştirildi..
    • Aşağıdaki zindanlar görsel olarak değiştirildi böylece yenilen rakip resimden kaybolacak:
      • Yeşil Orman(normal)
      • Voodoo Tapınağı (normal)
      • Lanetli Köy (normal)
      • Mağra Tapınağı (normal)

Güncelleme sırasında:

• Aşağıdaki bosslar NegotiumXten salıverilecek:
      • Gernasch
      • Themba
    • Aşağıdaki zindanlar iptal edilecek:
      • Misty Dağları (normal)
      • Yeşil Orman (normal)
      • Voodoo Tapınağı (normal)
      • Lanetli Köy (normal)
      • Mağara Tapınağı (normal)
    • Tüm görevler iptal edilecek ve değiştirilecek.

Güncelleme 11 Aralık 2012 Salı Günü Yüklenecektir.

9YBb7k.jpg

• Versiyon v1.13.0

Merhaba Gladyatörler;

Server birleşmeleri ile ilgili değişiklikler aşağıdaki gibidir. 16 Eylül 2013 te bu güncelleme yapılacaktır.

• [Düzeltme]Reklam araç ipuçlarını engelliyordu- düzeltildi.

• [Güncelleme] Server birleşimi için hazırlıklar

• [Güncelleme] Faal olmayan (atıl) hesapların silinmesi için hazırlıklar

• [Etkinlik] Birleşimden sonra başlatılacak olan etkinlikler yüklenecek

Tam birleşim tarihi ve hangi serverların birleştirileceği bilgisi sizlere verilecektir.

Gladiatus Takımınız

9YBb7k.jpg

• Version - 1.14.0

Merhaba Gladiatörler!

10.12.2013 Salı günü versiyon 1.14.0 tüm serverlara yüklenecektir.

Bu versiyonla birlikte büyük Saturnalia Etkinliği başlamış olacak.

Eğer beklenmedik bir hata ile karşılaşırsanız lütfen kısa süre içerisinde bize bildiriniz.

Gladiatus TR Ekibiniz

Önemli Bilgilendirme!

İnternet Explorer 9 ve daha düşük versiyonları CSS3'ü desteklemediği için zar animasyonları gözükmemekte.

Eğer bu tarayıcıyı kullanıyorsanız ve belirtilen butona tıkladı iseniz bir kaç saniye bekleyiniz, Pop-Up ile birlikte hediye otomatik olarak gelecektir.

9YBb7k.jpg

• Versiyon 1.15.1

Merhabalar;

6 Ağustos Çarşamba günü aşağıdaki özellikler yeni versiyonla tüm serverelere gün içerisinde yüklenecektir.

• Özellik: Henüz faal hale getirilmemiş yeni bir mutlu saatler sistemi
    • Özellik: Market fiyatı önerisi dükkan değerinden değil değerinden hesaplanacak
    • Düzeltme: Etkinlik bölgeleri için bazı düzeltmeler
    • Düzeltme: Seyahat ederken ödeme yapmak (yakut almak) artık mümkün

GladiatusTR Takımınız

9YBb7k.jpg

• Versiyon 1.16.0

Merhaba Gladyatörler;

10 Aralıkta Gladiatus'u en yeni versiyon 1.16.0 ile güncelleyeceğiz, değişiklik kayıtları aşağıdaki gibidir.

• Kış etkinliği bugları düzeltildi
    • Kış etkiliğine kartopları eklendi (Ayrıntılar için Tıklayın)

• Etkinlik şu anda yeni etkinlik puanlama sistemiyle işliyor (Vahşi Çiftlikteki gibi)

Önemli: Kartoplarının artışı kostümünkinden zayıf olmayacak.

Gladiatus serverlerine kış etkinliğiyle alakalı iki küçük güncelleme yapıldı;

• Kartopları 10 altına satılabilecek
    • Kostüm sayacı şimdi kaybedilen savaşları da kaydedecek (Vahşi Çiftlikte olduğu gibi)

GladiatusTR Takımınız

9YBb7k.jpg

• Versiyon 2.0.0

Merhabalar Gladyatörler;

Serverlerimizde mini bir güncelleme yapılmıştır;

Değişiklik kaydı:

• Paketleri silerken bir onaylama kutucuğu çıkacak
    • Paketler için sat seçeneği kaldırılacak
    • Dökümhane ve demirhane yalnızca doğru eşyaları kabul edecek

Versiyon 2.0.0_pl2;

• Malefica yine faal
    • Kaynaklar yile satılabiliyor

Versiyon 2.0.0_Pl4

Merhabalar;

11 Mart Çarşamba günü küçük bir güncelleme yapacağız;

• Yonca yaprağı tekrar aktif hale gelecek.
    • Eşyaların kazara satılması/silinmesine neden olan nadir bir hata vardı bu düzeltildi

GladiatusTR Takımınız

9YBb7k.jpg

• Version - 2.0.1 - Part I

Merhabalar;

30 Mart Pazartesi günü sunucularımız 2.0.1 versiyonu ile güncellenecektir. Değişiklik kayıtları aşağıdaki gibidir;

Değişiklikler:

• Yeni yapılan eşyaların kalitesi yanlış gösteriliyordu.
    • Vulcanus kostümü artık demirhane/dökümhane paketlerini de etkileyecek.
    • Paketlerde arama özelliği.
    • Kırmızı eşyalar geliyor ve çok güçlüler.
    • Vahşi Çiftlik'ten Altın Tavşanlar düşecek.
    • Yeni envanter sistemi
    • Eritme işlemi iptal edilebilecek, potadaki eşya kaybolmayacak.
    • Sayfa yeniden yüklenmeden de rehber sayfası kaybolacak.
    • Dinamik sekmeler iyileştirildi.
    • Kaynaklar, parşömenler ve Zanaat Aletleri Müzayede evinde açılan menüden silindi.
    • Son zar oyununda bazı sorunlar olmuştu, bazı oyuncular zar sayfasında takılıp kalmıştı. > düzeltildi.
    • Yeşil bir Paskalya Yumurtası kullanıldıktan sonra sürükle-bırak özelliğinde hata oluyordu> düzeltildi.
    • Kırmızı yumurtanın kullanımına görsellik eklendi. (Yakut)

GladiatusTR Takımınız

9YBb7k.jpg

• Version - 2.0.1 - Part II [ Envarter Sistemi ]

Merhaba,

Henüz kesinleşmemiş olsa da bazı bilgiler programlama odasından kulağımıza geliyorlar. Bunlardan biri de Yeni Envanter Sistemi.

Bildiğiniz gibi Paralı Askerler geldiğinde zaten az olan envanter alanımız hiç yetmemeye başlamıştı. Zanaat Sistemiyle birlikte zaten azıcık olan bu alan ile başa çıkmak tam bir beceri haline geldi.

Bu konuda şimdilik şunların planlandığını söylemek yanlış olmaz:

*Her envanter sayfasında 4 satır (8 sutun) var. Satır sayımız 5 olacak.

*Eskisi gibi 2 envanter sayfasıyla başlayacağız, 10 seviye olunca 1 tane eklenecek, 20 seviye olunca 4. sayfa eklenecek. (Bu değişmedi.)

*Centrio olmak fazladan 1 envanter sayfası vermeyecek.

*Sihirli çantalar veya Yakut ile fazladan 4 tane daha envanter sayfası satın alabileceğiz. (Fiyat henüz belli değilse de bu özelliğin çok pahalı olmayacağını kuşlar fısıldıyor kulağımıza.)

*Hazine odasından Sihirli çanta kazanmak eskisine nazaran daha zor hale gelecek.

Şimdilik planlananlar bunlar. Gelecek günlerde neler olacak hep birlikte göreceğiz. Daha fazla bilgi aldıkça sizlerle paylaşacağız.

Gladiatus Takımınız.

9YBb7k.jpg

• Version - 2.0.1 - Part III [ Envarter Sistemi ]

Merhaba,

Aldığımız son bilgilere göre Proğramcılardan birinin rahatsızlığı nedeniyle güncelleme biraz gecikebilir veya biraz aksayabilir. Bu konuda göstereceğiniz anlayıştan dolayı teşekkür ederiz.

Yeni Envanter Sistemi ile alakalı olarak KESİNLEŞEN bilgiler şunlar:

-Envanter çantalarımız 4 satıra sahip; güncellemeden sonra 5 satır olacaklar,

-Centrio artık fazladan 1 çanta vermeyecek,

-Yakut ile veya Sihirli Çanta ile fazladan 4 tane daha envanter çantası alabileceğiz,

-Hali hazırda sihirli çanta, centrio vb ile alınmış fazladan çantalar (şu anki belirlenmiş) süreleri bitene kadar kullanılabilir olacak.

Yeni duyurular oldukça sizlerle paylaşacağız,

Gladiatus Takımınız

9YBb7k.jpg

• Version - 2.0.1 - Part IIII [ Hata Düzeltme pl_2 ]

Merhaba,

Yeni versiyonda tespit edilen (bir kısmı sizler tarafından önerilen) bazı küçük değişiklikler yapıldı:

*Magus Hermeticus: Ödeme yaptığınız halde, ödediğiniz altın halen üzerinizdeymiş gibi görünüyordu- düzeltildi.

*Karakterinize yiyecek, iksir vb kullandığınızda sayfanın yenilenmesine artık gerek yok.

*Paketlerde, arama özelliğinde seçilen çantalar, sayfa yenilendikten sonra seçilmemiş oluyordu- düzeltildi.

*Çanta değiştirirken "seç" özelliğine yazılan siliniyordu - düzeltildi.

*Çanta aldıktan veya süresini uzattıktan sonra oyuncu Genel Görünüm'e yönlendiriliyordu- düzeltildi.

Gladiatus Takımınız

9YBb7k.jpg

• Version - 2.0.1 - Part IIIII [ Hata Düzeltme pl_2 ]

Merhabalar Gladyatörler!

Bugün gün içinde versiyon ile ilgili bir düzeltme güncellemesi yapılmıştır. Güncellemeler aşağıdaki gibidir.

• Altın yüklü bütün paketler şu anda hesabınıza yüklendi.
    • Paket sayfası geçerli aramayı artık unutmayacak.
    • İttifak deposunun son hattı düzenli çalışmıyordu.
    • Tatil modu düzenli çalışmıyordu.
    • Kaynakların ekleri İttifak kütüğünde gösterildi.
    • Sayfaları temizlerken oluşan hatalar düzeltildi
    • Altın paketler kategorisi arama seçeneğine eklendi
    • Seçilen stok sayfaları/karakterleri sayfayı değiştirdikten sonra değişmiyordu
    • İttifak gecikmeleri çözümlendi.

GladiatusTR Takımınız

9YBb7k.jpg

• Versiyon 2.0.2

Merhabalar;

Sunucularımız 2.0.2 versiyonu ile güncellenmiştir. Değişiklik kayıtları aşağıdaki gibidir;

• Dökümhaneden daha fazla kaynak

• Hermitin görünümü düzeltildi

• Her alanda etkinlik artık mümkün

GladiatusTR Takımınız

9YBb7k.jpg